Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

elllenka
20. lis 2010

@natalka28 : Ty fotky jsou úžasné. Dovolila jsem se podívat na fotky ze svatby- byla jsi krásná nevěsta. nevím proč, ale strašně ráda si prohlížím svatební fotky. Měla jsi nádhernou svatbu 🙂

Co se týká peněz tak je chci mít pro malou až vyroste tak mi nevadí když je strčím někam a nebudu na ně moc šáhnout, každopádně dýl než 20let bych je nikde mít uložené nechtěla. Také bych chtěla mít jistotu, že je dostanu zpátky, aby banka třeba nezkrachovala.

elllenka
20. lis 2010

@betys : Blahopřeji a držím palce, aby tě to bavilo. Také jsem kdysi certifikát měla, ale to není nic pro mě. Nevydělal bych si tím ani na suchý chleba :( Radši lidem radím, ale přemlouvat je a přesvědčovat, že zrovna tu danou pojistku potřebují ... to se mi dost příčí :(

betys
20. lis 2010

@elllenka -nebudu nikoho zase tak moc přemlouvat.Budu normálně sedět na pobočce a čekat.Nepoočítám s nějakým velkým výdělkem,ale bude se mi to hodit jako praxe až skončím rodičák

natalka28
autor
20. lis 2010

@elllenka děkuji🙂 Až budu mít čas, tak mrknuna to spoření, ale každopádně pořád NEJLÍP vychází stavební spoření. Musíš si jen zjistit, jestli to budete muset za těch X let použít na bydlení ( chtějí udělat tuto zěnu ) nebo jestli si to průstě můžeš vybrat a použít na co chceš. Doposud bylo ročn zvýhodnění téměř 7%, teď to bude trochu nižší!

elllenka
20. lis 2010

@betys : tak na pobočce jo. Myslela jsem, že budeš muset obcházat lidi. Já měla původně být také na pobočce a vyklubalo se z toho, že půl pracovní doby na pobočce a zbytek v terénu :( a dost na mě manažer tlačil, že mám splňovat děné normy ...
Hlavně, aby jsi byla spokojená 🙂

elllenka
20. lis 2010

@natalka28 : stavebno na sebe mám, ale dítěti se to snad ani nevyplatí uzavírat :( Nebo nejsem si jistá jak to s těmi dětmi je, ale letos ani na manžela nebudeme uzavírat stavební spoření :( když si vezmu poplatek za uzavření a státní podpora letos má být tuším 1500Kč (3tisíce zdaněny 50%) a pak ještě roční platby a jestli schválí, že se to bude muset použít jen na bydlení- tak je to docela blbé.
Já bych chtěla aby se peníze dali použít i na něco jiného, třeba na studium, auto ... aby si dítko mohlo říct, na co to chce a použít peníze podle sebe.

natalka28
autor
20. lis 2010

@betys nechci Ti brát iluze, ale i když nebudeš obcházet lidi a oni budou chodit za tebou na pobočku, tak je stejně budeš muset "přemlouvat". Věř mě, vím to z práce ( z banky ). Vždycky jsem si říkala "ještě že jsem úvěrář a ne investičák"🙂 A teď je situace ještě horší, kluci v práci říkali, že lidi nechcou dávat do bank peníze, nad vším moc přemýšl a kadá úroková sazba s ejim zdá malá! A s pojištěním to je úplně to stejný. Každej má milion pojistek a většina říká, že pojistit nepotřebuje. Musíš se naučit ty fráze jako "jezdíte autem? Dnes a denně se stávají nehody za které řidiči nemohou. Měl by jste myslet na zabezpečení Vaší rodiny. ..." To se říká, když klienti tvrdí, že se jim nic stát nemůže atd. Ale určitě bude dobré si získat nějakou praxi než Ti skončí mateřská! Držím pěsti!

natalka28
autor
20. lis 2010

@elllenka tak můžeš investovat. Spořící účty jsou teď nic moc! Záleží jen na tobě jak moc budeš riskovat. Jsou investice, kde Ti ruč vrácením vložené částky a vydělku nějakého menšího procenta, pak jsou investice, kde Ti taky ručí vrácením vkladu, ale výnos záleží na vývoji a pak jsou investice ( převážná část jsou akcie ), kde máš možnost výnosu řeba i 15%, ale nemáš zaručený nic - tobě by se ale tohle vyplatilo, protože chceš "investovat" na hodně dlouho dobu a akcie jsou pro klienty, kteří tam peníze nechají cca 10 let, pak je výnos opravdu velký. Já osobně již pár let do akcií inevstuju, ale ne jednorázově, ale pravidelně - tzn.že každý měsíc mně odchází z účtu peníze které se investují do akcí. Pokud máš větší množství peněz, tak je určitě rozděl do 3 produktů - to je základ každýho spoření/investování. Část si dej na nějaký dlouhodobý spořící či termínovaný vklad, část můžeš investovat do zajištěného fondu ( garantují 100% vrácení vložené částky + výnos podle vývoje ) a část bych dala na rizikovější investice ( akcie ) - buď jednorázově nebo třeba po 1000,- každej měsíc!
Ještě si se bála, co by bylo kdyby banka zkrachovala - ze zákona je od předloňského roku každá banka "pojištěná". Kdyby zkrachovala, tak Ti musí vrátit 100% do cca 1.000.000,- ( hodnota se udává v EUR a počítá se podle aktuálního kurzu ) pokud tam budeš mít víc, máš smůlu, proto nikdy nedávej víc jak 1 mega do jedné banky, ale rozlož to do více peněžních ústavů.

betys
21. lis 2010

@natalka28 -no mám zkušenost z pvinnýho ručení že je to dneska o cenně.Dělala jsem pro tuhle pojišťovnu-je to pij.Slavie dost pov.ručení a prostě ty lidi utáhneš na to že je to třeba i půlku levnější než jinde.Stačí udělat nezávazně kalkulaci a už se chytli.A docela si to mezi sebou i řeknou.No uvidíme.Zkušenost mi nikdo nevezme a odejít můžu kdykoliv.Pořád lepší přihledání práce když řeknu že jsem pracovala v pojišťovně než v JZD.Tak jsem sice dělala vedoucí,měla jsem skoro 30 podřízených-ale zemědělství je dneska úplně zabitý ☹

jimmy1
21. lis 2010

Ahoj holky,
Martínek má rýmu, bojujeme s odsáváním a nechce mi pít, asi jak má plnej nosík.

A já od 4 od rána mám žaludečně-střevní potíže netuším jestli jsem někde něco chytla nebo jestli je to "dietní chyba" 😝 , protože jsem včera večer zpráskala co jsem mohla... i podmáslí a blumy 😎 každopádně trpím jak pes, bolení, zimnice, lítání na WC, fakt paráda...
Ještě, že ráno přišli babi s dědou a postarali se mi o Martínka a počkali až přijede táta na volno. Teď funguje táta, chudák, spal po noční 2 hodiny.
Já se snažím osávat mlíčko, ale jelikož jsem skoro nic nepila, tak to podle toho vypadá moc to neteče...

betys
21. lis 2010

@jimmy1 -tak to dobře zvládni.tady u nás řádí nějaká střevní chřipka.Už to mělo několik lidí v okolí.Obě neteře-barborka i Andulka mají tak yrýmu,takže je otázka času kdy to dojde k nám ☹

natalka28
autor
21. lis 2010

@betys jo povinné ručení je asi něco jinýho, já myslela, že děláš životní pojištění, penzijka a tak🙂 Praxi Ti určitě nikdo nevezme a když řekneš, že jsi dělala na kamenné pobočce, tak o to víc to bude vypadat líp než "podomní prodejce"🙂 Držím pěsti.
I my máme rýmu, ale zatí zvládáme🙂

betys
22. lis 2010

Ach jo.Matýskovi se pěkně rozdělala prdelka.Nikdy to tak neměl.Takže teď ji sušíme fénem aby se brzo uzdravila ☹

luciiiie
22. lis 2010

Dětský pediatr domluven, taška do porodky nachystaná, zobu lněné semínko, piju maliníkový čaj a děj se vůle boží 😝

elllenka
22. lis 2010

@luciiiie : držím palce a těším se na miminko 🙂

luciiiie
22. lis 2010

@elllenka já vím, že máme ještě pořád čas, ale mě už to tak zmáhá...to jsem si nemyslela, že ten blížící konec bude tak děsnej...Jsem si blbec o víkendu dřepla v obchodě, abych si podala oplatek a už jsem se myslela, že se nezvednu 😒 Co vy? jak válčíte?

betys
22. lis 2010

@luciiiie -nechci strašit al bude to čím dál horší 😀 ..Ale pak už si na to ani nevzpomeneš nebo se tomu zasměješ 😉

teckovanaorchidej
22. lis 2010

@luciiiie ahoj luci, tak ty už jsi na konci, to to letí, viď?
Jak je to dávno, co jsi nám gratulovala k // a už budeš maminka. Do které porodnice máš namířeno?

elllenka
22. lis 2010

@luciiiie : Jo to čupání si pamatuji 🙂 také jsem pak měla problém vstát.
No já se mám teď opravdu dobře, hodně se mi ulevilo a cítím se mnohem lépe. I když mi všichni říkají, že mám odpočívat tak to prostě nejde- opravdu je mi mnohem lépe než v těhotenství 🙂

čas sice máš, ale víš jak, už to může přijít kdykoliv, ale nechci tě děsit. Zbalená už jsi tak je to super 🙂 přála bych ti tak rychlý porod jako jsem měla já 🙂 za chvilku se dočkáš 🙂

Jinak dneska jsme usly až ve 4 ráno, trápí nás škytání a prdíky a teď beruška krásně spinká, aby zase byla vzhůru v noci 😀
Ale užívám si to 🙂

luciiiie
22. lis 2010

@betys no to mi ani neříkej. Člověk by neřekl, jak ten bancek ještě poroste. Dneska jsem venčila psa, tak po mě skákal a ani jsem ho přes ten pupek neviděla 😀

luciiiie
22. lis 2010

@elllenka tak to je dobře, že se máš fajn 🙂 Nechybí ti přece jen pupík? Člověk si na něj tak nějak zvykne 😀

@teckovanaorchidej ahoj, no letí letí....u Tebe mi to zas připadne nedávno, co jsi byla na potvrzovacím ultrazvuku. Tady to naskakuje jak ďas. Četla jsem na snažilkách, že zas čekáte Gambrimuse? Taky dobrý 😀 Jinak s porodnicí to vypadá na Boskovice...chodím k mudr., která tam pracuje, tak třeba na ni natrefím i v den "D" a rovnou mě i odrodí. bojim bojim.

teckovanaorchidej
22. lis 2010

@luciiiie neboj, neboj, neboj, to samo že zvládneš, mamino 🙂 budu na tebe myslet a virtuálně tě držet za ruku, chceš?
hele, já jsem dnes 15+6 a dnes jsem cítila přesvědčivě, jak sebou to miminko šije a mele. 🙂 🙂
Já jim dám Gambrinuse 😠 😠 😠 .

enka27
22. lis 2010

Ahoj holky.

enka27
22. lis 2010

@teckovanaorchidej Jéé, ty se máš. Já jsem v 18 týdnu a čekám, kdy to přijde. Zatím nerozeznám, co jsou střeva a co mimi... 😀

teckovanaorchidej
22. lis 2010

@enka27 no já už to trochu poznám 😀 😀

neboj to přijde, jako když ode dna stoupá bublinka a nahoře jakoby lupne, určitě už to bude brzy 🙂 🙂

teckovanaorchidej
22. lis 2010

@enka27 hele, ty nejsi v tabulce, co udělala vodni na diskusi CAR UNICA BRNO?
nechceš jí napsat, aby tě tam dopísla?

elllenka
22. lis 2010

@luciiiie : asi to bude znít blbě, ale jsem moc ráda, že jsem se pupku zbavila. Celé těhotenství bylo děsné :( a teď se cítím opravdu moc dobře, plná síly- terá mi v těhotenství scházela. Ještě bych potřebovala víc času, abych stíhala všechno co bych chtěla, ale přednost má před vším Lucinka 🙂

betys
22. lis 2010

@elllenka -tak to mě je někdy po pupíku msutno.Ikdyž jsem si to sním užila až do konce.Ale ještě někdy si pohladím břicho a ten pupík tam chybí 😉

enka27
22. lis 2010

@teckovanaorchidej Už se těšinkám. 🙂 Myslím, že jsem v tabulce těhulek, co spravuje Luciiie. Ale klíďo píďo doplním statistiku i v jiné rubrice.

enka27
22. lis 2010

Já mám pupík ještě docela malý, ale jsem na něj děsně pyšná a pozoruji ho denně, jak roste. Zatímco na ten předchozí - tukový jsem pyšná nebyla vůbec. 😀

luciiiie
22. lis 2010

@enka27 ahoj 🙂 Taky jsem si nebyla kolikrát, jestli to nejsou střeva, ale jak píše orchidejka, to poznáš. Mě to spíš tak jakoby zezačátku lechtalo...takový krátký polechtáníčko, jak peříčkem a teď mi to tam demoluje žebra..heh

@teckovanaorchidej a nechceš to za mě odrodit? já tě budu hladit virtuálně hladit po hlavě 😀