Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

barag
15. zář 2008

holky a zase s tím otravuju...neznáte něköho, komu by se mohl hodit hafík? a nevadilo by mu¨, že je to voříšek? fotky pošlu v případě zájmu, teď už sou fakt krásný a je s¨nima bžunda

menny
15. zář 2008

Barčo koupila jsem je v Dětským domu u Renty-na Sezimaku.
Klíďo tam s tebou dojedu, až přijedeš. Maj tam překvapivě výběr.
Chtěla jsem rifle a měli krásný, obvzlášť jedny, ale nakonec jsem
si koupila manžestráky.
No jsem fakt napnutá jestli tam bude pipina nebo zvoneček 😀

barag
15. zář 2008

zvoneček? 😀 😀 😀

menny
15. zář 2008

jasně zvoneček 😀
O někom, kdo by chtěl hafíka nevim 😕

barag
15. zář 2008

http://www.volny.cz/utulek.amira/

hele v pátek se mi ozvaly a dnes už je tam máme 😵 😵 😵 😵

petreva
15. zář 2008

Ahoj holky, tak jsme konečně doma...ale pocity nic moc nebo spíš jsem to obrečela. Byl tam starý Čutka...připravila jsem se na to, že je to podivín...začal dělat utz a byl úplně ticho...měla jsem strach tak jsem se slušně zeptala, jestli je všechno v pořádku to co vidí a on nic...prostě mlčel jen občas něco vyjek na sestřičku latinsky a nějaká čísla. Tak jsem se zeptala, jestli je šíje v pořádku a on na to, že asi jo. Musím teda říct, že to kontroloval asi poctivě, tlačil mi na břicho až mi to bylo nepříjemný, ale to jeho ticho nás s Petrem dost znervozňovalo. Fakt nám nic neukázal a na všechno, co jsem se zeptala tak odsek jedním slovem. Holky, ale já mu ani moc nerozumím. On tak divně mluví, potichu nebo co...rychle...a já nevím, nic jsem zkrátka nepochopila.
Pak nám ukázal nějaký obal, který na jednom místě nenaléhá na váček. Nechápu to...Jmenuje se to CHORIOAMNIÁLNÍ DISOCIACE kolem celého plodového vejce - ve fundu do tloušťky 12mm v dolní části 3mm, nemáte někdo nějakého známého, který by tomu rozuměl. Opakovaně jsem se ptala, ale odpověděl mi, že to chce zkontrolovat ve 20 tt a když jsem se zeptala, co to znamená pro miminko tak mi řekl, že to nemám řešit. Ale jak to nemám řešit, když hned v zápětí dodal, že je to určité riziko vady...tak já jsem z toho celá pryč...
On nám prý ty obaly neslepí a já si je taky neslepím tak prý musíme počkat...ale co to znamená, jaký tomůže mít následky...prosím, nevíte někdo???

barag
15. zář 2008

ježkovy oči...tak to je jednání...tomu boéhužel nerozumím a¨ani nevim o nikom, kdo by tohle uměl vysvětlit... to mě mrzí evi, uplně chápu, jak vám muselo být, mě by z toho taky švihlo, nejhorší je, když ti doktor nic neřekne, jen mlčí, kdyby řekl cokoliv i špatné věci, vysvětlil by je, člověk by se na to mohl připravit... nějak se s tím vyrovnat...ale podle mě, kdyby měl nějaký podezření na nějakou vadu, tak by tě poslal na plodovou vodu, tohle mi psala ai jedna holčina, co tam pracuje na té genetice..

menny
15. zář 2008

Evi, zkoušela jsem něco najít na netu. Projela jsem i google,
ale nic moc o tom nepíšou. Hrozně ráda bych ti pomohla.
Moc jsem neuspěla. Nikde ale nepsali, že by to bylo
pro plod něco zásadního. Prostě nic hrozivýho o tom nepsali.
Bejt tebou, tak zítra zajdu nebo brnknu ke svýmu gyndaři, on ti to určitě vysvětlí.
Hlavně se snaž být trochu v klidu, ještě nevíš co a jak ( i když chápu,
že je to těžký)
Budu na tebe myslet, ať je to v naprostým pořáku!!!!!!

barag
15. zář 2008

taky bych zašla ke gyndaři, aby byl někdo kdo ti to vysvětlí, jak píše Péťa, nemusíto být nic špatnýho, ale jak má mít člověk jsitotu, k¨dyž s tebou doktor, jedinej kdo tomu rozumí v tu chvíli prostě nemluví...

zkus si zavolat nebo zajet k tvému gyndaři a případně ať ti on (ona) doporučí někoho, kdo by ti to mohl vysvětlit, držím palečky 😉

petreva
15. zář 2008

Holky, jste moje zlatíčka!! Taky jsme hledali na netu, ale právě, že nic moc nepíší, jen že se může jednat o počínající vadu a je třeba to hlídat. Ale Čutka nám říkal, že máme přijít až ve 20tt!! Tak nevím, jak to chce ohlídat. U mého Dr. je to složité, slouží tam taková mladá Dr. a ani ona mi nechtěla napsat byť jen žádanku, takže musím počkat do čtvrtka...
Baru a to by mě ale neposlal na plod. vodu už teď ne? NT máme prý snad 0,9mm, to byla taky formulace...a ještě v závěru píší, že výsledky vyšetření za měsíc...to asi nepatří k nám, že jo...jo, a fotka je tak ošklivá a rozmazaná...přitom tam byl mrňousek kolikrát tak hezky s rukama i nohama...ale prostě je divnej...ale to je jedno, hlavně aby to bylo dobrý...
Menníku, díky, možná bych se měla víc šetřit. Nijak se moc neomezuju, tedy až na takový ti rizikový věci...
A zítra ráno v sedm mám jít na glyk. křivku. Prý nemám od půlnoci pít!!!To asi vypustim duši...dneska jsem vzhůru od půl druhé ráno...zítra ten hnus...no a moje nervíky jsou na pochodu...Tak jsem si postěžovala a jdu do sprchy...holky díky.

barag
15. zář 2008

Evi poslali by tě podle mě tak za 2 týdny, písnu ti IP

menny
15. zář 2008

Evi, tak prostě ráno zavolej do artu. Tam ti pomoc určitě neodmítnou
a některý z doktorů ti to vysvětlí. Když jsem se tam loucila, tak mi doktor
i sestra řekli, že kdybych v pruběhu těhu něco
potřebovala, mám zavolat.
Tak se neboj a brnkni tam. Ať má dušička klid
Je ale fakt hustý, že tě Čutka odbyl

petreva
15. zář 2008

Holky, díky, fakt, ještě, že vás mám...psala jsem i našim, ale ...o tom raděj ani nebudu psát...tak jsem ráda, že jste tu 😵
Barčo, bylo mi to blbí psát té xx , ale netrpělivost mi nedala...snad se nebude zlobit...
Menny, fakt? Tak to asi zkusím...
Musím jít spát, jsem nějaká hotová...pusinku na bříška 😵

helik3
autor
15. zář 2008

ahoj,

prostě Vás vůbec nestíhám, tak tu zase straším takhle pozdě.....Jen tak jsem v rychlosti přečetla příspěvek Evy na Čutku a je to síla, to jsem na něj mooc zvědavá 🙂

Tak jsme to o víkendu vyklopili, poplakali jsme si 🙂))) Přáníčka jsem dala do alba, tak jukněte 😉

Jinak jsem to dnes vyklopila i v práci, kolegyně se tky plákly 😀 😀 a víte co mi řekl šéf vtipálek??? Jsem ho posadila do židle, dala mu do ruky obálku s těmi UTZ a on na to tak koukal a každý ho pozoroval co jako on na to a on:"Tééda Helčo!!! Jak se to mohlo stát??? Vždyť jsme si dávali pozor!!" To je pako, co??? 😀 😀 😀 Ale jinak z toho byl pěkně mimo, ještě to bude moooc zajímavé 😉

Jinak zítra ráno jdu na ty papp testy a ještě něco-jsem to zapomněla 😀 😀

barag
15. zář 2008

Helenko..krásný 😵

a šéf je asi borec, ne?

helik3
autor
16. zář 2008

nazdárek,

no šéf je kolík, no 😀 😀 a jak ho všichni pozorovali jako co na to řekne, tak to by nebyl on, aby něco neplácnul 😀 😀 😀

Hele ráno jsem byla na krvi, vzali mi asi 4 ampule a dala jsemmoč. A protože jsme se sestrou a doktorem debatili o nesmyslech, zapomněla jsem se zeptat jestli si mám zavolat na výsledky, nebo by se mi ozvali sami kdyby něco?? Nevíte někdo?? Nebo mi to sdělí až při další kontrole?? Jdu 9.10. 😉

menny
16. zář 2008

Dobré ráno kočky
Helco šéf je dobrej vtipálek 😀

Evi až budeš něco vědět, tak se ozvi. Myslim na tebe!!!
Ale myslim,že kdyby to bylo něco víc, tak by tě hnal na
plodovku a to neudelal, taže to nebude něco
važnyho uvidíš

petreva
16. zář 2008

Ahoj holky moje...
tak mám za sebou první krev a vypití sladkého blevajzu...ale vůbec to nebylo tak hrozný, jak jsem čekala...celkem pohoda, ale už mám jako fakt žízeň a musím čekat do deseti...
Menny, napíšu...až budu vědět víc...
Heli, co vám to všem beru za krev, mě vzala jednu ampulku...to je na tu genetiku ne? To jsou steně ucelený výsledky až společně s krví ze 16tt, ale když ti ji brali tolik, tak kdo ví co ještě vyšetřovali??
Asi dneska odpol zajdu za Dr.kou kuli té mykoze, co mě tak atakuje...ble...a zeptám se, ale myslím, že ona o tom moc neví a odkáže mě na Dr. tak uvidíme.

barag
16. zář 2008

Evi nebrali ti tu krev náhodou v desátým? nebo tak nějak? to se bere krev na
krevní skupinu, rh faktor, protilátky (ale jaký tu nepíšou), krevní obraz, test Hiv, hepatitida B a syfilis (a mě ta sestra ale tvrdila, že na hepku až ve třicátým, tak nevim..tady v tý knize to je)
pak je ta genetika (PAPP)

no a jestli si bumbala glukozu, tak ti brali spíš krev na tu glukozu..poptej se toho doktora, takhle jsi v nejistotě

helik3
autor
16. zář 2008

no přesně mi brali to co píše BArča, takže 4 ampule a děláse to od 9+3tt - 11+0tt tuším tam bylo napsané 😉 🙂 Akorát tedy nevím jestli si mám volat na výsledky, nebo čekat 🙂 Dělali Vám to taky ne??

Evi, já si myslím to samé co menny, kdyby to bylo něco vážného,hnal by Tě na plodovku - zeptej se BArči jak z něj byla vyplesklá a hotová a vše je v pořádku-prostě je to podovín a má zvláštní způsob podávání informaíc 😀 😀 Jdeš přeci na tripple a ještě na UTZ velký, takže neboj, jsi v dobrých rukou a pod kontrolou 😉

barag
16. zář 2008

no případně nepodávání informací 😝 😝 😝

Helčo, já sem si počkala až na další poradnu, stejnak mi teda řekli hovnajs, ten PAPP někdo bere, někdo ne, v případně nějakých genetických dispozic by to teda brát měli, jinak je to na zvážení lekaře, ale PAPP ještě není zahrnutej ve standartních vyš. a ty výsledky PAPP sem se dozvěděla až komplet s triply - teda tak to normálně funguje, pokud si to člověk nevyagendí přes někoho dřív, jo a na strránkách, jak sem tu nechávala odkaz je i telfonní číslo, kde sdělují výsledky, není tam specifi¨kováno jaký, ale předpokládám, že to bude klidně i PAPP (prvotrimestrální screeningy, výs¨ledky plodovky a tak) takže tü genetiku jestli jí dělali volat budějky, a jinak si počkej na poradnu, kdyby ti našli něco blbýho, stejně by ti volalï z gyndy sami 😉

barag
16. zář 2008

hele tak já myslela že PAPP není standart a hele co sem našla:
http://ukb.lf1.cuni.cz/~dbezd/index.htm

tak vida, jestli to chápu dobře, už by mělo být automatický brát i krev v desátým, nejen triply ve druhým trimestru

helik3
autor
16. zář 2008

hele já měla za to, že je to standard, ale fakticky to každému dělají jinak, s holkama v dubnu 2009 jsem to probírala a skoro nikdo na tom nebyl, tak nevím-asi co doktor to názor 😉 😉 Taky někomu doporučil doktor ten NT screaning takhle brzo-je to doporučené, akže nějaký doplatek-ale zase krevní testy nedělali, TAk já nevím 😖

TAk to já BArčo počkám, já jen kdyby to bylo normální si na ty výsledky volat, tak abych nevypadala, že nemám zájem 😀 😀 😀

helik3
autor
16. zář 2008

jo nevím jeslti to víte, možná ,že jo, já jsem se to včera dozvěděla od kámošky.

V DMku je akce, aťuž pro těhotné, či maminy, zaregistruješ se na jejich stránkách a pošleš budď Rodný list dítět nebo těhu průkajdu a oni Ti pošlou slevové kupony, poměrně v zajímavé hodnotě 😉 Je jich hodně, od těhotenských přes mimino, batolete adál. Jsou tam slevy prostě na všci které budetekupovat, protože jsou nutné, tak proč to nevyužít-např, pleny, sunary, dudlíky, výživy apod.

Já chytrák jsem se teď zaregistrovala a termín porodu jsem napsala 14.4.2008 - jsem to ale trubka, tak uvidíme 😀 😀

menny
16. zář 2008

Helco to je bezva, taky bych se zaregistrovala.
Pošly dyžtak odkaz 😉

Včera mi psala švagrová, že má někde nějakou slevu
na potřeby pro mimi, tak poslala katalog, co prý by chtěla,
že nechtěj kupovat nějakou blbost, kterou bych nevyužila
Byla jsem mile překvapená, ale i trochu paf, panž já o těhlech
věcech jsem ještě vůbec neuvažovala. Ještě jsem sama nic nekoupila.
Kočárek mám sice vybranej,
ale jinak spíš myslim na to, jak si udělám radost, buď holčičim nebo
klučičim bodýčkem nebo dupačkama 🙂

helik3
autor
16. zář 2008

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bb/detail.html?q... tak tady to je- kdo chodíte nebo budete chodit do DMka, tak se to hodí 😉

Hele normálka tchyně byla z toho tak hotová jak už jsem psala, že si dala rovnou dva panáky za se bou (normálka nepije) a normálně mi včera přinesla bodíčko 😵 😉 že prostě neodolala a včera odpoledne to v nějakémobchodě viděla a musela koupit 😵 😵 😵 takmám první hadřík 😉

barag
16. zář 2008

Helčo, jenže já mluvim o tý krvi, ten NT screening je ultrazvukový yšetření - projasnění šíje a někdy k tomu dělají i to, že hledají nosní kůstku - o té mi čutka neřekl ani písmeno, ale já se bála zeptat...

ten ultrazvuk se platí, pokud to není z indikace lékaře - blbý výsledky PAPP, genetická zátěž v rodině apod. ale ta krev v desýátým tádnu dělají s triplama snad už asi všem...i když kámošce ještě asi nedělali, nebo o tom aspoň nevěděla, ale ona otěhotněla v roce 2006 tak to asi ještě nedělali, nebo jí o tom neřekli...

barag
16. zář 2008

hlavně je to všechno pěkně zmatený a prase aby se v tom vyznalo a pořád je to tak, že doktoři většinou ti sdělí leda velký kulový... 😒 takže¨pak člověk pátrá po netu¨a ty infošky se pěkně sprasí a každej si to pochopí po sv¨ým, mě to docela štve, já bych chtěla vědět co všechno nám dělaj co je povinné nebo co se doporučuje v nějaké situaci, ale jen hledám na netu v knïhách a zpětně zjišťuju, že spoustu věcí sem pochopila uplně jinak než sou

barag
16. zář 2008

hm, tak na to koukám a já se asi zaregistruju osobně, mě by se líbilo, kdybych si na tu slevu mohla koupit spíš nějaký mouky pro mě co tam prodávaj 😅

se bojim, že z tý drogošky toho zase tolik nenakoupim, ale za ty podělaný mouky utratim majlant, no tak třebas to půjde..se poptám 😅

helik3
autor
16. zář 2008

já vím BArčo, na té jedné žádance bylo napsáno jak Papp tak NT screaning a záleží asi na doktorovi co zatrhne-si myslíém já 😉

Hele třeba tam něco využiješ, plenky, sunary, vlhčené ubrousky apod. 😉 😉 to asi budeš muset čas od časku koupit ne?? 😀 😀 😀 😀

Jinak s tím (ne)podáváníminformací mě taky doktoři pěkně sejří 😠 co si člověk sám nenajde, nezeptá, tak neví,hergot!! 😠