Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka a u koho jste byli na poradně?

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Tuším že se jmenoval Freiberg nebo Frajberg- nevím jak se to píše na dveřích neměl cedulku se svým jménem.

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka aha...tak to nevím... A kdo vám dělal ultrazvuk? Jsem se pokoušela teď narvat k 'Vlašímovi, ale má dovolenou ☹

betys
5. srp 2010

@elllenka -to fakt nechápu proš Ti nikdo neřekl o krvi ve 12 tt.A já jsem výsledky triplu měla za týden.Čekat měsíc to je mazec.To teda máš gyndaře naprd když Ti nic neřekne.Mě teda moje Dr. informovala o všem co je možné udělat.
Ale určitě to bude dobré.Budu držet palce.
Matýsek chrní v kočárku a já se chystám obědvat-kuřecí plátek zapečený se sýrem-mňam 😀

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Na ultrazvuk chodím k Mudr. Drápkové

elllenka
5. srp 2010

@betys : Moje doktorka také výsledky dřív nevěděla. Jinak bych je věděla dávno. Tím, že jsem v té době kdy se měla krev odebírat ležela v nemocnici tak mi krev na trippl test brali tam no a už v nemocnici mi řekli, že jim výsledky příjdou za 14dní no a potom to přeposílání doktorce, která si o výsledky i volala a připomínala jim, že jí to mají poslat ... tak to trvalo měsíc. Možná bych výsledek věděla po telefonu dřív, ale to bych se stejně dozvěděla, že je to negativní a tedy v pořádku a stejně by doktorka potřebovala papírové výsledky, ty si nechával i doktor z genetiky.

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Našla jsem jeho jméno v papírech, které mi dal Mudr. Freiberger. Platila jsem mu 60Kč jako poplatek za vyšetření.

luciiiie
5. srp 2010

já to stejně nechápu....Vyšetření NT + bioch. screening v 1. trimestru : Tento test kombinuje ultrazvukové vyšetření tloušťky nuchálního projasnění ( NT = nuchal translucency ) s VYŠETŘENÍM Z KRVE MATKY. Vyšetření se provádím v 12.-13. týdnu těhotenství. Kombinace těchto dvou metod umožňuje detekci 85-90% dětí s Downovým syndromem. Tradiční screening prováděný v 16. týdnu- tzv. trojitý test dokáže zachytit jen 50-60% dětí s tímto syndromem. Stálo to 1450,- Kč
Nechápu, proč ti v Prenatalu nebrali krev. Mohla jsi mít buď amnio už dávno za sebou a výsledek z tohoto vyšetření je mnohem přesnější než triple test. Podle mě to, to posrali tam a nebo ses objednala jen na klasickej ultrazvuk a né na NT screening. To už je teď jedno, dobře to dopadne, uvidíš.

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka jo my platili 30,- Byli jsme u Leznarové a na ultrazvuk chodím taky k Drábkové...minule byla celkem nepříjemná, jak nebylo mimčo natočený jak chtěla, tak prskala, že ji taková práce nebaví, jak kdybysme za to snad mohli. Proto jsem chtěla teď k někomu jinému, ale příští týden je tam jen ona. Safra.

kveta
5. srp 2010

@elllenka K amniocentéze: tie vyjadrenia lekárov na potrebu kľudu po amnio sa líšia. Môj lekár mi prikázal prvé dve hodiny po zákroku ležať nepohnute... ešte aj do postele zo sály ma prenášal sanitár. Prvých 24 hodín maximálne šetrenie, len na toaletu, inak stále ležať. A potom týždeň opatrné šetrenie sa bez žiadnej námahy... Riešila som to tak, že sa ku mne na ten čas nasťahovala mamina, prvý deň ma ešte aj z postele zdvíhala do sedu ona, aby som nenamáhala bruško...

A ak môžem odporučiť: mne sa veľmi oplatilo pred tým zákrokom maximálne relaxovať a psychicky sa skľudňovať.. Vďaka tomu bol aj drobček pokojný a celý zákrok prespal... Na monitor som sa nepozerala, nemala som na to nervy... Priprav sa ešte na jeden zvláštny pocit počas odoberania plodovej vody: okrem vbodnutia na koži /pocit ako pri injekcii do brucha/, pocítiš hlboko v sebe, že tam tá ihla je... Nebolí to, ale cítiť ju na pár sekúnd budeš.. tak sa nevyľakaj a nemykni sa... /ako sa to takmer podarilo mne.../

kveta
5. srp 2010

@elllenka Jo, a zabudla som: už deň pred zákrokom som mala brať magnézko, tuším 4 tabletky denne.. a pokračovala som ešte dva týždne po zákroku. Ak si Rh-neg, tak bez ohľadu na Rh otca by Ti mali po amnio pichnúť Rhegu.

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Mě příjde docela dobrá. Ale vím, že si na ni dost stěžují a nechtějí k ní ...

Teď už o tom vím také, ale už to nedoženu. Objednávala jsem se a žíkala jsem, že chci vyšetření ve 12týdnu a teď jak jsem se objednávala na ultrazvuk tak jsem říkala, že chci na vyšetření ve 20týdnu. A kvůli genetice měla sestra při objednání spoustu dotazů na které jsem jí neuměla pořádně odpovědět- tak jsme po telefonu řešily proč mě na to doktorka posílá- nevím kdo mi to měl říct jestli moje doktorka nebo na Veveří, každopádně mi nikdo informaci nedal a i když si vyšetření zjištuji a snažím se to hlídat tak toto mi nějak uniklo ...

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka bude to v pohodě, slibuju 😉

elllenka
5. srp 2010

@kveta : Hm tak o magnézku nic nevím ☹ ani ho nemám doma ☹
Počkej tebe ze sálu přenášeli na pokoj? Jimmi1 nic o ležení potom nepsala. No to se mám na co těšit ... informace mám divné ... no uvidíme.
No aby u mě byla celou dobu mamka a zvedala mě, tak to nehrozí 😀
Ty jsi to měla nějak více rizikové, nebo proč to každý dělá jinak?
Jsem Rh + takže mi nic píchat navíc nebudou- aspoň něco 🙂

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Dík, škoda, že když doktor zapomene něco říct nebo nemá svůj den tak to odneseme my :(

luciiiie
5. srp 2010

@elllenka přesně tak...jak se člověk neptá, tak ví hovno...ale jak to máš vědět ty? To bych musela ležet pořád někde vylepená na netu a studovat medicínu asi. Ještě že je tahle diskuze a tak nějak si pamatuju na čem tu holky byli. A já se stejně furt vyptávám gyndr., sice už si musí myslet, že jsem praštěná, ale tak co 😝

elllenka
5. srp 2010

@luciiiie : Horší je, když nevíš na co se zeptat ... Také se snažím na všechno ptát, ale to je většinou to o čem trochu vím ...

betys
5. srp 2010

@elllenka -já jsem se naštěstí ptát nemusela.Moje Dr. a sestra jsou fakt svědomité.V tom 12 tt Ti na Veveří vezmou krev jenkdyž si to nahlásíš.Sami Ti to nevnucují.

luciiiie
5. srp 2010

@betys tak to jsem nevěděla...mě se nikdo na nic neptal a ani jsem si nic nenahlašovala...tak to jsem měla nakonec asi štěstí 😕 Vidíš a to jsem myslela, že je to prostě všechno v tom vyšetření.

kveta
5. srp 2010

@elllenka Magnéziové tablety sa dajú bežne kúpiť v lekárni.

Ono, všade to robia inak. Napr. u nás v nemocnici ženy po odbere amnio vezmú svoje tašky a odpochodujú sa ubytovať do vedľajšej budovy.. 😲 a tam prespia jednu noc, "aby sa nič nestalo..." Mne a všetkým, čo sme boli v súkromnom centre, to nakázali urobiť tak, ako som to popísala a to tam so mnou na izbe boli holčinky, ktoré tam boli len kvôli veku a inak mali úplne bezproblémové tehotentstvo.. a tiež im nakázali taký šetrivý režim ako mne... Takže ten šetrivý režim som nemala nakázaný pre rizikové tehotenstvo.

Na sále ma presunuli na pojazdné nosítka, pričom som sa nemala vôbec namáhať.. Oni ma presunuli.. a na izbe to isté pri presune z nosítka do postele... Po dvoch hodinách som odkráčala po vlastných...

jimmy1
5. srp 2010

@elllenka v tom prenatalu odcházíš normálně po svých, doma ležing a odpočívačka, jen wc. Aspoň tak jsme to měli my 🙂 Ploužila jsem se stama jak lemra, rychlost šneka asi 😀 jsem se bála udělat rychlejší pohyb, abych náhodou něco nepodělala...
V podstatě, když se to má udržet, tak se to udrží... a když ne... 😒 tak ani ležingem se těhu neudrží... 😔
Magnézkem dopředu určitě nic nezkazíš... Buď nějaký rozpustný, nebo magnesii lactici se dá koupit normoš v lékárně bez předpisu.

lukza
5. srp 2010

Holky tak máme za sebou 6měsíční poradnu váha 9450g s pročuranou plenou nebyl čas jí sundat měla frmol a měříme už 73cm no jo dlouhám takže miminko to už opravdu není jinak vše pořádku a už by ukončila vojtku že není potřeba no jo ale to musí neuroložka udělat a to se uvidí zda to udělá oni prostě jak někdo začne cvičit tak ho pk drží dlouho

luciiiie
5. srp 2010

@lukza supéééééér!!!! Gratuluji, Luky už je kus chlapa 🙂

elllenka
5. srp 2010

@jimmy1 : Také asi budu dělat pár dní šneka, pro jistotu. U nás na dědině lékárna není jedině když bude zítra čas tak se můžu zastavit v lékárně ...

elllenka
5. srp 2010

@lukza : Ten je už velký, už si sedá?

elllenka
5. srp 2010

@kveta : Asi je to i lepší, už aby to bylo zamnou ...

lukza
5. srp 2010

@elllenka nene to ještě né zatím se přáčíme na ´bříško dálame nožičky po zadeček a plazíme se dozadu a dokolečka jak rafičky od hodil když bych ho posadila tak se udrží ale to se zatím nemá dokod si nesedne sám to víš těch 9kg je těžké zvedat

betys
5. srp 2010

@lukza -my jsme dneska s manžem pozorovali Matýska jak se snaží otočit na břicho ale ještě se mu nezadařilo.Ale snad už to brzo bude.Nikdo o to nechce přijít 😀

jimmy1
5. srp 2010

@elllenka nám to rozpustný magnézko prodali přímo tam v prenatalu.

@lukza téééda to je Lukášek pořádnej chlapák 🙂 a jak je šikovnej 😵 😵
... to Martínek se teda pořád nepřetáčí na bříško, proč by se namáhal, když se mu tam zase tolik nelíbí, ale z bříška na záda už několikrát ukázal, že to umí 😵 nožičky si chytá ručkama, ale do pusiny se palečkama zatím nedopracoval. Ale ukecanej je, žvatlá pořád něco 😀 to myslím bude pěknej povídálek 😎 no a lenošnej je asi po mamince 😀 nedávno jsem se na sebe dozvěděla, že ještě ve 4 letech jsem neuměla utíkat 😝 chodit, poskakovat to jo, ale utíkat ani omylem 😀 a palečkama od noh do pusy jsem se prý vůůůbec neobtěžovala 😎

lukza
5. srp 2010

@betys já na to taky čekala jak na smilovaní na to otočení

@jimmy1 my se s bříška na záda zatím neotočily ,ake na to je prý ještě čas ale je to docela šílené že se přetočí na bříško a za chvíly chce na z5 a sotva ho otočím tak zase šup na břiško a tak to jde furt do kola.
to my s nožičkama už dočly do pusenky tedka má novou zábavu moc mu nechybí a bude si sundávat ponožky,🙂))tak sem ho právě otočila a už je zase na bříšku 😲 .a upovídaní jsme taky šíleně a dokážeme se aji rozčilovat když chce.musím běžet Luky je bez plany větráme a už zase počural zem no jo když on mě hned odejde s přebalovací podložky