Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

dadunka
20. srp 2009

Zdravím Monču po dlouhé době a dlŕžím palce v boji proti horečce!
Já jdu do vany a chrnět, čus bus.

petreva
21. srp 2009

Dobré ráno!
Téda tady se ponocovalo 😕
DADU, tak flaštičkujete? A co odsávajda? Máš tu Farlin?
INNIKU, téda takhle zlatý dítě!! Zrovna včera jsem vzpomínali, jak pro nás byli ty začátky těžký...E. teď hůř jí tak jsem listovali sešitem a tam je všude pláče, nechce pít, hodně brečí, nespí, nespí ani v kočárku...no hrůza...tak užívej krásnýho spavýho miminečka!!
MONI, takový teploty?? Pane jo ☹ snad už to teda bude dobrý,když začaly klesat!! Pak dej vědět jeslti to byl zubák nezbeda! A kdy vám začali růst? A ještě kojíš? Já myslím, že se zavedením příkrmů kojit rychle přestaneme...no uvidíme. Zase máme s jídlem hrozný caráty nejraděj bych jí dala mrkev a začala s "jídlem", ale asi by to možná problém vůbec neřešilo, takže počkáme...
MÍŠO, ti chlapy!! Nejraděj by, aby bylo na veškerý neduhy jedna tabletka a ani tu si nevezmou. Tak jaká byla noc, když je doma taťka?
PETO, téda M. je takovejhle šikulínek? To je krásný!! Moc ti to přeju po tom všem...co je za tebou...
STRASPY, to jste stihli v jeden den 😅 já včera byla ráda že lezu a to mi E. odpol nespala skoro 5hodin, asihorko nebo co...stálo to téda zato,doma plakala chuděrka, jak byla unavená. A já už s ní...Co zuby?
INDI, tak marně čekám na tu změnu na andílka 😅 . Elenka se teda radikálně zlepšíla, tojo, ale pořád to UMÍ a teĎ ty noci k tomu 😒 ale je mi jí spíš líto, že není pořád v pohodě. Možná i kuli tomu průjmu a tak všechno dohromady. T. se narodil s hypotonií a Vojtovkou se to srovnalo? Musí pořád nějak cvičit neb už je to dobrý?? Miška strany určitě srovná, ne? Miminka preferujou jednu. Nechá si aspoň přehodit hlavu, to ten náš "beran" nechtěl...
BARU, ty jo!! No tak přijeď!! Vidíš, ty jsi skvělá,jak si zařídíš vyzkoušení! Já dala víceméně na rady ostatních a zkušenosti jiných..ale jsem spokojená aspoň zatím. Sice popruhy přes ramena musím zapínat křížem, ale už jsem se to naučila. Až vymyslíš datum a čas tak dej vědět a nějak to sladíme dohromady 😉 Když vidím ty vejleťáky jak nosí dětičky v krásných krosničkách se stříškama, aby na ně nesvítilo nebo pláštěnkama, to je žůžo...ale je to fakt až na větší děti, takže pro nás je M. dobrá.Ale je fakt, že se v ní P. potí a já částečně taky, ale to v těch vedrech asi ve všech nosítkách...

petreva
21. srp 2009

Co za naše Zuzka? A Kroupinda?
JÁJO, co ty?? Jsem zvědavá na ten tvůj porůdek!!

petreva
21. srp 2009

Tý jo, kde mám Míšu? 😀 Po ránu nemám s kým povídat a dítko se mi za pár minut vzbudí!!!

indigo
21. srp 2009

Po ránu jsem tu max. já, ale mizíme k doktorovi na v áhu a na kapičku. 😎

Evi jo jo, Vojtovka to spravila, i když "pomalejší" byl a bude vždycky. Cvičili jsme do roka, pak jse to zabalila já, pohádala jsem se s rehabilitační sestrou a už jsme tam nechodili. Ale Táda je naštěstí dobrej. 😉

Tak já zas valim, hezkej den přejem! 😎

Jóóó usmuli jsme někdy v 1 a s přestávkama na kojení jsme spali, taktéž úspěch... 😎

lenkacar
21. srp 2009

holky tak koukám po dovče co je nového a koukám innka už je maminka ,to jsem zaspala,tak gratuluji holka a co ostatní? at nemusim dočítat všechno ..indi tak mi to kdyžtak napiš všechno kdo co a kdy ...díky

petreva
21. srp 2009

INDI, taky máte dvoje kapičky? Jedny denně a druhý jednou týdně?? Nám totiž ty "týdenní" Dr. nekapal jen jednou za měsíc a pakuž 1x za dvaměsíce!! Mě fakt ser...

cipisek007
21. srp 2009

Helou helou helou 🙂

TO jste čučály, když jsem tu ráno nebyla, což? 😀 😀 😀 Jsem využila toho, že byl D. doma a vzali jsme holky na krev. Každýho čtvrt roku jim jí dr. kontroluje kvůli železu a my tam 31.8. jdeme, tak ať to maj holky z krku. Byla tam teda šílená řeznice. Krev všude, strašnej patlal. Neskutečný. 😠

Evi, noc byla docela fajn, dokonce mě museli budit na cvíčo a krmení 😀 Barče se teda poslední dobou dost blbě spí, ale já nevstávala. Stejně nakonec skončila u nás v posteli...

Mončo a nemůže to být šestá nemoc? Mě taky dr. nevěděla nevěděla, až se pak holky osypaly. Ale k zubům to může být taky, to je jasný. Nám se včera po stráááášně dlouhý době po kaši Barunka pozvracela. Občas si ublinkne po snídani a sééém tááám po jogurtu, ale po kaši ještě ne. Až jsem jí musela převlíct postel. A to už máme 2 zuby venku.

cipisek007
21. srp 2009

Jaký kapičky holky kapete?

inna12
21. srp 2009

Leni, ahoj! díky 😉

Evi, a Elenka nespinkala a křičela fakt už takhle malinká, co jste přišli z porodnice???

zdravím všechny, my byli ráno na procházce, nějak na mě padla unava, malej je ted nakojenej, tak si jdu s nim zdřímnout 🙂

papa

indigo
21. srp 2009

Evi snad už to nebude douho trvat a Elenka bude hodnej andílek, u nás sice Táda ječel a ječel, ale aspoň jsme znali příčinu (bříško, prdíky) a ze dne na den to přestalo.
Jinak Evi ten Vigantol kapu denně (ale už jsem i zapoměla 🤐 ) a kanavit jednou týdně u dr., ale jen do 6ti týdnů, pak 1x měsíčně do roka. 😎 Míšo ty holkám "nekapeš"? U Tády jsem kapala do roka, teď doktor říkal ten Vigantol že až do dvou let.

Jinak u dr. dobrý, posledně napsal doktor do karty "přírustek přímo královský", fakt takhle doslova 😀 je to humorista, jsem hrozně ráda, že chodíme zrovna k němu, je moc fajn a i to hezky umí s dětma, Tádu "zkrotí" levou zadní. Tentokrát přírustek "pouze" nadprůměrný, jen 200g za týden, to je prý horní hranice toho ci miminka normálně přibírají. Tak příště už třeba přibere "normálně"... 😀

A jdu konečně vařit oběd, mladšímu šoupnu cecík, ale starší ho odmítá a povídá cosi o hladu... 😖 😕

cipisek007
21. srp 2009

Indi, kapu. Kapeme Vigantol 1x denně a Kanavit jsme kapali 1x měsíčně do půl roka. Dr. mi říkala, že jelikož máme zimní děti, tak ten Vigantol budeme brát hodně dlouho.
To je dobrý!! 😀 Královská Miška 😀 Mě zase dr. říkala, že do 300g je to přírůstek normoš. My měly ale max 250. Jednou dokonce jen 150 a to se dr. už nelíbilo.

Dneska jsem byla na velkej nákup v DM 😀 Vzala jsem si na to veeelikou igelitku a u pokladny paní když viděla, co to všechno mám (sunary, kaše, skleničky, plínky do vody atd. atd) tak byla velmi potěšena, když jsem jí řekla, že dneska tašku nechci, že jsem počítala s velkým nákupem a tak mám velkou 🙂 Takže holky mají zase chvíli co jíst 😀

indigo
21. srp 2009

Míšo já byla taky dneska v DM, na malým nákupu 😀 , JEN za 450, na velkej se chystám ale co nevidět, mám nějaký kuponky na plinky jen do konce srpna, tak ať zbytečně nepropadnou... teda ale až mi dorazí bonusová knížka na Mišku, snad co nevidět přijde... 😝
I když jak tak o tom přemejšlím, asi na ní ani nemusím čekat, kuponků na pleny mám dost, kosmetiku kupovat nebudu, tu máme tak na rok dopředu, na dospěláckou kosmetiku tam kuponky nejsou, na čistící prostředky taky ne... tak snad jen třešňovej pytlík, ten tam je, že? No tak na něj si počkám..... 😀 😎

indigo
21. srp 2009

Hele nevíte, viděla jsem dneska v tom DM pampersky už zabalený po dvou balýkách a za nějakou akční cenu (tuším 699,- za ty dva balíky), můžu i na tohle dvojbalení ještě dát kupon z tý knížky? No jo, já vím, se mám zeptat rovnou tam prodavačky... 😀 😝

indigo
21. srp 2009

BALÝK 😲 🤐 🤐 🤐
vysokoškolsky vzdělanej člověk... bóže kam ten svět spěje... 😀 😀 😀 😝

cipisek007
21. srp 2009

Indi, "JEN" 😀
Třešňovej pytlík v kuponkách? Já ho tam neměla 😕

Tyjo, já myslím, že když mají něco v akci, tak ti už na to slevu nedaj. Ale radši se zeptej 😀 😀 😀

Balýýýýýýýýýýýýýýk!!! Masakr!!! 😀 😀 😀 To je tím horkem, všechno vidíš tvrdě 😀

cipisek007
21. srp 2009

jdu se natáhnout, david je venku s holkama, tak mám chvíli klid 🙂

straspytelka
21. srp 2009

Ahoj holky, mě klepne, 3x jsem psala takovej mega článek. 🙄 😠 😠
No nic...všechny moc zdravím 🙂
Jdu v půl 4 k holičce a malá skřípe v postýlce zubem a bulí 😖 ach jo, už je to tu zase 😕
Navečer asi na chatu, ale nevím podle počasí, hlásí přívaláky 😒
Taky kapu Kanavit 1x týdně, ale teď mi ten Vigantol došel, no nekapu už 3 den, snad se to nepos...v úterý jdeme k dr, tak nám třeba napíše novej, ona mi ho totiž Simonka trochu sebrala a vylila 😀
Koukám že DM žije 😀 Pořád mi nepřišla kartička stříbrná z Tety, už jim to trvá 6 měsíců 😠 😠 😠 zajdu tam jestli teda si ze mě dělají prdelky 😠 😠 člověk sbírá body, pak se přestěhuje a vdá, nahlásí to a najednou si kartičku někdo asi nechá nebo co... 😒 hajzlové 🤐

petreva
21. srp 2009

Ahoj holky, jen v rychlosti...
Mě právě bylo divný, že strašpy kape a my ne...tak jsem se ptala bývalýho Dr. a prý to tak jak to dělá stačí...kapal nám při první návštěvě pak za týden a pak až v měsíci a ve dvou a ve čtyřech 😠 😔 ptala jsem se nové Dr. jak to je a říkala tosamé co vy!!! Divila se, že jsme nekapali každý týden a pak měsíc!!!!! Je to prý na krvácivost novorozenců!!! Brďo mě z toho Dr. klepne, blb!! A Vigantol kapem denně, to jo!
INNIKU, našli jsme záznamy z E. pár týdnů ani jí nebyl měsíc a tam bylo takových stezků, že stále pláče a nespinká. Špatně jí a přikrmujem...uf ještě, že je to pryč. Ale poslední dny Elenka hodně brečí, ne jako často ale intenzivně. Asi jí bolí to bříško a zadeček, beruška...
INDI, no tož počkáme si na zlovových půl roku, ne? To už snad moje nevy vydrží, i když dneska jsme se jak malá rozeřvala, když se mi při přidávání kuliček do kojo polštáře vysypaly...říkala jsem si, že už fakt nemůžuuuuuu. Elenak po obědě spala 45minut a s velkým pláčem se probudila. Hrozně prdí ani nevím z čeho 😕 jo a slevu na pytlík jsem tam myslím taky neměla...
MÍŠO, téda tak to ti v dobrým zavídím, že simůžeš odpočinout. Máš tohoooodně náročný, fakt!! Tak naber sil!!Mimochodem ty knihovnice z mojí gramatiky taky asi nemůžeš, viď 😅

cipisek007
21. srp 2009

Tak jsem se akorát ve 3 vzbudila a za 10 minut tu byl D. s holkama, že je tam vedro (aha), holky si teď hrajou na puzzlích.

Hihi, Strašpy, nám zsae půl skleničky vylil David 😀 Ale my máme zásoby, dr. nám vždycky předepisuje 2 🙂

Kanavit - já nevím, jak nám ho kapali v nemocnici, ale když jsme byli v první poradně, tak jsme ho dostali rovnou 1x za měsíc do půl roka. Ale je možný, že nám ho ten měsíc ve špitále kapali 1x týdně. Nevím.

Evi, náááááhodou, já nejsem nějak moc odbrá na ČJ 😀 jo nějaký chyby mě praští (viz. Balýk 😀), ale nad něčím sama přemýšlím. Takže si z chyb nedělej vůbec hlavu. Já to neřeším 🙂

indigo
21. srp 2009

Jen si utahujte, z balýka... 😠 😀 😀 😀

Hele Míšo, co ty vůbec jsi, děláš v knihovně? Můj sen od mala bylo prodávat v knihkupectví, jednak abych si celej den moha číst a jednak jsem hrozně ráda "fetovala" tu vůni nových kníže... 😀 😀 😀

indigo
21. srp 2009

Na Tádu jsem stopro kuponek na pytlík měla, tak teď už asi není... 😖

cipisek007
21. srp 2009

Indi, půjčuju knížky v dětským odd 🙂 A čuchat k některejm už ani nejde, zvlášť, když si je na prohlídnutí půjčí naši spoluobčané nebo nějací sociálně slabší... Joo nový ty taky miluju 🙂
Bohužel čtení knížek u pultu máme zakázáno. Když nám přijde nová knížka a my musíme zjistit o čem cca je, tak jí musíme zběžně přečíst, ale to děláme v kanceláři. Prý by nevypadalo dobře před čtenáři, kdyby jsme si před nima četly... 😕 Přitom každýmu, komu tohle řeknu, tak si ťuká na čelo. Njn, ale jsou taky lidi, co kdyby nás viděli si u pultu číst, tak by dost záviděli a remcali atd. atd. Přitom není co.

Kuponek tam určitě nebyl, protože jsme kupovali pytlíky bez slev.

inna12
21. srp 2009

čao balýci 😀 😉

tak my kapeme jednou denně vigantol a jednou týdně kanavit, obojí od dvou týdnů věku

Míšo,dělat s knížkama to byl vždycky můj sen 🙂to musí bejt krása

holky, prej se nemá po kojení dávat 40 minut na zádíčka 😲 děláš to tak? já dávám v noci odkrnout, ale pak hned do postýlky a spinká na zádech, tak ted nevím.. 😒

achalteke
21. srp 2009

balýk nemá chybu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zařazuju na seznam svých oblíbených slov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

achalteke
21. srp 2009

Holky jestli se chcete zasmát přečtěte si tady ten popis porodu od Alcatka https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... já myslela že smíchy porodím - geniálně sepsaný (je to ke konci strany)

achalteke
21. srp 2009

mám dnes rozlítáno a ještě musím nandat pračku a upéct buchtu Fešandu (milovaný náš recept od Menníka) 😉

inna12
21. srp 2009

ahoj Jájo 😉 já četla prvních pár řádků a bobky mi někoho evokovaly, tak jsem zase skončila 😀 😀 😝

až budeš mít někdy čas, receptík na buchtičku napisej 😉

jak je jak je???? co Šimonek? ještě nechce ven? 😵

inna12
21. srp 2009

a my máme dnes doma mrzoutka 😀 než usne, tak se dvacet minut čuří a pobékává 😀 to ještě neznáme 🙂

cipisek007
21. srp 2009

Jéje přidávám se k mrzoutkům. Barča. NIc nezabírá 😠

Jájo, to je šíleně dlouhý 😀