Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
30. kvě 2009

Inni, u holčiček si při přebalování musíš dávat pozor, aby jsi je utírala odpředu dozadu, od pulči na zadeček. A když se řáááádně pokadí, tak tu pulču musíš pořádně vytřít.
Mám kamarádku a ta když mi přebaluje holky, tak říká, že si je musím ale utřít sama, že holky utírat neumí 😀 Má tříletýho chlapečka 😀
Stejně jsi dobrá. Nebojíš se, že až bude mimčo, tak se na ten poslední rok úplně vykašleš? 🙂

indigo
30. kvě 2009

No ne asi přímo brožuru, už si to moc nevybavuju, asi jen nějaký nakopírovaný papíry to byly, bylo tam myslím i o kojení a tak, už jsem to dááávno vyhodila, ale tohle o pinďovi tam bylo taky. Myslela jsem, že to nechám bejt, když ne dřív, tak v pubertě se to uvolní "samo", no většinou tomu pomůžou chlapci už v útlejším věku sami, ale jsem teď ráda, že to máme z krku. 😎

Inuš já si nedovedu představit, že bych se teď měla vracet do školy, byť dálkově. A to jsem doma, čas by se i našel (kdybych pořád nehnila na netu 😝 ), ale jak jsi se na to jednou dala, tak to už doděláš!!! My tě kdyžtak donutíme! 😎 Já dělala denní, ani nevím, jak jsem vůbec dodělala 😀, neměla jsem nic jinýho, žádnou práci, žádný dítě, nic, a stejně to byl pro mě kolikrát šílenej vopruz, jsem prostě flink... 😝

indigo
30. kvě 2009

No toho se Míšo právě bojím, u kluka je v tomhle přebalování jednodužší... Ale člověk si má v životě zkusit všechno, ne? 😀 😝

cipisek007
30. kvě 2009

Indi, kdyby něco, tak poradím 😀 😀 mám dvojnásobnou zkušenost 😀 Padne na to utírání pár ubrousků, ale jde to úplně utřít. Už nejednou jsme musely do umyvadla 😀

indigo
30. kvě 2009

To je dobře, když to má člověk od koho odkoukat... 😀 Umyvadlo máme naštěstí dost veliký... 😀

cipisek007
30. kvě 2009

A to je teda pak humáč utírat hovňouse rukou i když pod vodou 😀

Tak jo, já jdu směr sprcha a hají. Všem dobrou noc 🙂

inna12
30. kvě 2009

Míšo, snad to jednou dodělám 😅

Indi, ale už to máš za sebou! 😉 já jsem taky právě flink, nikdy jsem nebyla ten poctivej student, ale zase třeba na ty ústní jsem se fakt připravovala už kvůli tomu, že bych se strašně styděla tam před někym mlčet a čumět jen...to mě dost hecovalo...ted to právě odpadlo, ty písemný jsou takový anonymní a není tak nade mnou žádnej psychologickej "bič", kterej by mě šponoval k nějaký činnosti..to je u mě špatně a prdím na to... 😖
..no uvidíme, třeba budu mít šíleně hodné, zlaté miminko a půjde to třeba i s ním, ale to opravdu pochybuju 😀

telka mě nebaví, tak jdu něco počíst a jsem přespaná..to nesnáším 😖

Dobrou cácory 😉 ať se vám něco pěkného pozdává!

indigo
30. kvě 2009

Jo je to na houby, když se člověku nechce a nebaví ho to, tak přinutit se.... 😝 No držím pěsti, abys to teď zdárně doklepala a pak se uvidí. 😉
My měla většinu zkoušek obojí, prvně písemný a kdo je udělal, postoupil k ústním. Ale já studovala matiku, tam jde většina věcí bez písemných těžko. 😉

Dobrou divoženky!

cipisek007
31. kvě 2009

Dooborýtro 🙂

Tak jsem zvědavá, jak bude dneska venku. Zatím je tam podzimově. Ale s holkama ven opět nejdeme, jednak máme kočár u našich a jednak jdeme ve čtvrtek na očkování, tak nechci, aby mi nastydly.

Potvory, dneska se od rána vztekaj. Prostě jen ječí a ječí a ječí. Prdím na ně, když tam přijdu, tak jsou samej úsměv. 😠

indigo
31. kvě 2009

Hezké ránko!
Míšo no jo, dělaj si z tbe dobrej den! 😀

My jedem dneska do Bechyně, nemuselo by pršet, ať tam nemusíme jen sedět někde zavřený. Je tam moje máma a babička v lázních, tak je jedem obšťastnit, aby si užili vnoučka (a pravnoučka). 😉

cipisek007
31. kvě 2009

Indi, taky bych jela na výlet (nééé za tchýýýnííí), ale to u nás ještě chvíli nehrozí. V červenci, ale budu s holkama na chajdě na LIpně, už se těším 😵

petreva
31. kvě 2009

Ahoj holky!!!
DADU, téda, jak jsi se rozhodla s tou konferencí?? Byla bych hodně na vážkách...ale mě by asi děsila víc ta možnost nemocnice...taky jsem tam strávila, díky bohu, jen pár dní a je to na bednu. Ale pro mimi všechno...moc držím palce, ať čípek drží, bídák!!!
MÍŠO, holky ječí? Jé, nám se tohle vrátilo...už byla trošku lepší, ale po očkování je zas jak když ji praští palicí!! Včera večer byla dvouhodinová scéna...chtěla jíst, ale cucla si a hroznej řev! Přisála se, cucla a zas řev!! Ona celá zrudne, potí se a je úplně nějak mimo. Nakonec jsem jí dala stovku ve flašce tak ji važahla a už u toho usínala. Máme problém s usínáním. Zavírá oči, zabere, ale hrozně s sebou škube, a budí se, pak je to děsnej vyrvál, jak nemůže usnout. Pevný zavinutí se jí už nelíbí...no s usínáním je to děs. Když ji nechám ležet a ona brečí, zachvíli se začne úplně zalikat...no, ale asi jsem děsná, ale nepochovám jí...snažím se jí utišit v postýlce, aby věděla, že když se má spát, tak se má spát...není to brzy??
INNÍ, třeba se zk. povede..někdy to mate. Bude to bodík k bodíku a součet bude - dobře minimálně a bude to 😉 dálkový studium je fakt děsná fušice. Mě to nešlo. Potřebuju tu látku slyšet a pak se učit a ne jen, čísla stránek, kde si mám co přečíst 😅
KAČKO, my jsme na tom s kojo...no...teď po dlouhý době dostala odstříkané mlíčko v té flašce jak jsem psala. Byla tak unavená a uřvaná, že prostě nemohla ani ležet v poloze na kojení, to do ní píchly včely a ječela jak pominutá. Jinak jsme plně kojily a celkem snad obstojně. Ale já už nechci nic chválit. Vždycky se to děsně pokazí!!! Už mě to fakt neba..člověk má z něčeho radost, dostane jakýs takýs sebevědomí a pak je to zas všehno v háji...teď mám elektr. odsavačku, je dobrá. Tak snad se laktace ještě zvýší a bude pro E. dost. Jen zase nechci lakt. zvyšovat nějak moc, aby to nebylo víc na škodu než k užitku. Nevíš o tom něco? Četla jsem , že po 3 měsíci je lakt. tak zaběhlá, že ani delší pauza, víc jak těch 6hod., nevadí a lakt. nesníží. Máte nějaký režim? Víš tak nějak přibližně, kdy baští? A jak se spaním? Jste tedy starší, ale i tak, jak spí c. přes den? A dáváš ho nějak jako spát nebo když se mu chce tak prostě usne? To naše E. neumí!!! Začne bejt hrozně protivná a uřvaná!! Neumí usnout třeba pod hrzdičkou, když je unavená...nebo v lehátku..nějak nevím, jak mají tyhle děti spát. Prostě to vždycky zkusím, buď se uřve ke spaní nebo se sklidní 😅
Ty jo holky, jak byste řešily např. ten náš večer včera...daly byste jí taky flašku s mlíkem nebo prostě když nechce prso, tak nechce??? S tímhle si teda nevím rady. Lahev jí zbytečně dávat nechci, ale když je takhle unavená a rozeřvaná, tak ji prostě nenakojim. A zase když vypila skoro stovku tak asi hlad měla, ne? Jéžiš já jsem furt matka na barerky!!! 😠
INDI, téda, to muselo T. bolet!! A tebe potažmo taky, viď. Náhodou je dobře, že to máte za sebou! Souhlasím.
PEDÍ, neděs se pořád těch zlobivých miminek. Kamarádku bohužel plně chápu...ale babybox mě ještě nenapadl!! A to ho máme skoro za rohem!! Včera večer jsem už zase řvala s E. je to vždycky tak vyčerpávající, jak brečí a brečí, nic nechce a jakse s ní jen hne, rozeřve se ještě víc...děs.
JÁJO, tak chlapík 😉 Šimonek se mi taky líbil!! Je dobře, že je vše v pořádku. Jen tak dál...

Jé, já tak ráda sleduju, jak se vám ty tt načítají!! Honem hezky kupředu a sem s miminkama!!! A taky se může někdo přidat s uplakánkem, ať tu nejsme s Barčou samy 😅 . Baru, to je dobře, že se C. "lepší". Budete nám vzorem! Doufám!! Nebo až z toho E. vyroste už budu šedivá a potečou mi sliny z pusy, jak budu vyčerpaná...
Ale na druhou stranu je šikovná. Nesmím jí jen hanit. kočinda moje.
HOLKY, jak to máte s očkování proti tuber. do ramínka? Slýchávám, že se to má odhojit a až pak očkovat další. Elenka to nemá zhojený ještě teď a už dostala očkování tou hexou a Sinf. Jsem z toho zmatená. Každý dělá něco jiného a nějak jinak. Kde brát jistotu?
Tak přestanu psát romány a jdu na tu naší cácoru. Spí už hodinu!!! A to se musela zase ubrečet. Možná jí poslední dobou víc zlobí bříško. Dobraly jsme probio kapky, tak asi pomáhaly a teď je to naprd. Jenže oni se do ČESKA přestaly dovážet!!!!! A ze SL, se mi je posílat nechce, když mají být v chladu!!! Nebo já nevím, jak to zajistit. Pak totiž prý odumírají ty potvory laktobacily a je to na nic.
STRASPY, díky aspoň za ty kapičky co jsi nám dala. Jsi hodná!! S holkama s vámy zase půjdu ráda. Náhodou si myslim, že ti to poslední dobou sluší. Chodíš hezky namalovaná a upravená!! To já jsem jak rozára 😖 sotva si ostříhám nechty, když už mě tlaší v botě 😀
Tak pádím. Měte se všchny!!!

inna12
31. kvě 2009

Evi, ahoj 🙂 no uvidíme, jak to dopadne, kdyžtak si to zvopáknu..

Evi, ač dítko sama nemám, tak bych jí vybrečet nenechávala, rozhodně bych chovala a utěšovala, je na to opravdu malinká, oni opravdu tu náruč cítit potřebujou, myslím, že tak malé mimčo se rozmazlit ještě nedá nebo dá, ale určitě si pozornost nevybrečuje jen tak, pro nic za nic...já bych opravdu takhle malýho prcka konejšila co to jde...nechávat vybrečet - na to je času opravdu dost, Evi, i jsem četla, že ty dětičky pokud nejsou konejšený, když to právě moc potřebujou, jsou pak třeba frustrovaný, vypořádavaj se ze zážitkama z těhotenství, z porodu a to utěšování je myslím nutný...já vím, jak ty to myslíš, že chceš pro Elenku jen to nejlepší, ale fakt myslím, že je ještě brzo! 😉
a dávala bych flašku pokud to jde a jinak se trápíte, já nejsem zastáncem kojení za každou "cenu" , ale tak to vidím já a někdo jiný jinak...moc ti přeju, aby se to uklidnilo, kočičko! myslím na vás... se mi to mluví viď? A za chvíli budu tápat já, co s brečícím miminkem 🙂 určitě je to v praxi trochu jiné... 😖

já jedu na návštěvu za mimíkem, tak se těším 🙂

hezkou neděli všem!

cipisek007
31. kvě 2009

Ty jo holky, ten můj mě zase vytočil!! 😠 😠 😠 😠

Jako Davidovi není blbý dát za nábytek do děcáku 60tis, ale když mu řeknu, že by nás to vyšlo levnějc, kdyby jsme od jiný firmy si ten nábytek poskládali, že potřebujeme vestav. skříň do ložnice a novou vestavěnou do chodby, protože je totálně nepraktická, tak mi vynadá, že to je obrovská investice. Ale 60 tis. za děcák klidně dá. Neskutečný. Za takovou cenu, dobře, možná o 10-20 tisíc víc, bysme měli jak děcák, tak oboje skříně.

http://italiainterier.cz/ph.php?f=L2ZvdG8vZ2FsZ... to je on ten děcák. Prodávaj ho ale bez židlí a matrací.

Mě by zajímalo, čím ti chlapi přemejšlej... Nééé nic neříkejte 😀

cipisek007
31. kvě 2009

Evi, já jsem někde četla, že miminko do tří měsíců se nedá rozmazlit. Takže klidně chovej, já vím, že se jí nachováš během dne hodně, ale nenech Elenku moc plakat, mohla by si taky strhnout kýlu, jak usilovně pláče.
A co se kojení týče - jak píše Innka, já bych taky nekojila za každou cenu. Já jsem to vlastně i tak udělala. Občas si říkám, že jsem krkavčí matka, ale nešlo to ☹ Mlíka sice bylo dost, ale mě to PŘÍŠERNĚ moc bolelo. Trpěla jsem při tom jako kůň. Takže jsem to začala odstříkávat a dostávaly to ve flašce, takže jsme jim střídali nutrilon a MM. Byla to úleva nejen pro moje prsa, ale i pro mě, protože mi mohli ostatní s krmením pomáhat a především jsem věděla, kolik vypijou, což z prsa, pokud nemáš váhu, tak nevíš.

Jinak holky jsou dneska protivný střídavě. Naštěstí teď spí. Terka usnula hned po obědě v postýlce a Bára tam ječela, tak jsem si jí vzala k PC do lehátka, aby mi Terku nevzbudila. Chvíli se ještě vztekala, pak si hrála a já zapnula vibraci, až vytuhla 🙂

cipisek007
31. kvě 2009

Ty jo, holky co říkáte tomuhle:

Jedna maminka má šestiletý dítě a stále spí s rodičema v ložnici. I pediatr prý říkal, že ho nemají nutit spát samotnýho v pokoji. Prý něco o psychický újmě, depresích a strachu... 😕
Rodičové se prý chodí muchlovat do jiný místnosti.

Tak tohle bych teda nechtěla. Holky půjdou cca ve dvou letech do svýho pokoje.

cipisek007
31. kvě 2009

a vůbec jí to nepřijde divný 😅

straspytelka
31. kvě 2009

Cipísku, ten pokojík je nádhernej 😉
Evi, mám přečtenou skoro tu knížku o tom nejšťastnějším dítku v okolí, tak ti jí zítra nebo až se prostě doženeme půjčím jo 😉 manžel ti bude předčítat 😉
Já tu měla naše, no a dieta je v prd... 😠 došli koupit zákusky a to neměli 😀 😝 🙄 teď jsem na sebe nasra...že jsem sežrala tu výbornou, vynikající ¨, epesní punčovou kostku 😀 😀 schází tu slintající smajl 😀 😅
No a ještě mám asi 5 zákusků v lednici 😠 se na to chodim koukat 😀 😀 Holky poradíte?Mám teda koupit rači ten deštníček, nebo tu clonu? dávala jsem odkaz nějakou stránku v předu 🙂 já vám nevim... 😕
Hele a s tím utíráním, taky utírám poctivě no a dr mi řekl, ať jí to občas taky roztáhnu, že by to mohlo zarůst 😕 jako ta dirka 😕 😕 😨 to je taky hustý, to jsem nevěděla 😝

petreva
31. kvě 2009

Ahoj holky,
jste moc hodný...Elenku brečet nenecháváme, no tedy, jak to říct. Nenecháváme jí vybrečet v leže. Chováme co to dá, ale ona brečí i v náručí!! Třeba jak včera vyváděla, viz výše, co s tím?? Myslela jsem, jestli byste ji nechaly nenajedenou...já si teda myslím, žehlad měla, když vyžahla stovku...ale jak to dělají holky, co neodstříkává nebo nemá doma Nutrilon??? Prostě se ubrečí... 😒
Taky jsem zastánce mazlení a chování jak to jen jde. Usínat v postýlce večer už ji učíme,a le taky ne za každou cenu. S tou lahví...vím, že kojit přes mrtvoly prostě nebudu...jen nějak nechci dávat předčasně flašku, když to není třeba a nějak to zvládáme. ale řeknu vám...je to táááák jednoduchý s ní..napije se za pár minut a je sytá. Takhle se večer crcáme, kroutíme, vztekáme...

Musím jít, malá brečí, jdem baštit 😉
STRASPY, to si dělal srandu, ne?????? 😅 😕 😅 😕

cipisek007
31. kvě 2009

Strašpy a Evi, zrovna jsem se o tom bavila s kámoškou na ICQ!! Prej to holkám opravdu může zarůst. Ale nevěděla už přesně proč, nezajímala se o to, má chlapečka (říkala jsem jí, jakej má Indi problém s Tádovou pinďou). Takže ono je to FAKT! No tak to já budu teda důslednější, Ne že bych to odflákávala.

Evi, já ti nevím, já jsem nervák a já osobně bych už kojení vzdala, odstříkávala bych to a dávala ve flajdě. Mě když ječí holky celej den unisono (dneska 😠 - Bára spala po obědě jen 2x 10 minut, takže je teď tak ospalá, že nemůže zabrat ☹ ).
My taky neuspáváme za každou cenu jen v postýlce. Když pláčou, tak jdou na ruku a nebo do lehátka a vibrujeme. To zabere, v tom se uklidní a pak je můžeme šoupnout do postýlky, když ještě nespí a tam vytuhnou.

Strašpy, já bych asi byla pro clonu 🙂

petreva
31. kvě 2009

Míšo ahoj, tak to čumím...tož stačí "ji" jen roztahnout nebo co má jako zarůst?? 😕 Je to o nervy, když ty dítka hulákaj a neví kdy přestat....mě kolikrát přijde, jestli to co E předvádí je ještě normální ☹

cipisek007
31. kvě 2009

Evi, to nevím. Ona fakt moc nevěděla, jak má kluka, tak se o to nezajímala. ALe my jdeme ve čtvrtek na půlroční prohlídku, tak se dr. zeptám. Snad nezapomenu 😅
No já si dneska říkám, jestli mi je zase někdo nevyměnil. TO je horzný, to co předváděj. Ani jedna slza, jen ječí a vztekaj se. 😠

indigo
31. kvě 2009

Ahoj kočky!

Vyřvání - je myslím moc brzy, no ale třeba já bych to nevydržela ani s větším dítkem, to je hrozný když pláče, taky jsem to zkoušela uspávat metodou kontrolovanýho pláče, ale já na to prostě nemám. Bych brečela s tím dítětem... 😖

Míšo - mám kamarádku a spí s nima 14tiletej kluk, ale tam je to tím, že maj 1+1 a jinak to prostě vyřešit nejde. S námi budou spát 2 děti v ložnici do doby, než koupíme jinej byt 😝 nebo než někdo z nás skončí u chocholouška... 😀 Myslím, že 1,5 - 2 roky je ideální věk učit dítko ve vlastním pokojíčku. 😎

indigo
31. kvě 2009

Jo taky jsem vyčetla i slyšela, že by se to holčičkám mělo občas roztáhnout, aby pysky nezačaly srůstat. Tak to všechno vyzjistěte, já pak přijdu na radu, až to bude aktuální..... 😀 Na oplátku poradím, jak na pinďu, až budete mít chlapáka. 😀 😎

cipisek007
31. kvě 2009

Indi, jak byla na výletě? 🙂

Metoda kontrolovanýho pláče? Co to je? 🙂
Což jako pokud není místo, aby mělo dítě vlastní pokoj, tak neřeknu, ale tahle holčina má volnej pokoj, dokonce už přichystanej. Do dvou let holky budou spát ve vlastním, už jenom kvůli našemu pohodlí. Navíc potřebujeme do ložnice vestavěnou skříň, nemáme žádnej úložnej prostor a teď tam máme 2 postýlky, malou komodku a přebalovák. Takže tam teď nejde ta skříň udělat.

Jj, na holčičí zárůstky se optám ve čtvrtek 🙂

cipisek007
31. kvě 2009

No jinak my spíme. Vytuhly okamžitě po uložení do postýlek. Barča dokonce usnula ještě před koupáním mi v náručí na 20 minut. Bodeď by ne, když spala do 11ti dopoledne a od tý doby jen 2x10 minut.

cipisek007
31. kvě 2009

No a je po spánku. Bára. Ach jo.
Dneska je podezřívám, že je bolelo bříško, dostaly na noc Sabíka. I když nevím z čeho by je bolelo. 😒

petreva
31. kvě 2009

Tak to my usínáme už přes hodinu!!!! Spí a v zápětí se vzbudí a řve...teď je tam P. už bych zešílela!!!Stejně mě to čeká.....

cipisek007
31. kvě 2009

Evi, to musí bejt šílený. Mě stačil ten dnešek a ty to máš denodenně. ☹

cipisek007
31. kvě 2009

No já jdu do sprchy a do hajan, ten dnešní jekot mě vyčerpal.

Evi, přeju hodně síly!!

Dobrou noc všem!!