Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
13. říj 2008

Ahoj Hani, ty mě najdeš všude 😵 co ty tady? Honem rodit, už jsem zvědavá jak blecha. Zrovna včera jsme potkali bráchu, tak říkal že termín máš ve středu, ale chceš stihnout Hobby 😅 takže jsi malému dovolila jít na cestu až v pátek...
Mě je mnohem líp, tedy fyzicky...psych. to sem nechci rozepisovat...ale není to nejhorší 😉 jen musím překousnout ty kg i jinde než na bříšku...snažím se myslet na miminko a už se nemůžu dočkat až začne o sobě dávat vědět. Únava ustoupila úplně a zácpa se taky zlepšila, až jsem tomu nechtěla věřit.Ale trávení mě trápí pořád, to ale bude i nadále, si myslím, není to způsobený těhotenstvím, ale víme čím ☹ ...
No ale jak se cítíš ty? Jak se bude jmenovat to vaše škvrně? Musíme se pak někdy potkat v JH, moc bych chtěla vidět miminko!!! Měj se moc moc hezky a až bude správná doba, ať jde všechno co nejrycleji a co nejlépe!!!

straspytelka
14. říj 2008

Krásné dopoledne holky, děkuji za přivítání.Budu moc ráda tady s váma.Už jsem si opravila ty tt 😀 Já jedu k Čutkovi příští týden 23. tak jsem zvědavá....byla jsem tam nedávno na plodové vodě, měla jsem podezření na Dawna 1:75, mám z toho teda zážitek do konce života a víc na to nikdy nepůjdu.Modřinu mám ještě teď 5 týdnů po zákroku... 😒
Jinak abych se vám trochu představila, je mi 26 let, jsem vdaná 2roky a něco 😵 jsem podruhé těhotná, loni jsem čekala dvojčátka, pár, ale ve 24tt jsem předčasně porodila ☹ syn zemřel při porodu, dcera 5 dní později.
Byli po ivf icsi, pak jsem šla v dubnu letošního roku na Ket, sice se nám rozmrazili všechny 4, zavedli jen dvě, ale nekouslo se žádné.Pak jsem další měsíc podstoupila 2ivf icsi, zavedli dva šikulky, oba se chytly, jenže při čekání na KO utz v Artu jsem jedno potratila, takže jsem od tý doby ležela ve špitále až do 13tt.Podařilo se zachránit tohle miminko, měla jsem nízko uloženou placentu, teď už je to ok, proto jsem taky tak dlouho krvácela.Mám tedy vysoce rizikové těhotenství, jsem doma, ležíme, no spíš poleháváme 😉
Mám skoro všechny hadříky nakoupené z loňska, takže spíš jen koukám a sním, c bych si ještě dokoupila,Kočárek a tak mám vyhlídlej, ale kupovat zatím ne, až tak kolem 38tt
Chtěla jsem se zeptat, jestli si budete pořizovat monitor dechu, já bych ho chtěla, manžel říká, že je to zbitečnost. 😠 Ale stejně si ho seženu, protože budu s tím klidnější 🙂 Jinak vůbec třeba nevím jakou značku kosmetiky koupit, nebo třeba kolikk bodýček s dlouhým rukávem mi bude stačit, no takové ty prkotinky 😀 Hlavně aby jsme se dočkali i kdyby bylo zabalený jen v dece, prostě bude s náma a to je moje největší přání 😵

cipisek007
14. říj 2008

Ahojky holky!

Vítám novou ArtTěhulku 🙂

Tak ten cukr byl fakt síla. Měla jsem sebou hořkej černej čaj, rozmíchali mi to v něm, ale ten 0,5 l jsem musela vypít. Nemám ráda sladký pití a tohle na lačno vypít bylo nad moje síly. Pila jsem to 7 minut. V čerkárně mi pak nebylo nejlíp, páč jsem byla na Vltavě a tam nemají okna v čekárně, takže lidi, co smrďáli, tak to byl fakt humáč. No ale jsem ráda, že to mám za sebou a doufám, že to dopadne dobře. Zatím v moči, co mi testuje sestřička každou návštěvu, cukr nenašla.

cipisek007
14. říj 2008

Strašpytelko, teda ty jsi mě docela vyděsila s těma dvojčátkama!! Já čekám jednovaječňáky. V čem jsi měla problém, že se narodili tak brzy?
Jinak mě je 27, vdaná ještě nejsem, ale jsme spolu 3,5 roku. Otěhotněla jsem po 2. IUI.
O monitoru dechu jsem ani neuvažovala, pořizovat ho na 98% nebudem.

cipisek007
14. říj 2008

Jo a Helčo, já taky mám zaškrtnuto v těhuprůkajdě zubaře i obvoďáka. Obvoďáka jsem absolvovala už někdy v půlce června a zubaře začátkem září, až když se mi ustálil žaludek, abych tam doktorku nepozvracela 🙂

cipisek007
14. říj 2008

V půlce července jsem chtěla napsat 😀

straspytelka
14. říj 2008

Cipísku, nechtěla jse tě vyděsit, u mě nikdo neví proč se to stalo, asi mi selhal čípek ☹ děti byli úplně zdraví.Protože jsem měla gynekologa idiota a ten mi říkal, že těhotenství není nemoc, ať chodím na dlouhé procházky a do bazenu a na kole že mám jezdit 😠 to jsem teda nedělala...ale prostě s dvojčátkama musí bejt člověk více opatrnej, víc odpočívat....dneska už to vím 😒 ono se to stávo dost často ty ranné porody, jen se o tom moc nemluví víš ☹
Jinak já budu muset taky na ty razítka, pořád to odkládám, jenže jsem si řekla, že počkám než přídou ty výsledky z plodovky a ještě to nepřišlo, jen nám volali, že manžel má trombofilní mutaci, tak se bude obědnávat k hematoligovi.Snad ty výselky bodou ok, ach jo 😖
Jo a na ten cukr budu muste taky?Fujkyyyyyyy 😅

cipisek007
14. říj 2008

Straspytelko a ten ti nekontrolovali? Jak často jsi chodila na kontrolu na gyndu? Já teď už každých 14dní. Hmm, koukám, že u tebe za to mohl gynekolog. Mě moje doktorka, jakmile zjistila, že to budou dvojčata, tak zakázala větší pohyb a od 24tt zalehnout úplně. V ARTu mi totiž řekli, že tam je jen jedno a moje gyndařka, když mě přebírala, tak mi v 9tt řekla, že jsou tam jednovaječňáci 🙂
S tím cukrem nevím. Někdo nemusí a mě bylo řečeno, že mezi 24-28tt se chodí povinně. Naštěstí to mám za sebou a doufám, že už nebudu muset.

cipisek007
14. říj 2008

Jdu si lehnout, dneska jsem už přesezená.
Stryšpy, tobě držím pěsti na dobrý zprávy z plodovky a dej nám pak vědět!!

straspytelka
14. říj 2008

Cipísku, no já právě chodila jen každé 4 týdny na kontrolu 😠 jako v běžném těhu....byla jsem tam týden před porodem a bylo vše v pořádku ☹ prostě jsem se přes noc otevřela, cítila jsem se divně, ale žádné stahy, prostě nic, tak jsem mu volala jestli by na mě mohl kouknout, že se nějak necítím, no a už se nedalo nic dělat, už sahal na plodovej vak syna a poslal nás do porodnice, ani mi nedal sanitku 😠 navíc porodila jsem v pátek, v pondělí mě propustili a já jela hned za gyndařem mu zdělit jak to teda s náma je...a víš co? Ani si nepamatoval moje jméno 😠 takže jsem mu hned řekla, že odcházím, našla sjem si tady v JH gynekoložku, je moc hodná, prohlídky mě vůbec od ní nebolí, je citlivá a aspoň teda ke mě velice hodná. 🙂 Právě nejhorší období pro těhulky je od 20 do 28tt to nejvíce přibejváme na váze a děti taky 😒 tak hezky hajej, kort, když máš jednovaječný dvojčátka 😉 já jdu do knihovny mám jí skoro vedle baráku, nějakou literaturu si půjčit.
Jo a musela jsem nažu obědnat sama na tu hemošku, občas je jako malej kluk 😉 tak jde až v listopadu 😨 doufám,že to najdeme 🙂

petreva
14. říj 2008

Ahoj holky 😵
STRASPY, zdravím z Hradce 😉 , téda ten příběh mě dost zasáhl, mrzí mě to, co jsi musela prožít.......Je neskutečný přístup některých Dr 😢
Já teda o monitoru uvažuju, jsem děsná...a v noci spím jak zabitá, takže bych ho ráda sehnala někde na inzerát 😅 , i manžel říkal, že je to dobrá věc. Zatím to ale moc neřešíme.
MÍŠO, tě pic 😉 takže cukr je dobrej?? Ty jsi skvělá! Takhle bezvadně to všechno zvládáš.
Holky stavím se tu později, musím běžet. Petr má dneska narozky tak musím ještě něco zařídit. Zatím se mějte a těším se na další řádky 🙂

straspytelka
14. říj 2008

no v Artu je to taky hodně zasáhlo, sestry když jsem se obědnávala na konzultaci tak byli zaskočený a když jsem přijela a říkala to tam, tak dokonce brečeli ☹ no jsem asi expert na průšvihy no 😒 ne nadarmo jsem narozená 13. v pátek 😖 ale snad už to štěstí k nám příde 🙂 musím věřit.

petreva
14. říj 2008

Straspy, ty už máš vybráno 😉 ten, co máš v bříšku, je určitě vekej bojovník a už se tě nepustí 😉 Pořád nemůžu uvěřit, že se tohle v tomhle století ještě děje. To je jednání.......Můžu se zeptat ten minulý Dr. byl z JH? Nemusíš psát jméno jestli nechceš, ale jen jetli je odtud. Jinak já se jmenuju Eva, kdyby ti to bylo milejší psát jména než nicky 🙂

helik3
autor
14. říj 2008

Nazdárek kočandy,

hlásí se marod, o víkendu mě sundala pořádná viroza, takže jsem na PN, dnes užjsem schopná sedět u PC a chvilku i pracovat, ale za chvilinku jdu zase hajinkovat 🙂

Ráno jsem byla na krvi na tripple, tak teď se musím modlit, aby bylo vše ok,nějak se mi na tu plodovku mooc nechce! Ale co bych nadělala, že?

Zdravím nově příchozí Straspytelku-ahoj. Přeji hodně štěstí a zdravé miminko-četla jsem co máš vše za sebou, řeknu Ti teda nic moc, opravdu už máš vybráno!!!

No ten cukr bude asi oheň, u nás na to většinou gyndař posílá, tak uvidíme, myslím že to i vypiju, ale neujhorší bude tam dvě hodiny čekat v té čekárně-jak píše Míša-tky nějak více cítím smraďochy 😀 😀 😀

Mějte se a až to půjde, přijdu se podívat zas.

pa

straspytelka
14. říj 2008

Ten doktor byl z Třeboně 😉 já jsem k němu chodila když jsem tam bydlela.No a s dvojčátkama mě nidko nechtěl přijmout 😒 Škoda, mohlo to dopadnout třeba jinak...ale zase mu nechci dávat úplnou vinu, třeba prostě to tak mělo být. Nevim no.Děkuju za přání vám taky všem přeju jen štěstí.
Jo na podovku by člověk neměl chodit ani nachlazenej...Jinak na Art mám jen chválu 😉

hankah
14. říj 2008

Evi, termín mám zítra, ale jestli budu celá,tak Hobby mám zakázané......😉 jsem totiž v sobotu nastydla a nějak se mě to drží.......... určo pak dáme vědět......😉

straspytelka - jsem koukla jen na kousek, je mi to moc líto, čím si prošla a jsi statečná, že se teď tak držím. držím pěstičky, aby to dobře dopadlo, to vlastně držím všem, kdo jsou tady....... 😵

straspytelka
15. říj 2008

Ahojky holky, posouvám nás na první stranu 😉 Holky četla jsem tohle http://zpravy.idnes.cz/nektere-zeny-si-pri-umel...
Článek poněkud vyhrabaný z šuplíku asi...protože je to metoda jak víme známá už několik let že...ale ta diskuze pod tím, po přečtení tady sedím a říkám si, jak někdo může být tak povrchní a soudit něco o čem zřejmě nemá páru 😠 Je mi takovích lidí líto...navíc ani sami určitě nemohou vědět svoje genetické složení, ppokud nemají testy že...takže se tam dělají nadsamci a hlavně mi taky vadí, že tam mluví o neplodné ženě, nikoli o tom, že to může být i muž...viz ty genetické mutace...asi vás to nadzvedne ze židle, jako mě...

straspytelka
15. říj 2008

Copak děláte?Já koukán na film s maželem, má dovolenou, chce být co nejvíce se mnou 🙂 zlatíčko.Dneska se miminko moc nevrtí, tak snad je vše ok, asi odpočívá ☹

petreva
16. říj 2008

Straspy, ten článek je fakt asi starší, tahle metoda se už používá, ne? A ta diskuze je stupidní ani jsem ji nečetla celou...už jsem to tu probírala několikrát, ale představ si, že jsem se šla poradit k psychiatričce, která mi psala léky o tom jestli je můžu užívat, když se chystáme na ivf...mimo jiných velmi zarážejících poznámek a napadení mé diagnozy mi řekla, že když to nejde přirozeně, že to stejně nejspíš nedonosím a neudržím...že s tím nesouhlasí anedoporučila by to ani své dceři...že příroda ví co dělá...hrůza, ještě teď je mi z toho blbě...
Seru na ní...moc se omlouvám, za tohle slovo, ale pro ni jiné jemnější nemám...
Jé já chci taky ležet s mužíkem a koukat na film 🙂 ,my stále nemáme obývák hotový. Petr teď má hodně práce a vrací se pozdě...takže práce více méně stojí...pořád máme PC na chodbičce a v ložnici vše z obýváku, pomalu z chodby skáčem do postele, protože všude jsou nějaké věci 😉

straspytelka
16. říj 2008

Tak to je hnus velebosti 😖 a to má doktorát jo ☹ nevim, prostě já po tom co mám za sebou, vím, že tolerance je opravdu hodně důležitá.Navíc mi příde, že dnes má i spousta lidí radost z toho, když někdo má problem, nebo se mu něco přihodí.Mě například jedna DOBRÁ duše řekla, že jsem si ztrátu svojich dětí asi zasloužila 😖 no nebudu jí brát její názor, ale asi zapoměla jak sjem jí v minulosti pomáhala.....ale to je fuk.
Ano, ivf je o penězích, stejně jako jiné lečby....nevim, taky doufám, že se to nezvrtne ve vytvoření dětí na přání s barvou očí takovou a makovou....ale tohle nezáleží na nás přece... 😒
Holky včera mě přepadla žravá v půl 9 večer, tak jsem se s manželem obelkli a šly na benzinku skoro 2km pro bagetu 😀 no co vám budu povídat, ŽRÁDLO, momentálně lepší než sex 😀 😀 to ani nevím co to je... 😝 😅 Já hrozně ráda něco předělávám a kupuju novej nábytek a tak...ale bydlíme v paneláku a já toužím jednou po malinkatém 4+1 přízemním baráčku, tak tu opravovat budeme jen rozpadající se věci a už šetříme první penízky na parceku 🙂 snad nám to jednou vyjde, třeba ve 40ti....Krásný den, zase sem juknu 😀 Pohlaďte břuška, holky za chvilku jsou tu vánoce 😕 je to možný????????

petreva
17. říj 2008

Straspy, tak tobě takhle chutná? Nám by se taky líbil takovoý malý domeček se zahrádkou...někde tady kolem Hradce, ale u nás je to dost nereálný kuli financím...bydlíme na Jakubu, jestli víš kde to je. Není to tu špatná, ale byt je 2+1 takže to stejně budeme muset v budoucnu nějak řešit.
Můžu se zeptat, kdy jsi ucítila první pohyby? A za jak dlouho budou výsledky amnia? Už se to krátí? Pojedete na velký utz do ČB? My někdy začátkem listopadu...mám z toho trochu strach, ale prostě já asi nic nezachráním, takže ať je vše jak má být. Dneska mi je nějak divně. Neumím to vlastně ani popsat, nějak se necítím a jen trochu vytrávím, hned se mi dělá špatně od žaludku...
HELI, jak je tobě???

straspytelka
17. říj 2008

Ahojky, jo chutná mi až poslední dobou 😀 jak první tak tohle těhotenství jsem prozvracela do 15tt 😖 v prvním jsem zhubla 11kg a ve druhém jsem zhubla 7kg, ale už mám původní váhu jako před těhu 😉 takže pomalu to leze nahoru, za měsíc září jsem přibrala 2kg 😕
U nás je to taky nereálný ten baráček, ale jen si tak sníme, a snažíme se šetřit kde to jen jde.
Pohyby jsem cítila už ve 14tt, doktorka mi nejdříve nechtěla věřit, ale pak když jí mimčo šťouchlo do utz, tak tomu uvěřila 😀 pak to ustalo na nějakou dobu a od 18tt cítím pohyby pořád, každé ráno mě ten cvrček vyžene z postele 😀 doslova vykope 😝
N amnio jsem byla 22.9.08 a do dnes nemám výsledek 😠 a to jsem tam už dvakrát volala, oni že to ještě nemaj...Na velký utz pojedeme příští týden 23.10, Musíš to brát tak jak to bude, stejně nic neovlivníš 😨
Jestli je ti divně, nebo holky, jestli máte špatnej pocit, rači 2x jet k dr a kdyžtak se pak cítit jako hysterka, než aby jste to zanedbali, posleouchejte sebe a ne dry, vy nosíte děti...vy jste pak zodpovědná...já to dneska už taky vím ☹
My kráčíme do solné jeskyně, jdeme poprvé a pak vysát auto na zahradu a vyměnit kola 🙂 dokuď je hezky.Tka já se sem zase juknu, doufám, že napíšete aspoň ahoj 😎 Pa

petreva
17. říj 2008

Strašpy, taky sníme...ale zatím nic neřešíme, protože jeden úvěr už máme na hrbu. Už je mi líp, dala jsem si dabl snídani a je to lepší 😉 Pak písni, jak bylo v jeskyni, taky by mě to lákalo.
Já právě už pár dní pozoruju, že na mě cosi ťuká, ale jen tak jemně a jen tak 2 - 3 denně. Dnes nic, ale taky pořád něco dělám. Snad se mu tam daří dobře. Už se nemůžu dočkat kontroly. Ale ta je až 30. jé to je ještě doba.

straspytelka
17. říj 2008

Tak jsem zpět z jeskyně, vřele doporučuju všem, utekolo to jako nic 45 minut 😉 půjdeme určitě zase.Bříšku to určitě taky prostělo, miminko se vrtělo, tak jemně 😀 akorát se mi chtělo po 30 minutách čurat 😀 jak tam teče ta voda po té soli, tak to bylo asi tím 😀 😀 😀 😀 bylo to super 😉
Petreva no a ty jsi těhotná poprvé?Jestli ano, tak je to úplně normální, teď by se miminko mělo začít teprvě projevovat, já mám tu dělohu citlvější po dvojčátkách i ty jsem cítila od 16tt protože jsem měla velký břicho 😵
Když si lehneš na záda a položíš si ruce na bříško a budeš se soustředit, určitě zaznamenáš jemné šťouchance, nebo tě třeba pořádně překvapí 😀 já taky když něco dělám, tak miminko moc necítím, až když jsem v klidu, tak to vnímám víc 😉
Holky, kde jsete kdo ? Doufám, že vám tu nevadím.
Jo chtěla jsem se zeptat, byla jsem na ET 14.6.08 neležela jste tam některá se mnou?Opatrujte se 😉

helik3
autor
17. říj 2008

ahojky,

marod e hlásí 🙂

Už je mi lépe, ale stejně to není jetě ono. Ještě k tomu mi od včerejška od odpoledne bolí hlava jako střep a vůbe nevím co s tím. Ani přes noc to nepřestalo, i když jsem spala dobře.... ☹ je to protivný, uf!

Jé já už bych taky chtěla cítit pohyby 🙂 už se strááášně těším🙂 Evi 30=týho je tu cobydup!! já jdu až po tobě, 6.11. 😉

Straspy-to teda nechápu proč ty výsledky ještě nemáš? To je strašná doba, neztratili to tam? Ještě že to bere takhle v klidu, já bych se asi zvencla.... 😠 mně i takhle se honí hlavou, že by mi mohli zavolat z gyndy, že ty tripply nevyšly nejlíp....

Hele holky jsem četla že ty tripple se dělají v 16tt, mně je odebral gyndař ve 14+0, není to brzo??

Zatím se mějte 🙂

petreva
17. říj 2008

Straspy, co tě to napadá, že bys tu vadila!!! Jen, Helča je nemocná, Barča na dovolené a holky - Míša a Monča sem zavítají jen tak na návštěvu. Navíc holkám ze snažilek z Artu se sem prostě nechce, ale to je bez komentáře...
Je to moje první těhotenství. Dneska jsem tak přemýšlele, že fakt zajedu k Dr. pořád mě bolí stydká kost a navíc jsem začala pozorovat, že mi občas nějak ztvrdne břicho. Sice jsem z toho neměla moc dobrý pocit, myslím, že to co se děje je normál, ale i za těch 30kč mi stojí za to jít se ujistit. Dr byla moc hodná, utěšila mě, že se na to všechno podíváme a bylo vše dobré, nikde není žádný náznak něčeho špatného. Takže mi fakt spadl kámen ze srdce takhle před víkendem. Ukázala mi i miminko. Až jsem se lekla jak je velký 😀 a podle měření hlavičky je o 5dní starší, ale prý čím větší mimi tím nepřesnější měření, ale jen tak pro orientaci. Fakt se mi děsně ulevilo. Už ty bolesti trvají šest dní, tak mi to přišlo divný...
Jestli ti to neva, kolik stojí ta jeskyně? A to jste byli v Růžový ulici nebo jinde? Je to prý dobré i na imunitu a miminku takový vzduch jistě prospěje 😵

Heli, tebe se to takhle drží. Safra! Na hlavu jedině panadol nebo tak něco.Já si myslela, že se triply dělají od 15týdne výš, ale nevím...Brzy se uzdrav, mamino 😉

helik3
autor
17. říj 2008

zrovna jsem šla vypnout počítač, a koukám, že jsem Tě tu ještě chytla 🙂

Jsem si to našla, triply se dělají od 14-18 tt. Takže ok! 😉 Ale prý je může ovlivnit i chřipka apod.-no a ta moje silná viroza..... 😠

Evi, že tys chtěka vuidět miminko, přiznej se?? 😀 😀 😀 😀 Hee a jak Ti je? Myslím hlavně co ty střeva, už je to lepší?? Nebo pořád stejný??

Straspy-nikdo nikomu zde nevadí, chodí sem jen ty co chtějí a mají čas 😉 Předpokládám, že Míša je ráda že je ráda 😀 Zuzan, už to bude mít za sebou a Monča za chvilinku už taky 😉 Hele nenabízela Zuzan tady magnézko?? Tak když Ti tvrdne břicho tak ji písni,na tvrdnutí břicha bys ho měla brát,k ne??

petreva
17. říj 2008

Heli, moje střívka se drobet umoudřila, ale nesmím je moc chválit, protože plynatost nadále trvá a bude hůř, jak roste břicho...když se hodně nafouknu a to ani nevím po čem, nemám to vůbec dané důvody ☹ tak se mi i těžko dýchá a břicho bolí jak mrcha!! Ale na wc už chodím lépe, aspoň to.
Tobě se taky chodilo špatně, ne? A jinak je ti dobře? Všechno dobrý? S tou krví je to teda dobrý, oni to určo vi, jen my furt plašíme, což 😀

helik3
autor
17. říj 2008

hele já si zavedla jasný režim v konzumaci jogurtů ovoce, vlákniny a nemám nejmenší problém 🙂 Prostě strava!!! 😉

Tak to jem ráda, že máš alespoň teď pokoj, protože si asi ještě užiješ, viď?

Já jdu zae hajinkat, mějte se pa

barag
17. říj 2008

ahoj holky, hlásím návrat z dovči, bylo tam krásně, počásko se zadařilo, dnešní Uz s čutkou starším byl sranda, už sem věděla do čeho jdu, prej má mimčo mozek dobrej, bude asi počtář po mamince, vtipálek 😀

a vypadá to na kloučka 😵 možná to byla i šńůra ale řikal, že spíš nee, jinak je vše v pořádku, hrudníček je teda o pár dnů velikostně menší, ale v celkovém součtu je to prej v pohodě, fotky sou zase extra bégo bájo, ale mě to je buřt, halvně že je ten náš chlapeček 😵 😵 😵 zdravej

Vítám strašpytélka 😉

evi, to už asi cejtíš miminko, to je určo ono, taky jsem to ze začátku cejtila jen v klidu a třeba i ob dva dny