Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
10. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

mon73
10. dub 2009

Dadu, před těhotenstvim (a teď zas) sem trpěla hodně na záda. Chodila sem i na kapačky. Bolest tam dole, já tomu řikám ocásek, de to do nohy. V leže sem nohy ani nezvedla. Byla sem na rehab. , tam mi sestra řikala, že mám uhmutej obratel a ten tlačí na nerv. Cvičila sem, chodila na elektroléčbu a na kapačky. Sestra mi to "rovnala" tak, že přiložila nějakym způsobem dva prsty na ten obratel, jen přitlačila a držela. Byla to šílená bolest, taková pálivá, horká. ale pomáhalo to. Řikala, že musim cvičit, že už to lepší nebude.

mon73
10. dub 2009

Já na to nebrala nic. Předepsal mi ibobrufen, ale já na léky moc nejsem. Jednou mi to manžel namazal na noc voltarenem. Bolest za chvilku přešla, vyspala sem se, ale ránosem vstala z postele a okamžitě sem šla k zemi. Nějak to svalstvo povolilo moc.

inna12
10. dub 2009

a bolí mě prostě celá ta oblast 😠 těsně nad zadkem, ale do nohou mi to nevystřeluje..zatim 😝

dadunka
10. dub 2009

Holky, děkuji za info a reference. Jak píšou v tom odkazu, zdá se mi spíš, že mímo leží zádíčkama směrem k mým, protože cítím výrazně jeho nohy a ruce při pohybech. Je mi jasný a počítala jsem s tím, že mě busou v těhu bolet záda, ale když se při chůzi z ničeho nic po výstřelu v zádech kácím k zemi a pak sotva lezu, tak to mi normální nepřijde, ráda bych až do konce fungovala nějak normálně.
My máme doma ten Voltaren, ale tam je napsáno, že těhotné od 6. měsíce ho nesmějí.
Budu teda muset hodně cvičit - ten cvik z odkazu cvičím, děláme ho i na józe.
A zajdu si k dr., ale asi k praktickému nebo na gyndu?

Mončo, to zní strašidelně co píšeš že ti dělali ☹ A po porodu to přešlo jo?

inna12
10. dub 2009

Dadu, ono to může být čímkoliv ...ale jestli tě to bolí tak moc..to je blbý, snad se ti uleví...
já právě doma jinou mast nemám ani nevím jaká by měla být, asi nejlíp žádná 😖 já to malinko namazala tímhle, trochu to pomohlo, ale druhej den stejně zase a to to ani není mast přímo na to...spíš na otoky 😝 prdím na to radši nebudu mazat ničím...ale ty si fakt zajdi, jestli to máš takhle hodně ☹ ale kam nejlíp, to nevím..stejně tě musí poslat dál..at gyndař nebo praktickej..až něco vypátráš co na to platí, tak dej vědět 😝
papa

mon73
10. dub 2009

dadu, v těhu mi to vůbec nebolelo. Jesltli tim že seš jinak prohnutá, nevim. Měla sem strach a ono nic. Teď se to začíná pomalu vracet. 😠
Dadu, šla bych k praktickýmu, nebo na ortopedii ať ti dá doporučení na rehabilitaci. Oni ti řeknou co cvičit. Ale horší je, že nemůžeš na břicho. I když mně primář na rehab. prohlížel ve stoje, a měla sem ve zprávě - pro bolest nevyšetřitelné 😀

dadunka
10. dub 2009

Mončo, dobrý! 😀
Určitě pak dám vědět, jak jsem dopadla. Kdybychom se tu už neviděly, tak krásné velikonoce!!!!
I všem ostatním. Papa 😵

menny
11. dub 2009

Tak nějak nemůžu usnout po kojení, tak nakukuju
Moc děkuju za rady Peťul a Evi. Mě vůbec nenapadlo udělat omáčky bez masa,
to sem trubka. Bramborovou kaši baštíme, ale deně jí fakt nemusí. Tvaroh z piškotama
super nápad!! Špenát neklapne. No holky mooooc děkuju jste mi obě udělali radost.
Peťo ještě dík za to info ohledně tý kontrast. látky. 😉
Evi souhlasim s Gabi, prostě ne každá mamina může kojit. Ty za to bojuješ a jsou takový, který můžou,
ale kojit nechtěji.

Strašpy, to je fakt na pěst. Manža taky občas očumuje ženský na na netu,
a když to náhodou vidim, tak mě to taky uráží.

Míšo včera jsem to sem už nestihla, ale chtěla jsem si postěžovat též
ohledně sexu. V těhu jsem byla nadržená a nemohli jsme. Teď zájem
o sex naprosto vyprchal asi jsem frigidní.
Při Dádovi dokud jsem kojila (20měsíců) jsem byla totálně bez chuti a byl to
pro mě fakt vopruz. Takovou dobu bez sexu. A teď je to tu zas. Hrozně mě to štve.
Chci mít chuť, ale nemám. Doma se to vyhrocuje. Ten můj mě neustále vohrabává.
A mě to leze krkem. Cejtim, že bude kuli tomu brzo hádka.

Dáduš, mě když v těhu chytla záda ( bylo to sice pár dnů, ale nemohla jsem ani vylézt z postele
nebo se mi stalo, že se mi tam něco bloklo a já se sekla v určitý poloze a nešlo nic)
Tenkrát mi na to dr. řek, že to prostě musim vydržet, že nejde nic dělat, protože ta bolest už zasahovala do oblasti pánve.
Jediný co můžu poradit, pořídit podpůrnej pás pro těhule 😉

Jájo se jménama jsem to měla stejný. Se mi vždycky vybavil nějakej idiot od vedle a už jsem to jméno
dát nechtěla. Manžovi se líbilo jméno Martin...známej, idiot, co mlátil manželku...takže pro mě jméno nee

menny
11. dub 2009

Inuš tak dnes škola, tak to tam přežij 😉
Cos šrotila?
Matýsek má zánět spojivek, tak jsme vyfasovali antibiotický kapky.
Ale z těch očíček mu teče od narození, teď se to vyhrotilo

Děkuju za gratulace k našim dvěma měsícům 🙂
Včera jak jsme byli pro ty kapičky do očí, tak dr. na mě
jestli ho nechci zvážit, já samozřejmě, že jo...takže...4 740g 🙂
Máme roztomilý faldíky 😀 ale tlustý nejsme.
Jo a málem bych zapoměla. Mám nafocený šátkování, tak dám manžovi,
aby v PC upravil velikost foteček a dám do albíka 😉

Tak a jdu zas hají.
Bude rušnej prodlouženej víkend, tak se na to musim vyspat 🙂
Papa

menny
11. dub 2009

Evi co u tý doktorky??

inna12
11. dub 2009

Peťul, politiky EU 😝 🙄 umim stejně tak polovinu... 😒
za chvíli vyrážíme...fuj

malej, tak kapky určitě pomůžou 😉 snad to není ta alergie...

Veselé Velikonoce všem 🙂

papa

cipisek007
11. dub 2009

Ahojky holky!

Peťo, tak nějak je to u nás. Sice už asi 2 měsíce nekojím a posledních 14 dní ani neodstříkávám, ale chuť prostě NIKDE ☹ David taky pořád šmátrá, tak se otočím, přitáhnu nohy k břichu, ruce položim na prsa a ramenem ho odstrkuju. Ty jo, kdy se ta chuť vrátí?
My se pohádali v pondělí přes SMS, hlavní téma byla tchýně, ale myslím, že to bylo všechno dohromady. Oni si ti chlapi neuvědomujou, jakej je to pro ženskou záhul, obzvlášť při dvojčatech. Nějak posledních pár dní nic nestíhám, binec tu mám jak v tanku. Chci bejt s holkama co nejvíc venku, tak zanedbávám domácnost a sere mě to, protože večer, když usnou, tak bych mohla uklidit, ale já jsem tak urvaná, že ani na koníka nemám náladu. A televize? Tak ta mi už nějaký 3 měsíce vůbec nic neříká.
A k očičkám - my jsme s oběma holkama trpěli na výtok z očiček. Vystřídaly troje antibiotický kapky. U Barči nakonec ty poslední zabraly, ale Terce museli sondovat kanálky. Tak ta je teď v pohodě. Barče teď teče drobet z oka, ale to bude rýmou a taky se asi do něj hrábla, tak kapeme jenom Opthalem, abych jí to vyčisitla a zlepšilo se to.

Jinak na mě dneska obzvlášť moc myslete. Jedeme ke tchánovcům, asi se tam zvencnu ☹ Myslete na mě, ať tchýni neplivnu jedovatou slinu do obličeje. To zas bude keců a jak mi poleze do pr.ele, kráva jedna ☹ Modlila jsem se za trakaře a kroupy, nebudou, bude ještě větší teplo než v týdnu ☹

Ty jo, ty moje sluníčka nějak dlouho spí. V noci spaly až do půl pátý. Do půl třetí spaly tak tvrdě, že jsem se v tu hodinu vzbudila celá vyděšená, jestli dejchají. Musela jsem vstát a zkontrolovat je. Obzvlášť u Barči jsem se bála, jak má rýmu a nejde ven ani odsávačkou na vysavač 😖 tak chrčí a ona byla naprosto zticha. Uf, takovýhle situace fakt nesnáším. 😔

cipisek007
11. dub 2009

Hihi, teď mě napadlo - holky asi chrněj proto, že se jim nechce k babičce 😀 😀 😀 No nic 🙂

kacena00
11. dub 2009

holky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

helenka už je mamina!!!!!!!!!!

toto je záměrný caps lock, protože mám děsnou radost a musím vykřičet tu šťastnou novinu, tak admini promiňte 😀 😀

AHOJ, TAK UŽ JSEM MEZI VÁMI 😀 NARODILO JSEM SE V Í ŠČ, MĚŘÍM 51 CM, VÁŽÍM 3890 G. JSME S MAMINKOU V POŘÁDKU......................

kacena00
11. dub 2009

A JSEM MAGDALENKA 😀

achalteke
11. dub 2009

uuuuuuuuuááááááááááááuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu jupíííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moc a moc Helče gratuluju a Magdalénce hodně zdravíčka a ať se jí na světě líbí!!!!!!!!!! Nádherný jméno mám radost a bulim jak želva......... 😵 😵 😵 😵

další ženskááááááááááááááááááá .................. 😀 😀 😀 😀

indigo
11. dub 2009

Jé taky moc moc gratuluju!!!!!!

Jsem se míšo musela kouknout na klávesnici, co je pod í a šč 😀
Nádherný jméno!!!!! 😎

achalteke
11. dub 2009

normálně mi mímo začlo v břiše skákat 😵 😵 😵 😵 a Barčo Í ŠČ je asi 9:34, viď? 😀 😀 😀 😀

indigo
11. dub 2009

Holky vědí co se sluší a patří, návštěva u babi se dá odložit jenom spánkem, tak se snažej..... 😀 😎

indigo
11. dub 2009

Nevidim... 😀 jsem myslela, že to sem psala Míša a ono ne..... 😀 😎
Hlavně že jsou obě holky ok. 😎

achalteke
11. dub 2009

trošku si rekapituluju:

holčičky čekají - Pedík, Indi, Kroupinda (2x)
kluky - Dadunka a Inuš

je to tak? nebo sem zas na někoho zapomněla.... 😠

lenkacar
11. dub 2009

jé indi dík za info ..heli tak taky moc gratuluju tady se ty holky rodí jak houby po dešti a jméno fakty pěkný ...

lenkacar
11. dub 2009

holky ahoj přeju hezký den všem ,dneska je opravdu hezký den

achalteke
11. dub 2009

leni jak je?

achalteke
11. dub 2009

A hlásim, že jsem na MMB koupila tuto postýlku:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9011...
s touto matrací:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0011...

achalteke
11. dub 2009

...a jsou to funglovky 😉

lenkacar
11. dub 2009

jájo ahoj já nevim ,chvíli blbě a pak zas dobře ,já nevim.. 🙂 ,inuš dík yza ten tvůj příspěvek o ploténce ,taky se toho bojim ..mám výhřez zatim stabilizovaný,ale rok jsem lezla po zdi ..

lenkacar
11. dub 2009

jájo postýlka je moc hezká a bude i v té bílé barvě jo?

achalteke
11. dub 2009

Leni no a třeba nějakej příznak nebo tak? Ale na to je jěště brzo asi....no hele já to tady uzavírám, tak s tebou počítám jako s nástupkyní 😉