Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

peda
23. říj 2009

Ahojky 😉

Indi,to jsi teda měla den,Míša je takovej nespavec?Jak si se ptala na ty padající vlasy,asi to máme všechny,je to hormonální.U vás kojících je to drobet horší,ale mělo by to zkončit koncem kojení.Je dobrej čaj z listů ořechu,po umytí přelít jak z těch kopřiv,ale barvý,pro blondýny to není,ty kopřivy,kopřivovej čaj,injekce vitamínu B,ty zaberou téměř vždy spolehlivě,kvalitní kopřivovej šampon,kapsle z panthenolu......

peda
23. říj 2009

Míšo,Baruška je chuděrka zarýmovaná?a odávala jsi večer?to cvičení je ted na prd,i když se doma topí,tak jsou nahatý takovou dobu a tolikrát denně.Nevíš,jestli jsou někde vyfocený ty cviky?nebo pořádně popsaný?já se koukala na net a nic jsem nenašla

Já se musím nachystat,máme dopo cvičení...Elli se dneska zbudila v 6 hodin 😒 a už neusnula.Dneska mi to teda neva,už zase spí od 8,bude alespoň vyspalá na cvíčo

cipisek007
23. říj 2009

Pedí, jojo se segrou jsme jí odsály. Má hnusný dlouhý hleny, který bych tou odsávačkou do pusy neodsála a vysavačovou jí neudržím. Krásně spala celou noc. Venku se jí taky dobře dejchá.
Cviky nikde focený nejsou, zrovna v pondělí jsme se na to ptali kvůli tomu cviku novýmu. Nevím proč. Možná proto, aby to lidi nezkoušeli samy.

peda
23. říj 2009

Taky si pamatuju,jak jsem na Marečkovi seděla a kolenama držela ruce,byl to masakr...Tak ty cviky by mohli mít nakopírovaný v ordinaci a dát ti ho tam 😠 kdo si to má pamatovat,tam je na to chvilička,ještě jsi ve stresu a nervu a naučíš se to blbě a výsledek to nebude mít žádnej...

Já musím letět,Elli ještě spí a já vylezla ze sprchy,nemám nic nachystanýho,tak papa

cipisek007
23. říj 2009

Pedí, no to je náš případ 😅 Když jsem tam byla napředposled s Barunkou (terezka měla ty průjmy), tak mi dala novej cvik. Jenže já jsem ještě ten den odjela s Terkou do nemocnice, takže jsem ho pozapomněla a když jsem ho pak cvičila po x dnech znova, tak jsem natáčela hlavičku na druhou stranu než jsem měla 😖 Oni jsou tam sice tolerantní, ale já si pak připadám jak idiot. 😠

peda
23. říj 2009

Míšo,jsem na tom úplně stejně,úplně se děsím,že nám dají novej cvik a já,než dojedu domu,tak ho zapomenu.Ale mám výhodu,ty to znáš 😎 tak mi poradíš.A ještě taky vojtí jedna holčina ze cvičení,ty mají Kolářovou i jako dětskýho pediatra a jsou stejně starý jak mi a vojtí od 6 týdnů.Klučík je moc šikovnej,krásně se obrací na bříško,Elli leží jak lívanec,teď teda,abych jí nepomlouvala,zvedá nožky nahoru a převáží se jí a tím se dostane nastranu a pak zase na záda,ale to je všechno.Jsem zvědavá,co nám na to řeknou v pondělí u Kolářový,ono i to přetáčení je věda,musí se to naučit správně a já nevím,jak to správně je.Mája se přetočil a bylo,toho sem nekoumala,jak se přetočil,přijde mi,že Elli moc koumu,ale už mi ase hrabe právě z toho vojtění a z toho,jak tam zase budu zprdnutá,že to děláme všechno blbě.

Tady je nějak mrtvo,ale ani se vám nedivím,že nečučíte do netu,mi byly na tom cvíču,pak jsme tam daly kávu,pak jsem zajela na socílku,kůli mateřský,tam na mě koukala jak na vola,co jako chci za papíry,že až ukončím ten rodičák,tak že mi to pošlou domů a s tím pak na ÚP.Tak nevím,všichni si to nosí na sociálku potvrdit,ale já jsem asi vyjímka,nebo co 😠 .Asi,jak jsem OSVČ,nebo co.Ale na přepážce seděla ženská,co sedí v kanclu s mojí macechou,tak ta si na mě zgustla,udělala ze mě vola,ani na malou se nepodívala,přitom mě moc dobře zná a ví,kdo jsem,kravka jedna.
Přitom už tam nikdo nebyl,a paní co sedí na infu,tak za mnou přišla,jestli si může malou pochovat.Byly jsme tam úplně sami.
Jinak mi volal ten můj hujer ze školy,že dostal z matiky 3,teda nejdřív volal P a brečel mu do telefonu,že se bojí domů,tak P mi volal,abych to vydejchala,než si pro něj půjdu do družiny.Tam teda musel mít chyb,teď se učí takový příklady jako 28+64 a tak do toho násobilku 7.Ale bylo to prej z těch příkladů,tak jsem na to zvědavá.
Taky jsem byla v tescu 🤐 😝 😔 😀 😀 😀 já tam fakt nesmím chodit 😝
Už se těším ven,je tam parádně dneska.
Tak papa

cipisek007
23. říj 2009

Pedí, co na cvíču, dobrý? Co tam vlastně děláte?
Jj, dyžtak poradím, když budu moct, ale nám vždycky sestry, říkaj, že kdyby jsme si nevěděli rady, tak máme zavolat a když to nepůjde pomoct ani přes telefon, tak nás někam vecpou a zkusíme to znova.
Jo některý ženský musej bejt za důležitý a to i když jsou známý 😖
Hujer ze školy 😀 😀 😀 malej, ten musel mít strach 😉
Co jsi koupila v Tescu?

My jsme teď přišly z venku, je tam úžasně. Jen Barča to celý prokejchala a prokašlala, tak jsem radši jakmile se obě probudily šla domů. Jen tam furt něco lítá, jednak pavučinky a jednak nějakej ošklivej zelenej pidihmyz a já toho měla plnej kočár.

mladamamka
23. říj 2009

Ahoj holky promiňte, že Vám sem lezu, ale chtěla bych se Vás zeptat jestli jste měla ňáká alergii na spermie a jestli jo jak Vám to léčili. Dík

petreva
23. říj 2009

Ahoj holky!!!
MLADAMAMKA, tak já ti bohužel neporadím, takový problém jsme neměli. Ale asi by se to řešilo Prednisolem, ne? Určitě se ozvou další holky. Na imunol. vám to vyšlo? TAk měli dát nějaké doporůčo co s tím! Nebo v Arti, co na to??
INDI, jo Vigantol!!! Já zase všechno svádím na zuby. e. nespí,rostou zuby, E. řve, rostou zuby, E nejí, rostou zuby. Líp se mi to pak snáší a snad je mi jí i líto 😀 , vždyť jí rostou zuby 😀
PEDI, to je baba jedna na přepážce. Nesnáším ironii a takhovejhle zlej nadhled! A co že jsi pořídla v tom Tescu?? Ještěže ho tu nemáme 😉 Už máš fusak??
MÍŠO, ty jo, B. takhle rýmuje?? HeleĎ chtěla jsem se zeptat na ten odpařovač. Kupujete do toho ty výměnný filktry nebo co to je?? Nám to přijde hrozně drahej provoz. A zase ty, kde se nic nemusí vyměňbovat jsou dost drahý. Ale nějkej chciiiii.
Na rýmu, jak Elenka tudle měla, byl úžasnej sprej s Eukalyptem. Fakt boží! Stříkli jsme jí před spaním do postýlky a myslím si,ž e se jí dobře dejchalo. Dlouho tam vydržel.

Dneska se mi to naše zvíře postavilo v kočáru! Často jí vozím na bříšku,protože se na zádech vzteká, když nespí. Nevydrží jen koukat a když jeto přeci nuda...takže čučí na bříšku a dneska mi tohle předvedla. TAk to nevím, jak jí budu vozit. Kšíry se tam nikam nedaj připoutat, tak nevím.

cipisek007
23. říj 2009

Evi, tak to netuším, tam je jen jeden filtr, kam se přímo do něj kapou ty esenciální oleje. Nemusí se vyměňovat tuším. Tenhle zvlhčovač má i Jája a Zuzka. Zatím jsme do něj ale ty olejíčky ještě nekapali. Jen máme zapnuto a pouští to páru.
Sprej? Jakej? To je asi dobrá věc, to bych teď pro Báru potřebovala!
Vy nemáte v kočáru kšíry? My jo, ale je fakt, že my nemáme vyměňovací korbičky, my z toho v čem leží rovnou uděláme kárku.

Mamčo, tuším, že se to řeší prednisonem a na nějakou dobu je zakázanej styk bez kondomu.

mladamamka
23. říj 2009

Holky mám doporučení 3 měsíce sex s kondomem plus prednison. Do artu mě objednali až na 6.listopadu. Některý holky psali, že ta alergie nevadí když budu mít IVF. Tak třeba nebudu muset čekat tak dlouho a příští měsíc se do toho zase vrhnu.

indigo
23. říj 2009

Ahoj kočky! 😎

Mamko - alergii na spermošky našli mě, v Artu. Nasadili prednison 5mg každý den min. měsíc před každým ivf + gumisex. Ten prednison radši dýl. A taky jsme měli ivf, takže to asi nějak vadí.... 😝

Pedí!!!! My se Zuzkou a prťatama a raubířema taky dneska byli v Tescu, viděla jsi nás? 😀 Asi kolem čtvrtý... naštěstí jsme se vyhnuli tomu "šodavýmu" úseku 😀 jen Táda má nový slipky, s mašinkou Tomášem. Nerada dávám slipy, radši boxerky, ale pod punčocháče se ty trencle tak muchlají... 😝

petreva
23. říj 2009

Míšo, no my vyndáme celý hluboký kočár a nacvaknem sporťák. Nejosu tam žádný očka nic. Elenka se mi tam asi stejně na zimu nevejde. TeĎ ji tm mám namáčklou ve fusaku. Uvidíme.
Je to tenhle sprej: http://www.justnahrin.cz/produkty/speciality_ju... měli jsme ho půjčenej a byl super. Stříkali jsem ho E. i do kočáru nebo na plínečku, kterou si přikrejvá pusu. Stačí ho úplná slza a provonělonám to celou ložnici. My jsme si koupili krém, tymiánovej, je prý dobrej při nachlazení mazat na hrudníček, při kolikách na bříško. Já ho využila ipro sebe když na mě něco lezlo, bolelo v krku, tak jsem si ho namazala, zavázala a do rána byl pokoj. Nebo s tím manažu E. krk a ono to aroma jí "dojde" až do nosíku akrásně jí ho protahuje. http://www.justnahrin.cz/produkty/bylinne_kremy... Nejde tokoupit nikde, musela by sis na těch stránkách najít prodejce. Kdyby ti to nešlo a stála bys o něco, tak ti to tu objednám a hodíme srazíka. 😉
MAMKO, když se nad tím zamyslím, tak na IVF, je léčba asi zbytečná, ne? Ale zase aby tělo přijmulo cosi, kde bude spermijka 😕 nevím 😕

cipisek007
23. říj 2009

Mě jebne, oni teprve teď usnuly!! Vytuhly při pohádce v 19hod a pak 15 minut spaly a doteď jsem je uspávala. Jakmile jsem zmizela z ložnice, tak šílenej jekot od jedný, pak druhý. Hrozný 😠

cipisek007
23. říj 2009

Evi a nebylo to pak všecko mastný? Uvidím, počkám jak dopadne tahle rýma a pak zkusím koupit nějakej ten esenciální olej do toho zvlhčovače. Ale díkes, jsi moc hodná 😵

petreva
23. říj 2009

Míšo, vůbec ne. Ono se to tak rozprášilo, že po tom nebylo památky. HeleĎ, já taky tak uvažovala,pořád bych ten zvlhčovač chtěla, tak jsem si říkala, že dám případně kapičky tam, I když se mi líbila ta služba, že ho stříknu i do kočárku...ale což. Takže jsem si koupila ten krémík. Uvidíš, ta možnost tady je 😉

cipisek007
23. říj 2009

Když ona právě venku dejchá dobře. Až na dnešek teda, to celou procházku prokejchala a prokašlala. 😒
Kdyby něco, tak já se ozvu 🙂

petreva
23. říj 2009

😉

inna12
23. říj 2009

ahojky 😉

Baru a Evi, mě tak napadlo, jestli ty vaši andílici nemaj to blindění z atb...že jim to porušilo to střevní prostředí, ono se hooodně dlouho u těch miminek obnovuje a pak stačí trošku poškádlit jídlem a vrací to 😝 to mě jen tak napadlo, nemohlo by to být z toho?? nebo už blinkali před atb,což??

Pedí,
sem si nakoupila masíko na zítra na ten tvůj receptík! zní to teda zajímavě, sem zvědavá na to lečo tam 😅 jen sem asi koupila blbý 😝 jak dlouho to celé pak zapíkáš?? kolik tam mám nalejt tý smetany?? díky 😉

Míšo, chudák Barča..to je tim blbým počasím ted 😝

jinak ja zvlhčovač moc chtěla, ale sem to až asi moc zkoumala, sem blbá a dobrala se k závěru, že teda fakt nevim jakej a asi žádnej 😝 každej typ má svoje mínus...vznikaj tam bakterie, často se to musí měnit, voda plus ty filtry nebo co, z nákých sou mokrý podlahy, náký sou hlučný atd atd..a někdy efekt při měření prej nulovej!!!!! takže sem neobjednala zatim nic 😝 😀 dávám mokrej ručník přes topení a je to zatim ok 😝

zdravím všechny a hezký víkend! 😉

cipisek007
23. říj 2009

Innko, já musím z vlastní zkušenosti říct, že se při topení líp dejchá s tím zvlhčovačem. Když jsme topili v zimě a na jaře, když byly holky prťavý, tak jsme taky všude dávali mokrej ručník na topení. Nedá se to srovnat. S tím ručníkem se mi blbě dejchalo, snad ještě hůř než bez něj. Ten zvlhč. co máme, tak nemokří koberec, není hlučnej a opravdu je znát, že je v ložnici lepší vzduch než v jiných místnostech 😉

Jdu do hajan, mějte klidnou a dobrou noc 🙂

indigo
23. říj 2009

Za nás - máme tenhle moooooc fajné! 😎
http://www.lacnyjozko.sk//biela-technika/domace...

indigo
23. říj 2009

Jinak mi nespí ani jedno dítě, Táda už byl dost unavenej, ale prošvihla jsem včasný okamžik na spánek a teď je prostě čilej. Miška má na spánek ještě čas. Máme tu veselo... 😝

Co ta víkendová procházka? Jestli se vám chce, mně taky, jestli ne, mně taky ne... 😀 😎

indigo
23. říj 2009

Jinak co mám možnost srovnání - mokrej hadr na topení (u nás momentálně nereálné, v ložnici netopíme 😀) - vždycky byl ten vzduch sice vlhkej, ale těžkej, takovej jako "že by se nožem dal kájet", při zvlhčovači je takovej lehounkej.
Při laryngitidě měl Táda obloženou postýlku plinkama a stejně to prd pomáhalo. 😝
Jo, ještě - na horkým topení je ten ručníka za chvíli suchej a aby to mělo ten zvlhčovací efekt, musel by se tak co 2 hodiny měnit, celou noc, celej den...
Tímto nenabádám ke koupi zvlhčovače, sami ho máme "chvilku", letos ho budem používat druhou zimu. 😉

indigo
23. říj 2009

Tedy myšleno mokrejma plinkama... a dost monologů!!!!! 😎

mladamamka
23. říj 2009

Indi jdu až 6 do Artu dřív nemají mkísto a zrovna budu mít ty své dny a to jsem jí to říkala. Takže měsíc než bych šla znovu. Písni mi prosím něco o tom blíž do IP děkuju.

inna12
23. říj 2009

holky, díky za zkušenost 😉 musim to promysleti ještě! ja právě četla, že se třeba ta místnost musí pořád hlídat, aby tam bylo zavřeno a tak...ja mam na topení ten odpařovač keramickej, tam denně měnim vodu a ten mokrej hadr, a zatim se mě teda dejchá dobře, nevim jak malýmu, ale už tak nechrčí, rýmu nemá...ale ja moc netopim..tak to zatim jde, jiný to bude až budu muset přitopiti..tak asi taky pořídím 🙂

Indi, já na procházku pujdu ráda! tak co zítra? vyhovovalo by ti to kolem řeky???
Terez je ted v divadle, ale napíšu jí, co ona na to...

jinak ten náš Pavlík je tak hodný dítě! on mi dnes chtěl udělat radost, abych se o něj nebála, že je normoš, když tak spí a dneska předvedl pravej opak!!!! 😀 😀 😀 za celý odpo naspal tak hodku!!!!! nevídáno neslýcháno a odpadl až v půl devátý 😝 ten je hodnej co? aby mamka neměla strach 😀

mmch mě pěkně se...ou ty moje kozy...ja prostě začala znova odsávat před každým pitím 😠 strašný,prostě mlíko mu furt protejká nosem, to už neni možný! a dneska sem odsála přes 200 do mrazáku..no pije se mu líp, ale stejně mu to asi teče furt hodně, mě to pěkně točí, odtrhává se od prsa, brečí , když má fakt plnej, ja zase sr.... s odsávačkou, sterilizovat, hlavně v noci mě to baví 😠 😠 tak dneska sme trénovali jinou kojící polohu...zatiim nic moc, je z toho hotovej a nechce moc tahat v jiný poloze, sleduje všechno kolem 😖 ja nevim, jestli mam tak moc mlíka nebo náký "širší" ty kanálky, že toho má plnou pusu a nestíhá polykat..a že on se snaží to lemtat rychle a stejně nestíhá! ☹ ach jo..

peda
23. říj 2009

Ahojky 🙂

Inní,peču to tak necelou hodinu,aby bylo to masíko měkký,záleží,jaký je,jak je vysoký....Lečo právě je lepší hustější,dražší 😠 a smetanu,nebo šlehajdu tam nalej celou,jako okolo toho masíka a co zbyde,tak na masíko,vlastně na sýr,to je poslední vrstva...

Míšo,na cvičení,no mimi leží na podložkách,různě je polohuješ při písničkách,nožičky k tělíčku,masíruješ takovýma ježečkovýma míčkama nožičky,loktem do patičky kovej,kovej kováříčku,cvičíme na míčích,před zrcadlam.houpou se na takovejch lehacích houpačkách,jezdí po lavičce jako na klouzačce...ale hlavně něco cvičíš s těma mimi,na bříšku,na koníka,na zádech,povídáme o příkrmech a tak....
Tak si byla samá muška?já šla ven až půl6,přišla jsem po 7 hodině,bylo příjemně 😵 😵
V tescu jsem se musela držet a pěkně mě naštvali,kombinézu chlupatou,co jsem s velkou slávou koupila a při placení se kroutila jak hadice,stála 700 tak jí mají za 350 kč 😠 😠 😠 by mě jeblo...zase tam mají slevy.Naštěstí jsem neměla peníze a potřebovala jsem něco drobet nakoupit,ale neodolala jsem a koupila setík čepičku a rukavičky chlupatý,máme už k tomu mikinu,mají ještě botičky a deku 😨 😨 tak až příští týden 😎

Evi,ten just je fakt dobrej,ten eukaliptovej sprej jsme taky měli a takový balení všelijakejch mastiček,kde byla i ta timiánová tam byla,asi to někde mám,ale už to musí být leta prošlý.Jezdila k nám do práce paní....Evi,ach jo,ty zuby 😀 😀 vymyslela jsi to dobře 😀 😀

peda
23. říj 2009

Indi,já tam byla okolo 1,jela jsem tam z tá sociálky,tak asi tak,tak to jsme se nepotkali a v půl 4 už jsem tam teda nebyla 😀 😀 ,já můra se na klučičí pro kluka ani nešla podívat.Včera jsem za něj krvácela v mercury v renu,jsem mu koupila goratexový bama botky na zimu,tak má smůlu.

Mladá mamko,taky nemám zkušenost,měla jsem jen IVF....a přeju ti hodně štěstí.Jestli si dobře pamatuju,tak bydlíte někde u hranic s Rakouskem a máš doma malýho klučinu a baráček...

indigo
23. říj 2009

Inuš klidně, ale "kolem řeky" je pro mně širokej pojem 😀 taky nechci courat moc daleko, přeci jen tříletý nožičky toho maj brzy plný kecky a na to, abych ho pak nesla domů v nárůčí je sakra těžkej. 😉 A klidně i někam dojedem busem... 😉 Domluvíme se přeně ještě ráno (dopo), jo? To by tu mohla být i Míša. 😉

S kozenkama nevím, vůbec nevím co bych dělala, teče mi to asi tak akorát... 😝

peda
23. říj 2009

Inní,nemůže to bejt ten sprut blbej?Elli mi teď kozalu odmítá,tak taky musím odsávat,ale já mám mlíka maličko,odsaju 50ml za den 😢 ale taky dobrý,jsem ráda i za drobet.

Tak mi zvlhčovač nemáme,ani nemám pocit,že by jsme ho potřebovali,jak se to pozná??ale mi to tu máme zděný,nebo to nemá vliv?