Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

veronika.h
11. čer 2009

Ahoj díky za toto téma, chybělo tady. Já taky budu rodit na obilňáku, chodím tam od začátku těhu k Dr. Dostálové a jsem spokojená. Minulý týden jsem byla na informativní schůzce, prohlíželi jsme porodní pokojíky a líbilo se mi tam🙂

sekacka
autor
11. čer 2009

Ahoj Verčo,já právě taky chodím k Dr.Dostálové,je fajn a moc milá,akorát když jsem ji viděla poprvé tak mě přišla jak studentka.Akorát jsem dnes zjistila,že zrovna ona byla u toho porodu v květnu,kdy umřelo 6 kg mimčo,hrůza.Teď jdu v úterý na další kontrolu,předpokládám že asi poslední,teda alespoň doufám.Dnes jsem tam taky byla,zjistili mě vysokej tlak,tak mám léky,bléé ☹ .Tak to máš z daleka až z Vyškova?

veronika.h
11. čer 2009

Ahoj, já jsem se přestěhovala kousek za brno, spadáme pod Vyškov, ale do Brna to máme blíž 🙂. Taky moje mamka pracovala doteď na obilńáku, tak jsem tam jako doma. o tom neštěstí jsem slyšela, je to hrůza, nevěděla jsem, že u toho byla ona ☹. Ale ona je opravdu zkušená, i když na to nevypadá🙂
Mně jako ženská sedne a líbí se mi i její přístup, tak věřím, že vše klapne bez problémů🙂

sekacka
autor
11. čer 2009

To máš dobrý,že tam mamka pracovala.Já chci akorát mluvit s panem doktorem Hrubanem,až půjdu rodit.
Je to švagrův kamarád a sestra u něho rodila obě děti,tak abych měla dobrej pocit.
Jinak mám z toho porodu trochu strach,to je ale asi normální u prvorodičky,naposledy říkali že mimčo bude ke 4kg,tak budu mít co dělat 😀

veronika.h
11. čer 2009

Tak to já mám opačnej problém, mám drobounký miminko, tak se modlím, aby v bříšku byl co nejdýl a přibral🙂.
já se Dr. Hrubanovi vyhýbám jak čert kříže, protože já doktory chlapy nesnáším, ještě takový mlaďochy, mně je strašně trapně, rozhazovat před nima nohy 😀 😀

sekacka
autor
11. čer 2009

Tak to mě doktoři nevadí, on tam stejně nebude,jen kdyby byla nějaká komplikace 😝 Taky jsem se byla podívat na porodních sálech, asi před 2měsíci a taky se mě tam líbilo. 😀

petipacka
13. čer 2009

Ahoj holky, rodila jsem na Obilňáku skoro před rokem, takže malinko nostalgie. Na porod si nemůžu stěžovat, hlavně jsem měla super porodní asistentku pí. Novákovou, byla fakt moc fajn a hodně mi pomohla, taky jsem rodila 4kg 🙂 . Maličko horší to bylo na šestinedělí, protože tam bylo plno, tak si nás šoupali po různých odděleních, což bylo hodně nepříjemný, ale ty čtyři dny, to se dá vydržet. Přeju vám hodně štěstí a hlavně ať máte rychlý a bezproblémový porody!

veronika.h
15. čer 2009

Petipacka - děkujeme za přání, už hodněkrát jsem slyšela, že na tom šestinedělí nic moc, no kdyby to nebylo tak drahý, tak bych chtěla nadstandard, ale prdím na to, těch pár dní tam nějak vydržíme🙂

pospecka
18. čer 2009

Jee, super téma. Už jsem tam jeden porod zažila (v červnu 81 😉 ), ale nic si z něho nepamatuju, tak nemůžu popsat zážitky a jelikož dopadl dobře 😀 a "miminko" se má k světu 😀, tak se tam chystám zas, tentokrát z té druhé strany.
Vy co jste tam rodily:
měly jste porodní plán?
partnera u porodu?
co nástřih?
mohl partner přestřínout šňůru?
odnesli vám miminko po porodu pryč na delší dobu?
Díky

sekacka
autor
18. čer 2009

Ahoj pospecko,taky máš plno dotazů,pokud do neděle neporodím,tak ráno v neděli mám přijít na kontrolu a asi si mě tam nechají,nejpozději v pondělí na vyvolání. 😝 Nechtějí abych přenášela kvůli vysokýmu tlaku 😀 .
Jinak moje sestra tam rodila před rokem a půl a byla moc spokojená,proto tam taky jdu.Ona měla porodní plán,manžela s sebou,stříhal šňůru a mimi měla v podstatě u sebe pořád.Takže myslím že dobrý 🙂 .
Jinak já mám taky porodní plán a tatínek jde taky se mnou,akorát nechce stříhat pup.šňůru,on se bojí 😖

pospecka
18. čer 2009

sekacka: díky, budu čekat na Tvé čerstvé zážitky a držím pěsti, ať Tě Mareček po cestě na svět nepozlobí. Přítelova kolegyně má taky zítra termín, ale čeká holčičku, tak jsem zvědavá kdy se jí bude chtít na svět.
Asi před hodinou jsem se ptala přítele jestli přestříhne šňuru a on, že prý aby mě to nebolelo. 😀 😀 😀 Ti chlapi maj nápady, vždyt to ošetří a zasvorkujou profíci a on jen dostane o ruky nůžky a udělá fik.
Tak držím pěsti!!! Tfuj tfuj tfuj! 😉

veronika.h
19. čer 2009

Jéé, ahoj holky,
sekacko, tak i já budu čekat na popis porodu 🙂.A držím moc palce!
podle slov PA na kurzu by tam mělo jít domluvit skoro cokoliv.
já si napsala ne plán, ale porodní představy, protože je mi jasný, že toto se naplánovat nedá, ale nemyslím, že bych tam chtěla něco vyjímečnýho🙂
Ve středu jsem byla na přednášce o kojení u paní Kameníkové, jsem si zapisovala jak divá, bylo to moc fajn🙂
No a v úterý jdeme s MM na speciální přípravu k porodu, tak doufám, že neporodím, protože dneska v noci jsem měla dost hustý bolesti a pravidelně se vracely, ale musíme ještě počkat, nevím, jak mám dýchat, abych se jim pak tam neudusila 😀 😀

sekacka
autor
19. čer 2009

Ahoj,to máš pravdu,ti chlapi se tak bojí,ten můj si snad myslí taky že to bude bolet mě nebo mimi 😀 Zatím se nic neděje, akorát ve středu jsem měla trochu poslíčky,jinak nic.No,nedělě to jistí,snad to pujde rychle.Už máte vybrané jméno pro chlapečka? 🙂

pospecka
19. čer 2009

sekacka: Já jsem chtěla chlapečka Tomáše po mým taťkovi, kterej umřel, když jsem byla malá, ale jelikož je teď Tomáš strašně oblíbený jméno a nechci, abych na pískovišti zavolala Tomíku a přiběhlo pět chlapečků 😀, tak jsem souhlasila s přítelovým přáním, aby byl malej po něm. Já jsem mu to kdysi před lety slíbila, tak teď už stejně nebylo cesty zpět 😅 , takže náš chlapeček bude Zdeněk.

sekacka
autor
19. čer 2009

Jé ,to je hezký Zdeneček,tak se jmenuje můj manžel a tchán,proto jsme chtěli jiný jméno,aby nebyla třetí generace. 😀
Verčo,to mohlo být dobrý ten kurz ohledně kojení,já byla jen na tom prvním informativním.Snad budu kojit,s tím dýcháním to asi taky nebude lehký. ☹

pospecka
19. čer 2009

sekačka: u nás to bude třetí generace, "tchán" je taky Zdeněk (můj dědeček byl Zdeněk) a třeba se náš vnuk taky bude jmenovat Zdeněk 😀 😀 😀 . Mě se to moc nelíbilo, ale zase si říkám, že je to pěkná tradice ta generace synů. U dcer to tak nebývá. Já bych teda chtěla Petru po mě nebo Lenku po mé mamce. Líbí se mi jména jako Karolínka, Kristínka, Barborka, ale bude dlouhý příjmení Pospíšilová, tak bude krátký jméno.
Pořád koukám na ten tvůj profil. To je tak legračníl: dnes čekáme chlapečka. 😀 A zítra bude včera čekáme 😀

Na těch kurzech jste byly na Obilňáku? Já bych tam chtěla jít, mají tam nějaký 4 "lekce", ale už si nepamatuju v čem přesně spočívají, jen že ta první je prohlídka sálu, a mělo by se jít po 30tt, tak v červenci vyrazíme. Měním pojišťovnu, tak aby mi to proplatila. Doufám, že to bude i o prázdninách. 😅

veronika.h
19. čer 2009

Jasně, ty kurzy jsou pořád - informativní schůzka s prohlídkou, kojení, speciální intenzivní příprava k porodu a pak ještě rehabilitace, ale tam nejdu. Stojí to 300,- pro tebe +200,- manžel. Jsem u VZP, platí se to v evidenci no a v úterý vyrazím do VZP, jestli mi to proplatí 🙂
My máme Zdeněčka tchána a jeho tatínek taky - no naštěstí MM nevyžaduje dodržování jmenných tradic, dokonce ani nechtěl Adámka po sobě, mně osobně by to vyhovovalo, bych na ně mluvila zároveń🙂

sekacka
autor
19. čer 2009

To je sranda,všichni mají Zdeňky v rodině. 🙂 Já má těch termínů nějak povíce,podle ultrazvuků 13.,14.,15.,19.6 a podle posled.menstr.21.6.,tak můžu vybírat 😀

pospecka
19. čer 2009

veronika: s tou VZP tě bohužel zklamu. Vzhledem k tomu, že vyčerpali rozpočet tak od května zastavili vyplácení té těhu tisícovky co dávali a dali to jen těm co si požádali jeětě v dubnu. Proto jsem od nich odešla. Prý to snad ... možná ... obnoví, ale tomu nevěřím, našla jsem si spolehlivou pojišťovnku, která dává 4500Kč a dá se to uplatnit jak na špitál,tak na pomůcky nebo autosedačku, ale přecházím k nim až od 1.7., tak účtenky musí být po tom datu.
A na kterých těch kurzech jsi už byla? na informativní a na kojení? Jak moc dopředu se musí objednávat?

sekacka
autor
19. čer 2009

Dnes to dítko šíleně kope,pod žebra,moc příjemný 😲 ,asi že prší,teda nás je slejvák 🙂

veronika.h
19. čer 2009

Já mám od začátku těhu jen jeden termín - podle UZ i MS 3.7. Podle mých výpočtů by to ale mělo vycházet buď 5.7. nebo 12.7. No, uvidíme (4.7. mám narozky, třeba bude dáreček🙂🙂

veronika.h
19. čer 2009

Cože???? To si děláš srandu??? jako mě ta VZP už totálně štve, nabízí úplnej prd a teď mi aní neproplatí kurs? No tto snad ne 🙂!
JJ, informativní a kojení, objednala jsem se tak 10 dní dopředu a rovnou na všechny 3 kursy, ale už to tam bylo celkem zaplněný.

pospecka
19. čer 2009

sekacka: to bude počasím, Zdenda taky dneska zkouší co si může dovolit. Včera byl nějake utlumenej asi z toho vedra, až dopo se trochu vrtěl a to teda nebylo moc příjemný 😅 , ale teď teda o sobě dává hodně vědět. Kdy se Ti malej otočil? Já jsem byla min.týden na kontrole a on si tam pěkně sedí zadkem dolů zádíčkama k pravýmu boku, hlavu pod pravým prsem a nožky pokrčený nasměrovaný do levýho boku. a přitom, když cítím nějaký "kopance" tak už několik týdnů pod pravým prsem a v pravé části pod žebrama, tak nevím jestli tam mává ušima 😅 😀 nebo čím to dělá, když tam má hlavičku.

sekacka
autor
19. čer 2009

Tak to bych ti přála,to by byl nejkrásnější dáreček,jaký bys mohla dostat. 🙂 Pořád mě mrtví pravá ruka,už nevím co s tím,teda asi 2 měsíce,beru magnesium ,ale prý jsou to oteklý karpální tunely,už se těším až to zmizí. 😒

sekacka
autor
19. čer 2009

Jemu se pořád nechtělo otočit,ale myslí že to je tak 14 dní max.co je otočenej,Dr.říkala že má asi těžko hlavičku,ale že tam směřuje,tak se mu to nakonec povedlo 😀 teď už je hlavou dolů 😀

pospecka
19. čer 2009

veronika: tak já příští týden vyrazím a objednám se, na některý je dobrej i doprovod a na některý ne, že? Ty máš termín až v červenci, tak bys to mohla stihnout, když se přehlásíš teď (klidně 30.6., ať máš klid, že neporodíš před změnou) k ČNZP (česká národní zdravotní pojišťovna), tak budete s prckem oba u ní a můžeš ty výhody taky čerpat, těch 4500Kč, tam se dá přejít i v těhu a nikoho nezajímá jak moc těhu jsi. A proplatí cokoliv z zdravotních potřeb související s prckem, takže i plíny a tak. Jmenuje se to manažerka mateřství a je o tom hodně na jejich webu.

pospecka
19. čer 2009

sekacka: když ti dělali UTZ odpovídala hlavička stejnýmu týdnu jako zbytek tělíčka? Náš malej je hlavičkou pár dní napřed 😅 , tak budeme mít malýho marťánka. 😀

sekacka
autor
19. čer 2009

Jo,tak o velikosti hlavičky nemluvila,to nevím,ale velikostně odpovídal. 🙂 Vím jen že hlavně podle hlavičky mě říkala váhu miminka,ale že prý je to plus,mínus 300g,protože tělíčko může být dlouhý.Naposledy 3500g minimálně.

veronika.h
19. čer 2009

Tak já jsem si teď volala na VZP ale tady do Slavkova u Brna a paní, že od 1.7. je nový systém příspěvků, tak se pak mám stavit, to jsem teda zvědavá🙂
Mně už se teď nechce lítat po pojišťovnách, uvidím, až se malej narodí, třeba se přehlásíme pak. Ake na ten web mrknu.
Na kojení chlapa nebrat, to je zbytečný, ale ty ostatní jsou podle mě dobrý absolvovat ve dvou.

Náš prcek způsobně leží hlavou dolů už dlouho, ale u nás je to naopak, moje miminko je drobnější, má i menší hlavičku, průměr cca 9cm a váží 2870g. Ale živej je jak kapr, mám z vnitřností cedník a poslední dobou šílený bolesti v tříslech a hlava mě tlačí strašně dole na močáku 😝 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru