Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

menny
3. zář 2009

Ty jo Moni tak máš teď rovnou 2práce k tomu mimčo a kluka na 2.stupni
ty bláho klobouk dolu...mě by šmejklo..mám toho plný kecky takhle 😝
včera jsem s Dádou odpo ležela a koukala na DVD o amazonskym pralese (dostali to ve škole)
samo že u telky se mi začaly klížit oči, Dáda na mě mluví, já odpovídám, ale nedopovim, to už se mnou
Davča třese, co že jsem řikala..se mi ještě nestalo usnout uprostřed věty...jde to se mnou z kopce. Mít toho naloženo jako ty, tak už v 9h ráno chrnim za pultem a klidně ve stoje, při takovym záhulu.
To bych nezvládla.
S tim krámem to máš dobrý. Já mám tak 400-500m od baráku takovej pidi krámek, kterej zavírá v 17:30
a pak až 2x Billu a ta je tak na stejno...docela daleko na rvaní nákupu.

indigo
3. zář 2009

Jestli bude Matoušek po bráchovi, tak mu jedna holka stačit nebude 😀 tož se hlásíme za Simonku do fronty!!! 😀 😀 😀 Dobře, že se Davídkovi ve škole líbí. 😎 A Máťa je teda fakt drak! 😎

Hm, ani já víc nevím a to jsem teď dočetla. No nic, dobrou... 😎

mon73
3. zář 2009

No, teď se mi v krámu hodí, že je Tobi línej. 😀 No však až se mamka vydovolenuje, tak mně tam nikdo neuvidí. 😀

Vim že to k smíchu neni, ale normálně sem si tě představila jak mluvíš a.... no směju se ještě teď 😀 😀 😀 promiň 😅

To u Tesca ještě máme Kaufland a Lidl a klasik samošku mám opravdu před barákem, jen přes parkoviště. To Tesco je "kousek" dál, takovejch ani ne deset minut chůze.

mon73
3. zář 2009

Indi, sem tě chtěla přivítat, ale koukám, že se rovnou loučíš 😀

Hm, ten burčák je nějakej kyselej 😖 🙂

menny
3. zář 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jasně Indi

ještě jsem chtěla napsat, že jsme zrušily večerní kaše
Matouška po všech nemléčných (mléčný mu ještě dávat nechci)
taak bolelo bříško, že se budil 4-6x za noc.
Teď kojim před spanim s obou prsou a vydrží do 3 až 5hodin do rána

tak a jdu taky na kutě, ráno bude krušný ☹
tak papa krásný sny

mon73
3. zář 2009

Peťo, tak přiď nakojit ještě k nám, taky chci spát v kuse 😉 😀 Dobrou 😉

inna12
4. zář 2009

pěkný pršavý ráno 😖

Peťo,
jak píšeš o tom masíku, zrovna tenhle týden byla v Sama doma doktorka a tam povedali, že dítě by do roka maso vubec dostávat nemělo 😕, že je to obrovská dávka bílkovin, tuším říkala 15 %, oproti MM, který má 0,5% a že je to veliká zátěž na organismus, takže až po roce a to maxim. jednou týdně podávat maso 😲
docela jsem na to koukala, a kuřecí zrovna, že je plný hormonů, což je pravda, je tady i diskuze,jak z toho rostou dětem prsíčka, je to fakt hnus nadopovanej, a pro ty mrňátka asi fakt nic moc...
tak jsem ti to chtěla říct, ne že bych chtěla dělat chytrou 😝 ale zrovna jsme se o tom bavili se švagrovou, jak to dávali v tý telce...taky už je hotová, jak neví, co Martínkovi dávat a co je vhodný 😝

tyjo a je mi tě líto, v kterým patře bydlíte? nejde nechat kočárek někde ve sklepě? kde vubec bydlíš, že máš obě billy nastejno? to mě napadá, že někde u bazénu? kam chodí Davídek do školy? ja napřed myslela, že na Pražák, že bydlíte poblíž, ale to byste už měli do školy asi fakt daleko..

papa

petreva
4. zář 2009

Dobrý ráno!!
Téda tady byli noční ptáci 😅 Moni, takže odpol sváča vypadla a je UM? Nějak s tím budu začínat bojovat 😀 tak sbírám moudra...
PETO, takto je hustý s tím kojem! E mě pěkně kousne už teď natož se zubama. S tou kaší to je taky drsný...ona rýžová asi staví. A co kukuřičná, jen tak obyč ze zdravý výživy? Ne jako od Nestle nebo Hami atd?? Nebylo byl to lepší. Je to "jen" kukuřuřice, žádné přídavky nic...
INNIKU, vidíš, a to se razí, že přidat maso cca měsíc po zelenině a pak každý týden +1masovej den až se dostane na 6x týdně maso. To je ale hroznej rozdíl v názoru!!! To nesnáším!!! co je pak pravda a jak udělat nejlépe???Aby mělo mimčo dostatek bílkovin a vitamínů, železa atd a na druou stranu nezatěžovat organismus. Upřímně maso od roka je podle mě přehnaný...

menny
4. zář 2009

Ahojky 🙂
Innuš ty jo to je mazec!!!! Proč ti každej radí úplně něco jinýho!!!!
Ať se dopr....ty doktoři nějak domluví a hlásaj stejnou věc!!!
Tohle mě nehorázně štve!!!!! 😠 😠 😠 😠
hele a co třeba telecí??? Nebo jiný??? Co řikali??
(Je jasný, že rybu bych mu nedala)
maso má tak 2x, 3x týdně, asi to přehodnotim teda, zkusim něco najít na netu.
Třeba telecí obsahuje železo, tak zas by se mělo....ty vo.e tak vůbec nevim ☹ ☹

Evi no je to síla s kojenim. Nesmí ho teď nic při kóju nějak vyrušit a nebo když má prdík, tak stiskává ☹

indigo
4. zář 2009

Hezké ránko!

No jo Moni, jen jsem zašla, už jsem zase šla... 😀

Já to viděla (spíš slyšela a jedním okem i zahlídla) taky, o tom mase. Od roka mi taky přijde přehnaný, no ale fakt co doktor to názor. I když člověk hledá na netu, tak jsou ty informace různý, pak si vyber... 😝

Když jsem začínala s Tádou, doktorka říkala myslím po 7. měsíci 1x týdně, začala jsem až v 8mi, dávala pak 6x týdně maso a 1x týdně žloutek. A kuřecí je fakt pěkný sv***o, plný hormonů, takže kuřecího minimálně.

petreva
4. zář 2009

Peto, já všude četal o maso viz výše...když seženeš něco jiného,přijď říct, jo??Raděj bych více méně kupovala maso ve skleničkách, tam musí být aspoň hlídaný množství škodlivin, SNAD...
Ty jo, dneska bude ukňouranej den. Fňuká od samýho rána a nemůže být chvilku sama, tak pádím za ní. Morduje se na kolínkách a ječákuje u toho..

indigo
4. zář 2009

Peťoi telecí je dobrý, i hovězí, vepřový. Než kuřecí, radši krůtí, i když to už je skoro prašť jako uhoď... kuřecí tak leda "od babičky ze zahrádky", kdy aspoň vím, že není nadopovaný, aby rychle vyrostlo. 😖

menny
4. zář 2009

Ty jo holky, to je mi líto, že jsem ho tim masem cpala ☹ ☹ ☹
zas to ale nebylo dlouhodobě, dávám ho cca 14dní
ale štve mě to fakt
tak myslíte, že bych měla dát radši to telecí a tak 1x týdně????

Musim jít. Zas sem juknu. Zatim pa

petreva
4. zář 2009

Peto, vždyť jsi neudělala nic špatně, dko se v tom má vyznat...
http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls kuk sem 😉 ale je fakt, že je tam kuř. maso...
taky musímmmm

indigo
4. zář 2009

Petí já bych udělala takovej nějakej komromis, dávala bych tak 3x tejdně, telecí, hovězí... jednou za čas i to kuřecí, ale nemělo by bejt moc často. No já ho Tádovi cpala skoro pořád, když jsem vařila, tak z kuřecího, ostatní jsem mu dávala "jen" ve skleničkách. 😖 😝

Jé já se těším na příkrmy, to už nebudu mít miminko, ale velkou slečnu... 😎

indigo
4. zář 2009

Stejně se to všechno tak "nafukuje", já bych to s tím kuřecím neviděla tak černě, jen prostě třeba když dáš 6x tejdně maso, tak aby 5x z toho nebylo kuřecí. 😖

indigo
4. zář 2009

Kuokám, že si docela protiřečím... 😀 😀 😀
No radši taky mizim. 😎

indigo
4. zář 2009

Holky k těm taškám... uděláme tu hromadnou objednávku? A ujme se toho někdo nebo počkáme až bude Míša on-line? 😀 Chybí tu, co? 😀 😎 Já se toho vzdávám, potřebuju jí pak donýst domů nenápadně, aby chlapa nechytl amok, kdepak aby přišel poštou balík s taškama... 😀 😝

Inuš jak jsi s tou tvojí spokojená? Já jsem už překonala prvotní šok a jsem do ní už zamilovaná. 😎

menny
4. zář 2009

http://www.isatky.cz/envirosax-ekologicke-tasky...
já přemejšlim teď o týhle, ale ještě nejsem rozhodnutá
hromadnou objednávku nevim zda se připojim, když jsem mimo ČB ☹
Děkuju za pomoc ohledně toho masa 😉

inna12
4. zář 2009

Peťo, právě proto jsem ti to chtěla napsat s tim masíkem, protože ho papáte chvilku! neboj, určitě si nic nezkazila, ale s tim kuřecim radši opatrně 🙂
ja taky nevim, co je správně, jen mi to utkvělo z tý televize, jsme na to taky čuměli, že po roce jednou týdně jenom 😝 přesně jak vám, mi to taky přijde přehnaný a na netu jsou informace všude taky jiný... 😝
člověk se snaží, poslouchá doktory a pak je to špatně, to je fakt hrozný!!

Peťo, tak to jsem tipla dobře to bydliště 🙂 to teda fakt máte celkem daleko ti povim! 😖 my tabor furt planujeme aspon na tyden a furt se nejak nemuzeme dokopat, ja tam i potrebuju naky veci zaridit, tak cca za mesic uz bysme s malym jeli, tak se urcite sejdem!!! 😉

Indiku, tašku jsem teprv včír objednala, tak snad spokojená budu, Pavlovi se nahodou moc moc libili 🙂 tak jsem zvedava az to prijde, ještě se mi tam líbí dvě 😀 ale to jsou ty drahoty 😝

jojo Míša naše tu chybí..snad už to bude mít brzo 🙂

inna12
4. zář 2009

Peťo, taška pěkná! mě by se tak líbila ta organic bamboo, ale to je už pálka za takovou tašku 😝

lenkacar
4. zář 2009

čus holky tak jsem vám všem zkontrolovala růst miminek 😵 😵 😵 😵 ,rostou vám všem do krásy ,jak má indi tu společnou tády a mišky tak to je jak přes kopírák 😀 😀 😀 v tom artu se vyznaj 😀 😀 😀 ,tak se tu mějte moc hezky 😉

zuzka84
4. zář 2009

evi - me to nevadi tady probirat 🙂 . jen taky poradne zatim nevim, ale primar rikal ze nic vyznamnyho - jdem na kontrolu s tema ledvinama a hlavickou az 19. rijna tak uvidim.
Miso , vy taky chodite do te vyvojove poradny k primari neo ?

menny - teda ty mas sikulu, to gratuluju!

inna12
4. zář 2009

Zuzko, ty ledvinový pánvičky jsou prý docela častý u chlapečků a hodně se to vstřebává, tak třeba až tam pujdete, už to bude mít ok 😉
a co malej, jak spinká a tak? co kojení? co Davídek na Danečka??

Leni, ahoj, zajdi častěji 😉

dadunka
4. zář 2009

Ahoj holky, tak my dnes měli náročnou noc, šla jsem spát jako obvykle v půl jedný po krmení a čekala standartní noc (tj., že se vzbudí ve 3 a pak v 6) a on se mijášek vzbudil ve 2 a byl vzhůru až do 5 😠 Jako neplakal, normálně baštil, ale nevytuhnul po tom, ale byl vzhůru a pořád šermoval rukama, nohama, prohýbal se a prděl, děs. Pak pomohlo stáhnout ho pevně do zavinky a teď taky extra nespí. Takže přidávám Sab Simplex, ale napadlo mě ještě něco. Už asi týden má na zadních dvou třetinách tu moučnivku a zatím jsme na to nic nedávali. Četla jsem, že děti při ní mohou být plačtivé a neklidné, tak to možná má z toho nevím.
Ale poraďte, co na to??? Všude píšou genciánku nějakou slabší, pak zas že nepomáhá, tak nevím, dr. už v ordinaci není. Co pomohlo vám????

dadunka
4. zář 2009

Na zadních dvou třetinách jazyka tam chybí, pardon. 😔

inna12
4. zář 2009

Dadunko,
genciánku nedávaj, je to hnus a stejně se to vrací, objednej si v lékarně tyčinky Pagavit (hartmann), jsou glycerinocitrusový, jsou tam tři, stojí do dvacky, ty mu dáš denně jednu vycucat, Pavlikovi moc chutnali, cucal by pořád 😀 , pak homeo Borax 5 ch, je to fakt dobrý 😉 a žádný toxický jak ta genciánka..prsa si sem tam potři citronem, ty plísně nesnáší kyselý prostředí...
zadeček nemá opruzenej? pokud to má jen vzadu na tom jazýčku, přesně jako náš, tak to ani nemusí bejt moučnivka, ale i přesto jsem mu to tímhle přeléčila, je to naprosto neškodný 😉 nejčastěji se to má dělat na vnitřních tvářích a patře a na tom zadečku

inna12
4. zář 2009

a přesně takhle nám pavlík taky v noci " povídal" , jindy hned po pití vytuhne, jenže ho dam na přebalovák, plína čistá , tak zvednu nožky na novou a v tu ránu začal střílet, ale neskutečně! na mě, na podlahu, hrozný...bylo to fakt všude, i po nožkách to měl, takže do umyvadla..tak se probudil uplně a pak hodinu a půl se mrcasil v posteli a broukal a šermoval 😝

dadunka
4. zář 2009

Innuš, děkuji, zadeček opruzený nemá. Hned napíšu Danovi, ať mi to přinese z lékárny a myslíš, že to můžu takhle dát, že mi dr. pak nevynadá, že jsem se s ní neporadila?
A kolik dnů má cucat ty tyčinky, až do vymizení té moučnivky?
To homeo pro mě nebo pro něj?
Takže i kdyby to nebyla ta moučnivka, tak mu to neublíží?

kacena00
4. zář 2009

holky jen v rychlosti, nemám čas, bude oběd, ejn sem to tu rychlew zkoukla a dokud mám utříbený myšlenky...ad maso: našče doktrorka zase říkala, že je malej a rostou mu svaly a že ty bílkoviny potřebuje (jako nejen náš cyril ale dítě který začne dávat příkrmy

rozhodně u 6 krát týdně bych skončit nechtěla a to ona taky říkala... protože je to kravina i u dospělýho, ale že mám dělat tak jak je to příjemný i mě - já mám třeba 3 dny zeleninový a pak už cítím, že bych si maso fakt dala, mám ho třeba 2 dny a cítím, že už ho mám po krk, takže takhle prej je to OK.

a mě taky přijde logický, že s rozvojem kosterního svalstva ty bílkoviny potřebuje, podle mýho mu to žádnou zeleninou nenahradím...

peťo a co se týká masa "nevyhoněnýho" (promiňte mi ten výraz, ale přijde mi nejvýstižnější 😀 ) různejma hormonama a pokrytýho antibiotikama tak sem se tě stjnak chtěla zeptat jestli na příkrmy nebudeš chtít od nás karlíka??? mě ho klepne pro cyrilka michal teď v sobotu 😉 akorát ste mi to připomněly te´d valím

jen pro úplnost, sice vypadám jak kráva a hysterka protože se furt na něco ptám a něco řeším, ale výsledek je ten, že kontrola dopadla ok. bude sice menší má 65 cm) ale vejde se do nižšího průměru a růstová křivka s tou váhovou spolu krásně korespondujou (bála semse jestli na to, že tolik přibírá- za měsíc půl kila, neroste málo..zakládat půlročnímu děcku na obezitu a zdravotní problémy nechci) takže ok, ok, jen prostě musím skousnout ten blbej pocit a že se na mě sestřička dívá jak na krávu 😀

tak zatim, přijdu během dne a poreferuji více 😎