Těhulky CAR Unica Brno. Přidejte se.

natalka28
23. dub 2010

Tak se holky těhulky přemístěme sem - podle mě nezáleží na názoru nás těhulek, ale na názoru snažilek, kterým je fórum "CAR Unica Brno" určeno🙂

ratatooy
7. srp 2010

ahoj jak se máte,taky koukám že nikdo nový,holky chci se jen pro zajímavost zeptat když vám dělali triple testy jak vám to vyšlo?myslím na ty vrozené vady?

lukza
7. srp 2010

@ratatooy mě vyšlo vysoké riziko NTD (roštěpy)ale přesně nevím jaké byly už je u sebe nemám a ani sem si je neokopírovala 😒

luciiiie
8. srp 2010

@ratatooy mě taky vyšel pozitivní na roštěpy

ratatooy
8. srp 2010

mě teda vyšli negativní ale je mi divný že jsem měla 1:900 a doktor řekl že je to ok ale holky píší že mají 1:28000 tak jsem z toho jelen

luciiiie
8. srp 2010

@ratatooy to jsem měla zrovná já 🙂 kombinované riziko T21 z výsledků 1.trimestru 1:28 000 a při triple testech mi vyšlo zvýšené riziko NTD tedy roštěpu, ale genetička se shodla na tom, že je hladina ovlivněna po fetoredukci, kterou jsem podstupovala. Takže si pak vyber 😉 Nad tím asi nepřemýšlet, máš to OK, tak buď ráda a víc se tím nezabývej 😵

lukza
8. srp 2010

@ratatooy to máme každá jinak já měla 1:6000 a u druhé 1:2000 a u mě byly roštěpy taky falešně pozitivní UZT potvrdil že žádné roštěpy nemáme nepřemýšlej nad tím ber že je to dobré a to je hlavní jak budeš nad tím moc přemýšlet tak je to na scvoknouti.

elllenka
8. srp 2010

@lukza : Děkuji, právě dokud nebude mimčo doma i a tak sousedka mi říkala (už teda před lety) že je v dědině jedna holčina, které umřelo půlroční miminko, v noci přestalo dýchat a ráno už nežilo. Doktoři řekli, že by ho nezachránila ani nečka, která hlídá dech, byl to jakýsi náhodný syndrom úmrtí či co to je. A že na to nic nepomůže ...

No rizik je všude spousta a řekla bych že hodně záleží na náladě doktorek a sester.

Celkem na to ani nemyslím, snažím se být v klidu 🙂

betys
8. srp 2010

@elllenka -lepší ty rizika moc nestudovat,to by se z toho člověk musel zbláznit.Já jsem jednou ten syndrom úmrtí hledala na netu a pak jsem z toho měla hlavu jak balon.Je to blbý,pořád čekat jestli se něco nestane.Prostě musí člověk myslet pozitivně.Já se každý večer u postýlky rozplývám když ten náš chlapík spinká a děkuju za ten zázrak že to máme.

elllenka
8. srp 2010

@betys : Máš úplnou pravdu, proto jsem to tak nějak přestala řešit a snažím se myslet co nejvíce pozitivně. Moje mamka je plná negativity- všechno je špatně a všude jen vidí nebezpečí a pak se užírá. Nejhorší je, že ona neví co je dobře- venku i doma jsou rizika a nikde člověk není v bezpečí... ale příjd emi, že se v tom úplně vyžívá a hleád problémy i tam kde nejsou. Sestra z ní je úplně hotová, protože podle mamky je synovec postižený- od narození má podle ní velkou hlavu, neslyší ... ale přitom je to moc šikovný klučina, který kolikrát jen babičku ignoruje 😀

luciiiie
8. srp 2010

holky myslím, že jsme si toho už vyžraly dost, ne? Takže všechno bude OK!!!!

@elllenka velkou hlavu? to je děsný....

elllenka
8. srp 2010

@luciiiie : Hlavičku má normální, moje mamka už asi vidí bludy a ráda vyhledává špatné věci, nic nepochválí, všímá si jen špatných věcí a ještě všechno strašně nafoukne ... Synovec je zdraví, teda skoro- jen bývá často nemocný, jako nachlazení, chřipka a tak.

elllenka
8. srp 2010

@luciiiie : aspoň si pak mimuška budeme více vážit a i když nás bude zlobit tak budeme šťastné ... teda aspoň doufám 😀

jimmy1
8. srp 2010

Ahoj holky,
přidala jsem nějaký nový fotečky, tak to letí a dítko roste 😵 😵 😵

luciiiie
8. srp 2010

@jimmy1 Martínek je úžasnej 😉 krásnej kluk!!!

betys
8. srp 2010

@jimmy1 -nádhernej klučina. 😉
Já s fotkama nějak zaostávám.

elllenka
8. srp 2010

@jimmy1 : Je nádherný, už je to velkej kluk 😉 úplně mám slzy v očích, nějak mi tečou když vidím mimčo ...

betys
8. srp 2010

@elllenka -a počkej jak Ti potečou až uvidíš to svoje.Já jsem na sále bulela jak želva když jsem Matýska poprvé uviděla a uslyšela 😉

lukza
8. srp 2010

@jimmy1 krásné fotečky taky právě přidávám do albíčka 😀

lukza
8. srp 2010

@betys jj přesně tak jak Luky začal řvát po porodu tak mě okamžitě tekly slzy bylo to užasnééé 😀 😀

zlutas
8. srp 2010

Nazdárek maminy, tak už to mám za pár(2 dny), ale vůbec to nevypadá, že bych měla rodit. Ve st na kontrole mi to doktor potvrdil. Malá má kolem 3 kg a vše je v pořádku. Zítra začínám 40 týden. a malá se pořád "strojí" 😉 . Už jí domlouvám,že už mě to pupíno nebaví, ať už se nám ukáže, fešanda naše 🙂 , ale nevypadá to. Měla jsem 2x nenápadné poslíčky minulé týdny, ale jinak jsem naprosto v pohodě. Už jsem začala vytírat barák, sekat trávu, péct buchty no prostě vše, ať už jí mám v náručí 🙂 Věřím, že se taky dočkám. Nachystané už mám všechno i kočárek(stejný jako lucifirek, ale v kombinaci s červenou). Tak se mějte, užívejte léta a až nás bude o 1 víc napíšu.

elllenka
8. srp 2010

@betys : to je docela možné, ani bych se nedivila. No a možná, možná - nechci to zakřiknout tak možná můj zariskuje a bude u porodu. Zatím se účastnil úplně všeho jak v Unice tak ultrazvuků i odběru plodové vody- tak možná že nakonec půjde i tam semnou ...

elllenka
8. srp 2010

@zlutas : Teda to je super zpráva, toto uteklo 🙂 Určitě si vybere pěkný den, kdy příjde na svět 🙂 Držím palce, bay jste byly v pořádku 🙂

lukza
8. srp 2010

@zlutas jéé to ale uteklo moooc ti přeji aby to bylo už za pár a hlavně hoodně sil na porod posílám a at je vše v klidečku a pohodě už se mooc těším na fotečky konečně bude zase nové miminko

jimmy1
9. srp 2010

Holky děkujem za pochvaly 😵 Marťulka je náš smíšek 😵 je to to nejlepší, co mě v životě potkalo, být máma 😵

@elllenka hormony se bouří 🙂 až uvidíš elllenčátko, tak to bude teprve slzavé údolíčko, štěstím 😵 a kdyby šel manžel s tebou k porodu, to by bylo super 😉 můj je moc rád, že tam byl...

@betys já měla s fotkama šílenou pauzu, dva měsíce jsem nic nepřidala, jsem ostuda 😎 fotíme často, ale fotky nebyly ani stáhlé z foťáku do PC.

@lukza Lukášek je už velikej frajer, na tom sporťáku vypadá jen jen se rozběhnout 😉 a jak je krásně vysmátej, paráda 😵

@zlutas držím pěstičky, aby se malá už moc dlouho nestrojila a porod byl OK 🙂 A máte vybraný krásný jméno 🙂 až my budeme mít sestřičku pro Martínka, tak to bude taky Lucinka 🙂

lucifirek
9. srp 2010

Zlutas ahoj, držím ti pěsti,at máš hodně sil na porod. At už si to ta vaše kočanda rozmyslí a vykoukne na vás. 😉 Pak určitě přidej fotečku. Hlavně,at jste zdraví a všechno probíhá bez komplikací. Jsem zvědavá,jak budeš spokojená s kočárkem.My jsme moc spokojeni. 🙂

lucifirek
9. srp 2010

Jimmy malý je krásný,kulíšek roztomilý. 🙂

kveta
9. srp 2010

@zlutas No, ahoj.. už som premýšľala, či si tajne neporodila a nezabudla nám to zreferovať
... Inak ja mám rovnaký kočiarik ako Vy s Lucifirkem, ale v striebornej verzii. Zatiaľ mi pripadá skvelý... Veľa šťastia pri pôrode...

jimmy1
10. srp 2010

Dobré ráno holky 🙂
mám ranní dostaveníčko s odsávačkou, tak nakukuju.

@lucifirek díky, však Kubík je taky nádherňoučkej 😵 😵 😵

lucifirek
10. srp 2010

Ahojky já měla trošku pernější ráno. Malý cca od dvou,průběžně plakal a spinkal. Bolelo ho bříško,tak jsme toho moc nenaspali. Ted chrupkal,ale už se zase vrtí a bude mít hlad. Tak snad se dostanu k tomu,že bych si s ním chvíli lehla. Když spinká,tak se snažím stihnout něco udělat.

zlutas
10. srp 2010

Takže dnes mám termín a zatím se nic zvlátního neděje, jen občas mírné zabolení v podbřišku. Zítra jdu do porodnice na ozvy a kontrolu, tak uvidíme. Třeba mi tam do něčeho dloubnou a popoženou to 😉 Určitě dám vědět až se narodí. Jinak jí jsem z kočárku taky nadšená. Mám celou kombinaci i se sedačkou a ještě jsem si přikoupila deštníček. Vše mě stálo 11600,-. Jo a porodu s nebojím, mám kámošku por. asistentku, co tam dělá a ta půjde se mnou a taky manža.(snad se tam nesloží 😀 )