Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
7. srp 2009

ZUZKO, ale po spinálu je zotavení úplně něco jinýho...jo, je to operace, jizvu mít budeš, ale nebude ti po narkoze slabo nebo blbě...Taky nebudeš si myslím potřebovat cévku,ne? To umrtvení odezní brzy. A hlavně budeš při vědomí, tak drobka uvidíš. Bude todobrý uvidíš.
DADU, jak jde kojo? Klidně si ho přehazuj z prsa na prso,jeslti usíná nebo špatně saje...já musím utíkat, zase ječíme...asi začnu taky ať si mám ským pokecat, celý dny sama... ☹

indigo
7. srp 2009

Evi díky, RL budu mít v pondělí, hned se do DM vypravím... 😀

Holky kdyby to šlo, drobet bych se o mlíko poděila, mám ho teda tak akorát, teda občas mi prsa "tečou", ale to se časem srovná. Ale ten Mišky nárust, 150g za 2 dny, je prej hodně nadprůměrnej... No ale asi to nebude úplně objektivní, když se váží na různých vahách, uvidím za týden, až se bude vážit na stejné váze. 😎

peda
7. srp 2009

Ahojky 🙂 😉

přeposílám sms od Inníka

Ahoj,Pavlík je moc hodný!Pláče jen při přebalování a dneska se už přisává,ale dlouho mu to nevydrží,je to lenivec a má vlásky 🙂 pozdravuj všechny!papa

Tak vás pozdravuju 🙂 🙂

peda
7. srp 2009

Tak jsem na ně zvědavá,jsou moc šikovní oba dva 😵 😵 a už se těším na fotečky nového miminečka 😉

indigo
7. srp 2009

Pedí děkujem! Moc je zdravíme! Už se těším, až je pustí a Inuš povypráví, jak se nakonec povedlo Pavlíka vyhnat. A jak u vás? Doufám, že všechno ok! 😎

petreva
7. srp 2009

INDI, jo jen si ho nech...tak ho šupni do mrazáku, kdyby bylo někdy ouvej 😉
PEDI, díky, jé já na ně tak myslim už aby byli doma a dali foto. Máte všichni takový malý miminečka, tedy ty nový 😅
Tak my jdem krmit a pádíme ven. By mě zajímalo kolik nachodim km za ten den 😕

peda
7. srp 2009

Tak nám budou zítra 2 měsíce 😵 😵

dneska jsme byly u dr,chtěla jsem jí nehat píchnout naušničky a ona mi to rozmluvila a domluvili jsme se na 28 srpna,že je to nejlepší okolo 3 měsíce a hlaně,že jak je horko,že by se jí to mohlo zanítit.Tak jsem trošku smutná,ale asi ví,co říká.Elli jsem na to vyfešákovala,měla na cobě poprvé šatičky a já jí málem ulíbala,jak jí to slušelo 😵 😵 .
Tak jsem jí nechala alespoň zvážit.Máme 4.94kg.

Kolik váili vaše miminka ve 2 měsících?

petreva
7. srp 2009

Pedí fakt?? S těma naušničkama? No, co...o nic nejde, stejně to byla fešanda v šatečkách...na váhu našeho cvaldy se ani neptej nebo jo 😀 5 650g myslím.

petreva
7. srp 2009

Tak jsem se jukla do albíka a měla 5 620g

peda
7. srp 2009

Dádulko,krásně jsi to napsala.Já taky moc neumím něco napsat tak,aby z toho nebyl román 😅 Taky jsem netušila,co je to ten Hamilton.Tak už to vím a dělali mi ho taky a pěkně to bolelo.

Zuzi,já být v tvé kůži,tak zůstanu v ČB,kůli riziku.Není to sranda,když musíš být v nemocnici a můžeš kdykoli začít silně krvácet a pak budeš ráda,že jsi tady.Tak na tom zkus hledat pozitiva.Já vím,že jich vidíš málo,ale třeba,že za tebou manža a malej můžou chodit...

Jájo,Dáda ti to tak krásně napsala,že přesně víš,do čeho jdeš 😉 a už jsem se jednou ptala,co ty tapety,nebo co jste to dělali?

Petruš,se srazíkem předběžně počítám a snad už se konečně i uvidíme osobně 😵

peda
7. srp 2009

Jé,Evi,tak to jsem ráda,já se bála,že jsme tlustý 😅 😵 jak jsme na nutrilonu.Mareček,když byl malej,tak byl jak budha,samej faldík 😉 musím se podívat,kolik vážil on,ale asi se začal faldovaťet až drobet později.

cipisek007
7. srp 2009

Indi, pošlou ti to poštou. Mě teď zrovna dorazila knížečka od 7mi měsíců. 🙂

cipisek007
7. srp 2009

Hihi, Pedí, my měly ve 2m něco přes 2kg 😀 😀
Mareček byl jak budha 😀 😀 😀 😀 to je krásnej výraz 😀

Jéé na srazík dorazí i Ellinka s maminou 😵

Uf, tak počítám, že do půlhodiny jsou tu. Božemůj to bude peklo.

peda
7. srp 2009

Míšo,to jsem se zasmála 2 kg 😅 ,on měl chudák těch přezdívek daleko víc a ještě měl vzádu spláclou hlavu.
Míšo,buď ráda,že jsi měla chvilku pro sebe.Nenervuj se ještě s tchýní.
Elli jí má zasespláclou na jedný straně,na tý co na ní spí.Pořád jí to podkládám,ale stejně,jak se vrtí,tak leží na tý placce 😠

peda
7. srp 2009

Dneska jsem byla v tescu,já tam prostě nesmím chodit 😠

koupila jsem krásnou zimní,nebo asi spíš podzimní bundičku za 203kč,pak takovej komplítek-triko dl.rukáv a sametový gaťata a plavky,až budem hodit plavčit.Váhala jsem mezi vcelku a jen spodkem a nakonec jsem vzala jen ty gaťátka.Musela jsem se držet,protože se mi tam toho líííbilo teda.

jo a mají tam taky biozeleninu,jak jste tu o tom debatily,sice žádná sláva,ale ten základ tam maj,mrkev,brambory,rajčata....moc jsme to neštudovala,zatím.

cipisek007
7. srp 2009

No tak on by s nima byl venku stejně D., kdyby teď nechodila tchýně. D. uklízí ve sklepě. No zachvíli jsou tady. Ty její kecy zase. Bláblábláblá. Brrr.
Na tu hlavičku mě varovali hned v porodnici, ať se snažím Barču otáčet. Naštěstí si dala říct 🙂 Vím, že dávali maminy jako podklad třeba 1kg mouky nebo rýže, aby to jen tak to dítě neodstrčilo a neotočilo hlavičku na tu plošší stranu.

cipisek007
7. srp 2009

V Tescu mají slevy? Ajajaj 😀 To tam nesmím vyrazit 😀

peda
7. srp 2009

Míšo,jen vyraž 😀 😀 ty bundičky jsou krásný a jsou za cenu svetříku,ty to musíš kupovat 2x,tak ušetříš.
Jsem dala Elli do postele a těžce protestuje.Mája je na chalupě,tak už odpoledne nepůjdem ven.Ale pojedem na pizzu,až tak v půl 6,tak se ještě vyvenčí.
Jdu jí vysvětlit,že se nespí jenom v noci 😀 😀

cipisek007
7. srp 2009

Pedí, když já právě bundičky už koupila přes MMB. Jsem blbá a mohla počkat. 😠
TO jsem zvědavá, jestli to pochopí 😀 😀

zuzka84
7. srp 2009

evi , tady pry mimco neukazuji matce ani kdyz je ve spinalu . nevim co je na tom pravdy ... no ja se musim odhodlat a vypadnout do toho CK. mmch zrovna nam sem prijela zenska v terminu z krumlova 😀

pedi a to by jako v krumlove nemohli nebo co 😀 ? tam by se mnou pri a po porodu prave mohl byt manzel , aspon psychicka podpora

jo a videla jsem Pavlika 😀 , je krasnej

cipisek007
7. srp 2009

Už je to tady 😠

peda
7. srp 2009

Zuzi,to je jasný,že by za tebou jezdili,ale je to dál,můžeš tam bý ještě měsíc.Se jen snažím najít nějaký pozitivum,víš??????

Míšo,jsem jí to patřičně vysvětlila,je holka chápavá a spinká 😵 😵

Ty si to užij s tchýní

JO,Zuzi,závidím ti,že jsi viděla Pavlíka 😵 😵 moc je pozdravuj 😉

achalteke
7. srp 2009

Uf tak jsem se vrátila z cukrárny a z obídka s kámoškou a jsem o dvě stě lehčí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Pedí ty tapety - máme 25let starej barák a jsou tu ještě původní tapety (asi si dovedeš představit v jakém stavu) no nikdy jsme to neřešili, ale teď co mám hnízdící období tak mi prostě strašně vadí a musí pryč, dětský pokoj a ložnice už jsou bez tapet a vymalované, zbývá kuchyně a obývák. Tím jak je Honza teď pořád v práci tak to jde strašně pomalu a já už mu s tím moc nepomůžu. Během víkendu to snad doděláme a pak v týdnu ten obývák vymalujeme - už máme namíchanou barvu cihlovou 😉

...a zítra jedeme do Rožmberka na Chinaski, Čechomor, Divokýho Billa a Monkey Busines, teda pokud bude příhodné počasí...už se těším

...jo a Honza včera pekl buchtu a vymyslel na ni zajímavý krém či polevu: normál máslo (nebo heru, ale máslo je teď lacinější), cukr a kakao a do toho pribiňák. Je to výborný a lehce odlehčený a na cuketový buchtě mňamkózní 😉

cipisek007
7. srp 2009

Uáááááááááááá už je konečně pryč!! A těch hemzů zase.
Já jsem holkám z PC pustila písničky z pohádek a filmů a ona se normálně při tom rozvlnila!!! Ona!! Vy co mě znáte a víte jak velkej mám zadek, tak si k mýmu zadku přidejte ještě dva moje a veeeelký břicho. A tohle stvoření se tu rozvlnilo. Měla jsem obavy o ní, sousedy, náš byt, ale hlavně holky. Ty voe.
Ta ženská neumí s holkama dělat blbosti. Jen na ně mluví, ale takový to lechtáníčko, blbnutí s miminama prostě nedělá. Pusu? Tu jim snad ještě ani nedala.

Jdeme koupat, zatím pa.

Jupíííííííííííí zase jí mám min. na týden z krku 😀

dadunka
7. srp 2009

Ahoj cholky! 🙂

tak mám zase chvilku. Děkuji za pochvalu popisu porodu.
Jájo, jojo erární košile mění každý den, já jsem jednou měla i 1ks na den a 1ks na noc. Jsou teda "děsně sexy", asi jako v tom filmu Křeček v noční košili, ale přišlo mi to lepší, než špinit si vlastní.
Míšo, no ta nejhorší bolest už přešla, asi i tím jak mi už vypadaly stehy,do té doby to hrozně táhlo, na kruhu už sedím jen výjimečně a bolí to jen když jsem celý den na nohou, jak se to prokrvuje, to mám pocit, že se to tam vše vyvaluje ven. 😝 Ještě jsem to tam dole ale nezkoukla 😔

Dnes jsme byli u zastupující dr. na převážení od pondělka, kdy měl 3000g (přitom den předtím v porodce měl 2910g...ať žijou rozdílné váhy), no a dnes mu navážila nejdřív 2900 ☹ a napodruhý 3000g, takže vůbec nepřibral. Je fakt, že se ale předtím parádně posral. Nejdřív nás to trochu rozhodilo,ale pak jsme si řekli, že krásně baští (vypije půl litru mléka denně), čůrá, kaká, vypadá spokojeně, tak že se nebudem nervit. Jen mám krmit místo po 3hod. po 2,5hod.V po jdeme už k naší dr., tak jsem zvědavá co mi řekne.
Jinak na očičko dostal takovou antibiotickou mast, protože to vykapávání Oftalem nepomáhalo. Jinak Míšo, tu buničitou vatu mám od začátku. 😉

Od včerejška odsávám elektr. odsávačkou, je to teda mnohme rychlešjí, pohodlnější a nejsem tolik zapatlaná.
Akorát teda nevím, kdy a jak často mám kojit. Třeba jako po každém kojení??? A jak dlouho po něm? Nevíte?

A pak mám další dotaz ohledně látkovek. Já dávám 1 plenku, pak vázací a pak kalhotky, ale stejně se vždy pročůrá až na oblečení, kolik dáváte dovnitř plen vy?

Jinak už jsme provětrali kočárek, paráda! 🙂
Monitor dechu je nainstalovaný v postýlce, ale zatím jsme ho nezapli a nevím, jestli se k tomu odhodláme, jsme z toho nějak nervní...
Bude nějakej srazík bo co? Že bych vás konečně viděla na živo? 🙂

straspytelka
7. srp 2009

Ahoj holky, teda nic nestíhám... 😅
Moc gratuluji k novému miminku 😵 😵 😵 Další nápadník pro naše holky 😀
My byli ve čtvrtek na očkování + měla být KO, ale dr musel k zubaři, tak nás jen vážila sestřička- mimochodem, je zajímaví, jak je děsně milá, když je tam chlap s náma, minule jsem byla sama a byla příjemná jako vosina v zad.u 😠 takže vážíme 6750g 😉 cca za 10 dní jdeme na další očkování 2hexa 😒 teď měla trochju teplotu, ale nic hroznýho, spinkala s náma poprvé a chatě 😵 koupala se ve vaničce, hajá pod stromama...paráda 😵 plazí se jako prak, všechno ochutnává, když jíme, musí jí někdo odnést pryč, jinak se nedá nic jíst, jak kouká 😀 a přitom je najedená, je horší jak naši pejsci 😀 😀 😀 jak slintá 😀
Moc všechny zdravím opatrujte se 😵 😵 😵
Evi, doufám, že Elenka a my se sejdeme brzo, dám vědět jo 😉 😵 😵

peda
7. srp 2009

Dádí ahoj 😉

já taky neměla odvahu se koumat zespoda 😖 a docela mi trvalo,než jsem se koukla zrcátkem.Tak mastičku ti dali asi optalmoframikoin či jak se to píše,ne?
S stím odsáváním ti neporadím,to asi Evička 😉
Taky jsme spokojený s kočárkem,ale ta boudička mohla být víc odvětraná a mohla mít sluneční clonu,to chybí mě.
Monitor mám zapnutý pořád,bez něj bych neusnula 😅 a je pravda,že už mi dvakrát pískal 😕 .Asi tvrdě spala,já vždycky vylítla,srdce v kalhotech,ale naštěstí vždy planý poplach.
S plínkama taky neporadím,mi máme jednorázový.Ale přez plenky je machr Zuzka 😉 a Evi

peda
7. srp 2009

Jo a s tou vahou,malá mi taky hubla po příchodu z nemocnice,vy teda stojíte na váze,ale mi 14 dní hubnuly,tak jsem musela najet na ten nutrilon.
Já pořád nevím s tou odsávačkou,jestli se trápit,jestli to drobet,co mám,je vůbec k ničemu dobrý 😢

Jdu hají,byli jsme na večeři,snažím se moc nejíst a dneska jsem tomu teda dala 😠 😠 .

A Inník mi poslala MMS foto Pavlíka,je kráááásnej,šodovej,malinkatej,hned ho poňuchala 😵 😵 😵

peda
7. srp 2009

Strašpy,tak si užíváte na chatičce?to je dobře.A malá už by nejraději jedla s vámi,viď??

Já jdu do peří,takhle tu straším 😠 už jsem měla hodinu spát,to budu zase zítra mrtvola 🙄

petreva
8. srp 2009

Dobrý ráno,
MÍŠA přežila tchýni 😉
DADU, no já přes látkovky machr nejsem, dávám je doma a to ne každý den. Ale když už tak dám normál bílou a do toho jednu "vložkovou" a kalhotky. Odsávám po kojení....Helča má zase osvědčený, že odsávala hodinu po kojení,ale já mámnějak zafixováno, že z počátku Elenka jedla nepravidelně a tak jsem se bála, že by chtěla brzo jíst a já zrovna doodsála...takže nakojím, odkrknem a E.čeká v lehátku nebo na dece a já ještě každé prso odsaju. Dám do ledničky. Nebo když přikrmuješ a malej ti tu chvíli odsávání vydrží tak mumůžeš dát odsáté mlíčko hned. Elektrická odsavačka je paráda, viď 😉 Být tebou tak bych krmila klidně každé dvě hodiny přes den a v noci ti spinká jak? Odsávám hlavně v noci, tedy teĎ už ne, a pak zhruba až do tří odpoledne po každém kojení. Někdy jsem líná tak se na to vyprdnu...v noci jsem kojila jednou a pak až k ránu tak to šlo, jestli v noci kojíš víckrát tak tonepřeháněj ať se vyspíš 😉
PEDI, to je těžký radit, já jsem strašně váhala jestli doní investovat, přeci jen to není dvacka...asi jsem i méně přikrmovala než ty, tak nevím, no ☹ ale jestli tě už napadají slova, jako že se nechcete trápit, tak o tom popřemýšlej, představ si to jak to budeš dělat a jestli to tak chceš. Je fakt, že elektrickou je to rychlejší, máš volnou ruku, třeba na to psát na koně, jako já 😅 ...když ne, mě Dr. říkal, že každá kapka MM je dobrá 😉