Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

jimmy1
25. kvě 2010

Dobré ráno, holky 🙂

Tady večer tak bouřilo, že jsem byla schovaná v peřinách a jen jsem koukala jak bliká monitor dechu 🙂 Martínek spinkal a nic ho nerozházelo, naštěstí 😉
Betys, teda to se divím, že ani taková bouřka nepomohla, ale on malej ví sám nejlíp asi 😉 Prostě je mu u maminky dobře 🙂 On neví, že venku to bude pak ještě lepší 🙂 to teprve zjistí časem. Ale třeba se ještě do čtvrtka umoudří sám 🙂

Luciiie, buď na sebe a svoje broučky teď moooc opatrná, myslím na vás a držím vám pěstičky, bude to určo v pohodě. To jak jste se rozhodli bylo určitě moc těžké, ale když to pomůže těm dvěma, tak to prostě bylo správné rozhodnutí. Matně si to dovedu představit. Pěkně odpočívej a bude to OK 🙂

Lucifirku a jak ty a tvoje nevolnosti?? Už by taky mohlo být líp, ne?

Jeany, Marťulka nám v šestinedělí taky plakal a já vůbec netušila proč a nevěděla jsem co s ním mám dělat, to je asi normální a časem to odezní. Jestli ho třeba nezlobí prdíky?? S těma my jsme si užili svoje 😖 Ještě teď nás občas potrápí...
Ale bude líp, věř tomu 😵

Mrkvicko, kdy jdeš na další kontrolu?? A to jezdíš na Obilňák?? do rizikové ambulance?? Kde to tam vlastně je? Já tam původně měla jezdit kvůli tomu svýmu tlaku, ale protože byl zrovna čas vánoční, tak si mě nechali pořád na ambulanci u porodních sálů.

jeany
25. kvě 2010

Dobré ráno
Tak Martínek v noci spal skvěle, usne po jídle tak kolem 21 hod., pak budí se vesměs kolem 1-2 hod. v noci a pak jí až o půl osmé. Sice se vzbudí kolem 6 hod., ale jíst nechce a zase usne. Ráno jsem ho taky kojila, ale plakal a tak jsem mu udělala ještě příkrm a pěkně mi spinká. Sice jsem ho musela uspat v náručí, ale pak už usnul. Holky, říkám si, jestli mě tak neplakal, že měl hlad a třeba mu to moje mlíčko pokaždé nestačí. Tak to teď budu zkoušet tak, že když ještě bude mít hlad tak ho po kojení dokrmím příkrmem. Co se dá dělat. Koupila jsem si čaj pro podporu mléka, denně ho piju, ale Martínek je asi otesánek. Tvářičky už má daleko kulatější. 🙂
Jimmy, já jsem z toho byla včera pěkně utahaná. Nejhorší, že člověk neví proč pláče. Ale nakonec si myslím, že měl asi ještě hlad. Jen mě to nenapadlo, že když ho kojím třeba i hodinu, že asi tam toho mlíčka už nebylo tolik, kolik potřeboval.
Lukzo, asi to tak taky udělám, že denně ho budu koupat po šestinedělí.

jeany
25. kvě 2010

Jo, holky a jak jsem psala o mateřské, tak ještě mi nepřišla. V pondělí jak jsem měla na sociální volat, volala jsem snad 10 x a nikdo to nebral. Konečně dnes jsem se dovolala a prý ta paní, co to má na starosti je nemocná a tak mi slíbili, že se mi dnes ozvou, proč to ještě neposlali. Dala jsem jim můj mobil a čekám. 😠 To jsem zvědavá, co mi řeknou. Jestli je to kvůli tomu, že ta paní je nemocná, tak to je teda gol. No a porodné mi přišlo už včera, to byla zase velká rychlovka. Psali, že to bude nejpozději do měsíce a přišlo to do týdne. Aspoň něco přišlo. 🙂
Betys, taky se dívám, zda jsi ještě tady. Co kdyby se to náhodou rozjelo samo, že. Pak mi stejně asi napíšeš na mobil, že. Budu na tebe moc myslet. Já jsem měla daný zítřejší termín 26.5. a to jdem zrovna do poradny. Betys ještě chviličku a budete rodinka. 😉

mrkvicka28
25. kvě 2010

Jimmy na kontrlolu jdu v úterý a jezdíme do Bohunic protože se tam líp parkuje a je to z dálnice kousek než přes celé město . ale stejná poradna je i na obilnáku. jen doufám, že si mě tam v to úterý nenechají ještě bych ráda byla chvilku doma

elllenka
25. kvě 2010

Jeany: nebylo by lepší poslat na sociálku doporučený dopis? Na ten musí odpovědět a řešit to, telefon můžou vždy zapřít, dopis ne. Teda to je moje zkušenost s úřady :(

betys
25. kvě 2010

jeany-spíš je divný jakože když paní marodí tak to nikdo jiný nedělá?Když to přeženu-když paní umře tak jste všichni bez peněz?
Já pořád nic.Budu chvilku žehlit a pak se asi natáhnu.Od rána jsem na nohách a už mě pěkně bolí.To jsou ty kila navíc 😉

lucifirek
25. kvě 2010

Betys tak ani bouřka na Matýska nezabrala. Tady teda také bouřilo a lilo.
Jimmy teda musím zaklepat a druhý den už jsme nezvracela,nebývá mi sice nic moc,ale je to trochu lepší.
Jani to plačící miminko je náročné,člověk neví,co s ním. Budeš to muset všechno vypozorovat. 😉 Ale ty jsi šikula,ty si s ním poradíš. 😉 S tou mateřskou je to teda divný,že to nikdo jiný nedělá. ☹
Já jsem po poradně,dnes tam byla na záskok strašně hodná mladá paní doktorka. Malý se už otočil hlavičkou dolů,tak mám radost,proto asi ted nahoře cítím víc,jak kope a boulí se. Dobře jsem si s dr. popovídala,byla neskutečně příjemná,k té bych šla hned rodit. 🙂 Papíry na mateřskou jsem ještě nedostala,jdu 10. na poradnu a vychází mí to přesně na den nástupu na mateřskou a prý to stačí,tak snad to bude v pohodě.Tak já musím pádit balit na zítra. Upekla jsem sekanou a ještě budu píct buchty s tvarohem. Tak se ozvu asi až nevím kdy. 🙂

betys
25. kvě 2010

luci-tak to je super že se malý otočil
Já ještě dochystávám psolední drobnosti a rozdávám instrukce,aby to tady beze mě zvládli 😀

kveta
25. kvě 2010

Lucifirku, gratuľujem k otočeniu... Tak si sa dočkala... 🙂

betys
25. kvě 2010

Teď jsem četla že meteorologové varují před silnými bouřkami.To mám radost.Jakoby jich už nebylo dost.A manža jede dneska na noc.To se zase budu bát... ☹

lucifirek
25. kvě 2010

Betys jen to hezky pošéfuj.Ty vlastně pojedeš pozítří vid,tak to na tebe budu moc myslet a hned jak se vrátíme,tak kouknu,jestli se něco zmněnilo.Ale ty máš vlastně tel.tak kdyžtak písni. No počasí má stát fakt za prd. A my jedeme do hor.Abychom se druhý den nevraceli.Má prý pořád pršet a být zase kosa. Ach jo.
Kvety díky. Snad už si to nerozmyslí a nevrátí se.

betys
25. kvě 2010

luci-aby Vám tam nesněžilo 😀 .Mám na tebe telefon tak písnu.

lucifirek
25. kvě 2010

Betys i to je klidně možný,ani bych se nedivila,jsem si i půjčila nepromokavou bundu,nic doma nemám,hlavně abych to přez pupíka zapnula.

lucifirek
25. kvě 2010

Tak se budu těšit na zprávičku. 😉 Ta mě potěší.Uplně ti závidím,že už budeš mít maléhu na světě.

lukza
25. kvě 2010

Ahojky holky

Lucifirku to je supr že se malý otočil 🙂))

Betys tak ani bouřka nepomohla no ono je fakt lepší když to příjde nečekaně a dřív než tak čekat ale ty sji silná už za pár budeš mít Malého u sebeb v náruči.

Jeany tak vy tak krásně spinkáte jen at vám to vydrží .a je tost možné že mlíčko ještě pořádně nezesílilo a jak dokrmuješ stříkačkou nebo lahví?

Jimmy a co ty jak se cítíš?a vás ještě potrápí prdíky?já musím teda tuk tuk tuk jak odbyl 3měsíc tak je klid

betys
25. kvě 2010

lukza-právě že bych byla raději kdyby to bylo nečekaně.je mi jasný že noc ze středy na čtvrtek bude hnusná protože budu strašně přemýšlet.Ještě jdu vytírat zem-poslední pokus.Holky radily že je lepší na kolena,ale to bych nezvládla.Kolena mě opravdu dost bolí.
Většina případů vyvolávání co znám z okolí byla celkem rychlá.Jen 1 holčina se rozrodila až druhý den.Tak uvidíme. 😉

lukza
25. kvě 2010

Betys to věřím že bude noc špatná ale to je normální.
No na kolenách to si nedovedu představit já přece jen v těhu přibrala dost a to už bych se asi nezvedla.a co pohyby furt cítíš malý už asi nemá moc místo že?
A uvidíš že vyvolávačka bude rychla budeme tady vše držet pěstičky aby ti jí daly a hned se to rozjelo naplno

betys
25. kvě 2010

Malý se mele hlavně večer.Místa asi moc nemá-když se víc hýbe tak je to celkem nepříjemný.Trošku to bolí.Kolena mě bolí šíleně.první co ráno dělám tak mažu Voltarenem.Jako stará babka. Přes břicho se nemůžu ohnout a když si dřepnu tak zase nemůžu vstát.I takový zametání na lopatku mě stojí hodně sil.A jaká jsem teď nešika-všechno mi padá z ruky. 😠

jimmy1
26. kvě 2010

Dobré ráno holky 🙂
Betys ještě nic nepíše, tak že by??? 🙂

My jsme se před chvilkou vrátili domů, byli jsme hned po ránu cestovatelé, jela jsem na odběr krve na revmatologii. Povídám sestřičce, aby mi to prosím pořádně přelepila, abych mohla nosit malého... No tak samozřejmě, že se mi to odlepilo dřív než jsem došla zpátky k autu 😠 😠 😠 a mám modřinu jako prase 😝

Lukzi, no já... záda furt zlobí, to už je standardka. Martínkovo bříško zlobí jak kdy, podle toho, jestli si něco dovolím nebo ne, ještě to není ´úplně OK. Musím letět, řev, asi hlad.

kveta
26. kvě 2010

Podľa správ sa vraj Brno a Slavkov ocitli pod vodou... Možno upratujú..

betys
26. kvě 2010

Ahoj.Ještě jsem doma.U nás sprchlo jen trochu.Možná byla bouřka ale neslyšela jsem ji.Docela dobře jsem se vyspala.Vychutnala jsem si jednu z posledních klidných snídaní.Zkusím přidat nějaké fotečky.Teď krásně svítí sluníčko 😎 .Ale na jak dlouho.....

elllenka
26. kvě 2010

kveta: slavkov na tom byl včera příšerně, ale máme dobré technické služby a teď by se ani nepoznalo, že tam byla taková katastrofa- ulice jsou umyté, jen auta zůstali od bláta a někteří ještě uklízí doma, ale jinak je to super 🙂
šok museli mít ti co přijeli vlakem, vlakové nádraží bylo pod vodou a přes to se museli dostat k autobusu :( Jsem ráda, že jsem doma a nikam nemusím jinak bych se také brodila :(

jeany
26. kvě 2010

Dobré ránko 🙂 Tak malého jsem nakrmila a šupem si šla umýt hlavu. Odpoledne kolem půl jedné vyrážíme do poradny a poprvé pojedu s kočárkem ven. zatím jsem ho vozila jen doma. 😀 No, ani tu rzovna není pěkné počasí, ale co nadělám. beru sebou i pláštěnku na kočárek a deštník.
Lukzo, dokrmuji z lahvičky. Už v nemocnici ho tak krmili, ale i přisátí na kojení zvládá dobře. Lahvičku jsem si koupila takovou z jaké jedl v nemocnice, značka Avent. Ty jsou asi jedny z nejlepších, taky jsou dražší a mají je jen v lékárně. A dokrmuji Nutrilonem hypoalergickým, je to prý lepší. To mi doporučili v porodnici. Ty pořád dáváš jen tvoje mlíčko?
Jimmy a jak se daří krmení vám? Taky pořád dáváš jen své mlíčko?

betys
26. kvě 2010

jeany-psala jsem Ti do IP
Konečně se mi podařilo dát fotky.Ale dlouho se mi nedařilo.Nevím kde se stala chyba.U nás se už taky zatáhlo.Ach jo.ta zahrada nsad nikdy neoschne.Chtěla jsem prát ale to nemá cenu.
Dneska mám super oběd-kuřecí maso v sýrové omáčce a americký brambory.No za 25 kč no nekup to 😀

jeany
26. kvě 2010

Betys, už jsme ti odepsala. teď musím letět, malý se už hlásí. 😀

jimmy1
26. kvě 2010

Jeany, teď poslední dobou mi moje mlíčko nevychází, tak večer Marťásek dostává i trochu nutrilonu. Za den má tak 800 ml mojeho mlíčka a 100 ml nutrilonu. Podle toho jak to zrovna teče nebo neteče 🙂 No a nutrilon dávám jedničku obyčejný.
No a teď v pátek budeme mít ukončený 4. měsíc, tak bych chtěla pomalu začít zkoušet ochutnávat i něco jinýho než mlíčko, třeba mrkvovou šťávičku a tak, pomaličku a polehoučku 😉

Heleď Jeany, když dáváš nutrilon HA 🙂 já mám doma jednu pikslu Nutrilon 1 HA 400g nerozdělanou, origoš zabalenou. Koupili jsme ji cestou z porodky, ale pak jsme stejně začali dávat nutrilon normální.
Nechceš ji?? Já ji určo nepoužiju, tak kdybys mi napsala do IP adresu, tak bych ti to poslala, ať to tady neleží jen tak ladem a nevyhodím to pak do popelnice, to by bylo škoda. Trvanlivost má do 22.10.2011 😉

Betys, teda, já už jsem tě viděla v porodce 😉 Tak si ještě užij teda ten den s mimískem v bříšku, protože však víš... 😉 a neboj, bude to OK 🙂 A ten obídek, mňam to bych si taky dala...
Já dneska upeču uzený a uvařím koprovku, je to rychlý, to je hlavní 🙂

jeany
26. kvě 2010

Betys, bříško už máš pěkně veliké, však už jdeš do finále. 😉
Jimmy, napíšu ti do IP. Zrovna dnes jdu další Nutrilon kupovat. Jedno balení nám vystačí cca 3-4 týdny. Záleží, jestli pak nebudeme dokrmovat víc, nevím. Moje dětská dr mi řekla, že do 3 měsíce je nejlepší dávat tento Nutrilon HA a pak, že bychom mohli přejít na normální. Prý, jestli máme v rodině alergie, tak je lepší to dávat celý rok. Ale naštěstí v naší rodině žádné alergie nejsou. Takže to budu dávat jen do toho 3 měsíce. Kolik stojí Nutrilon normální? Tady tento HA kupuji u nás v lékárně za 257,- kč.

natalka28
autor
26. kvě 2010

Tak Luccatko už je konečně doma, tak snad brzo napíše co je nového a jak se daří🙂

jeany
26. kvě 2010

Ntalko, díky za info. Hlavně, že jsou v pořádku.
A co ty? Víte co budete mít? Jsem zvědavá, co?
Včera tu u nás byla sestra a sdělila nám velkou novinu. Prý je těhulka. Dnes ráno šla ke svému dr, myslela jsi, že je v 8 tt a čekala, že uvidí srdíčko a dr jí řekl, že je to tak 6 tt a srdíčko ještě vidět nebylo. Psala mi, že má strach, protože minulé těhu ji skončilo v 11 tt. Naštěstí už jednoho chlapečka má. Strašně moc jí opřeju, aby jí to vyšlo a měla holčičku. Moc se na ni těší, ale i kdyby měla chlapečka, tak se těší stejně.

jimmy1
26. kvě 2010

Jo a konečně se mi povedlo přidat fotečky z vítání občánků...