Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

lukza
5. srp 2010

holky co vubec mrkvička jak jsou na tom nevíte?

lukza
5. srp 2010

@elllenka jsem uplně v šoku že ti nebraly krev při 1genetice já byla v olmiku a oni si tam krev berou samy takže sem musela dojed na krev a rovnou mě o´bjednaly na UTZ a já pak jen přijela a už měly krev u sebe.a u druhé mě gyndař vzal tripp test a s výsledky sem jela na UTZ ale taky to byl měsíc čekání v 16týdnu mě vzal krev výdsledkxy byly do dvou dnu a hned mě volal že má špatnou jednu hodnotu viz hodnata že mám velké riziko roštěpu a já pak musela ještě 4týdny čekat na UTZ bylo to nekonečné

ivetule
6. srp 2010

Ahoj holky podívejte se do fotoblogů. Mrkvicka tam má fotky kluků. 🙂

mrkvicka28
6. srp 2010

Ahoj holky tak mě už pustli domů kluci jsou ještě v porodnici takže za něma každý den jezdíme a vozm jim mlíčko. Hodila jsme vám tam fotečky. Jinak kluci se narodili 35tt měli lehce přes 2kg a jsou v pořádku. Ted se jen musí trošku "dopéct" a pak už budem všichni pohromadě. 🙂

ivetule
6. srp 2010

@mrkvicka28 moc gratuluju držela jsi se krásně. Kluci jsou nádherný a neboj za chvilku je budeš mít doma. 🙂

smilers
6. srp 2010

Mrkvicko jeste jednou gratulka, a kluci jsou uzasni, a jak jsem ti psala do alba,clovek si hned vzpomene, jak ty deti rychle rostou, a neboj, kluky mas zachvilku doma🙂

luciiiie
6. srp 2010

@mrkvicka28 ahoooj mrkvííí 🙂 ještě jednou moc moc moc gratuluji! Kluci jsou nááádherní 😵 😵 😵
@elllenka moc na Tebe myslím! Držte se! Všechno bude ok, uvidíš 😉

jimmy1
6. srp 2010

@mrkvicka28 ahojky, kluci jsou náááádherní 😵 😵 😵 jsou na Obilňáku nebo v Bohunicích?? To jsem nějako nepostřehla...

betys
6. srp 2010

@mrkvicka28 -nádherní kluci,to je úžasný tolik štěstí najednou a jak jste to dobře zvládli.Brzo je určitě budeš mít doma 😉

pampeliska36
6. srp 2010

@mrkvicka28 MOC GRATULUJI!!! kluci jsou krasni a jen at rostou a at jedou brzo domu 😀

mrkvicka28
6. srp 2010

Jimmy rodili jsme na Obilnáku tam je totiž neonatoligická JIP jedinná v jihomoravském kraji.

jimmy1
6. srp 2010

@mrkvicka28 tam je to fajn, já jsem tam byla spokojená jak želva 😵
Až budete doma a budete chodit procházkovat, tak bysme se mohly domluvit a my bysme s Martínkem sedli na bus a přijeli se za váma kouknout, kdyby to bylo možný 😉 já vím, že to nebude jen tak, ale moooooc ráda bych vás viděla 😵

lukza
6. srp 2010

@mrkvicka28 vítám tě tu na z5 a ještě jednou moooc grtauluji kluci jsou nádherní přeji aby jste brzo byly všeci doma a musím říct že jsi užasná že tak dlouho jsi je měla u sebe a měly porodní váhu krásnou .🙂)

elllenka
6. srp 2010

@mrkvicka28 : Blahopřeji ke klučinám, jsou krásní. Posílám jim spoustu zdravíčka a ať ti dělají jen radost 🙂

elllenka
6. srp 2010

@luciiiie : děkuji za držení palečků. Docela jsem se divila, kolik tam bylo budoucích maminek na odběr plodové vody. Ale naštvali mě, čekali jsme hodinu než nás vzali, hodně jsem ocenila, že tam mohl být můj semnou a držel mě za ruku 🙂

elllenka
6. srp 2010

Jo a magnézko mi tam dali, mám si dát jednu rozpustnou tabletu deně, četla jsem návod a budu si to kupovat i sama, jako vitamín 🙂 jednou tabletkou deně určitě nic nezkazím, zeptám se na to doktorky v poradně

luciiiie
6. srp 2010

@elllenka a jak teď musíš dlouho čekat? Magnézko určo ber, tím nic nezkazíš, já beru dvě tabletky denně a napsala mi to mudr 😉

lukza
6. srp 2010

@elllenka a kdy budeš mít výsledky snad sem to nepřehlédla.určitě to bude vše OK

lukza
6. srp 2010

@elllenka to je dobře že tam mohl být tvuj stebou to hodně pomuže.

elllenka
7. srp 2010

Budu čekat 14. dní, ale jsem úplně vklidu. Mohly být sice výsledky druhý den, ale kdyby byly výsledky špatné tak bych měla 3týdny na přemýšlení co udělat, takto budu mít jen týden na přemýšlení a to je pro mě lepší. Prostě to bude tak jak to má být ... já už to asi moc neovlivním ..

betys
7. srp 2010

@elllenka -bude to dobrý,uvidíš 😉

elllenka
7. srp 2010

@betys : děkuji, určitě to dopadne tak jak to dopadnout má.

lukza
7. srp 2010

@elllenka prosím tě že se ptám asi sem to přehlédla a nebo podle výsledku moc nepoznala co máš vlastně za riziko že jsi musela přímo na plodovku?kolik máš DS? uplně tě obdivuji že jsi v klidu já byla uplně na dně ale je dobře že to tak bereš protože je pravda bude vše OK a aspon nenervuješ miminko

elllenka
7. srp 2010

@lukza : Na plodovku jsem šla kvůli hodnotě Total hCG- vyšla mi vysoká- 121,0kiu/L- 3,77Mom, prý je to vysoké a i když výsledek vyšel jako negativní tak genetik, který hodnotil výsledek trippl testu dopsal rukou doporučení na genetiku a moje doktorka mě tam hned poslala a nebyla mi schopná vysvětlit proč tam musím.
No a jak to doktor začal vysvětlovat tak manžel chtěl mít tu 100% jistotu, že je mimčo zdravé ... jen byl docela šokovaný, že kdyby to vyšlo špatně tak je možnost- potřet či mít postižené dítě. Takže si nepřipouští, že výsledek bude špatný.

Já měla velký ztrach ze samovolného potatu, ale už jsem vklidu. U hodně léků se píší možné rizika, u stimulace jsme podepisovaly, že souhlasíme s riziky ... No a riziko 1% je celkem maličké 🙂

elllenka
7. srp 2010

Už píši nesmysly- místo potřet- má být potrat ... omlouvám se za překlep

luciiiie
7. srp 2010

@elllenka u všeho jsou rizika. Já mám na té zprávě z genetické konzultace pak poznámku: Kromě toho platí pro každé počaté dítě obecné genetické riziko 3-5%, že se narodí s jakukoliv vroz. vadou. Pro každé těhotenství riziko 12,5%, že skončí předčasně. Takže všude nějaký rizika jsou. Nejlepší by bylo o nich ani nevědět. 😉

elllenka
7. srp 2010

@luciiiie : Tak toto mi tam nenapsal. Spíš se může dítko nějak poškodit u porodu, zrovna včera jsem četla, že porodní asistence spadlo novorozeně na zem ....

kveta
7. srp 2010

Holky, napadlo ma: už strašne dlho sem nepribudla nová, čerstvá tehulka... Divné..

lukza
7. srp 2010

@elllenka víš co je ale nejhor´ší že někdy řeknou doktři že mimi bude postižené a nakonec stejnak není.já znám případ kdy vubec doktoři nepoznaly že holčička nemá ruku až když se narodila tak na jendé ruce měla jen pahýl po loket člověk si řekne že v dnešní době se to snad už ani stát nemuže a tedka sem četla příběh na MK že jedné těhuli řekly v 30týdnu že mimi nepřežije že nebude ani dýchat ani se chýbat a umře nev ím co přesně měla na diagnozu to nepsala a ona se rozhodla to donosit že co už že a manža že nechtšl být u porodu když to tak dopadne a ajhle holčička se po porodu hýbala plakala a dýchala a tedka jí má doma je sice malinká a nikdo neví co bude dál ale doktoři řekly že hned po porodu bude konec.
ale tobě to určitě dobře dopadne jen máš takovu zkoušku v těhu.
a ten článek jak upadlo novorozeně bylo husté vubec si to nedovedu představit
ale je pravda že dokud nedržíš mimi v nároči nemáš nikdy jistotu a ani vlsatně pak nemáš jistotu protože postižení se projevuje do1roku života 😒

@kveta jj je to tak ale počkej za pár se semka budou holky přesouvat 🙂)

lukza
7. srp 2010

@elllenka ale jak říkám vy budete mát mimi uplně v pořádku a moooc vám s Lukáškem držíme pěstičky jsi bojovnice pozdravuj mimi🙂)