Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

miradka
autor
29. pro 2009

Dobré ránko holky, Irminka silne mi pripomínaš vieš koho? Arwenku 😀 Hlavne buď opatrná. Držím palce, nech ti to vyjde čo najlepšie 😉

Luci, to bude dobré, uvidíš 😉 Poznáš polohy, ktoré nevyhovujú miminku? Mojim asi nevyhovuje keď ležím na chrbte, alebo som natiahnutá na fotele a gravitáciou sa mi rozlieza brucho do strán, vtedy začnú poriadne kopať, to mám pocit že mi vykopnú vnútornosti z brucha 😀

Ywush, neviem ako dlho to vydržím, ale pokiaľ budem o týždeň ešte stále zavretá, tak sa obávam aby som nakoniec neprenášala, keď vidím koľko vydržala Irminka 😅

miradka
autor
29. pro 2009

Irminka, dostala si nejaké rady čo si máš so sebou vziať do porodnice? Je rozdiel v tom, keď budeme rodiť cisárskym rezom od klasiky? Napr. jednorázové kalhotky...atď?

ywushka
29. pro 2009

irm: no vidiiis!!🙂 Jsi podes...🙂 sama bych neridila ani ja🙂 se bojim🙂

miradka: no uvidime co nam reknou zitra,jdu na kontrolu uz v 7:30 mam byt v brne!! Oni mi ani nerikaji na kolik jsem otevrena/zavrena,jen mi vzdycky reknou,dneska to na porod jeste neni....hmmm...🙂 co nadelame!!!
Jsem zvedava kolik vydrzim ja,protoze kdyby se melo opakovat znovu vsechno co v poslednich dnech,tak se pujdu asi obesit do lesa!!!

mamina sla s babickou ven se psem,ze mam pry jit s nima,ale oni chodi na takove dvouhodinove prochajdy,ze toé ja bych nezvladla,jeste dneska me boli nohy ze vcerejsku mela jsem co delat na te nase male prochazce abych to usla,pak jsem mela nohy jak balony,mam co delat,mam zehlit🙂,tak se nebudu nudit🙂

miradka
autor
29. pro 2009

Ywush, čítala si túto tému? Sú tam aj rady ako si uľaviť, keď prídu bolesti...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

irminka
29. pro 2009

žádné rady jsem nedostala, co si mám vzít. mám prostě nachystanou tašku, kde mám normál kalhotky i ty sítové, vložky, kosmetickou taštičku,ponožky, ručníky 2 ks jednu košilu na spaní, ale tu nebudu potřebovat, nemocniční jsou lepší a stejně si je budu měnit každý den, župan jsem si dala pryč, protože v porodce mají hnusné horko, potom tam mám plenky pro kluky, dudlíky, bepanthen na prdelku a bradavky a kojo podprdy 2 ks......jo a ještě čepičky pro chlapečky.......potom mám druhou tašku s mimi oblečky, ale to mně manža přiveze až pojedeme domů.....asi tak, snad jsem něco nezapomněla, jo vlastně papuče 😉

miradka
autor
29. pro 2009

tak fajn, a tú podprdu si kupovala teda o číslo väčšiu? Ja budem kupovať asi za 2 týždne. Na jednej stránke som čítala, že by sa do nej mali vmestiť 4vložky!! 😨 To sa mi zdá prehnané..

ywushka
29. pro 2009

tak jsem zvedava jak dopadneme zitra my,tatka nam domluvil na zitra nejakehoi toho mudra v te porodnici,budou nas pry cekat,teda pokud na to nezapomenou!!! sice nevim vubec co to vlastne domluvili,ale to se dozvim az zitra

irm: jaj dudlik jsem si tam nedala do kufru,to musim pribalit!!! My mame od toho falesneho poplachu kufr porad nalozeny v aute🙂 pro jistotu,tak to tam zajdu pridat🙂!!!! Jo a jeste tam mas mit pripravene obleceni pro manzela (teda jen v pripade ze je to zena ktery rodi prirozene),to tam taky jeste musim prihodit!!!

gabina79
29. pro 2009

Ahojte 🙂 Koukám zatím žádné novinky 😉
Saj, držím pěstičky, aby z toho něco bylo...jestli pamatuješ, já měla na začátku taky velmi nízké hcg a podívej...no uvidíš, nechci ti dávat zbytečnou naději...ale zase na druhou stranu, naděje umírá poslední. Tak se drž 😉
Ywuš, tak držím pěstičky na zítra 😉 ...nakonec budeš mít první dítě nového roku 🙂
Irmi a ty nemáš žádné pocity na porod - myslím nějaké poslíčky nebo tak? Prostě si jen otevřená?
Jak jste na tom vy Luci, Mir? Myslím s poslíčkama...já je asi mám (podle toho, co jsem si přečetla 😅 )...tak se děsím, abych se nazačala nějak moc otevírat, na kontrolu jdu až 8.1....no kdyby se to zhoršilo, tak bych tam musela dřív.
Luci, já to mám s těma pohybama trochu jinak...on byl Oník až doteď takový lenivý...a teď se konečně začal trochu víc projevovat...ale jinak je asi normální, že pohyby spíš ustávají a nejsou tak časté...tak se neboj, ale kdybys fakt nevěděla, tak raději zajdi k Dr, ať se na malou podívá 😉
No a jinak cítím, že je pořád otočený stejně, hlavičku mám vpravo pod žebrama a kope mě buď úplně dole nebo vlevo do boku...tak doufám, že si to ještě rozmyslí a otočí se dobře...fakt bych nechtěla rodit císařem ☹
Koupili jsme to žehlící prkno, tak už se můžu vrhnout na ty plenky atd 😀
Holky budete žehlit i froté osušky? Neničí se žehlením? 😕

gabina79
29. pro 2009

Mir, teda teď jsi mě dostala 🤐 ....takové obrovské bříško, jak můžeš normálně fungovat? 😅 ...je zajímavé, jak ho máme každá úplně jiné...třebas Irminka v porovnání s tebou zase až takové bříško nemá, že bych řekla, že čeká jednoho prďolu (nebo to aspoň na té fotce tak vypadá)....klobouk dolů 😉
Proč by se měli do podrpdy vejít 4 vložky???? 😕

irminka
29. pro 2009

gabi: já nevím, jestli mám nějaké poslíčky, klasické uritě ne, sem tam dostanu křeč do třísel a spodku a ted poslední dva dny mám průjem a tlačí mně něco jak kdyby do konečníku, takové je to divné 😕

Při malém ani vložky do podprdy nebyly ,dávaly jsme si tam plenku a hotovo...ted si tam dáš vložek tolik, jak bude téct mlíčko......4 , to je teda dost 😀

A kojo podprdu jsem si koupila dávno, prostě o číslo větší, riskla jsem to 😉

lucka.adis
29. pro 2009

Irmi, tééééda... a neděsíš se toho, že by to na tebe mohlo třeba za pár minut přijít? Já bych se normálně asi pořád hlídala a manža ten by chodil semnou pomalu i na wc 😅

Ywush, nooo, ještě aby jsi ty přišla s takovými zprávy a budeme na vás dělat sázky, která z vás porodí dřív.

Gabčo, uvidíme, yřeba dneska se projevovala pěkně..asi už fakt magořím 😝 😀 a zbytečně vás tím obtěžuju. Co Oník a ta jeho váha, je to už lepší? Jinak klobou dolů, že jsi začla už něco konečně prát, já jsem ještě zatím nezačala, páč toho je teď prostě moc. Dneska jsme tady měli návštěvu a ta odešla před chvilkou, takže nebyl čas.
Kdyby mě to chytlo, tak by to musel vyprat a nachystat manža nebo nevím 😅

A co se týče poslíčků, já nic... ani tvrdnutí bříška a ani žádné křeče.

gabina79
29. pro 2009

Irmi, tak držím pěstičky, abyste to vydrželi...to já bych byla taky hrozně nervózní, kdyby mi Dr řekl, že to může být každou chvíli 😅
Já si tu kojo podprdu koupím až koncem ledna (koupím jednu a pak uvidím, buď si pak koupím ještě jednu stejnou nebo větší) - u mě ve velikosti žádná extra změna, a nic mi z bradavek neteče, tak začínám mít strach, abych vůbec kojila ☹
Luci, nikoho neobtěžuješ, každá máme svoje strachy 😉 ..s tou váhou nevím...spíš si myslím, že se Dr nepodařilo pořádně Oníka zaměřit, takže ta váha vyšla míň než ve skutečnosti je a koneckokců vždycky říkají, že to je pouze odhad 😉 ..nevím, kdy bude dělat příští utz, tak se uklidňuji tím, že já přibírám 😅 (už mám navrch 8 kg)....a super, že je teď malá aktivnější 😉 ..buď ráda, že nemáš žádné tvrdnutí - já se snažím, co nejvíc odpočívat a moc to nepomáhá, manža mě pořád žene do nemocnice ☹ (ale ťuk, ťuk, dneska to bylo lepší než včera) 😉
Tak se zatím mějte, my jdeme na návštěvu k sestřence 🙂 ...a zítra budu žehlit ty plenky ☹

lucka.adis
29. pro 2009

Gabčo, vůbec si s tím nedělej těžkou hlavu, páč jsou to opravdu jenom odhady. Důležité je, že funguje placenta, miminko je pěkně vyživované, pěkně roste a odpovídá týdnům a váhu...tu se na 1OO% dozvíš po porodu 😅 😉

ywushka
29. pro 2009

ja si myslim ze u nas z toho zase nic nebude jako obvykle,ale pro jistotu vyvaruju jeste dudlik malemu a jdu prihodit manzelovi teplaky,triko do kufru,co kdyby nahodou🙂 ha ha ha,jsem naivni!!
tatka me volal,aby jsme sli nekam na prochajdu🙂,chce abych maleho nejak prinutila,tak jsme sedli do auta,prochodili kaufland a par obchodu v hodonine 😀 ,udelali jsme nakup,koupila jsem si rychle spunty na silvestra 😀 a uz jsme doma🙂!! Jeste jste hledala nas oddaci list,pry je to potreba ho mit u sebe,tak jsem ho taky pribalila🙂

irm: a nejaka hlenova zatka nebo tak neco ti uz odesla?? Normalne ti to i zavidim,ze jsi tak otevrena,protoze ja sama nevim co si o sobe uz mam myslet 😀

irminka
29. pro 2009

jo, jenomže já už jsem otevřená měsíc 😀 a nic se neděje, břicho mám jak šutr a nic, takže já jsem optimista a kdy to přide,tak to přijde........už to neřeším a abych pravdu řekla, pokud vydržím do čtvrtka a nález při kontrole bude horší než dnes a nechají si mě v nemocnici, tak se budu modlit, aby sekci vykonali co nejdřív 😉

U každé ženské je to jinak: já při malém normálně fungovala, den před porodem jsem u kamarádky snědla celou Tatianu 🙂 , potom jsem se dívala večer na horor a když jsem si šla lehnout, tak jsem dostala takové mírné křeče jako napink na menzes a hned jsem měla kontrakce po 3 minutách, manža byl první den ve službě, tak mě o půlnoci odvezl švagr a Ríšánek se narodil v 5:25 ráno, ale na porod nevzpomínám hezky, měla jsem křížové bolesti au au au, blbě jsem tlačila, tak jsem měla prasklé oko, no hnus, kropenatá jak svina a od pipky až po kolena černá jak čert, samá modřina.................no prostě kočka 😠

lucka.adis
29. pro 2009

Mám v Albu foto bříška a kočáru u nové namalované stěny, tak můžete mrknout.. připadne mi, že jsme moc nevyrostli, ale těch několik cm co mám přes bříško mě docela děsí 😅 😀 😀

Ywush, dej mu čas... je mu u tebe asi dobře, ale je teda fakt, že by jsi nemusela tak trpět. Snad budeš mít porod jako procházku v růžové zahradě 😉

lucka.adis
29. pro 2009

Irmi, to sis teda musela vytrpět ☹ budu držet palce, aby tento porod byl lepší než ten minulý, i když ty uzlíčci ti potom vynhradí veškeré křížové bolesti a modřiny.

irminka
29. pro 2009

luci: kočárek paráda, kamoška ho má a je s ním nadmíru spokojená a bříško máš také fajné, vcelku špičaté,že?

irminka
29. pro 2009

já si nestěžuji,pouze konstauji 😉 ......jsou i horší věci na světě

lucka.adis
29. pro 2009

Irmi, nene, to tam byla zrovna malá vyboulená 😠 😀 😀

irminka
29. pro 2009

hm, tak to jo 😉

miradka
autor
29. pro 2009

Gabi, mám mega brucho 😀 ale obvod je furt 109 cm. Teraz ma mužík meral. Povodne som mala možno necelých 70 cm...to neviem, lebo som sa nemerala normálne.
Aké sú to pocity tie poslíčky? Ja mávam keď dlhšie chodím alebo stojím stvrdnuté brucho a keď je to fakt dlhšie, tak pri tom aj fest bolí. No a občas bolesti na ms, trvajú asi 5 minut a niekedy pri tom musím rýchlo na wcko. Dnes som mala takéto bolesti len raz a skončilo to prujmom. Predvčerom to bolo blbé, za deň 5x tieto bolesti. Sú to poslíčci?

miradka
autor
29. pro 2009

Luci,pekné bruško, tiež už celkom veľké 😉

lucka.adis
29. pro 2009

Mir, ty už máš také poslíčky? Podle všeho by to mohli být 🙂

....no, já ještě nic a nebo to tolik nepociťuju.

miradka
autor
29. pro 2009

Luci, ja práve neviem, či sú toto poslíčci 😕

lucka.adis
29. pro 2009

Mir, já nevím teda co to teď bylo, ale začlo mě dost tvrdnout bříško a normálně mě ta bolest začala vystřelovat do zad. Malá se v břichu mohla zbláznit a já musela na wc.. 😝 a záda mě bolí docela festovně, už jenom s toho bříška.
Takže tě fakt obdivuju, že ty s tím svým bříškem ještě vůbec chodíš.

snahapada
29. pro 2009

dobry vecer devcata jsem mamca od milusky chci vam jenom napsat ze dnes ve 29.12 2009 v 17.20 a v 1722 porodila cisarskym rezem holcicky natalku 2 .48 kg a2.05 kg nikolku tak vam to pisu vsechny zdravi a pry mate psat ja vam vzdy odepisu dekuji

irminka
30. pro 2009

dobré ránko:
snahoooooo, gratulace veliká 🙂 🙂 🙂 🙂 , holčičky mají super váhy, tak at seTobě i holkám daří

lucka.adis
30. pro 2009

Dobré ráno holky,

psala mi Ywushka, jsou s manželem v porodnici a čeká se na vyjádření kardiologa. Buď dneska vyvolávaný porod a nebo zítra císař. Dělali ji hamiltonův hmat a začíná mít bolesti.
Má s toho všeho strach. Bude průběžně podávat info a já to budu psát na diskuzi 😉 (nebo kdokoliv, kdo má na ni tel.číslo).

Snaho, ahoj kočko. Mám v tom trochu guláš.. porodila jsi ty a nebo nějaká Miluška 😕

lucka.adis
30. pro 2009

Aha, takže porodila Snaha 😅

Tož velikáááánská gratulace k narození holčiček 😵 😵 😵 😵

Irmi, co ty? Dneska to na porod nevypadá?