Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

jmisa
2. lis 2009

To by bylo horší jen u porodu. Aspoň jsem to četla.

Malej už chrní, je docela hodnej, jak jinak 🙂

imiska24
2. lis 2009

tak to je opravdu hodnej.Známá má 5ti měsíčního chlapečka,kterej se teda budí snad každý 2hoďky na papání.
Moje malá bude asi taky nespavec,v noci nám to moc nejde ani jedný.Ale ráno by jsme spali jak divý.
Ještě kojíš?

jankatr
2. lis 2009

Hani to jsi šikulka 😉 Asi se budu muset taky pochlapit - páč mám doma něco podobnýho - co se chlapa týče 😅 😠 😀

annie29
2. lis 2009

Ahoj holky, zdravim vsechny po delsi dobe. Nicolce bylo uz pul roku, strasne to leti. Je zlata, chrni vetsinou od pul 9 do 8 v kuse bez krmeni. Mame uz 3 prikrmy bez mlicka a nastesti ji vsechno chutna. Problemy s jidlem jsme si vybrali na zacatku.
Jinak v pul roce 7,3 kg a 66 cm, takze asi normalni. Jako nedonosenec uz nevypada.. 🙂

imiska24
2. lis 2009

Ahoj annie,nakoukla jaem Ti do albíčka,a strašně se mi líbí ta lehačka.nebo je to ta jídelní multifunkční židlička Blossom Fresco?

grej
2. lis 2009

Ahoj holky,
když jste u tohho spaní... Kačka usíná až mezi devátou a desátou, většinou tak v půl desátý. Spí tak do šesti až sedmi, většinou se dvěma přestávakama na kojení.

Už mám doma tu hrazdičku od fisher price, jak jsem tu psala. No, nic moc. Hraje sice pěkně, není to nic nepříjemnýho a vlezlýho, ale to zrcátko, do kterýho má mimi koukat, je na prd, protože když leží tak, aby dosáhla na ty hračky, tak do zrcátka nevidí ani náhodou a to samý platí když je na břichu. Prostě je to sklopený špatně a jinak to nejde... tak nevím.Ale baví jí to. Ostatně jako každá nová hračka.

Dneska jsem byla u našich a zapomněla jsem si doma kloboučky na kojení. to jste neviděli ten hysterák!! Musela jsem si pro ně domů sjet. chudák máma tam s hysterickou Kačkou byla asi hodinu sama. Prý skoro celou dobu brečela. Pak usnula a spala skoro hodinu. Pak se konečně s kloboučkama najedla... 😀

jmisa
3. lis 2009

Ahoj.
Imis, jj, ještě kojím.
Velitel tady huláká pod hrazdou, snaží se přetočit přes levý bok na břichoa strašně u toho funí, zatíme se mu to dneska nepovedlo 😀 A tak si aspoň chce narvat obr zvíře do pusy, to se mu myslím taky nepovede 😀

jmisa
3. lis 2009

Dneska se probudil v noci už v půl 11 a pak ho probudil telefon, co měl muž z práce asi ve dvě, tak jsem mu musela dát jíst a spal do těch 6, teď zacvičíme, nakojíme a pošupajdí do pelechu, do těch 8 to tam zvládne, možná i dýl.

m.e.l
3. lis 2009

Bré ranko,
tak Luky spal do sedmi. 😵 Dělil se se mnou od jedné hodiny o mojí postel a mezi jednou a půl druhou či nějak tak vedle mě vesele pásl koníčky. 😝

jmisa
3. lis 2009

No já kdybych si Alexe šoupla do postele, tak vydrží do rána, jenže to bych se nevyspala 😝

m.e.l
3. lis 2009

Míšo, no já spala dobře do tý doby než jsem si uvědomila, že zase spím na pelesti a mládě se vesele roztahuje na celé posteli. Tak malý to je a tak se to umí roztáhnout.

annie29
3. lis 2009

Taky mi prijde, ze Nicolka spi jeste lip od doby kdy je sama v pokojicku. Nejak ji vyhovuje, ze ma svuj klid. Nekdy chce tak 2x za noc dudlik, ale pak je tuha do vteriny. Ted po vecerni kasi se nekdy nevzbudi vubec a ja se chodim rano koukat jestli zije 🙂
Dala jsem par aktualnich fotek.

Imis, je to ta krmici zidlicka Bloom Fresco Loft. Nedam na ni dopustit. Da se pouzivat uz od miminka diky tomu tvaru, mala je v ni hrozne rada. A tim ze prikrmujeme od konce 4. mesice tak to bylo idealni. Ta zidlicka je hodne variabilni, nastavuji se polohy vajicka od lehu az do uplneho sedu. Vyska od stolu az k zemi. Je k ni stolecek nebo jen ta hrazdicka na nohy.. Kazdopadne ji muze mit az predskolak.

jmisa
3. lis 2009

Tak náš pošuk se teď líbá v zrcátku 😀

m.e.l
3. lis 2009

Annie, jé Nicolka už je velká slečna. 😉
No Luky spí ve svém pokojíčku od narození, chvíli jsem tam spala s ním, ale velice rychle začal tam být sám. No a spí dobře, jen když je nějaká bolístka tak stěhujeme postýlku k nám, případně uprostřed noci si ho beru k sobě.

annie29
3. lis 2009

No taky mi přijde že už to není žádný miminko. Ale Luky taky roste jak z vody!
My si malou bereme do postele ráno na pomazlení 🙂 Manžel je z ní čím dál tím víc pos... a já samozřejmě taky. Na začátku se ty 4 měsíce vybrečela a teď je totální pohodář.. Ráno se směje tak půl hodiny v kuse, ani na jídlo nespěchá. A teď si hrála hodinu v lehátku a na dece a teď se válí v postýlce a v klidu usíná. Totální obrat oproti začátkům..

m.e.l
3. lis 2009

No Luky začíná být taky úplně v pohodě, v klidu mě nechá udělat domácnost a o to víc se mu pak s radostí věnuju, když nemusím myslet na to, že mám třeba ještě vařit. Takže třeba dopo on si hraje, pak spí a já dělám různé takové ty neatraktivní věci a pak si ho vezmu, hrajeme si, povídáme. Prostě pohoda. Teď chrní. 😵 Na jídlo někdy spěchá šíleně a někdy v klidu počká až mlíko udělám, prostě dle nálady.

annie29
3. lis 2009

A kolik máte příkrmů? My oběd maso a zelenina, odpo svačina ovoce a večer kaše a pak jen trochu cucnout mlíka před spaním protože mladá slečna odmítá tekutiny (čaj, šťáva, voda, prostě skoro nic). Když vypije 20 ml tak je to na oslavu.. 😠

m.e.l
3. lis 2009

Annie, zatím má jen oběd. Jinak stále mlíko, přemýšlím že od šestého měsíce - za 14 dní zkusím nějakou tu odpolední svačinku.

annie29
3. lis 2009

Já si to vždycky proberu s doktorkou a něco novýho přidáme. Nejdřív měla měsíc zeleninu, pak maso, cca po týdnu pomalu ovoce a když snědla celou dávku, tak taky bez mlíčka. A teď mi doktorka řekla, že je dobrý aby v 1/2 roce poznala obiloviny, takže máme kaši. Ta fakt ještě zlepší to spaní, jsou to zázraky 🙂
A pije ti?

m.e.l
3. lis 2009

No zatím mu až tak kromě mlíka pití vyloženě zvlášť nedávám, ale když měl rýmu tak jsem mu dala ovocnou šťávu a vyžahl ji ani jsem nevěděla jak. Pije i docela bylinkové čaje, ale až tak né moc, když měl tu rýmu, tak mu nevadily vůbec, asi fakt měl žízeň.

annie29
3. lis 2009

No rikam si ze az bude mit zizen tak pit bude. Rikala doktorka, ze resit se to ma jen ve vedrech, pri horeckach, prujmech atd. Jinak ze jim staci furt relativne malo tekutin a porad ma cca 500 ml mlika, kase je s vodou, ovoce i pyre je tekuty...Tak to neresim, ale nevzdavam, varim caje a hrajeme si s vodou v hrnecku 🙂

m.e.l
3. lis 2009

Annie, no já bych to právě taky řešila při nějakém onemocnění apod. U té rýmy jsem to řešila, aby to ze sebe rychle dostal, to mu fakt ani fenyklový čaj nedělal problémy. Kaši jsem chtěla na noc zkusit, jenže jaksi večer je Luky tak protivnej, že dostat do něj mlíko je unikum, natož kaši, to by asi byla všude.

macous
3. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsem si zajela na gyndu, boť se mi to nějak nezdálo, hm a zaprvé zánět a zadruhé, jak jsem byla hodně vevnitř šitá, tak mi sliznice leze skrz jizvu ven - takže maso 😢 přemluvila jsem Dr. ať mi dá ještě 3 týdny, jestli se to nevyhojí, jinak operace ☹ teda, jak mi to znecitlivěj nevím, opíchnout to nejde, takže leda nápich míchy, anestezie a nebo středověk...........ani jedno nechci, takže budu máchat pipi v lavoru v řepíčku a na ten zánět jsem vyfasovala antb na zavádění 🙄
holky, já před porodem nevěděla, co to zánět je a teďka - chjo 😖

jen tak co jsem zběžně dočetla:
Janky gratuluji k lezeníčku, až to Matýsek okouká, tak to bude honička 😀

Jinak u nás se spinká docela dobře, Maty už změnu času pochopil, takže super 😵

grej
3. lis 2009

Teda Annie, vy už baštíte i svačinky i kaši?? To je Niki šikulka!! Jsem zvědavá, jak budem příkrmy zvládat my... Už jsems i nakoupila mrkvičku..
Vzhledem k ohrožení alergií, musíme jeden druh dávat týden, tak uvidím, jak jí to bude chutnat. Příští týden jdeme na kontrolu v 6. měsíci, tak mi asi doktorka řekne co a jak...

jmisa
3. lis 2009

Macous, tak snad to bude OK i bez operace.

Alex furt kadí mrkvově, to je prdel 😀 To až začnem za dva měsíce dávat příkrmy, tak už z červený barvy nevyjdem 😀 Akorát jsem teda zvědavá, jak to půjde z plen a oblečení 😕

m.e.l
3. lis 2009

Míšo, někdy to jde docela dobře, někdy bych vraždila. . . 😝 Ke všemu mrkev nemůžeš dávat furt, protože by Ti Alex fakt mohl zežloutnout.

annie29
3. lis 2009

no do kase se mi taky nechtelo.. (3. jidlo lzickou 😖 ) ale Nicolka ji tak miluje, ze si to jidlo uziva.. Mrkvicka bude v poho, ta byla nejoblibenejsi 🙂)

jmisa
3. lis 2009

Mel, no když začínáš, tak mám pocit, že se furt jede v mrkvi 😀 Proto si myslím, že z toho nevyjdem.
Ne kvůli té šťávičce, ikdyž dneska jsem mu zase obarvila vodu.

kay
3. lis 2009

ahojte,

tak stelinka dneska spala do 6::15 což je docela ok, pqk teda vydržela do 9:40 až jsme se divila, a teď se asi začíná probouzet..

teda anni, máte fakt už hodně jídla 🙂a je fajn, že to tak Niki pěkně zvládá..

grej my kdeme taky příští týden na ko v 6M a určite se budu chtít domluvit co a jak s příkrmama.. ze začátku sjem chtěla počkat trochu později, ale jak teď Stela jí přes den i v noci, tak čím dřív tím líp.. hlavně tu kaši na noc chci 😀 a když by začla líp spát, tak ji chci šoupnout do pokojíku, aby jsme měly obě klid na spaní.. Myslím, že s ejí bude líp spát, jak píše annie, když bude mít svůj klid a nebudu jí třeba v noci budit příchodem..

jmis, a alex pěkně pije z flašky?

mel, jaký dáváte čaje? myslím jako nějaký granulovaný nebo pytlíkový vaříš? já se v tom moc nevyznám..

maci, jejda snad se ti to zahojí.. zkus i nějaký homeopatika jestli Ti to pomáhá, a nebo myslím i dubová kůra a šalvěj na oplachy..

grej
3. lis 2009

Já bych jí taky nejradši šoupla do svého pokoje, jenže ten ještě není hotový, mám tam pracovnu, tak nevím, jak by se jí tam líbilo ☹

Annie, to máš na noc puštěnou chůvičku?

Macouš, ty jo, ddržím palce, ať se to spraví samo!! Stejně je to hrůza, co si člověk vytrpí u porodu a pak ještě trpět tímhle 😔

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru