Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
27. kvě 2009

Čau ženy jako tradičně nestíhám............navíc dneska den blbec 😢

Míšo čoveče Barča je odvážnější než já to je šikulka teda 😀
Jina já jsem byla na 3D a oni tam v rámci toho dělají i genetiku /nevim jestli u všech nebo je u těch co tam nebyly), mě jí ve 22tt dělal můj mudr i když ne tak podrobnou jak tam dělají oni 😉

Pedí chudák psenka, mě by to taky rvalo srdce ☹ doufám že bude dobrá, co ta kočka vaše šílená?

Jina s těma hemoušem, mě vylezl jednou a druhej den zase zalezl, tak snad už se prevít jeden neukáže..

Indi dám vědět až pojedu do Budějk a mrknem na ty košile, dám echo i Zuzce - kafe už ji slibuju jak dlouho a vůbec všem ženám tady, aspoń si pěkně podrbeme 😀 😉
Jo zítra budu konečně psát do krumlovský porodky o nějaký info ohledně epidurálu a co s sebou atd. tak vám se Zuzkou a Dadunce přepošlu 😉

jdu chrnět jdem mrtvá, ale naštěstí dnes bylo fajn, včera jsem myslela, že chcípnu, nevim jak přežiju léto s tim batohem ve předu...
mějte se kočenky 😉

cipisek007
27. kvě 2009

Jáji, jo táááák 🙂
Jo Barča je moje zlatíčko trpělivý. Ještě nás čeká příští týden KO na očním, tam strávíme zase celý dopoledne ☹

indigo
27. kvě 2009

Jájo to bude fajn, když dáš vědět, až sem budeš mít cestu. A o Krumlovu informuj! 😎 Jen s tou návštěvou tam to vidím bledě, kamarádka co tam rodila (i bydlela dřív), tak se tam jen tak taky nedostala se podívat, nejde tam jen tak přijet, musíš zavolat a oni řeknou buď ne nebo taky "jo, přijeďte za 15 minut..." a že prej je lepší si tam třeba udělat celodení vejlet a zkusit tam cinknout a doufat. No uvidím, nejspíš se rozhodnu až v okamžiku až to na mě přijde, kam vyrazím do porodky, pokud mě někam nezavřou dřív. 😎

peda
27. kvě 2009

Míšo,tak supr,ty tvoje holčičky jsou normálně ukázkový 😵 😵

Indi,tak hlavně,že to máte za sebou 😉 Májovi přetahovali pinďu na poliklinice v roce a půl,řval jak blázen,odnesli si ho a zase přinesli,bylo to šílený,i Pavel měl slzy ve vočích,chodil pak bez plenky přez den,jen na noc jí dostal a koupala jsem mu pinďu v heřmánku a srovnalo se to tak za týden.Ještě jsem vlastně mazala optalmoframikoinem.Ale už si pak uvědomil,kdy na něj jde čurání a naučil se bez plínek.Ve dvou letech jsme jeli už na dovolenou bez plínek.Tak třeba to u vás bude mít taky takovej účinek.

Holky,balím si tašku,mám nějaký divný tlaky a leze na mě divej pocit,vylezl mi zase hemík,do toho Dominka....
Zatím mám podprdu,ty vložky do podprdy,2 noční košile,3 síťový gaťátka,5 ty jednorázový a 2 bavlněný,vyvyřuju dudlíky,olejíček na zavinutí dělohy,bepantenol a olejíček na bradavky,2 osušky a jeden ručník.
A budu pokračovat dál.Pak mi to zkouknete a poradíte,co ještě,nebo co je zbytečný,prsím,prosím 😉

cipisek007
27. kvě 2009

Jsem úplně přehlídla - koukejte dát vědět, kdy bude příští týden srazík! Víc se mi hodí dopoledne, kromě úterka, to půjdme opět na oční. Snad už naposledy i když si myslím, že ne. Kvůli tý rozšířený zorničce nás bude chtít určitě vidět ještě jednou ☹
Potřebuju mezi lidi a vezmu sebou mimineška 🙂 Takže zkuste vymyslet nějakou zahrádku 😉 Fajn zahrádka je v Haciendě Mexikaně 🙂

cipisek007
27. kvě 2009

Pedí, já ti to zkouknu ráda, ale až zítra ráno, jdu do hajan.
Už to dneska nepřeháněj, ať nám ještě neporodíš, když nemáš doma přítele 😉 Mě den před porodem divně tlačilo v pravý části břicha. Přičítala jsem to zaraženým větrům. A v noci mi praskla voda. 😒

cipisek007
27. kvě 2009

Tak holky, dobrou noc a zítra dopoledne se zase ukážu 🙂
Papa 😵

peda
27. kvě 2009

Míšo,on jede až zítra v noci,na pátek,ale dík,budu ráda za každou radu.
Tak si odpočiň,taky to znám,není nad svojí postýlku 😵 😵

indigo
27. kvě 2009

Dobrou Míšo! 🙂

Pedí - no přes den jsme bez plen už dlouho, někdy od loňskýho léta, ale na noc se pořád nemůžu odhodlat přestat, spíš je to ale moje pohodlnost, Táda se nepočural ani nepamatuju, ale má novou postel a už to vidím - jednou mu jí nedám a budem kupovat novou matraci... právě musím koupit takový ty podložky pod prostěradlo, co se pak vyperou, kdyby náááhodou... 😉 No dneska možná plenka plná bude. Vlastně jo, abych ho zas nepřechválila, počural se v noci občas, když je třeba nachlazenej a tak... 😉

straspytelka
27. kvě 2009

Ahojky focení bylo fajné 😀 zítra si jdu pro výsledek a pak dám snad sem, když to půjde 😉 Byla to sranda 😀
Jinak náušničky zatím máme stříbrné, ty jsou ok, no a ty zlaté asi prodám, nemáte zájem? 😝 😉
Jejej, pejsek a zuby, no známe, nedávno byl náš Samík, taky jsem se bála aby to vydržel, bude mu letos 7 😉 má na jezevce špatný zuby 😒 právě jsem to schválně nechala až porodim, bych to nerozdejchala, kdyby se něco stalo jemu v mím těhu a to by pak odnesla i Simonka 😉
Manžel...no jde to, snažíme se oba, dneska jsme spolu i cvičili 🙂 jsem si dala na prdel...se nemůžu hnout s nohama 😀 no k večeři jsem si dala s ním napůl jablíčko a jednu mrkev každej 😉 ty fole mám hlaaaaaaaaaaaaad 😀 😀 😀 maso maso masoooooo 😀 takovej libovej ovárek s kyselou okurčičkou a čerstvej chleba 😝 😝 😝 😝 😀 😀 BOŽÍNKU
Pedi, tak se konečně balíš jo 😉 teda to to uteklo 😉
Evi, jak jste pochodili po úřadech? Očistec což 😒
Cipísku, teda moc moc přeju, a´t už očička nezlobí 😵 😵
Achalke, jak to den blbec ? 😀
Holky, jen doufám, že nejsu těhule 😖 páč ráno jsem hodila šavlu 😒 😕 😅 a to já jen tak nedělám 🤐 zítra testnu, ty jo to by byl mazec 😀

straspytelka
27. kvě 2009

Indi, prodávaj se prostěradla s gumovou druhou stranou 😉 vyděla jsem na mmb zkusím najít
😉

indigo
27. kvě 2009

Strašpy těhule, jo? 😲 No to by byl masakr, co? No budu držet palce, ať má Simonka sourozence krapet dýl než po roce... 😎

Jó nakonec budu muset něco objednat, z MMB nebo odněkud jinud, nejsem totiž schopná zajít do bejbycentra a to bydlím kousek od něj... 😀 😝
Možná rovnou prostěradlo, ale radši bych asi samostatný podložky, jednu chci šoupnout i sobě, kdyby mi náhodou rupla voda v noci... a aby byly i pro segru do postýlky, tu mám klasika 120x60, Táda má matraci 160x70.

inna12
27. kvě 2009

Indi, teda, Tadík měl dneska takové trápení, malej...s tim pindíkem si to pamatuju u bráchy dodnes, jak křičel 😖

Míšo, tak jste v pořádku, to je dobže a ještě taková statečná byla 😉

Pedí, tak snad ještě vydržíš do té soboty aspoň! já tu mám jakýs takýs seznam, tak ti ho přepísnu, možná jsou tam krávoviny, nevím 😀 😝 tak můžeš sčíhnout

do porodky :

1,2x jednoráz.přebalovací podložka (až budeš větrat pipku a hráz, tak at si nezmažeš prostěradélko)
hroznový cukr, Isotonic, piškoty (večer na hlad)
vložky SAMU
jelení lůj
jednorázový spoďáry, síťovaný
vlhčený utěráky Lactacyd
homeo arnika, riccinum
pantofle, žabky do sprchy
ručníky
noční košile
prsní vložky
kojící podprda
něco na kousání na sál 😀
neperl.voda
Purelan na bradavky (bepanthen)
plínky pro mimi (nevim, jestli dávaj a jaký)
kojící čaj
porodní plán
glycerinové mýdlo Nobilis (nedráždí mimčo), kartáček, pasta, gumička do vlasů, atd...
župan
fusekle
vlhčený ubrousky pro mimino
nabíječka, mobil
nafukovací kruh
fén
igelitka
minerální voda Evian (na osvěžení)
DOKLADY (těhot.průkaz, průkaz ZP, prohlášení o jméně, doklad o určení otcovství, rodný list, OP)

holky, pokud je něco zbytečný nebo naopak chybí, tak budete hodný, když doplníte 🙂

papa

inna12
27. kvě 2009

Indi, jojo, prostěradla dělají neprotékací , poradila mi je kdysi Pedík, mají různý barvy v bejbycentru, myslím, že stojí od 250 do 350 kč, nebo tak nějak 😉

inna12
27. kvě 2009

jé Straspy, tak to taky držím, ať najdeš // o trošinku dýl 😉

indigo
27. kvě 2009

Nazdar pipi Inuš,
vyškrtla bych:
plenky pro dítě, dávaj, Fixies, jsou dobrý (a jedny z nejdražších, moje dítě si je užilo jen v porodce 😀)
no já bych vyškrtla tak polovinu, ale chápu, že inej to potřebovat může (a bude 🙂 )
Spíš bych to ještě rozdělila, co táhnout hned a co ti může někdo přinést druhej den po porodu (třeba ubrousky na mimino, ty taky dávaj, ale jen malý balení a až dojdou, musíš mít vlastní, kdežto když ti dojdou pleny, daj ti další), kojočaj, další košili, další ručník, další spoďáry (brala bych fakt minimum, ať tam nejedu s kufrem...), prsovložky taky neupotřebíš hned od porodu, vložky dávaj, ale sichr je sichr, jeden balík bych vzala.

indigo
27. kvě 2009

Inuš jo jo, určitě dělaj, ale asi jen na klasickou dětskou postýlku a pak na velkou postel. Nebo vlastně nevim, ale předpokládám, že jaký prodávaj v bejbycentru matrace, takový budou mít i prostěradla. A tyhle větší velikosti na větší děti už moc nevedou. 😖

indigo
27. kvě 2009

teda ten překlep vypadá blbě, mělo to bejt, že JINEJ to potřebovat může... a jak je tam jen INEJ tak to vypadá, jako bych to myslela přímo na Inuš, no ale to fakt nééé..... 😎

indigo
27. kvě 2009

Jo a zase bych to postupně posílala dom, špinavý ručníky, košili... 😎

inna12
27. kvě 2009

Indi, díky za postřehy 😉 takže plíny pro mimi ne, to je dobře, a asi tedyk něco sbalím (ty ručníky atd) do jiné taška a vezme mi to pak, to máš pravdu 🙂 tak už to bude jen jeden kuférek 😀 😀

peda
27. kvě 2009

Inníku,už jsem se na to pro dnešek vybodla,jdu do peří,nějak mi není 😢 já tam mám ještě žínku,kuchyňský utěrky ty papírový,jednu roli,když půjdu ze sprchy,tak si do nich utřu pipku,abych neměla zamazaný hned ručníky,pak tam mám dubovou kůru a čípky na hemíky,papírový kapesníky
Plínky a vložky si prý brát nemám,že to tam je.Jo a ještě detralex na žíly,vitamíny a zinek.
Ten kruh tam byl,ten si brát nebudu,kojící čaj?myslíš,že by ho tam někdo uvařil?mám ho koupenej,ale to mě nenapadlo,teda.
A fén?já si neberu ani šampon,to tvoje háro než vyfénuješ,myslíš,že na to by byl čas?Nebo na sušení tý hráze?Ale zase budeš fešanda.Tak ten ještě teda zváží,jestli jo,nebo ne.

straspytelka
27. kvě 2009

já měla pod sebou v ložnici kdyby rupla voda tu jednorázovou podložku pogumovanou 😉 jeden čas jsem jí měla i pod Simončiným prostěradlem, ale ještě se mi nestalo aby to proteklo úpně, jen na oblečení 😉 jinak jí to dávám když větráme pod ní, je to fajn, pak vyhodim a je to 😉
K seznamu, nenašla jsem foťák, či kamerku 😀

Potřebuješ:

Věci do porodnice TY:
Noční košilku 2x s rozepínáním, župan, hyg.potřeby na zuby, pak poporodní vložky cca 3x, jednorázové kalhotky-lékárna,prsní vložky jednorázové, nebo pratelné-/DM drogerii-dala jsem ti na to ten slevovej kupon/, mýdlo s heřmánkem na pipinu :o) sprcháč, šampon, kartáč na vlasy, gum. do vlasů- několikRučníky 2x, kojící podprsenku, fén - jak na vlasy tak na pipku .o) polštářek pod prdelku-nebo kruh

Věci pro miminko:
Nevim jak u vás, ale tady jsme potřebovali svoje jednorázové ubrousky 1x ti vystačí než půjdete domu, pak 1x balík plen papírovejch, můžeš svoje oblečení, ale já jsem taky vydržela s tím jejich :o) a pak autosedačku až půjdete domu a věci pro mimi podle počasí...

Doklady :Občanka, oddací list, porodní plán, FOŤÁK!!!!!!!!!!!!!!!!

Potřeby domu:

kočárek
autosedačka
monitor dechu - pokud chcete
odsávačka hlenů - ruční, nebo na vysavač- můžu jen doporučit :o)
přebalovák- buď na komodě, nebo v setu s vaničkou- to je teda hodně drahý, nebo podložku- tu mám já na stolku :o)
lehátko na houpání jako mám já - ale nemusíš, já teda jsem spokojená, krásně se v něm vyprdí, protože to má takové vrnění a to jí i uspává :o)
vaničku + lehátko, nebo kyblík - + teploměr do vody - nemusíš, lehátko používám až od 1 měsíce, jinak koupeš v ob. vodě asi cca 3 minuty, tak lehátko můžeš koupit až později
kyblík s víčkem na použité plenypostýlku + matraci
povlečení do postýlky + mantinel + kapsář - já teda moc nevyužívám ,ale něco tam danýho mám :o)
nějakou krab.třeba plastovou na věci k přebalováku-mastičky, krémky, kapky, ubrousky....je to praktický, nikam ti to nebude padat :o)

Drogerie DM nebo jiná, podívej se pořádně na ty kartičky ode mě :o)

pleny
jednor. ubrousky
-"- .podložky
-"- prsní vložky, nebo pratelné
šampon a mýdlo 2v1
krém na tělo, nebo AVIRIL-ten je u nás na 1 místě :o)
tyčinky do uší
odsávačka mléka
dudlíky

Lékárna:

AJATIN - čistící prostředek na pupík, taky tím můžeš mazat potničky, dříve se zahojí :o) 1x
BOROVÁ VODA - jednou denně do očíček 1x
PUPÍK - na prdíky, maže se na bříško, stačí trošku 1x
Probiotické kapky na prdíky BABYGAIA 1X koupíš na netu dala jsem odkaz na přítelkyni od Denisky :o)
BEPANTHEN - na bradavky a bolavou prdelku 2x na doma a do tašky do kočárku na cesty
RYBYLKA - na prdelku 2x - to samé jako nahoře :o)
buničité čtverečky na pupík 1x
poporodní vložky - já měla 6 balení
jednorázové kalhotky 1x přepereš v ruce a jsou hned suché
homeopatika na mlíčko

No a hračky ta spoustu jiných ptákovinek :o):o)

peda
27. kvě 2009

Indi,tak myslíš,že tyvložky do podprdy ne?oni tam vlastně půjčujou ty lapače,ne?

straspytelka
27. kvě 2009

to jsem sestavovala kamarádce 😉 tak dobou noc 😵 Jinak ještě tady v JH byla kuchyňka a dalo se tam uvačit cokoli i čajík vlastní 😉 lednice byla samozřejmostí, stejně jako každý den několik mlík jako bonus, kdo cgtěl nalil si 😉 papa

inna12
27. kvě 2009

jojo, Pedí, papír.kapesníky já musím mít u sebe pořád 😉 a ty kuchynský utěrky si připíšu, to je dobrý nápad 😉

ten kojící čaj mám koupený ten granulovaný od Hippu, teplej bych v teple fakt nepila, tenhle osvěží a třeba pomuže a uděláš si ho sama hned! 😉 já těd piju ten samý, jen pro těhotný a je moc dobrej...ten si vezmu určitě tedy

kruh - švagrová rodila v listopadu a kruh tam fakt neměly! brácha musel nést, jinak na gyndě byly, ale na tom šestinedělí ne, nechápu, ale tak to bylo... 😖

fén - myslela jsem i na tu hráz, že si chladným vzduchem když bude vedro pofoukám, prej je to dobrý a vlasy mam suchý po fénu hned 😉 😀 já ho mít prostě musím, trapný což 😀 😀 ale možná čas fakt nebude, mám jen takovej mini, ten se tam vejde 😀

peda
27. kvě 2009

Strašpi,ty jsi borec,takovej seznam 😵 😵

indigo
27. kvě 2009

Jo ty jednorázový podložky jsou fajn, to mě nenapadlo dát si pod sebe tu. Tak asi jo... 😀
Já je dávala Tádovi do postýlky, ale spíš že si hodně ublinkával a jednou zvracel tak, že to ani podložky nepobrali, byl mu cca rok a půl, to byly kvanta, nevím kde se to v něm pořád bralo, skončili jsme pak na pohotovosti, no ale od tý doby je to ok. 😎
No ale teď bych tam musela naskládat tak 4, aby pobrali celou postel 😀 to jsou polohy, ve kterých ho kolikrát najdu, polštář rozhodně není od toho, aby na něm byla pouze hlava... 😖 😀 😝

peda
27. kvě 2009

Inní,já mám taky ten granulovanej od Hippu.Jo a dudlík,ne??Ten kruh je fakt,že jak jsem ležela na gyndě,tak tam ho měli

straspytelka
27. kvě 2009

jo a měla jsem sebou gumové medvídky a několikmusli tyček, ty se teda hodili, protže na mě zapoměli se snídaní páč jsem rodila v 8.18 a to už bylo po snídaních 😀 a taky to byla rychlovka, že mě nenahlásili aý na oběd a to mi ještě dávali od jiný pani, co stihla až véču 😀

indigo
27. kvě 2009

Taky beru mini cestovní fen... 😀

Pedi jo jo, dávaj tam ty plastový chytače, skoro tě nutěj to nisit, ono to chvíli trvá než si na to zvykneš, ale pak je to fajn, když máš citlivý nebo rozpraskaný bradavky. No ale pár vožek do podrpdy bych vzala, né celej balík, ten zabere moc místa... 😀

Kruh tady nedávaj ani náhodou, nebo je to třeba novinka, já ho pořídila až domů (s krtečkem 😀). Jo a ty kuch. utěrky určitě jo, měla jsem je taky, jsou supr, takže Pedi dík za připomenutí. 😎 Já si vždycky "zmačkala" jednu utěrku mezi nožky, když jsem (občas) chodila naostro. 😎