Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
19. lis 2008

Káčo, tvarovač prsních bradavek??? Já jsem slyšela o nějakých "čepičkáh" když máš vpáčené bradavky, ale o tvarovači teda ne 😀 Ale asi to bude dobrá věc, proč ne, ne??

Já mám pořád obavy, už teď mám čtyřky, bradavky jak hrom, že ho tím přerazím až "to" na něj vybalím 😀 😀 😀 to chudinka malá nedá ani do pusinky, bože 😀 😀 😀

A jak dopadla kontrola, všechno ok??? ASi by to měl kontrolovat nebo T2 nějak upozornit i gyndař, ne??? Alespoň že jsou takovéhle kurzy 😉

cipisek007
19. lis 2008

Čágo belo holky, tak nám kamarád spravil PC v rekordním čase 😀 Jupííí nebudu se nudit 🙂

petreva
19. lis 2008

Tak holk, ještě jsem si odbyla malou návštěvu, byla tu mamka a teď už musím fakt startovat a pádit do ČB.
HELI, jezdím každých 14 dní, když to jde...myslím, že z dlouhodobého hlediska to určitě pomáhá...jen jsou ty potíže moc "zažraný" a způsobený asi kde čím z dětství a z poměrů v rodině...tak to trvá déle než bych si přála. Přesto se mi nechce polevovat, protože nevím, jestli si "zdraví" lidé umí představit, co "nemocná" psychika dokáže...nechce se mi o tom psát, promiň, ale jsou to doslova hrůzy 😔
Mějte hezký den, asi se mi chce na velkou!!! Pardon za tuhle poznámku, ale normálně se těšim, až si konečkě dojdu, jsem praštěnec...

cipisek007
19. lis 2008

Jinak hlásím, že jsme v pořádku. Jen ten výtok mě pořád trápí a to tak, že už to není jen sem tam, ale zvlášť po ránu mám takový menší chuchvalce. Naštěstí nejsou nijak zbarvený, už jsem přestala používat i slipky, abych viděla na kalhotkách, jakou to má barvu. No uvidíme.
Včera jsem si musela vzít dopoledne panadol, příšerně mě bolely kyčle a třísla. Ani jsem nemohla chodit, sedět, ležet. Naštěstí pomohl a dneska je to lepší, tak nic do sebe cpát nebudu.
Jinak mám už sbalenou tašku. Mimi věci vyžehlený, už jen připravit postýlky, ale to ještě tak 2 týdny počkám. Těším se na příští středu, až dr. bude měřit holčičky, moc by mě zajímalo kolik měří a cca váží 🙂

cipisek007
19. lis 2008

Peťo, jdete ještě na UTZ k Čutkům, nebo už budete čekat jen na porod?

kacena00
19. lis 2008

čau, no Hlečo, on to je takovej jako by klobouček, ale není to ten na kojení, ale skládá se ze dvou části a působí to (jestli jsem to pochopila dobře) na tom mechanismu, že tlakem působí na vazivo, kterým je přichycená bradavka a to vazivo vytahuje, protože nestačí mít malý nebo velký nebo nalitý prsa (s nalitím nemám problém, dnes ráno letělo další triko opět do špíny, ale miminko prý má na patře jakýsi bod a tam by měla bradavka dosáhnoutaby mohlo v pohodě začít pít., no a tím, že moje by na ten bod nedosáhla, měly bysme zpočátku asi obtíže a taky bych se na to mohla časem vykvajznout a to bych nerada. takže sem ráda, že vim co a jak. na gyndě mi nikdo nic nekontroloval.

ze včerejšího kurzu to z 20 těhulí dělali tu kontrolu jen jedné těhulce..

straspytelka
19. lis 2008

Ahoj holky, jsem v pořádku, jen na mě padnul nějakej spín.Koukám na vás a hladím bříška 😉

helik3
autor
19. lis 2008

uf Míšo to jsem ráda, že jste v pořádku 😉 tak dneska už je lépe, tak to je super! Vydrž prťka vydrž!!!! 😀 😀

co se děje Strašpy??? nějaké rodinné problémy?? Anebo tak všehochuť??

Hele co je s Menny?? Nebíte někdo?? SE tu neukázala 😠 Snad je v pořádku, jsemna ní zvědavá jak pochodila v porodce při prohlídce 😉

Evi, nedokážeme si to představit, to je pravda, nikdo si to nedokáže představit dokud to nezažije-to je tak se vším, akorát se někdo dokáže lépe vcítit a uvědomit si problém jiných, ale dokud to neprožije, nepochopí...

Káčo tak teď tomu nerozumím vůbec, jakože z 20-ti si to nechala jenom jedna zkontrolovat??Anebo jenom jedna to jako používá a zkouší jeslti to pomůže???

helik3
autor
19. lis 2008

jéé ještě jsem měla dotázek na naší baby prodavačku 😉 hele Mončo co kočárek CAualplay S4?? Co ty na něj říkáš?? 😉

kacena00
19. lis 2008

nene, jen jedna z 20 měla překontrolováno od gyndaře nebo spíš jeho sestřičky, že je má na kojení připravený, jinak to žádnej doktor ani sestra nekontroluje..přitom je to podle mýho celkem důležitý, jinak nakonec přes počáteční ostych sme tam vlezly všecky kurzařky 😀

Míšo, jen hezky pohromadě spolu 😉 to je fajn!

strašpy, doufám, že ti je líp, že ten splín není na dlouho...

Evi a ty se drž!

straspytelka
19. lis 2008

Ale tak nějak na mě padlo vzpomínání, stes...všechno dohromady, ani filmi na mě nezabírají.Snad to brzo přejde 😒

kacena00
19. lis 2008

straspy doufám, že se z toho smutnění brzy dostaneš 😉 je jasný, že takovou ztrátu v sobě budeš mít pořád, ale tvoje miminko ti to vynahradí

cipisek007
19. lis 2008

Peťa je v pořádku, jsem s ní ve spojení přes SMS, koukněte do ARŤáckých snažilek, tam napsala příspěvek.
Jinak v porodce nebyli, prej se tam rodilo o sto šest 🙂

A holky, nebojte, kdybych náhodou skončila ve špitále, tak někomu z vás, na koho mám číslo, písnu SMS 🙂

menny
19. lis 2008

Ahojky
Nemůžu nějak spát

Helčo ten kočárek v Honzíku objednat už nejde.
Jinak objednali jsme ho v ČB v bejbycentru a je tam
o 4tis levnější než u nás v dětskym domě.
Jo a budem mít ten Casualplay S4 jak ses na něj tady
ptala myslim Monči.
No jsme z něj děsně nadšený 😵

Jinak v neděli jsem omdlela ☹
Pak zvracela, tak jsme mazali na pohotovost,
Mám trápení s nízkym tlakem. Neni to jen změnou
počasí, ale malej už je docela velkej a tlačí mi občas na nějakou
žílu nebo orgán a tlak jde dolu. Tak nějak mi to dr. vysvětlil.
V nemocnici jsem měla tlak 100/50 tak sestra valila voči, že by chtěla
vidět ten tlak, kdy jsem omdlela.
No jsem to případ co? Hlavně, že můj nízkej tlak nevadí miminku.

V úterý jsme byli na kontrolnim utz na genetice. Byla tam pani dr. je naprosto
úžasná. Matýsek je podle utz v pořádku až na onu věc a i to by neviděla
tak černě, takže obrovská úleva a radost.

Malej má 32-33cm a bez pár dkg 1kg 🙂 😵
Ode dneška za 3měs mám první termín porodu...to to letí

Tak a jdu vás pořádně dočíst holky moje 🙂

menny
19. lis 2008

Tak mám vás dočtený
Jste berunky, že na mě tak myslíte!!!

Helčo sleva v Honzíkovi je i na kočárek...na vše nad 10tis.

Pokud budete mít někdo zájem kupón ráda daruju 😉

Strašpy copak, depka? Ráda bych rozveselila, ale nevim jak.
Ať brzo vypadne mrcha jedna 😉

Evi, vim jak dokáže hlava potrápit. Mozek si někdy dělá co chce. Znám to.
Moc ti fandim a držim palečky, ať to dobře zvládneš 🙂 😵

Kačko super, že tě kurz baví? Já si ho prvně taky užila.
Prosim tě, měli jste ho teď v úterý??

menny
19. lis 2008

tak a jdu hají
Sem toho nějak moc napsala 😅
Posílám krásný sny všem 🙂
Dobrou

mon73
20. lis 2008

dobré ránko 🙂
Menny, taky sem včera nemohla spát, tak sem si asi do půl dvanáctý četla. Zas mně boleli klouby, hlavně kyčle. A ve čtyři mně vzbudila křeč. Když sem jí z lítka dostala pryč, tak přešla dopředu do holeně. To se mi teda ještě nestalo. 😖
Tzy si byla u "Čutků"? Jestli jo, tak ta doktorka je opravdu moc příjemná. Hlavně že je vše jak má. 😉

Heli, ten kočárek je dobrá volba, Menny potvrdí 🙂 😉

Kačko, ten "vynález" na v páčený bradavky máme od Aventu, a je to šíleně drahý. Stojí kolem 1000,-. Neřikali vám o něčem levnějšim?

mon73
20. lis 2008

tady je ten vynález, maj buď jednen nebo dva ks v balení
http://www.i-kram.cz/29-Pro-maminky/299-AVENT-N...

menny
20. lis 2008

dobré ráno
Ahoj Mončo 🙂
Křeče do nouhou jsem měla děsný s Davídkem
Nebereš na to magnesium? To pomáhá
Už máš zbaleno do porodky?
Ty jo za chvilku už budeš chovat miminko.
Bude to teda ten Tobiáš?

Každou chvilku mi má přijet opravář na pračku.
Jsem trubka, urvala jsem otevírací madýlko u dvířek
a kůli tomu jsem týden nemohla prát

menny
20. lis 2008

Jo na utz jsem byla u Čutků. Tu dr mám z nich nejradši. Moc
pěkně jsme si popovídaly.
Holky mě tak teče furt z prsou. Teď už z obou.
Nerada spim s podprdou, ale budu muset. Ráno mám vždycky pěkný
koláče na triku.

cipisek007
20. lis 2008

Dobré ránko holky!

Mě o spaní něco povídejte. Jsem už k uzoufání unavená, do toho včera celej den holky dělaly jak ďáblové a v noci mě chytil strašnej břichabol, až jsem se vyděsila a pak jsem se vzbudila zpocená úzkostí. To se mi stalo už po třetí během těhu. Nikdy jsem nevěděla co to je úzkost. Je to hnusný a vždycky mě to chytne v noci ☹

Peťo, co se týče toho sekretu z prsou. Čoveče, já se sice občas vzbudím s malýma kolečkama na noční košili, ale není to nic hroznýho. Až se bojím, jestli budu mít vůbec mlíko, myslíte, že to má to to vliv?

kacena00
20. lis 2008

ahoj a dobré ráno,
Menny kurz byl a opět to byla velká legrace, ty 3 hodiny uběhnou jak blázen, ona má Olina šílený hlody a když předváděla jak dejchat při porodu a vyprávěla o nějaký známý, která se tomu bránila a pak si opravdu krásně zasténala, tak sme věřily,že tyhle dvě se při porodu fakt natlemily, jak řikala

ale hlavně sem moc ráda, že se věci u Vás obrací k lepšímu a na dalším UZ Vás paní doktorka takhle povzbudila, to je supr, a snad se srovná i ten tlak, co by na něja mohlo pomoct?...kafe to je na chvilku..hm, asi ti nezbyde než být jako doposud trpělivá, teda ty si ten jinej stav vychutnáváš od začátku...

a ty kolečka se u mě objevěj vždycky jen na chvíli, tuhle sem si fakt promasírovala večer prsa, ze všech stran, abych jako posílila to vazivo, ráno největší kolečka za tu dobu co se dělaj a teď už dobrý, tak nevím, jestli sem to mlezivo vysunula a může to na to mít vliv, třeba to tím na pár dnů dá pokoj 😀

Mončo, to nám tam ukazovala, když se sejdou na nějaký akci s avenťákama, tak už z ní netušej, protože tu stříkačku pškně zkritizovala, dá se koupit i obyč stříkačka ustřihne se , píst se vloží do tý ustřižený strany a tou neustřiženou se může nasávat 🙂 a celá ta sranda stojí do deseti korun, ale já mám v plánu takovej klobouček, to nám tam nechala kolovat, je to takový kolečkoz ...asi silikonu, bylo to takový měkčí než z umělý hmoty a já to pak třeba vyfotím, akorát sme se tam všici dost zdrželi a přišla jí tam paní na masáž, takže už sem se nějak zapomněla poptat, jestli má zkušenost i s kloboučkem od jiný firmy, takže to poří¨dím až po dalším kurziku

kacena00
20. lis 2008

Míšo buď v klidu, některý holky to nemaj vůbec a krásně kojí, neboj 😉

menny
20. lis 2008

Míšo ahojky
Myslim, že to vliv nemá. Jedný kamarádce to
teklo od 3.měs a kojila holku do 1,5 roka. Druhý
to teklo od 6-7 měs a mlíka měla hodně málo.
Mě to začalo s Dádou 14dní před porodem a kojila jsem
20 měs a uživila bych děti 3. To je různý, takže podle
mě to neovlivňuje.
Jak si psala o tom výtoku. Tak ty chuchvalce mám od
začátku. Dr mi řek, že to vůbec neva. Prý mám víc prokrvenou
dělohu, což je běžný.

Ty jo kde je ten maník na tu pračku 😠

cipisek007
20. lis 2008

Kačko, to je super, že ty těhukurzy jsou zábavný. Taky jsem na nějaký chtěla chodit, ale... Holt musím získávat informace z internetu 🙂
A co se prsou týče - to jsi mě trochu uklidnila, mě ani moc nenarostly, když kolikrát vidím v TV nějakou těhotnou VIPinu, jaký má monstrozní prsa, tak se až divím. Mě se fakt zvětšily jen nepatrně, nevíc se mi zvětšil objem pod prsama.

cipisek007
20. lis 2008

Péťo, čauky.
Tak to je dobře (prsa). Někde jsem slyšela, že holky s velkýma prsama mají problémy s kojením a mlíkem, že nejlíp jsou na tom ty, co je mají akorát. No uvidíme za pár týdnů 🙂
Ten výtok je fakt prudící. 2-3x do týdne si teď zavádím ten vitamín C v čípkách, tak je to lepší. No hlavní je, že ty chuchvalce nejsou krvavý nebo nahnědlý.
Teda já jsem dneska unavená ☹

cipisek007
20. lis 2008

Peťo a půjdete ještě k Čutkům, nebo už budete čekat jen na porod?

kacena00
20. lis 2008

záleží asi, kolik je tam tý žlázy a to právě není závislý na velikosti, no necháme se překvapit... třeba nakonec my budeme mít prd, i když mám mlezivo od 20 tt a budu jak magor nosit klobouky 😀

menny
20. lis 2008

ahojky Kačko
😀 jí Olina je dobrej kolík 😀
Já jí právě musim brnknout a domluvit se s ní na
těch našich schůzkách
Jak píšeš o tom silikonovým kloboučku, tak ty si
holky moc chválily 😉

kacena00
20. lis 2008

tak to je fajn, když už to někdo má odzkoušený, já právě vím, jaký trauma bylo kojení pro segru a její mimčo, žádná radost jen stres a hysterie a pak odstříkávala a ohřívala svoje mlíko v lahvích, no pakárna, jestli se tomu dá předejít,tak sem šťastná jak blecha, Péťo, první dvě lekce si prostě musíme vyposlechnout, protože to sou pindy naší mindy - jedna z hlášek té PA co kurz vede, já se fakt výborně bavim