Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
23. srp 2009

Jo Míšo, ta "čerstvá" Miška ve skutečnosti není až tak čerstvá..... 😀 😀 😀 Navíc jsou ty fotky dost ořezaný, protože - dej chlapovi do ruky foťák, na tý úplně první fotce je vyfocenej celej porodní sál, celá PA, moje odhalený kozy, pipka... a uprostřed "čerstvá" Michalka... 😀
Ostatní fotky byly podobný, všude minimálně jedno moje odhalený prso... 😀 😝

indigo
23. srp 2009

Tak ne, na tý úplně první nebyly moje kozenky, až když mi ji pak dali na břicho, tak jsem měla anděla rozhrnutýho, od tý doby bylo na všech fotkách vidět všechno... 😠 😀 😀 😀

cipisek007
23. srp 2009

Indi, no já si říkala, jak se to dělá, jestli si manža dával pozor na "okolí" 😀 Zvlášť když jsi říkala, že tě při prvním chování šila. Tkaže je to ořízlý 😀

indigo
23. srp 2009

😀 😀 😀
Já jsem na fotky celekm pedant, většina těch ze sálu se v původní verzi opravdu nedá publikovat... 😀
I svoje fotky kolikrát oříznu, i když třeba minimálně, jeden čas mě focení docela chytlo, začala jsem studovat různý věci okolo toho, kompozice, světlo a tak... ale není čas... ale snažím se každou fotku aspoň trošku "zkrášlit", než jí vypustím do světa... 😎

indigo
23. srp 2009

Hlavně by to na kvalitní focení chtělo kvalitní foťák a to co bych si představovala se pohybuje v řádu desítek tisíc, zas tak "akutně" fotit nepotřebuju, spokojím (musím) se s malým "kapesním" foťáčkem. 😎

cipisek007
23. srp 2009

Indi, jsi šikovná, tohle já ještě neumím. Mě stačilo, když jsem se naučila stahovat fotky z foťáku a pak zmenšovat a připadám si jako king 😀
Kdybys viděla, jakou krávu na focení máme my. Teď D. lituje toho, že to koupil (muuuuusel mit nutně stejnej jako jeho táta...). Zabírá místo a nemůžeme si ho jen tak strčit do kapsy a jít. Je to prostě pomalu další zavazadlo (taková malá kabelka).

cipisek007
23. srp 2009

Terezce roste zub.

inna12
23. srp 2009

Indi, krásně popsaný 😉
já když si na ten můj vzpomenu, tak je mi furt na zvracení, já už tohle nemůžu zažít znova, fakt nevim, jak to udělám, když chci ty tři děti ☹ a to myslim smrtelně vážně, já už bych takovej porod podruhý snad nepřežila...fuj ani vzpomínat na to nemůžu 🤐

Míšo, teda vy jste zoubkové 😵

malej je furt hodnej, zatim žádná změna, vzbudí se na papání, pak chvili čumákuje, dneska jsme si hráli s hrající hračkou z lehátka a holky, on ji fakt už zabíral pohledem!!!! a točí hlavičku sám za tím zvukem pomalounku 😵 😵 jsme to zkoušeli několikrát a opravdu na ni reaguje 🙂 i babička naše koukala, že tak brzo to vnímá 🙂 skoro nepláče, to jen když nedostane dudana nebo rychle prso, jinak jen brouká nebo když nemůže zabrat rychle...jinak vubec, bych si přála, aby takhle pohodovej zůstal 🙂 ale to je asi fakt nereálný, ale bylo by to krásný 😵 prdí ostošest, tak zatim s prdíkama nebojujeme, toho se dost bojim, kéž by se nám vyhly, ale to mají asi všechny dětičky, co? než se začnou víc hýbat ...
zato pupínky na tváři příšerný, vypadá to děsně, dneska jsem potírala řepíkem 😖 tak uvidíme, co mu na to dá dr. ale asi nepomůže nic, když je to hormonální, musí se sám vyčistit...ach jo

Jájo, co ty??????? užžžžžžžžž????? 😀

co ta Zuzka, že se nehlásí??? Indi nevíš?

Evi, porod Elenky si pamatuju moc dobře 😵 mně tohle dost utkví...byla jsem to ráno v plzni ve škole, i to so pamatuju a pak jsem si přečetla, že už je na světě 😵
fotečky krásný!!!!!!! je moc hezká, kočička 😵

inna12
23. srp 2009

taky se mi moc líbí, jak Indi upravuje ty fotky, moc hezký 😉

cipisek007
23. srp 2009

Ahojky Innko!
Jdete příští týden do poradny? Zkus se na to dr. zeptat, třeba na to něco je.

Nj, třetí zoubek celkem, ale Terka to špatně nese a pořád pláče. Tak jsem jí dala na noc čípek a dáseň namazala gelem, a usnula jak dudek.

inna12
23. srp 2009

a prsa už jsou celkem ok!!!! 🙂 sem moc ráda, mě už z tý odsávačky hrabalo...mám za tu chvíli plnej mrazák mlíka 😀 😝
a malej jak saje, on vždycky chvilku s tou bradavkou uplně cloumá a škube jí chtivě pusinkou 😀 hrozně se futruje mi přijde, potom je uplně mrtvej z toho..až obrací oči 😀 😝
bradavky jsem nenamazala snad ani jednou a věřim, že čim mín mazat a zvláčnovat tim líp a mam je furt jako nový ...ale co měla holka se mnou na pokoji, to ste neviděly... 😲 uplně totalně krvavý bolavý bradavky a to po jednom dni kojení!!!! ze špatnýho přisání...rvaly jí tam sestry celý ty dvorce, jinak brečela bolestí...sama to holčičce dát do pusy neuměla, to nechápu, mě malej saje jen tu bradavku a v pohodě a jí tam musely dávat celej ten dvorec...

mam zase nákou kecací...jdu si dát radši sprchu 😀

jo jinak kdo by měl zájem! daruju balení Happy plenek 2-5 kg a huggies classic 3-6 kg, malýmu ty happy absolutně nesedí na nožkách, nechápu to, ostatní je dost chválí 😝
tak kdo by chtěl, tak řekněte

inna12
23. srp 2009

Míšo, jojo, pujdeme ve středu...no zeptat se nebudu muset, ono je to bohužel na něm dost evidentní 😝 😀
fakt vypadá šudínek 😝 hlavně, že ho to nesvědí, já to budu muset přežít, že bude nákej čas jako puberták 😀 😝

inna12
23. srp 2009

tak aspon, že usnula! 😉 jsou na to i náký homeo a prej to pomáhá

cipisek007
23. srp 2009

Innko, to je divný, my Happy používáme doteď. Samozřejmě větší velikost 🙂
Gratuluju ke správnýmu kojení!! Já musím říct, že mě to taky nešlo. Hrozně mě to bolelo a když se blížila doba kojení, tak jsem byla na prášky. Pak jsem to vzdala. Bradavky mě bolej doteď ☹

cipisek007
23. srp 2009

Innko, třeba se ho to pak v pubertě vyhne 😉
Fakt? To nevím. Ono to bude trvat tak 2-3 dny, Bára měla obě spodní jedničky venku během tří dnů. Uvidím, jestli bude ječet i zítra, tak se poptám.

inna12
23. srp 2009

no fakt! pokaždý mi je pročural...jednou byl na boku, tak si řikam, že jsem to blbě zalepila, pak ležel na zádech a zase! taky to nechápu...prostě mu ty pružný pásky na těch nožkách nepřilnou..nevim...jiný to nikdy neudělaly 😲
je to divný s těma bradavkama, on saje dost bych rekla a i s tim prsem fakt trhá a mě bolely asi tři dny a hned si zvykly...moje známá musela přestat kojit, měla šílený trhliny a nehojilo se to...musí to bejt hrozná bolest, ta holka na pokoji fakt při tom kojení brečela

já jdu konečně do tý sprši

papa! 😉

cipisek007
23. srp 2009

Innko, však každýmu sedne něco jinýho. Já už nechci žádný Huggiesky. Někdo používá jen ty, my podle toho, co je v akci. Ale Huggiesky i kdyby byly poslední na světě, tak je nechci. Stejně jako u vašeho Pavlíka to dělaly Happy, tak u nás to dělaly Huggies.
Chuděra holka. Já mám ještě takový měkký stroupky na bradavkách doteď. Ne že bych krvácela, ale prostě jakoby odřený.

Tak papa a dobrou!

cipisek007
23. srp 2009

Co Jája? Neporodila nám??? Měla dneska poslední den svýho plánu 😀

inna12
23. srp 2009

Růst zubů
CHAMOMILLA VULGARIS
podáváme podle bolestí i 1x za 30 minut
- použití: přecitlivělost na bolest, jedna tvář je rudá, druhá bledá, teplota při prořezávání zubů, průjem,
záněty středního ucha a průdušek při růstu zubů
- dávkování: ředění 9 CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku.

ACONITUM NAPELLUS
- použití: extrémní bolest doprovázená neklidem, často zanícené dásně, dítě si je tře pěstí, zhoršení chladným vzduchem a nápoji
- dávkování: ředění 9 CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku.

PHYTOLACCA DECANDRA
- použití: bolestivé prořezávání zubů, úleva stiskem dásní a zubů, kouše matku
- dávkování: ředění 9 CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku.

CALCAREA CARBONICA
- použití: opožděný vývoj zubů i kostí, pocení na hlavě, řídká, kyselá stolice, baculaté dítě
- dávkování: ředění 15 CH - dávka 1x denně.

CALCAREA PHOSPHORICA
- použití: opožděný vývoj zubů a kostí, spíše hubenější dítě
- dávkování: ředění 15 CH - dávka 1x denně.

SILICEA
- použití: pomalý vývoj zubů, pocení na hlavě, drobné dítě
- dávkování: ředění 9 CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku.

MAGNESIA PHOSPHORICA
- použití: onemocnění u dětí, kterým rostou zuby - bez teploty, střevní kolika při plynatosti
- dávkování: ředění 9 CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku.

a už tu nejsem 😀

indigo
23. srp 2009

U nás bude dlouhej večír, já odpoledne vytuhla a mladej bohužel se mnou. Takže půjde spát tak o půlnoci... 😝

Nazdar Inuš!!! No vidíš, prsa lepší! 😎

Na porod budeš mít špatný vzpomínky ještě za rok... hele já když si vzpomenu na svůj první porod, brečela bych ještě teď. Když jsem podruhý otěhotněla, měla jsem noční můry z prvního porodu a budila se v noci zpocená a to nekecám. To je prostě tím, že jsou ty porody vyvolávaný a ty miminka to vycítěj, že třeba není "jejich čas" a jde to špatně... abych se z toho podruhý nezlbláznila, říkala jsem si, že horší porod než mám za sebou už zažít nemůžu, může to bejt jenom lepší. No a taky bylo. 😎

inna12
23. srp 2009

haha prej kouše matku 😀 😀

indigo
23. srp 2009

Míšo tak už budou zubatky obě! Snad to Terku moc nepotrápí... 😉

inna12
23. srp 2009

Indi ještě tě pozdravím a jdu, už tu běham nahatá... 😀

když já vím, že i ten další by byl vyvolávanej a mě ty bolesti šly pak už jen do zad ...ty do břicha byly šílený ale ty bych dala, ale tohle už fakt ne!!! kor ne uvězněná na zádech přitom celou dobu, žádná sprcha, vana, ohnutí, nic 🤐 ...ježiš nesmim ani vzpomínat, ja tam tak u toho zvracela, omdlívala...fakt už nikdy víc...nebo jedině stopro danej epidurál, to je jediná možnost nebo císař

cipisek007
23. srp 2009

Innko, moc děkuju! Už jsem si taky něco našla a odpovídá ta Chamomilla 🙂

Indi, no zatím jí to bolí víc než Báru, ta byla celkem v klidu 😒

cipisek007
23. srp 2009

Jdu do hajan, dobrou noc všem!! (snad nebude takový horko jako posledních pár nocí. Za dvě noci jsem propotila dvě košile 😠 )

indigo
23. srp 2009

Jen upauj, já se jdu věnovat prckovi 😠 a koukat u toho jedním okem na Chalupáře...

Dobrou noc divoženky!

A děkuju za pochvaly fotek, kdybyste někdy něco chtěly "vyrobit", není problém, stačí když dodáte hezkou fotku... 😎

cipisek007
23. srp 2009

Indi, beru tě za slovo s tou fotkou. 😉

Už tu nejsem.

inna12
23. srp 2009

tak už jsem vyspršená, jdu si lehnouti

Indi, co ta Zuzka, proč neodpovídá?

papa

petreva
23. srp 2009

Ahoj holky,
MÍŠO!!! Tak Terezka zubatí 😵 , chuděra má bolesti...musí to bejt dlouhej den, nosíte? Jakjde uklidnit, gelem? Pomáhá? A jak že se jmenuje??
INNIKU, to jsi šikula s kojem! Pomáhají rady Annag?
INDI, téda to jsi neměla nabízet...teď se na tebe sesypem! Ty mladý a strarý děti jsou fakt krásný!!
Kde je DADUNKA a JÁJA?? Taky BARČA a MENNY??

Holky, naše Elča už druhej den jí / nejí. dneska teda trhla rekord v nejedení...ještěže zítra razíme k Dr. sice je to zástup, ale stejně se musím optat. Při zubech se spíš jí víc ne? Ale ona v pusince nic nemá...a už jsem druhý den bez teplot! Aspoň něco!! dneska jsem s P. pozorovali Elenku jak se vzpírá na rukách, narovná bříško do roviny a upsne na kolínka. Je to jen sekunda, ale dostane se na ně. Co u dětí předchází lezení? Něco takovýho? A jak se dostanou do sedu? To jsou přiblblý otázky, co 😅

kacena00
23. srp 2009

čau holky!!! zejtra si počtu innuš porod, teda já už to taky budu muset sepsat nebo co!

innuš, mě teda v prodoce praskla jedna bradavka, ta měla k tomu tendence zpočátku furt, protože ji jednou malej blbě uchopil a jak ještě nebyly zvyklý..no tak sem s ní zpočátku taky bojovala takže je to fakt možný jen kvůli takový kravině... (moje kozy sou výsměch, levá praskala, pravá se zase zaboulovala...ještě malýmu dávám občas cucnout, takže furt laktuju, takže boule je furt..si oddechnu až defintivně zmizne)

Míšo já teda čumim, že máš bolavý prsenka ještě takovou dobu po tom, cos kojo skončila...chuderko..

jináč teda když si Innuš měla porod takhle dlouhej a nechaly tě na zádech...to mi tě je upřímně líto, mě na zádech nechaly já nevim...poslední 2-3 hodiny a myslela sem že se poseru, taky sem z toho blila (i když nebylo co), a nevim, jak bych vydržela delší dobu..ještě že ti to ten tvůj bobeš všecinko vynahradí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

holky jdu hají, jen sem se musela juknout co a jak a jak naše holky čekatelky na mimišky

a co ta zuza????