Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Gabi si zlatá 😉 tie hormóny robia kúzla...mne tiež pred porodom vždy ukapla slzička, vždy keď som sa dopočula že niektorá z holiek - Irminka a Ywushka porodili, okamžite som mala slzy v očiach a potom tie fotky... 😵 😅 No a v porodnici ani nehovorím...na ozvy som chodila najprv 3x denne a občas s ami stalo, že som videla ako mamky rodili, ležali na lehátku na porodnom sály, alebo hekali a pár krát s ami stalo, že som videla ako odnášajú detičky zo sálu, to bol mazec na moje nervy a hormóny 😵 😵 To hekanie ma teda skor desilo 😅 Najprv som mala ležať celý ten týždeň na porodnom sále, sú tam 2 pokoje - asi 8 postelí dokopy a jedna holka, čo tam 9 deň prenášala mi líčila ako jedna mamička minulú noc hekala na celé oddelenie a kričala: "mami, mami, pomoooooooooc" tak ma poraidne vystrašila a už som chcela volať mojmu, nech mi kúpi štuple do uší 😀 ale v ten deň mali toľko príjmu, že odpoledna ma šupli na gyndu a tam som bola až do porodu 🙂

miradka
autor
5. únor 2010

Gabi, moj bráško to má s narodkami a meninami ešte horšie, narodky má 7.března a aj meniny 😀 Otec má tiež meniny 7.března - Tomáš a narodky má 5.března, mamina má narodky 3.března 😀

zabicka007
6. únor 2010

Tak jsem si Vás zase poctivě dočetla, chjo, mám zase příjem žádostí takže opět nestíhám...
Pilot, pár stránek dozadu jsi psala o usínáčku z DM, to je taková ta hadýrka na spaní? A osvědčila se?
Rio, s tím skříplým nervem to není žádný med, nedávno to měl přítel a musel na operaci protože ty bolesti byly nesnesitelné (měl posunutý obratel a ten mu tlačil na míchu), nejdřív mu to rozháněli práškama a kapačkama a když to nepomohlo tak šel na operaci tak to nepodcenit a radši si zajdi za odborníkem...
Emers, u nás to je naprosto stejný, drahoušek pořád tvrdil, že je mu to jedno, jestli holka nebo kluk, no a když na utz doktorka potvrdila na 90% holčičku, tak z toho byl zklamanej...ale nebojím se, však on si ji hned jak se narodí zamiluje, o tom vůbec nepochybuju 🙂
Cin, tobě ty týdny taky valí jak sviňa... 😎

ywushka
6. únor 2010

huraaa konecne jsem se sem dostala,manzel nam prijel vcera vecer konecne a bude doma jen do utery. Co nadelam...

Miradko: vitam te doma,sice trosku opozdene,ale i tak 🙂!! To s tema dvema detma musi byt narocne!!! jinak kyblik jsem nezkousela. Jinak prvni den a noc doma po prichodu z porodnice je vzdycky narocna,taky jsme meli ten samy problem,ale kazdym dnem se to pak zpravuje! Jinak deti mas naaadherne!!!!!

Vcera jsem snedla mrkvovy salat a maly dneska uplne trpi!!!! uz nevim co mu mam udelat,v noci spinkal hezky,ale ted uz nespi asi od pul sedme a ne a ne zaspat. houpu ho i v lehatku,ale ani to me nejak nepomaha! Jednou rukou pisu a druhou ho houpu😀

lucka: jsem zvedava kdy budes rodit🙂

gabina79
6. únor 2010

Ahojte holky 🙂 ... včera jsem to nějak nestíhala 😉
Tak nejdřív vítám Mir zpátky doma a držím pěstičky, ať si na sebe s mimčama co nejdřív zvyknete - u těch dvojčátek asi trvá trošku dýl, než se všechno zajede, ale určo to bude brzy a budeš si se vším vědět rady 😉 ...takže mléka máš spoustu, no to je super, doufám, že na tom budu taky tak 🙂 (ale jinak jsem myslela, že nemusím kupovat podprdu s větším obvodem, jenom košíčky větší - no já koupím jednu a pak kdyžtak pošlu manžu, aby dokoupil - prodává tam naše známá, takže v pohodě) ....ty jo, ty narozeniny a svátky u vás v rodině to je něco 😀 ...a za jak dlouho po tom císaři se ti mléko spustilo?
Luci, tak že by to už bylo tady? 😀 ...já bych řekla, že ze mě ta hlenová zátka odchází postupně, protože taky občas utřu takový soplík 😀
Jinak co se týče té stravy při kojení, to bude asi i pro mě oříšek - co jsem tak četla, tak rozhodně ne čerstvé pečivo, luštěniny, zelí, citrusové plody, zeleninu když už tak podušenou..no uvidíme...

gabina79
6. únor 2010

Jinak včera v poradně docela dobré...monitor OK, dokonce jsem měla relativně v klidu dělohu...a Oníkovi se zase moc nechtělo hýbat 🙂 ...porodní cesty stav asi jako minule, takže se nic extra neděje, čípek zkrácený, měkký, CS zůstává 4...no a na utz samozřejmě Oník hlavičkou hore 😀 ...a vypadá, že bude malé miminko - váhový odhad 2,7kg...Dr říkal, že normálně mě nechá rodit, pokud bude váhový odhad před porodem max 3,2kg (u druhorodičky berou 3,7)...tak jsem zvědavá, jak může Oník ještě za ty dva týdny vyrůst (prý některé mimča přiberou až 300g za týden)

gabina79
6. únor 2010

Mir, u nás je to s rodným listem tak, že nejdřív 6. den po porodu má zajít manža tady na matriku a tam mu ho vydají...ale někde ho vydávají i v porodnici (myslím, Irminka o tom psala)...takže to si zkus zjistit buď v porodnici nebo na místní matrice, jak to funguje 😉

snahapada
6. únor 2010

ahoj holky a MIRADKO vitam te doma tak nastanou ty bezne problemy mne mala NATALKA porad skyta a ublinkava porad ale pribyra za tyden 320gr v pondeli jsi jdu pro nikolku vcera ju dovezli z PRAHY nebo predvcirem uz nevim tak mam z toho velkou hlavu alesnad to zvladnu dr. v detske mne rikali ze se bude pri papani zadychavat tak uvidime ale jinak je moc hodna potom poslu foto tak drzim palce a vy drzte mne pa 🙂

pilotkaanetka
6. únor 2010

zabicka007 •jj usínáček se osvědčil 😀

lucka.adis
6. únor 2010

Ahoj holky, dneska nemám čas nějak reagovat, páč jsem ráda, že se vůbec hýbu.. nohy mám nateklé až hrůza a chvílama mě to chytne tak, že to sotva stačím rozdýchávat, ale pravidelný to není, takže fakt super 😝

Anet, prosím tě, v jeké drogerii jsi to kupovala a jak se to tam jmenuje-myslím ten usínáček, na internetu to stojí kolem 3OO,-kč.

Snaho, držím palce, aby jsi to s holkama všechno zvládla 🙂

Žabi, to je super, že se taky ukážeš a týdny ti neskutečně letí!!! Už máte vymyšlené jméno? V pase máš pořád ještě napsané, že čekáte miminko a nevíte pohlaví 😅

pilotkaanetka
6. únor 2010

lucko koupila jsem ho v drogerii DM ale jak se to jmenuje nevím nemají to pod usínáčkem je to plyšová hlava asi myšky přišitá ke kusu hadru 😀

lucka.adis
6. únor 2010

Takže budu hledat kus hadru s hlavou plyšáka 😀 😀

pilotkaanetka
6. únor 2010

😀 asi tak nějak

pilotkaanetka
6. únor 2010

Mám ho v albu 🙂

lucka.adis
6. únor 2010

Super, tak už aspoň vím, kde se po něm můžu koukat a jak to vypadá 😉

pilotkaanetka
6. únor 2010

už se ti to blíží co?

lucka.adis
6. únor 2010

Ani mi nemluv, celej den jsem jak na trní, jestli teda pojedem nebo ne... chvílama to vypadá že jo a potom to přejde 😠
Dá se to vydržet, ale to píchání tam dole mě asi zabije 😅
Ke všemu jsem se teď dozvěděla, že porodnice kde bych chtěla rodit je naprosto plná 😖

pilotkaanetka
6. únor 2010

nic si z toho nedělej někde porodit musíš 😀 a až to na tebe přijde myslím že ti bude jedno kde 😀 když jsem rodila tak už mi pak bylo jedno i kdyby přišla uklízečka jen aby to bylo za mnou 😀

lucka.adis
6. únor 2010

manža mi to také říká 😀 😀 ale je fakt, že by to chtěl mít člověk už za sebou..

emers
6. únor 2010

ahojte holky,

Žabičko, díky za příspěvěk 🙂 já taky vím, že ji bude milovat, o tom není pochyb, akorát prostě klukovi by měl víc co "nabídnout" a s holkou jaksi vůbec neví co bude dělat, ani v rodině holku nemají, tak to nezná a nedokáže si představit. Má pravdu v tom, že věnovat se jí budu asi víc já než on. S klukem by se on fakt vyžil 🙂 No holt kdyžtak příště.

Lucka.adis, držím pěsti, to čekání musí být na palici 😨

zabicka007
6. únor 2010

Luci a ty jsi chtěla jít na Obilňák nebo kam? Já bych chtěla buď Obilňák nebo Bohunice, ale taky se bojím, aby pak neměli plno...jméno už máme, nakonec to vyhrála Natálka, hned jdu opravit údaje v pasu, díky za upozornění, já Vás nemít 😀
Emers, to je asi všude stejný, ten můj je takový domácí kutil, všechno si vyrábí sám, počínaje nočním stolkem přes nábytek až po postavení celého domu, takže určitě by si také víc užil kluka, ale tak co už, však ona i holka může být šikovná a třeba by jí to mohlo i bavit /pokud teda nebude dřevo po mě, páč já jsem ráda, že se těma rukama najím... 😉 /

lucka.adis
6. únor 2010

Žabi, chtěla jsem do Bohunic, ale je to tam pořád narvané, takže kdo ví kde budu rodit 😅 každopádně to jistí Obi a nebo porodnice ve Vyškově.
Jinak Natálka je moc pěkné jméno 😵 😵 😵

ywushka
7. únor 2010

Dobre ranko holky,dneska jsme meli celkem narocnou noc,maly usnul v osm,byl liny se poradne najist,tak se zase hned vzbudil v devet a jedl znova,pak se vzbudil v pul druhe a pak ne a ne zaspat az skoro do ctvrt na ctyri a pak porad jen knucel a knucel a od sesti nespal skoro vubec,porad jsem k nemu ja nebo manzelk vztavala,pak si ho manzel v pul osme vzal do obyvaku a ted maly spi v lehatku ktere mu vibruje a manzel na sedacce zakryty dekou,to by me zajimalo,co to mel maly zase za naladu,neplakal,proste se mu jen porad neco nelibilo a ja jsem nemohla prijit na to co to je...!! 😖 Jsem docela nevyspana,ale venku se posr... zase pocasi,takze to vypada ze ani na prochajdu se dneska nedostaneme,tak se zakryjeme odpoledne perinama a budeme to snad dospavat🙂!! Pujdu chystat obed! Mejte se krasne!!

lucka: myslime na tebe a snad uz to budes mit brzoooo za sebou!!! Vim ze ten konec tehu se zda byt uplne nekonecny....

pilotkaanetka
7. únor 2010

Ywush a máš dost mlíka nám malá tkhle plakala že byla hladová a museli jsme ji skoro hned z porodnice dokrmovat sunarem ☹

gabina79
7. únor 2010

Ahojte holky 🙂
Luci, kukni sem - tady jsou taky "přítulníčci" a mají prodejnu v Brně 😉
http://www.anicka.cz/category/muchlacci-na-span...
Já jsem si objednala tento typ...hodím do alba, zítra by mi to mělo přijít i se spirálou na postýlku 🙂 ...
Budu ti držet pěstičky, abys to měla co nejdřív za sebou....to u mě se to naopak trochu zklidnilo...paradoxně, když jsem ještě brala magnézko, tak mi to břicho tvrdlo daleko víc než teď, když už jsem bez prášků....tak jsem zvědavá - abych ještě nepřenášela - i když myslím, že s tím koncem pánevním a s tím clexanem mě asi nenechají penášet...no necháme se překvapit
Žabi, Natálka je moc pěkné jméno - moje neteř je Natálka 😉
Ywuš, na to se hrozně "těším"...až budu v noci neustále vstávat, na oči neuvidím a stejně nebudu vědět, co mám udělat, aby malý usnul....manža po mě chce, abych mu koupila knížku Péče o dítě, aby prý věděl, co má dělat 😀

lucka.adis
7. únor 2010

Ahoj holky

tak u nás noc naprostá katastrofa, jsem myslela, že po půlnoci pojedem a zase se to uklidnilo. Celou noc jsem nespala, takže si teď připadnu jako po flámu a jsem děsně utahaná. Ke všemu si manža ještě dělal srandu, že je dnes Veroniky a že by to byl gól, kdyby se opravdu malá narodila...no, mě to zase až tak k smíchu nepřipadalo, ale co už 😒
Dneska jedeme do Brna do obchodu a k příbuzným na návštěvu, tak snad se tam nějak dlouho nezdržíme a pojedem co nejdřív domů. Nějak na to dneska nemám náladu..

Gabčo, moc díky za info.. určitě tam dneska jeden objednám, pokud ho nekoupím dneska v DM, páč vypadají suprově.
Jinak mi nejde ani tak o tvrdnutí břicha jak o píchání tam dole atd. to je na tom to nejhorší ☹ a ono se to uklidní a za pár minut je to znovu. Fakt na palicu.
Už aspoň vím, jak se cítili holky, co rodili před námi, hlavně Ywushka, tak si něco podobného také vytrpěla.

Jinak díky, že na mě myslíte. Kdyby něco, tak píšu hned Ywushce a ta podá info 😉

gabina79
7. únor 2010

Luci a teď už dobré? To ti teda fakt nezávidím, snad to teď pospěje rychle k porodu a nebudeš se dlouho takto trápit 😉

lucka.adis
7. únor 2010

Gabčo, zatím je to ok, ale ráno jsem málem nevylezla ani z postele jak mě to vystřelovalo do kříže.. ale hold to musím vydržet. Jenom se modlím, aby už bylo Úterý a já šla na kontrolu, páč to tam všechno dr.řeknu a budu doufat, že si mě tam nechají i za cenu, že by to vyvolali... což je asi tak 1:1000 000 😀 😀

gabina79
7. únor 2010

Tak třeba, jestli už budeš víc otevřená, tak si tě tam nechají a pomůžou ti....koneckonců malá je podle odhadů dost velká 😉 ...uvidíš, budu na tebe myslet 🙂

lucka.adis
7. únor 2010

No, moc tomu nevěřím, ale bylo by to fajn 🙂
A jak se ty připravuješ? Znám hodně holek, co rodili KP a bylo to bez komplikací a hlavně přirozeně...