Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
10. srp 2009

Zuzko jo, ale on nejdřív uznal jakoby porodku v ČB, porodku v ČK a porody domy, spíš mi řekl jaké jsou možnosti, ale co by si vybral on to ne (vlastně jo - ČB)...na druhou stranu připouštím, že pro rodičku která není tolik informovaná je to dobrý - i když zase - v 37tt říct někomu o možnosti porodů doma je trochu kách...Dobrý bylo, že jsme se nakonec bavili o tom, že právě tady nejsou ty PA k domporodům, on říkal že jedna jezdí a druhá bude a že se dají sehnat i dobré duly k porodům.....to zase fakt oceňuju. Jak jsem už ti říkala, já jsem s ním spokojená z různých důvodů - nehoní mě po všech vyšetřeních, neultrazvukuje mě za každou cenu a čípek od 34tt nevyšetřuje, atd. navíc má tu nejlepší sestřičku na světě, která VŽDYCKY všem všechno vysvětlí - na co se bere krev a kdy budou výsledky, proč je dobré to nebo ono....né jak když jsem byla teď na to monitoru - neřekli mi ani půl slova jestli je to dobrý nebo špatný nebo co....Nevim, pro mě je tenhle přístup důležitej

zuzka84
10. srp 2009

jajo - jasne, ze to je dulezity. hele a videla jsi ve zpravach tu uzasnou statistiku umrti novorozencu pri porodech doma a porodech v porodnici ?? fakt by me zajimalo kde to ty doktori vystrachali , protoze zrovna u nas ani zadna takova objektivni statistika neexistuje (ta co tady je zahrnuje i vselijaky podiviny ktery rodi bez PA atd. )

achalteke
10. srp 2009

Neviděla....ale řeknu ti to asi tak: dom porody jsou šíleným strašákem zrovna v týhle době a to kvůli tomu nedávnému domporodu doma v Pze a koukám, že media si v tom jedou dál, navíc jak jsem zjistila tak i mé okolí včetně mojí matky a mých kamarádek 😝. Nesnášim tenhle naprosto slepej dogmatismus 😠 ....Já osobně bych rodila doma ráda, za předpokladu neproblémvého těhotenství, v doporovodu dobré PA a v tom, že mám porodku za rohem. Jo a až druhé dítě! A to i kvůli tomu, že nevim jak se o novoška postarat, proto to v porodnici uvítám, ale kdyby se mnou byla doma sestra třeba nějaká co by mi radila, tak proč ne. Proto si u druhého dítěte - nebudou-li komplikace - přát ambuporod. Mmch na slepicárně proběhli teď dva krásné porody doma...

zuzka84
10. srp 2009

jajo - jj, ja to taky nesnasim ... a jeste by to radi uplne zakazali ... takze by jsme nejenze byli jedinou zemi kde to "nefunguje" , ale jeste jedinou , kde to uplne zakazou ze zakona ? no to si snad ty politici ani nemuzou dovolit , vzdyt by si ostatni staty asi uz museli tukat na celo ... no docela sila jak se v tom vyzivaj vsichni , fakt 😖 . ja teda neverim , ze by v porodnici dopadl jinak. a jeste kdyby tak rozmazali obcas nejake umrti z porodnice ... ale to neeee , oni delaj jako ze v porodnicich mimina neumiraj pokud nejsou zrovna narozeny ve 24tt apod. 😠 😖 😝
no jo no ... tak ja se jdu na chvili taky natahnout , uz me tu boli zada 😀 (ale to uz me boli tady vsude :-/ )

achalteke
10. srp 2009

A jako by ty matky pak zavírali nebo co? To je opravdu hodně absurdní.... 😠
Taky mě bolí celej člověk, za týden zas další kilo nahoře a už to sakra pociťuju, hlavně to zvedání, navíc včera jsme domalovali obývák a ač jsem se šetřila jak jsem mohla, tak jsem mrtvolná dnes 😀 ...

peda
10. srp 2009

ježiši,já blb si smazala takovej dlouhej přízpěvěk 😠 😠

peda
10. srp 2009

Tak jen ve zkratce

Evi,Elli je zlatíčko,usnul teď po půl 8 a ještě spinká.Sice přez den to není žádná sláva,ale v noci spí 9 hodin v kuse,tak paráda.A naštěstí neječí,to u ní vůbec neznám.Ale prožila jsem to s klukem a je mi tě hrozně líto.Zvlášť u prvního dítěte je to hrozný,já měla zidealizovaný představy spícího miminka,který se budí jen na jídlo a když je vhůru,tak si jen brouká,ale malej mě z nich hodně rychle vyvedl.

peda
10. srp 2009

Jo a s odsávajdou dám vědět,moooc se na ní těším.A že máš plno otázek na dr,je snad normální,ne?já pořád doktorce volala.Oni mají s prvomamkama výdrž a jsou na to zvyklí.

peda
10. srp 2009

Jájo,tak dr ti teda taky asi pěkně zamotal hlavu,ne???a jak se má Plánička?

Zuzi,já si tu vaší debatu s Jájou celou nedočetla,pak jí pročtu důkladně,ale teď jsem tuplém zvědavá,kde porodíš.Ale podle mě je to hlavně o doktorovi,teda o lidech...

peda
10. srp 2009

Indi,ty by jsi se mohla živit jako fotografka a tvoje děti jako modelé 😵 😵 je to krása.A jsem ráda,že už se Míša rovná ve spinkání,bude to čím dál tím lepší.Ale ty jsi zkušená matka,ty si poradíš na jedničku s hvězdičkou 😉

Ó,dítě mi začalo békat,ani se nedivím,jedla v 6 ráno,teď už asi sní chalupu 😀 😀
tak mizím,papa

achalteke
10. srp 2009

Pedí Plánička se má myslím dobře, ještě ho tak týden budu držet doma a pak ho začnu lákat ven 😀 😀 😀 ...to musí být fajn na té chalupě, takhle v létě, že?....Jsem zvědává co a vy a ta odsávajda, jak se s ní poměříte 😉 Asi když bude potřeba, půjdu do té elektrické taky 😉

inna12
10. srp 2009

ahoj kočičky 🙂
tak jsme doma 😵 jsem totálně KO, za celý týden jsem toho moc nenaspala..malej je suprovej, ale mám problémy s kozkama, udělalo se mi šíleně mlíka,ted jsem zase musela odsávat, během chvilky 60 ml 😝 snad se mi neudělá zánět...malej je celkem hodnej, po kojení chvílí béká, ale pak krásně spinká, musím ho na kojení budit 🙂
porod byl šílenej, už bych to nikdy nechtěla zažít, doufám, že rychle zapomenu 😝 ale brouček zato stojí...
časem vás dočtu, chyběly jste mi 😀 🙂
zatím papa
jdu si dát konečně domácí jídlo 🙂
odpo už můžeme s kočárkem prý ven, ale já jsem tak vyřízená, ospalá, že nevim nevim 😝 jinak vyšíváníčko mám už druhej den krásný na to jakej to byl macek 😀 😝 už normálně sedím 🙂 jinak vážil přesně 4120 g a 54 cm...má hrooozně dlouhý nožky, prstíky 😵 a Indi, máme též kropenatý nosík...

všechny mocmoc zdravím!!!!!!!!

papa

menny
10. srp 2009

Ahoj, tak já si pokaždý hezky naplánuju odpočinek a pak
se nezastavim, včera vůbec nebyl čas na PC a dnes taky nestíhám...ani jsme ještě neobědvali.
Dnes je Matouškovi 1/2 roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zítra jdem do poradny i s Davídkem, ve středu mu bude 7let!!!!!!!!!!
To mi ty kluci ale rychle nějak rostou
Zítra peču dort a ve středu slavíme, tak se tu teď ukážu jen sporadicky.
Zítra nahlásim jak jsme dopadli
moc se omlouvám nemám vás dočtený.

S Míšou a Barčou jsem poesemeskovala 😉
kdyby se tu chystal porůdek, tak mi písněte sím!!!!!!
Hezký den papa

straspytelka
10. srp 2009

Inníku a Pavlíčku, vítáme Vás doma 😵 Dlouhý prstíky? 😀 Třeba bude pianista 🙂
Ad porody doma...no dříve jsem chtěla taky rodit doma, když vidím, co v těch špitálech je za bordel...ale nakonec se mi to i 2x pomalu povedlo že... 😖 jsem ráda, že jsem rodila v nemocnici....každého je to rozhodnutí, taky nevim, proč to odsuzujou...je fakt, že se může stát asi milion věcí, ale spoustu z nich ovlivnit stejně nejde 😒
Teda jak koukám na ty metříky, tak se nám to tu bude předhánět 😀 😵 Ale vítězkou je stejně Míša 😉
Mě teď Simonka spinká, dostala půl skleničky hovězího s bramborou a mrkvičkou 😉 ještě kojení a je z ní dudek 😅
Evi, moc vám to holky sluší 😵 😵 😵 😵
Tak zatím papa

menny
10. srp 2009

Jééé jen koukám, že je tu Iník 🙂 🙂
mooooc gratuluju kočičko a přeju Pavlíkovi jen to NEJ,
hodně zdravíčka a hodnou maminku a tatínka 😉 !!!!!!!!!
Moc se těším na foto
je dobře, že máš dost mlíčka, jen neodstříkávej moc, jen tolik aby se ti
ulevilo, jinak se ti bude dělat mlíka ještě víc, taky jsem ho měla hodně, tak
jsem dostala rady od PA, aby se neudělal zánět

Jdu vařit nějakou rychlovku.
Pa

zuzka84
10. srp 2009

pedi - nakonec zustanu tady v CB , nejak me to smireni divne uklidnilo 😀 . bude me to nadosmrti mrzet , ale tak co, deti z toho snad psychickou ujmu mit nebudou 😀

jajo - doktori jsou holt uz uplne nemocni 😝

inni , to se mate ze jste doma a ze mas plno mlika - zavidim 😀

peda
10. srp 2009

Zuzi,nemá tě co mrzet,třeba to bude všechno dobrý a budeš mile překvapená.Já vím,že jsi chtěla rodit úplně jinak,ale třeba budeš mít příjemnou partu doktorů a PA a nakonec to nebude tak hrozný,jak si myslíš.A budeš dřív doma.Alespoň něco pozitivního,ne?

peda
10. srp 2009

Innuško,vítejte doma 😵 😵

všichni se moc těšíme na fotečky dalšího miminečka.To je moc dobře,že máš dost mlíčka,je to to nejlepší,co může být 😵 😵 .
A jak se vám spinkalo doma?ono to bude čím dál lepší 😉

zuzka84
10. srp 2009

pedi - snad tam na me na tech 5minut budou hodny nez budu v limbu 😀 , teda pak by mohli byt taky hodny , aby tam nedelali debilni poznamky tak jak to doktori umi kdyz jsou lidi v narkoze 😖

peda
10. srp 2009

to,jetli budou mít debilní poznámky vědět stejně nebudeš a sestřičky nejsou všechny špatný.Mě když dělali laparku,tak mě držela sestra za ruku,než jsem usnula,a pak když jsem se zbudila na jip,kůli komplikacím,tak byly taky zlatý,já tam blila jak amina a byly moc hodný.Ale záleží určitě kdo slouží,já měla štěstí na lidi u obou porodů i při tý laparce.
Moc bych ti to přála,aby jsi byla alespoň malinko spokojená.

Elli tlačí jako blázen,je celá rudá,to bude naděleníčko 😝

peda
10. srp 2009

Jo a odsálala jsem už elektricky 😵 😵 to je teda vynález 🙂 😵
ale mlíčka málo,jen 30ml,ale jsem šťastná za to.Kdyby to bylo alespoň 50 ml denně.Snad toho docílíme.

tak já jdu přebalit to moje zlato.Hajá v lehátku a kouká na hrazdičku,jak jí tam vyhrávají medvědi 😀 😀

zuzka84
10. srp 2009

pedi , ale ja si tady na personal vubec nestezuju, fakt jsou tady moc fajn. co vim od kamaradky tak i anesteziologove, sestricky na JIP (to rikala i misa) jsou pry super atd. , ale tak ja si tady na personal snad nikdy nestezovala 😅 . ale neni to jen o tom (aspon pro me) , ale jak rikam , nejak to prezijem 😀
nakonec tu jsou machri , ne? videli jste jak operovali tu skalpovanou zenskou 😅 ?

peda
10. srp 2009

jo,teď jsem na to koukala.Chudák paní,na brigádě a tohle 😖

dadunka
10. srp 2009

Innko, ahoj, vítejte s Pavlíkem doma!!!!!!!!!!
Copak s tím porodem, špatný zážitky? ☹ Poděl se...
My dnes byli na kontrole, konečně už u naší paní doktroky a malej přes víkend konečně přibral, v pátek měl 3000 a dnes 3170g.
I se mi zdá, že mám trochu víc mlíčka, teď už nechtěl ani tolik příkrmu.
Včera ale byl krutej den, byli jsme na chalupě u tchánovců na obědě, pak jsme si dali procházku k přehradě a zpět (cca 3km) a pak už jsem myslela, že se mi vyvalí spodek. Byla jsem hrozně unavená večer a navíc mi zrudlo celé jedno prso a bylo tvrdší, tak jsem přikládala tvaroh a dnes už to je trochu lepší, zato na druhém mám puchýřek na bradavce. 😒
Zítra poprvé osiříme, Dan jede do práce, ale měla by být po ruce máma, ale myslím, že to zvládnem sami. Navaříno je, uklizíno taky.
Jinak pořád kojím, přebaluju, krmím po 2,5 hod. i v noci, tak jsem přes den někdy docela grogy.
Kdy tak to dítko bude spát delší časové úseky??????

cipisek007
10. srp 2009

čaooo holky!

Tak jsme dopadly na jedničku 🙂 Evi, byly jsme na neurologii, na vojtění jdeme ve středu 😉
Doktoři furt holkám odečítají ty 2 měsíce o který jsou venku dřív. Takže jim není 8, ale korigovaně 6. No a Barča prej odpovídá korigovaně sedmi měsícům a Terka těm šesti. Z Barči byla nadšená, že je moc šikovná. No a o Terce, že "to tam má", jen je lenivější 🙂 Barča se tam ukázkově pokadila, obě na ní kecaly a smály se, když s nima prováděla "blbosti".

Peťo, děkuju za SMS, jsi zlatíčko 😵 😵

Pedí, tak co odsávajda? Je to v pořádku?

Indi, Tádovi to jako velkýmu bráškovi moooc sluší 😵 😵

cipisek007
10. srp 2009

Innko! Konečně doma 🙂 Tý jo, Pavlík je velikánskej!! To jsi tušila, že bude větší? 54cm!!

Ty jo, mě zase sestry na neonatologii po zánětu říkaly, že mám naopak odsát všecko. Jinak se bude zánět vracet. 😅

Peťo, veeeeliká gratulace k půlročku 😵 😵

petreva
10. srp 2009

Dobrý večer!!!
INNIKU, vítejte doma jako rodina!! Tak Pavlík je zlatíčko??To ti moc přeju, fakt!S mlíčkem vydrž, srovná se to! Jestli máš prsa hodně nalitý odsaj do úlevy, ale jestli je máš i třeba červený nebo teplý tak všechno, aby se neudělal zánět jak píše Míša. Ty jo, budit na kojení...tak to my jsme nazažili...brďo to jsme měli uřvaný mimčo jen my s Barčou 😕 😵 nikdo nás nepodpoří 😀
DADU, téda to jsi si dala...T. přibírá, paráda 😵 a chtěl méně dokrmu další paráda 😵 já ti neřeknu, kdy E. začala déle spát, nějak si to nepamatuju...mě ty tři uřvaný měsíce tak splývají, že toho moc nevím 😅
PEDI, tak odsávačka super, viĎ. Já jsem tak spokojená s ní. Těch 30 máš za den a po kojení?? Nebo jak?

petreva
10. srp 2009

MÍŠO, bezva kontrola!! To jsi měla z holek radost, viĎ. Mě to vždycky tak blaží,když sem vnesete takovou náladu, tolik štěstí!!
PETO, půl roku 😕 no tak to velká gratulace!!!Bude mrkvička!!! 😵

cipisek007
10. srp 2009

Evi, my vás občas podporujem, ale jen co se ječení týče 😀 😀 V jídle problém nemáme, teda až na Terku, tý občas nejede jogurt (a že byl dneska mooooc dobrej s čerstvým banánkem a čerstvou broskvičkou... 😀)

cipisek007
10. srp 2009

Evi, jj měla jsem radost, obzvlášť z Barči, že je na tom tak dobře 🙂 Na další kontrolu jdeme za dva měsíce.

Tak a já jdu do hajan. Právě jsem tvořila žádost o ukončení MD, výběr řádné loňské a letošní dovolené a nástup na RD. MD mi končí 17.8. Bylo to náročný, mám dvě verze, tak snad se apsoň jedna bude ve středu na personálním líbit. 😖

Dobrou noc všem, zítra budu zase až večer, hnedka ráno v 8 jedu s Bárou na oční, tak zase mačkejte 😉