Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

peda
8. srp 2009

Tak teď jsem odsála 35 ml 😵 najednou,včera to bylo za celý den.A to se mi ráno malá přisála.Tak kdyby bala za těch 1400,tak by stála skoro jako ta druhá,plus poštovný.Tak bych to možná zkusila,pak bych jí zase prodala,ne?

cipisek007
8. srp 2009

Pdí, určitě. Záruka je 2 roky, tak si myslím, že by to šlo.
To je ona.
https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

peda
8. srp 2009

Míšo,takjá to zkusím.Třeba se to zlepší.A jak a kdy si jí mám vyzvednout?

cipisek007
8. srp 2009

Pedí, pamatuješ si, kde má ještě moje mamka krám s těma dětskýma botičkama? Ve Čtyráku. Měla bys dneska čas tam sjet? My tam budeme odpoledne na zahradě. Nebo pak v pondělí taky tam budeme.

peda
8. srp 2009

Míšo,mi pojedeme okolo 1 hodiny na chalupu,teď mi volal Mája,kdy už tam přijedeme.Zítra tam pojedeme dopoledne,tak po 10 hodině,ale ještě než tam pojedeme,tak musím zajet pro neteř do Větrný.A nebo teda v pondělí,to jsem domluvená s kamarádkou,že tam přijedu okolo 10 dopoledne,ale budu tam tak do 5 hodin.Nejraději bych už teď o víkendu.Když už,tak ať jí mám co nejdřív.

cipisek007
8. srp 2009

Já zítra dopoledne jedu s mamkou do Makra, škoda. My jedeme v pondělí na 12:30 do nemocnice na neurologii s holkama, ale pak budmee na zahradě. V těch 5 tam ještě budeme, kolem půl 6 odcházím domů. Tak by ses tam dyžtak stavila? Jestli nevíš kde přesně, tak písnu 🙂
Do IP píšu tel. č. kdyby náááhodou 😉

petreva
8. srp 2009

Ahoj jen v rychlosti, zase ječíííímeee a ječííímeeee
PEDI, taky mám Medelu a nemůžu si ji vynachválit, uděláš dobře. Jen odsávat si myslím, že je fakt škoda, taky jsem přesvědčená, že se to neudrží dlouho, i když známé kamarádka jen odsávala a dávala ve flašce 9 měsíců...ale zkus kojit+odsávat, někde jsem četla, že i když nic neteče ten tlak a sání od odsávačky taky stimuluje tvorbu, je to jakoby sálo miminko a nic nebylo, prso si řekne, hele, někdo něco chce, musím udělat víc... Tak a zas mažu.

peda
8. srp 2009

Evi,děkuju za podporu.Ona dva dny vůbec kojit nechtěla,ale od včsra večer zase jo,alespoň se přisaje,i když nic moc neteče.Vydrží to chvilku,pak se začne vztekat,ale jsem šťastná za to.

petreva
8. srp 2009

Pedí, když se bude už vztekat nebo bude neklidná,zkus si ji přehodit na druhé prso nebo změnit polohu.udělej to klidně několikrát. Já si jeden čas, jak mě E. nechtěla, přehazovala během kojení x krát a měnily jsme polohu třeba 3x. Vím, že jsou to hrozný obštrukce a mě to dost vysilovalo psych., že mě odmítá, ale srovnalo se to. Teď už přijde bojkot tak jednou dvakrát do týdne...Když nebude chtít prso vůbec tak si ji jen tak zkus přiložit k jednomu, druhýmu a nebo ji dej prso už s kapičkou mlíčka. Taky jsem v té době pila před a během kojení teplé nápoje,prý to pomáhá zpustit mlíčko, aby nemusela tak dlouho stimulovat a neodradilo jí to. Já byla vždycky hýn, venku vedro, že nešlo dejchat a já chlastala horkej čaj...kdyby nechtěla vůbec tak nezbývá než všechno odsát. To jsem někde vyčetla, že je nejlepší 5min jedno 5mindruhý a zopakovat ještě jednou. Tak zhruba, já vždycky zapomenu na to že odsávám 😅 zejm když koníkuju 😅 tak mlíku zdar!!
Mimochodem teď nechci vypadat, že jsem sežrala všechnu moudrost světa, doufám, že to tak nevyznělo, jen ti chci nabídnout, co mám vyzkoušený a osvědčený...jestli moc chytračím stačí naznačit a dám pokoj 😕

dadunka
8. srp 2009

Dobré odpoledne,

Jájo, Evi, díky za pochvalu fotek 😉

Evi a od kdy se ti to mlíko dotovořilo natolik, že jste přestali přikrmovat??????

Pedí, jojo, ta korbička ale nemá žádný průduchy ne? Jen takový ty trojúhelníky z boku, ale tam je místo látky igelit kvůli světlu. Jinak já mám originál sluneční clonu, ale ta jde jen na sporťák tuším, slunečníček jsme nekupovali, tak tam dávám plenku, aby mu nesvítilo do ksichtíku.
Ty jo a máš ten monitor dechu pod matrací nebo pod prostěradlem, my furt váháme to zapnout.
Pedí a kolik odsaješ???
Já si koupila odsávačku Farlin v bazaru za 900,-, originál stál kolem 1500,-, ještě je v záruce a jsem spokojená.

No s těma plenkama to budu muset nějak vykoumat, už jsem zkoušela dát i froté plenečku, vícevrstvou a stjeně to vžydcky pročůrá, mám pocit, že mu to vytéká někde kolem nožiček, protože má pak i mokrý oblečení na zádech. Teď by měla přijet kámoška expertka na látkovky, tak si to nechám ukázat a poučit se. Vkládací pleny nemám, to je asi taky nějakej druh látkovek ne??? No možná je to všechno tím, že je ještě moc malý, stejně mi přijde, že je pak na něm obrovský množství textilu, má zadek jak mravenec a i na těch kalhotkách je napsáno od 5kg a on má 3.

Zuzko, to jsem taky řešila, co si řeknou v PT nemocnici, když to na mě přijde a já budu chtít do Krumlova. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsem v 36+3 podepsala revers a pak už čekala doma. V jakém ty jsi přesně týdnu? Nemohla bys to taky tak udělat???

Míšo, díky za datum srazu a on má být v Táboře? Já myslela ČB.
To do očí se jmenuje Fucithalmic a jsou to gelové kapky, že to tak rychle z těch očí nevyteče a zdá se, že to zabralo, od včerejška už mu to tolik neteče.

Jinak teď jsem nekojila 4 hod. a odsála 30ml, to množství pomalu stoupá, ale pořád nevím, jestli je to hodně nebo málo.

petreva
8. srp 2009

DADU, udělej jak myslíš, ale já být tebou tak hlavně kojim a pak ještě odsávám...je důležitý to miminkovský žužlání...my jsme dokrmovali tak různě, někdy jsem jen nakojila někdy přikrmila 30 a to zejm večer, kdy jsem asi měla málo mlíčka. Ty jo ani nevím kdy jsme přestali...myslím že tak po Elenčiným 2 měsíci. Radila jsem se x krát a když jsem dokrm jen třeba 10-15, tak jsem se pak snažila jí to už nedat a třeba kojit dřív...víc lidí mi řeklo, že si malá zvykne, že mlíko dostane snáz než když musí tahat, vždycky byla lenivá a je pořád!!!!!!!, takže se to mám snažit odbourat. Ale jasný, že zatím musíč dokrmovat, když si dá po koju tolik. Máte na to celý šestinedělí i déle tak vzhůru do bojů 😉

petreva
8. srp 2009

Heleď my s kojením bojujeme více méně pořád... ☹ sice nedokrmuju, ale její úžasný bojkoty, lenivost sát nebo počkat až se mlíčko rozteče...taky nekončíme jídlo pohodovým miminkem ale pláčem nebo večer i řevem, prostě tak říká, že má dost,no...ale asi si na to nezvyknu. Teď má zase období, že si říkám, kdyby pila flaškou takje nám obou líp....no jo no 😔

zuzka84
8. srp 2009

miso , kdyz ja nevim ,v noci jsem premyslela a rikala jsem si ze kdyz se s tim smirim tak jsem vlasne uzasne spokojena, nakonec si reknu ze tady me pusti i o dva dny driv , kdyz bude po sekci vse ok a vlastne uz mi pomalu o nic jinyho ani nejde ... fakt se to ve me nejak mlati , tak jsem tu asi za blazna (no ja uz si tak i pripadam , fakt 😀 )
a odsavacku treba "podedim" po pedikovi teda 😎 ... tak pedi kdybys ji pak nejak prodavala tak mi dej vedet jo ?? 🙂

dadu - ja musim byt hospitalizovana, no. ale tak v CK by me taky prijali , ale je to trochu asi rizikove pro me ... tak mi to bylo jedno, ted to zase nejak resim. ach jo
a jsem dneska 35+0

cipisek007
8. srp 2009

Dadí, jo ták, já myslela, že to je vysloveně mastička. Tyhle kapky jsme nikdy neměly a že jsme jich vyzkoušely 😀 😀 (Barča je 2x po sondáži slzných kanálků a než jí to dělali, tak zkoušeli plno ATB kapek, nezabraly 😒 )

Zuzi, no já být tebou, tak jsem asi klidnější v ČB. Přecijen neonatologie, myslím, že jsou tu i co se do vybavení sálů apod. vybavenější než v ČK. Můžu tě uklidnit, že po císaři na JIP jsou moooooc hodný sestřičky, i vrchní je moc hodná. Sestřičky dokonce první mytí po císaři tě odvedou do sprchy, svlíknou, pustí vodu, drží pytlík s krví z drenu a pomáhají umejt. Je to zprvu takový divný, ale pak jsi ráda za pomoc. No a další návštěvy na WC a sprchy už zvládáš sama. Pomaloučku polehoučku, ale zvládneš. Je tam i moc příjemná rehab. sestra. Učí jak posilovat pánevní svaly a s chozením taky pomůže. V tomhle jsem byla moc spokojená. 🙂 Doufám, že jsem ti aspoň trochu pomohla v rozhodování. Dokonce tam za mnou pustili návštěvu. Příslo 5 lidí a postupně je tam nachviličku pouštěli.

cipisek007
8. srp 2009

Jo a Dadí, srazík bude v ČB 🙂 Peťa sem má cestu, tak toho hnedka využijeme 😵

straspytelka
8. srp 2009

Ahoj holky, koukám, řeší se kojo + příkrm a odsávání 😉
Mám fakt zlatý dítě, co jí dám, to sní 😵 dneska měla cuketku s bramborem půlku skleničky 😉 jo šmakovalo moc moc 😀
Máme nějak rozlítáno posledné dobou, ani na jídlo není moc času 😒 chlap jel opět pařit....tak jsem doma sama s malou, ta spinká, já jukla sem a jdu žehlit, mám toho požehnaně 😒
Scházíte mi holky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 opatrujte se 😉

peda
8. srp 2009

Ahoj 😉

tak jsme přijeli z chalupy,malá vytuhla v autě,tak jsem jí jen přendala do postýlky,ráno jí otřu tělíčko.

Dádí,já mám asi jinou tu korbu,já tam žádný igelity nemám,clonu mám taky origoš,ale je mi záhadou,proč nejde dát na korbu 😠 ,taky to řeším plínkou.Ale za ty peníze to mohlo být řešený všechno drobet jinak.Přitom autosedačka má clonu proti sluníčku i větrání.
Monitor máme normálně pod matrací,tak jak je to v návodu a normálně funguje.
Odsaju málo,dneska dohromady jen 50ml.Ale jsem ráda za to a hlavně,že je ochotná podudlat i kozenky a drobet je vyždímat.Tak jsem moc zvědavá na tu elektrickou odsávajdu.Z tou obyč je to očistec,alespoň pro mě.

peda
8. srp 2009

Evi,tvé postřehy jsou pro mě moc cenné,opravdu.Až odsávajdu budu mít,tak hned nahlásím,jak mi to jde.Ale až v pondělí večer.Už se na ní vyloženě těším.

Takjá jdu vyvařit lahvičky a chlap má nějaké choutky 😖 😔 a já chci jít spát,nemám na to ani pomyšlení.Ach jo.Papa

petreva
9. srp 2009

Ahoj holky, STRASPY tak se pak ozvi až budete mít čas. Chodíme ven pořád ve stejnou dobu...
DADU, ad monitor...taky ho mámr pod matrací a položenej na sololitu...jr fakt, že jsem na něj zapomínala při vyndání E z postýlky, takže věčně křičel...ale zvykneš si, že než vyndáš T. vypneš ho...já bych v noci bez něj asi neusla. Ty jo, už máš stehy venku? Já jim musela asi v 7 týdnech pomoct a v 8 jsem si regulérmě poprvé sedla 😅
PEDI, tak jo, když budeš něco chtí a já budu vědět, ráda řeknu 😉 taky jsem se těšila na odsávajdu a zároveň trochu bála..snad budeš spokojená
MÍŠO, PETO, tak jsme včera koupili takový větší tvořídka na led a zpracuju tu ceketu, Ď za radu!!
ZUZKO, tobě to teď ale šrotuje v hlavě, viď...
Co náš INDIK!!!! Jak zvládáš noci?? Heleď a jak se mimču pomůže změnit režim?Že ho přes den nenecháš tolik spát?Či jak?
A INNIK? Jak si vedou??

cipisek007
9. srp 2009

dobré ránko!

Evi, já si je teď koupila taky (tvořítka) prootže chci pomalu dávat i porek a petržel a je mi blbý kupovat megaporek kvůli jednomu kolečku, tak si ho odpoledne uvařím (je BIO od našich ze zahrady 😀), rozmixuju a nandám do tvořítek 🙂

Ad monitor, jooo tak ten jsme samozřejmě v nemocnici měli taky. Jenže já ho naopak zapomínala zapínat, takže jsem neustále dostávala vynadáno od sester 😀 Obzvlášť před vizitou z toho byl velkej průšvih. (já se ale nedivím). Jednou jsem ho dokonce měla celou půl noci u jedný holčičky vyplej... 😅

Taky jsem si ráno vzpomněla na Innku a Pavlíka. Jak se asi mají a kdy je pustí domu 🙂

petreva
9. srp 2009

☹ Míšo ahoj!
Včera jsem koukala na bio zeleninu v Hypernově a hrůza děs..... ☹

petreva
9. srp 2009

Jéžiš co dělá ten smajlík u jména!!! To je jasný, že tě ráda vidím 😀

menny
9. srp 2009

Dobré ráno,
tak svatba byla krásná 🙂 🙂
brali se venku před kapličkou asi 30m od baraku
cestička z plátků růží...romantika

A teď se musim pochlubit 🙂
Matoušek se nám 2dny zajímavým způsobem...jak to nazvat...lezoplazí !!!!!!!!
neni to úplný lezení, ale plazení to taky neni, je to zajímavej styl, ale je to úžasný
😵 😵 😵 😵 😵 😵
neví jak si poradit s přesouvání ruky a nohy, ta koordinace pohybu
uvidíme jestli si to za pár dní vypiluje
Jen se od něj nemůžu hnout už ani na vteřinu
No a včera večer měl první pokusy si sednout 😕 😕 😵 😵 😵 😵 !!!!!!!!!!
já zírala, jak blázen. Na sezení to nevypadalo, to jsem myslela, že nám potrvá dýl,
to jsem fakt koukala. Byl na všech čtyřech a najednou přenesl váhu dozadu a nožičky
srkal pod zadeček, jen v tom skorosedě neudržel rovnováhu a překulil se
Já jsem tak pyšná!!!!!!!!!!!!!!

V kočárku ležet nás teď totálně nebaví. Včera byl po celý den na chalupě nehoráznej
řev a hysterický záchvaty. Tak jsem ho měla skoro celou dobu v šátku a když už jsem nemohla,
musela ho dát do autosedačky, tam měl přehled, jinak by se vyřval

za chvilku si naši přijedou pro Davídka a jedou s nim výletit a hlavně k vodě.
Tak pak vás dočtu a napíšu 😉

menny
9. srp 2009

Jen jsem chtěla dodat, že jakmile si regulérně sedne, jdem
do sporťáku...hlubokej ho už neba. A tim skončí to pravý mimi období
hm zas mám co ořvat
tak letim dělat snídani a připravit Dádu
kolem 9h jsem tu 😉

petreva
9. srp 2009

PETO, jé to je krásný!!! Moc vám to přeju a M. chválím jakej je šikulínek!! Tak za chvilku ti bude štramádit po bytě 😵 Kdy začneš s těma příkrmama? už jsi se rozhodla?

petreva
9. srp 2009

PETI, já budu řvát už u první lžičky mrkve 😢 😵 😵 😵

indigo
9. srp 2009

Hezké ránko!
Noci stále nic moc, ale zvykám si. Dneska jsem chvílema i spaly, i hodinku, to je úspěch. Ve dne se snažím občas vzbudit, i když s Miškou kolikrát nic nehne, mola bych tu pořádat mejdan a ona by chrupkala. Tak jí jdu třeba přebalit, i když to není nejnutnější, ubrousek na nahatým zadečku jí většinou probere... 😀 jsem já to matka... 😝
Momentálně nespí v tuhle hodinu neobvyklé, jindy už má půlnoc... 😀 😎

Inuš by dneska mohli pustit, jestli budou s Pavlíkem ok, třeba se tu objeví... 😎

Matoušek je fakt borec! Táda v jeho věku pomalu začínal s pasením koníků... 😀 ale on na to měl "papíry", tak mohl dýl. 😎

indigo
9. srp 2009

Jo a Táda mi MUSÍ se vším pomáhat, už jsem si zvykla, že prádlo s jeho pomocí věším o 10 minut dýl než bych to udělala sama 😀 , pomocník za všechny prachy, ale nechávám ho. 😎
No ale on mi musí pomáhat i při kojení!!! 😝 Tak stojí vedle mě a drží Mišce prsíčko... 😀 😀 😀 má na něm položený 2 prsty a bojí se skoro pohnout, aby jí prso nevypadlo z pusinky. Pak tu chodí s nosem nahoru jak pomáhal Mišku nakrmit... 😀 😎

cipisek007
9. srp 2009

Jééé Evi, ty jsi mě rozesmála tim mračíkem smajlíkem 😀 😀 😀

Peťul!! TO je nádhera!!! 😵 😵 😵 U nás je půl lenivo půl plazivo. No plazivo, Barča se jen přitahuje rukama, nohy používá minimálně ☹ Terezka ta vůbec. Ta se i překulí jen na jednu stranu na bříško, na levou jí to nejde ☹ Mám vždycky hroznou radost z vašich miminkovských úspěchů a pak mi dojde, že my zdaleka nejsme tak daleko a přitom jsme tu nejstarší mimina.
No ale zase si užíváme dýl miminkovský období 😀 😉
A jak píšeš, jakmile se holky posadí samy, tak taky jdeme do kárky. Sporťák se tomu našemu náklaďáku říct nedá 😀 😀

cipisek007
9. srp 2009

No já se jdu chystat, jedu zachvíli s mamkou do Makra, tatínek bude s holkama sám cvičit i svačit, to jsem zvědavá, jak to zvládnou 🙂
Terezka nám před chvílí krásně usnula, večer hodím fotku 🙂

Tak zatím papa!