Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
29. říj 2008

jo a ještě jsem chtěla napsat jak tu byla debata na ty hrací deky nebo lehátka. Tak kámoška mi říkala, ať si lehátko koupím, že je to skvělá věc, že ta její princezna v tom miluje ležet a spinkat a dá se to pohoupat i nohou. No a hrací deku - to mám vystaráno 😉 u nás v práci každýmu kdo porodí kupujeme hrací deku, hehe, takže snad nebudu první výjimka 😀 😀 takže s ní tak nějak počítám 😀 😀

Jinak jsem nakoupila v mpopronu první "blbosti" pro mimíse pod stromeček 😵 hehe magor no 😵 jenom nějaký hračky😀 😀 😀 😀 se nedalo odolat 😀

menny
29. říj 2008

Helčo Dádu normálně vodim do školky a i normálně funguju.
Jen mě hodně bolej záda, ale jinak vše ok.
Ty jo nechat mimčo jako překvápko, to bych nevydržela 🙂
Já teď hodně dělám vítr v peněžence 😀
Včera jsem vykoupila v tescu snad celý miminkovský cherokee 😀
To lehátko je fakt super věc, určo budem kupovat
Jinak kočárek máme objednaný, postýlku mám po Dádovi, jen jí manža
obrousí a znova natře. Ještě chci koupit komodu s přebalovákem v ikey.
A potřebuju matraci do tý postýlky

petreva
29. říj 2008

Ahoj holky,

Meníku 😵 mě se vždycky tak uleví, když tě tu "uvidím" 😵 Kdy vám má přijít ten kočárek? Zrovna nedávno jsem červený viděla u nás, moc se mi líbil.
HELI, střeva jsou sv... je to fakt voprus, ale nic s tím moc nejde dělat. Každý den si dávám lněný semínko, švestky, jablka - teda střídám to. A stejně mám potíže. Uvidíme jak to bude pokračovat, i když jsem v tom pesimista, protože břicho roste a střeva chudáci sjou utlačovaný víc a víc. No, hlavně ať je malýmu dobře... K Čutkovi jdeme 6. 11. a zítra jdu na gyn tak mám hrůzu z váhy, ale prostě to tak je no... ☹

menny
29. říj 2008

a co ostatní? Jaký máte vybraný jména ??

cipisek007
29. říj 2008

Helčo, nazdárek!!

No já musím ležet. Dopoledne skáknu na 2hoďky na net, ale tlačí mě pak břicho, zadek a holkám se to moc nelíbí. Navíc se už pomalu nevejdu ke stolu a tak mě bolí záda. Naštěstí můžu ležet doma. Kolikrát si říkám, že je to zbytečný ležet, ale pak zase vyhraje to, že se bojím, abych něco nezanedbala a pak si to celej život nevyčítala. Navíc po posledním UTZ mi dr. řekla, že jedna holčička leží hlavičkou dost nízko, tak se bojím víc.
No a na to, že se dvojčata rodí dřív jsem připravená. Letos opravdu Vánoce neplánuju. Úplně vidím, jak si nadělíme holčičky pod stromeček 🙂 A David má 17.12. narozky, to by byl dárek 😀
Břucha vyfotíme, ale musím počkat na Davida 🙂

Evi, ten UTZ si určitě užijete. Pak odměň mimíska za to, že se musel vystavovat 😉 Kup mu něco hezkýho 🙂
Jináč opravdu jen ležím. Procházky mi už delší dobu vůbec nedělají dobře. Samozřejmě že se občas projdu po bytě, nebou koukám z lodžie, popř. když jsem u našich, tak se projdu po zahradě, ale neriskuju to.

petreva
29. říj 2008

Menny, my se pořád nemůžeme dohodnout...zanedlouho z toho budu nervozní. Petrovi se ani za mák nelíbí moje jména a já zase nechci Lukáše ani Tomáše 😖 A s holčičkou jsme měli jasno, ale ona má svátek v březnu a to se má narodit, tak taky dumám jaké jiné, ale nevím nevím...
V kurzu jsou Martin, David, Daniel...M a Dav mají blízcí známí, tak se mi do toho nechce a Daniel zase nemá moc obměn...
Míšo, no jsem připravená na starýho Č. takže si ho asi moc neužijem, ale hlavně ať skoukne mrňouse...

helik3
autor
29. říj 2008

hehe Menny, se vidím úplně až se do toho dám, konto se otřese 😀 😀 😀 😀

jinak mně se líbí Karolína, ale manža je proti 😠 na klukovi jsme se shodli, buď Vojtíšek nebo Vítek nebo Matyáš 😉 Ale protože budeme mít tu holku 😀 😀 to bude boj 😀 😀

Míšo tak toje blbý, ale alespoň nejsi v nemocnici, moje kámoška tm s dvojčátky ležela chudionka skoro od začátku s nohama nahoře ☹ hehe Míšo, taky si myslím, že to možná tak nějak na ty Vánoce vyjde 😀 😀 a to pak bude mazec 😀 😀

Evi, 6.11.?? To je dobrý to já jdu na normální kontrolu, tak to budu myslet na Vás, to jsem zvědavá s jakou přijdete 😉 nezapomeň na kazetu 😀

helik3
autor
29. říj 2008

hele Míšo ještě jsem tu někdy četla něco o kojícím polštáři, že to zkusíš bez něj a kdyžtak dokoupíš. Já jeslti Ti můžu radit Ti doporučuji ho koupit hned, zvlášť když budeš mít dvě ty cácorky. Krásně je nakojíš najednou. Bez toho si neumím představit jak je chceš držet a kojit zároveň....FAkticky ta moje známá ho měla a byl to největší pomocník 😉 😉

Jo a Evi jaká ta jména pro holky jsdte měla vybraná??

petreva
29. říj 2008

Helčo, nám se moc líbí Elenka, tedy Elena, ale má svátek v březnu ☹ tak jsem myslela obměnu Elen, ale to nevím, kdy má svátek není v kalendáři. Pak se mí líbí Monička a manželovi Lenka (to néééé), Martina (to je moje sestra, takže nee), Lucka a Linda (jenže to mám takovou blbou asociaci Lindička - pindi.. takže to v žádným případě). A kluci jsou kříž, no, Mě se taky moc líbil Matyáš, ale je jich teď děsně moc. Pak mi docela hezky zní Štěpánek nebo Šimonek, ale to zase manžel je proti...jé my se asi popereme 🙂

petreva
29. říj 2008

Heli, tak to budou vlny z ČB do Soběslavi 😉 toho 6.11. Určitě pak koupíme něco mrňousovi, už jsme o tom mluvili a taky se stavíme v babycentru, očumovat kočárky. Tož holky, jdu do města...a asi si udělám radost něčím malým...chmury a střeva jsou mrchy, takže se nesmím dát a nějak se pokusit to překonat 😉

menny
29. říj 2008

Evi jsi zlatíčko
U nás byl boj už když jsme čekali Dádu.
Holka se mi líbí taky Elen nebo Nela, Stela...vyhrála
to ale Nikol.
U nás je ale výběr jména pro holku pasé
A nastává boj. Manža chtěl Honzíka po sobě,
ale ví že po rodičích nechci. Tak chtěl Jakuba, ale těch
je mraky a má ho sestřenice.
Tak v úzkym výběru zůstal Vojta, Jonáš a Matouš.
Chtěli jsme Matěje, ale na jeho svátek mám termín,
tak i pro to vyhrál Matoušek

Kojící polštář je super věc i v těhu.
Spim s ním. Strčim si ho mezi fajfky a podložim pupík🙂
dobrý pohajáníčko. Jinak jsem Dádu měla císařem a byl
pro mě nepostradatelný

cipisek007
29. říj 2008

Heli, uvažuju o něm, ale asi ho koupím až porodím. Třeba ani nebudu kojit vůbec a tím pádem by to byla zbytečná investice. Pořád o něm přemýšlím, nevím.

A co se lehátek týče - taky jsme je chtěli koupit. Ale v krámě nám řekli, dyť budete mít autosedačky, to je to samý, stejně vám v tom nebudou ze začátku ležet pořád. Takže lehátka plánujeme koupit až později 🙂

A jména - my máme pro holky Barborku (svátek 4.12.) a Terezku (svátek 15.10.). Pro kluky jsme měli Matěj a Ondřej. Ale ti kdy mají svátek to netuším 🙂 Mě by se místo Barči víc líbila Klárka nebo Eliška, ale David si od začátku co jsme spolu přeje Barborku, tak jí má 🙂

cipisek007
29. říj 2008

Peťul, ono se dá i Matouškovi říkat Matýsku 😉

Pěkně jste mě nahlodaly s tím kojícím polštářem. Je fakt, že si musím břicho i kolena podkládat polštářema, tak by se hodil. Chjooooo.

helik3
autor
29. říj 2008

no Míšo já bych s dvojčátkama vůbec neváhala a koupila ho-přesně jak píše i Péťa-můžeš s ním spát už teď-nepostradatelný pomocník!! A krásně na něj můžeš i mimíse odložit, pěkně tam "zapadne" i kdybys nekojila! Já si ho tedy hodlám pořídit i když čekám jenom jedno 😉

Jo jinak Kuba je výborný jméno, taky se mi moc líbí-ale je jich tu prostě moc. To samé Niklka, Natálka, Terezka apod. On i ten náš Vojtíšek nebo matýsek je strašně moc rozšířený a to se mi moc nelíbí....hrrrr 😀 😀 No a v dubnu mám termín a to je Vojtíšek, tak to je taky blbý. krucinál to zase bude dilema 😀 😀 😀

No s tím lehátkem nevím, kámoška z něj byla úplně paf, taknevím, ještě se přeptám té druhé 🙂) Anebo třeba ho od někoho dostaneme, che che, to byl fooor 😀 😀 😀

cipisek007
29. říj 2008

Dobrá, tak jestli David přijede na víkend, tak ho sjedeme koupit. Asi to fakt bude lepší. Můžete mi něco doporučit? V tomhle jsem nepolíbená 😅

cipisek007
29. říj 2008

Peťo, ten polštář - oužíváš nepovlečenej, dá se vůbec sehnat nějaký povlečení na to, nebo se to dá krásně vyprat?

helik3
autor
29. říj 2008

hehe, tak to Ti neporadím, ale ono asi zase tolika tipů není, ještě jsem po tom nekoukala 😉

Hele a už manža ví, že to budou holky,?? I bych se divila, kdyby to ještě nevěděl 🙂 nevěřím, že se nikdo ješětě neprokec!!

menny
29. říj 2008

jéé tak koukám, že jsem přihodila argumenty pro kojící
polštář. No já jako zkušená matka mohu jen doporučit 😀

No právě bude to Matýsek, i když ne Matěj

Jinak právě sedim u zubaře bojim, bojim ☹

cipisek007
29. říj 2008

Peťo, myslím na tě, zubař je peklo 🤐 🤐
No tak jooo jste mě přesvědčily, až bude David doma, tak pro něj sjedeme.

Helčo, já právě viděla dost druhů, nejen na netu, ale i v krámě, tak nevím 😅

straspytelka
29. říj 2008

Ahojky holky, koukám, že probíráte jména a kojící polštářek.Tak jméno ještě nemáme, jak říkáte bude to boj 😀 a kojící polštář mám už z loňska a je to super pomocník fakt, určitě doporučuji 😉 Jinak bylo mi řečeno, že autosedačka teda není to samí jako lehátko, navíc to nemůže člověk nějak jinak polohovat 😒 No rači koupíme lehátko 😉 autosedačku teda samozřejmě taky, nechápu lidi, co děti vozí JEN TAK.. 😖
Jsem si vymyslela, že manžel bude muset postýlku taky znova natřít, je taková celá nevim no... 😒 je po známé, mám teda dvě postýlky, ale jednu dřevěnou a jednu kovovou ještě po mě, ta je fungl nově natřená na béžovo 😉 ale Jirka že by chtěl spíš tu dřevěnou, no tak bude mít práci no 😀
Jinak taky jsem už neodolala a koupila pár věcí, jen čekám na balíčky 😉
Holky ještě jsem zapoměla napsat, že když jsme byli v tom Artu, tak mi dr.Michálek vypočátal datum porodu na 5.3.2009 no a u Čutky to ten samej den spočítal podle velikosti plodu na 21+1tt, takže o týden míň 😒 tak jak to teda mám počítat?

cipisek007
29. říj 2008

Jo a Helčo, myslím, že david to tuší. Moje babička se už asi 3x prořekla, i když 2x o tom ani nevím a David si v tu chvíli povídal s mým bráchou. Já se snažím dávat si pozor na pusu. Ale určo to tuší.

helik3
autor
29. říj 2008

NO TAK TO Nevím Míšo, asi jesou jenom rozdíly ve velikosti a v barvách ne?? sem si myslela... 😀 ta nápln je ais stejná všude....

jéé zubař brrr, já tam ještě nebyla a musím tam, mám to v těhu průkazce a ještě jsem se tam ani neobjednala, jsem ostuda 😉 😀 Ještě že jsem marodila, tak mám alespoň obvoďačku odbitou 😀 😀 Hele Menny, ať Tě to nebolí 😉 To zmákneš, za chvilku to budeš mít za sebou 😉

menny
29. říj 2008

Míšo nemáte u vás prodejnu Dita ?? To je táborská firma a fakt super!
Pro skorotáborský: koncem listopadu by měla být v Ditě akce a dá se
tam nakoupit spoustu super věcí! Peřinky, fusaky, povlečení, oblečení
pro mimi a pro těhule.....

cipisek007
29. říj 2008

Strašpy, nazdárek. Jojo už jste mě přesvědčili s kojícím p. 🙂 Heleď a je v nich nějakej rozdíl? Ať nejsem za idiota v krámě... 😅
Jinak s těma termínama nevím. Mě to vychází pořád stejně, rozdíl max. 1-2 dny, ale já tomu v případě dvojčat nevěnuju pozornost. Ale spíš bych se řídila datem posledních menzes.
S lehátkem máš pravdu, ale dyžtak ho pořídíme, až se holky narodí, to mi nedošlo, že autosedačky nejdou polohovat...

helik3
autor
29. říj 2008

no já si myslím, e to musí tušit, možná i vědět, protože to není možný, abyste se něčím neprozradili, takovou dobu!!!! A hlavně to oblečeníčko, mi neříkej že nemáš nic holčičího?? 😀

Je Straspy, nelam si s tímhlavu, třeba stejně porodíš o týden dřív nebo budeš týden přenášet 😉 Není to jedno?? Ale spíš bych to brala podle velikosti plodu než podle poslední MS-(to asi počítal Michálek)

straspytelka
29. říj 2008

Cipísku, já mám s povlakem, z bavlny a dá se to sundat, je tam zip. 😉 jsou i různý náplně, já mám s kuličkama, no je to trochu nepříjemný, protože to šustí, ale člověk si na to zvykne 😉
Menny ááááááááá zubař, pomoc 🤐 já to udělala fikaně, řekla jsem že chci do průkazky jen razítko a prošlo mi to, protože loni mi asi taky dopomohla k vyvolání porodu, když mi neopíchla bolavej zub a tahala mi nervy jen tak...prej jsem asi vyprodukovala tolik adrenalinu, jak to bolelo, že se mi i tím mohl rozběhnout porod a já jsem se s ní domluvila, že mi v dalším těhu na zuby nesáhne ☹ no dneska jsem měla zrovna sen...že jdu po ulici a plivu si svoje zuby po hrstech do dlaní 😠 nevíte co by to mohlo znamenat?Takové sny mám teď furt, minulej tejden jsem zase pořád pohřbívala rodiče ☹ Chjo hormony blázniví 😖

straspytelka
29. říj 2008

počítal to podle OPU protože já měla dlouhej protokol a měsíčky jsem měla měsíc před tím, no a pak měsíc stymulace 😀 jo je to fuk, ale právě mamča má narozeninky v březnu 18 tého a bude mít 60tiny, tak doufám, že jí udělám radost 😀 😀
Menny, hele kde to je ten obchod?Mají stránky?Já právě narazila v časopise na nějaký obchod v Táboře, ale už jim nefungujou stránky a měli tam szper velikosti dř. ohrádek 🙂 když budeš vědět, hoď jsem odkaz 😉

cipisek007
29. říj 2008

Peťo, tak tu tu asi nemáme, aspoň jsem o ní neslyšela 😒

Heli, mám holčičí věci, ale schovaný a to co jsme nakupovali spolu, tak v barvách neutrálních. Musela jsem si nakoupit předem plno věcí, protože mi bylo vyhrožování nemocnicí a ležením 😉
Např. kočár máme tmavě modro-hnědej a autosedačky tmavě modrý 😀 Deky béžový, zavinovačky žlutý 🙂

Strašpy, děkuju za názor. Jsem v tomhle nepolíbená i když věřím, že mi v krámě poradí. 🙂

straspytelka
29. říj 2008

Holky ještě mám dotaz, s manželem jsme loni naťukli, že bychom chtěli dát všechny naše děti očkovat tou lepší a šetrnější vakcínou.Sice se za to dost zaplatí, ale děti to nesou líp, nemají hodečky a jiné vedlejší účinky, taky bychom chtěli chodit k dětskému doktorovi, který spíše upřednostňuje homeopatika, než hned ANTB. mě ve třech letech předávkovali na penicilinu a jsem na celou řadu antb. alergická...no a sami upednostňujeme spíše bilinky.Ivf pro nás bylo tím pádem docela draťák, prootže já jkačena si přečetla příbalové letáky, co všechno ty léky obsahujou a co můžou způsobit.Mnažel teda všechny příbaláky vzal a vyhodil 😀

helik3
autor
29. říj 2008

hlavně Míšo chceš kojící polštář nee kojenecký 😀 😀 😀

Straspy tak tos udělala fikaně, že bych to taky zkusila?? myslíš, že by trhání mohlo vyvolat porod?? No vlastně asi proč ne, viď?? Tak to se Ti nedivím, že na zuby nenecháš sahnout!! 😉

Hele já jsem mladá bába kořenářka se snářem v ruce, ale většinou opravdu to ěpatné znamená dobré věci!!A s těma zubama co Ti padají ve snu si nelam hlavu,protože to se mým dvěma kolegyním zdá skoro pořád a to jim je 40 😀 😀 😀 Akorát je to nepříjemné takovéhle sny, to teda jo, zkus vypít před spaním hrnek vlažného mléka s medem, třeba budeš mít lepší spaní i sny 😉