Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

helik3
autor
12. led 2009

jo vlkastně a ještě jeden dotaz?? Dostalo se mi do ruky ohřívačka kojeneckých lahví ca za 200Kč-obyčejná nějaká. Nevyznáím se v tom-.ptám se na Váš názor-má to smysl kupoivat???? díky a zase někdy pa 😀

kacena00
12. led 2009

čao Hélenko, je to ve středu 16 30 - 17 30 a je to kousek od toho místa co je kurz a je to strašně super, minule sem se fakt hodně namáhala a přitom protáhla, a zároveň s tím pohybem nemusíš moc "tahat" ten pupek přijdeš si netěhotně a můžeš dělat spí kusy a taky že je tam děláme, protože O. se to snaží dělat vtipně, jako minulá lekce mě fakt nadchla..

co se týká ohřívačky: tak jestli budeš na umělce- teda malý..tak je to asi dobrá investice, aby ses s tím nemusela ohřívat v kastrolu a zkoušet na ruku...ale možná je to dobrá investice i tak..nevim, kolik ty ohřívačky stojej...sem ti pomohla, co???? 😀

tak zatím pa a kdyby ses rozhodla pro plavčo, tak věř, že je to zábava a i fajn pro tělo, já taky musím dojíždět, ale stojí mi to za to, na druhou stranu, já nepracuju...

kacena00
12. led 2009

helčo sem pro sraz, okamžitě a střelhbitě, neb menny už to má černý na bílým, kdy to bude 😀

no a jinak s topu dietkou, potzor si dávám, cukry si počítám, ale stejnak mi to nejde do hlavy spíš jich jím míň když si dávám jen ty pomalý

no nic já se s tím nějak poperu díky netu, když na diabetologii mi řekly kulábr 🙂 ostatně, to samé sem si zažila na začátku minulýho roku s bezlepkou, co nenajdeš na netu, nemáš, nikdo se nenamáhal aby si se mnou popovídal o diagnoze, to až na devátej telefon ¨sem konečně domluvila schůzku s doktorem, protože tel. konečně vzala jiná sestra a ještě abych chtěla nějaký poučení 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sem se utrhla ne???

tak kočky dobrou noc, já jdu dělat společnost mojemu milýskovi, je nějakej zdrblej kvůli naší finanč. situaci

petreva
12. led 2009

Ahoj HELI, nevím, jeslti mi na hematologii dovolí jezdit autem nebo tak "daleko" cestovat...to víš, píchat injekce mi nedělá radost...pořád se mi klepou ruce a musím se přemlouvat, když to mám ďobnout...ale nedá se nic dělat.Taky jsem vyčetla v příbal. letáku, že se nedoporučuje epidurál. anestezie nebo za zvýšeného hlídání a opatrnosti...musím se zeptat, jak je to s porodem při těchhle lécích. Ještě jsem teda o porodu moc nepřemýšlela, ale ten leták mě na to přivedl...ani nevíš, jak se mi ulevilo, když jsem uviděla srdíčko mimča. Už jsem byla fakt zoufalá. Stjně si myslím, že se mu bude chtít ven dřív. Je pořád hlavou dolů a prý tam dost tlačí, ale zatím se neotvírám i čípek je dobrej, tak uvidim. S Péťou jsme se shodli, že dáme věci dohromady o něco dřív,protože kuli té tromboze můžu jít zasekdykoli zpět do nemocnice a kdyby si to brouček rozmyslel dřív tak aby už taky byli doma ty zásadní věci...
Takže já za sebe říct rozhodně ANO na srazík bohužel nemůžu. Ve čt. jdu na kontrolu, tak m řeknou víc.

kacena00
13. led 2009

no je to určitě rozumný to mít vše připravený dopředu, já už chci taky začít nakupovat ty drobnosti a dejme tomu na konci ledna začít prát, aby to už bylo fakty připravený k použití, člověk nikdy neví

jinak já zatím sem přesvědčená, že se mi do epidurálu nijak moc nechce, za prvý mě velice děsí představa necítit spodek.... cítit se jako ochrnutá... za druhý sem furt po tom kurzu naladěná tomu prckovi v ideálním případě pomoct (jenže co ej ideální na druhou stranu... 😖 ) a za další někdy ten porod - teda kontrakce zastaví, holka ve vedlejším tématu měla po něm reakci, že se jí porod jakoby zastavil a malou vyndavali císařem..není to pravidlo, je to jeden z možnejch vedlejších účinků...ale kdoví jaká budu hrdinka až přijde na věc, no každopádně cítit se ochrnutě mě fakt trochu děsí, tak pokud nebudu muset na císaře, asi bych o to nestála...nevim, těžko říct

kacena00
13. led 2009

ooooooo mě tam skočila 34 -ka!! 😵

kacena00
13. led 2009

http://www.detskydum.cz/kategorie/kojenecke-pot...
helčo, asi je to dobrá cena, pokud je ta ohřívačka provozuschopná, jukni 😉

kacena00
13. led 2009

http://www.detskydum.cz/detail/hauck-dream-n-pl...

Mončo mám zase otázečku, co tahle postýlka? je srovnatelná s tou babypont http://www.detskydum.cz/detail/babypoint-vital-... ??? děkuju, seš zlatíčko 😵

mon73
13. led 2009

Ahojky 😉

Evi, to je dobře že už si doma. Ještě že už mám porod za sebou, to bych se teď pozorovala zas o něco víc. Ty injekce ti nezávidim. Ale ty to zvládáš, tak to je dobře. Já nevim jak bych to píchala, když nemůžu vidět jehlu. Uf

Heli, ohřívačka za 200,- dobrý. Asi je to klasická velikost viď. To znamená na normální lahve, ne na ty široký co má např. Avent, Canpol, Nuk. Stačí to, ohřeješ v tom i ta jídla ze sklenice, jen ne ty široký lahve. Ty sou dobrý k tomu, že maj širokej dudlík a mimču se prej s nim líp pije. Jinak se dá sehnat ta široká za cca 650,.-http://www.malewo.cz/obchod/products01.htm

Kačko, postýlka dobrý. hauck je německá značka. Jedobře že má černou síť. Přes tu je opravdu líp vidět.

menny
13. led 2009

Ahojky holčiny
Všechny mooooc zdravim.
Dlouho jsem tu nebyla.
Pomalu vás dočítám..

ZUZKO Vendulka krásně roste, už je to kus ženský,
to to letí. Vánoční přání bylo nádherný.
A jak to jinak jde mamino?
Co se týče antikoncepce, mám stejný pohled na věc jako Helča.
Za poslední 2 roky jsem se cpala tolika hormónama, co možná
nezbaští někdo za celý život. Pokud to bude tedy jen trochu možné,
tak žádnou antikoncepci brát nikdy už nebudu. Manža si to bude muset
ohlídat a kdyby se zapoměl, tak by měli kluci sourozence.
EVI, mám radost, že jste v pořádku, je to úleva ujistit se, že se miminku
daří dobře. Až půjdeš na kontrolu, mocinky budu držet palečky, aby to
už bylo jen lepší!!! Myslim na tebe !!
HELČO teda ty se upracuješ. Do kolikátýho to tam ještě máš?
Se srazíkem souhlasim 😉
Jen snad budu začátkem února schopná

Momentálně jsme s Davídkem doma, pokoušej se o nás nějaký bacily.
Dáda má pořádnou rýmu a mě krom ní pobolívá v krku, tak se válíme doma.
Ve školce začala řádit chřipajzna, tak moc doufám, že nás mine.
Jinak se nám kvapem blíží zápis do školy a pořád máme dilema, kam ho dát.
Rozhodujem mezi 2 školama a každá má pro a proti. Ach jo.
V pondělí jdu zas na kontrolu. Po 11ti dnech, už se mi ty návštěvy krátí.
Ty jo přesně za 5 týdnů je to tu!!!!
Mám už z 95% nakoupeno, vyžehleno a manža mě včera donutil začít si připravovat
věci do porodky.
No to sem se vám pěkně rozepsala...😀
Tak zatim papa

kacena00
13. led 2009

tyjo, už i vyžehleno...já si řikala, že tak na konci ledna bych mohla začít prát 😅 kupovat do porodky chci zítra v Táboře..sem taková louda, ale zatím mě nijak nic netlačilo 🙂

s tou antikoncepcí sme si to řikaly s helčou už když sme se viděly poprvý, to yblo furt dřív, jak si vezmeme pilulku že přes to vlak nejede, jak je to moc důležitý a potom...člověk se takovou dobu snaží a vidí, že nějakou hormonálku bral uplně zbytečně... a pak zase jiný hormony aby se to povedlo...no taky odmítám, manža je za, jen si řikám, aby měli ti sourozenci od sebe trochu odstup..ale jestli já nejsem naivní, že by se mohlo podruhý úspěšně vůbec zadařit..a opět po tak krátký době jako teď... no,takže budu v klubu těch, co na to budou prdět 😀

kacena00
13. led 2009

5 tejdnů je fakt jako prd!!!! 😕 😕 😕 😕 😵 😵 😵

petreva
13. led 2009

Ahoj holky,
KACKO, jdu prostudovat ty plíny...mohla bys mi napsat co je to za typ, které máš od pani z Ta?? Myslím, že koupíme nějaké svrchňáky, svoje bavl. plíny do toho upravím a ještě nějaké 2v1...a v čem jsou dobrý ty vázací??

straspytelka
13. led 2009

Ahooj holky potřebuju fofrem poradit vybrat barvu kočárku vybrali jsme tenhle :
http://www.kocarky-zlin.cz/nahled.php?id=1052&b...
http://www.kocarky-zlin.cz/nahled.php?id=1052&b...
ale mě se líbí ještě tenhle http://www.kocarky-zlin.cz/nahled.php?id=1052&b... prosím napište mi, abych to mohla ještě změnit, kdyby se i vám líbil spíš ten druhej 😀 mě se zdá ten oranžovo černej moc tmavej 😒 Podvozek bude ta čtyřkolka Díky
😉 😉

Jinak jsme dneska naběhaný až až, máme už doma monitor dechu jupí...jdu vás dočíst

straspytelka
13. led 2009

Evi, výsledky z kožního budou tak cca prej příští pondělí 😉 sned to bude ok 😖
Ty jdeš teda do bavlněných plínek? Já teda budu taky střídat klasiku a papírovky 😉 jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží 😀
Kačko, skříň za porodný jo 😀 ty máš stejný plány jako já 😀 😀 😀 😀
Jinak srazík by byl fajn, jen se nemám jak dostat....tak to nechám až bude moc Evča jo 😉 Pak se svezu s ní 😀 a naše dvě dítka 😀 snad se do autíčka nacpeme 😀 😀

kacena00
13. led 2009

tyjo strašpy já nevim...já sem na kočárky klasik...takže mě přijdou oba moc tmaví, ale co sem tak vídávala v albech holek tak myslím, že spíš tam měly variantu č.2 jestli i tohle může hrát roli 😀

na to pondělí moc držím palce, snad tobude v pohodě, musí 😉
no a s tím porodným - jinak to nebude, jinak to nejde 🙂

menny
13. led 2009

Strašpy, tak tenhle kočík vidim poprvý
Je moc pěknej 🙂 Mě se líbí ten černo oranžovej 😉
toť můj názor.

Kačko manža do mě hučí už přes týden. Jak mi bejvá často
blbě, tak se bojí, aby pak nepral a nežehlil on 😀
Jo a dostal někdy před Vánoci nějaký supr vínko a bojí se si ho načít, že prej
co kdyby náhodou. Se bojí víc než já, že porod bude dřív

Evi kolik stehů máš? Dělali ti nějakej rozbor?
Ty jo to je furt trápení. Já zas mažu ekzém. Jak se víc potim, tak pod prsama se mi udělaly
fleky, ale snad do porodu to bude ok, neni to nic hroznýho.

Holky plínkovat budu v papírovkách. U Davídka se mi velice osvědčila značka Babylove.
S pemprsek byl opruzenej a tyhle jsou fakt super.
Je ale možný, že vzhledem k nožičkám budem muset, pořídit i látkovky, ale uvidíme, co řeknou
v porodce.
Jo a v blesku byl vyfocenej pokojíček z nový porodnice.
Sem valila voči. Pěkný postele a postýlky, pěknej přebalovák a vanička a na zdi plazmovka 😵

menny
13. led 2009

Koukám, že porodný padne na praktické, potřebné věci.
U nás to zas bude myčka ... konečně 😵

straspytelka
13. led 2009

Kačko, dík 😉 zatím vede teda ten oranžovo černej 😀 je to 4:2 😉 hihi
No doufám, že to jinak nebude, než dobrý 😖 VE VŠEM ŽE JO 😝
Holky, s tou antiko...já taky nic do sebe cpát nechci a po 7 letech snažení a dvou ivf...myslím si, že by byla fáááááááák náhoda, kdyby jsme počali přírodně 😒 ale taky nechci bejt třeba zase za rok těhotná, chci trochu pauzu, přeci je, jsem těhotná během tří let 2x a je to záhul 😖 a na interupci bych nešla... 😕 takže....nevim ...asi gum sex 😀 Stejně, jak tu někdo psal, že taky pochybuju, že budu podávat po porodu závratné výkony v sexu-to nehrozí 😀 😀

kacena00
13. led 2009

ups...sem tu, Evi jdu ti napsat mail, my od včerejška na druhý diskuzi rodíme - teda včera sme to ještě nevěděly, to až od dnešního dopo už máme jasnýho tucha a tak furt visím tam a sleduju posl. novinky a společně je drbeme 😀

kacena00
13. led 2009

jo a myčka je další věc po který toužím...a nová skříň do ložnice...no sem skromná že? ale samy to znáte,..jak je takovejch věcí potřeba... ještě že to porodný dávaj 😀

menny
13. led 2009

Ty jo co se týče sexu, tak co se Dáda narodil, tak po dobu co jsem kojila (20měs)
jsem byla až frigidní. Prostě sex mi nic neřikal. Teď v těhu jsem měla choutky a zas
to nešlo. Tak doufám, že budu mít po porodu chuť dřív než minule ...chudák manža

menny
13. led 2009

Kačko mi kupujem myčku už 2 roky, tak to vypadá, že se dočkám.
Už jí fakt potřebujem, panž teď místo obýváku máme spíš ložnici a až
se malej narodí budou návštěvy chodit do kuchyně, tak bude třeba to špinavý nádobí
někam uklidit 😀

petreva
13. led 2009

Ahoj holky,
STRASPY, mě se asi víc líbí ten oranžovo-černý, ale je na můj vkus fakt tmavý. Asi bych koupila někaou veselou deku a hračku na boudičku...pak by to bylo dobré 🙂 ten druhý mi přijde takový do šeda a mě osobně se nelíbí ty kolečka jako motiv na látce...
MENNY, já nemám žádné stehy???? 😅 Díky za IP 😉
Já nevím, jaké budem používat plíny, chtěla bych zkusit něco jako látkovky, ale koupíme jen pár plus střídat s papírovýma a uvidíme...JDU SE ĎOBNPUT 😢

menny
13. led 2009

jé Evi promiň sem to popleta 😅
Mě ty jiný plínky taky zaujaly, ale docela finančně
náročný. Jak se znám, tak by mi to nadšení asi
nevydrželo. No uvidim, co mi řeknou po tom porodu.
Jinak bych zůstala u papírovejch.

Holky mám teď děsný dilema s taškou na kočár.
Ještě jsem jí nekoupila a z minula jsem dost poučená.
Měla jsem tak nepraktickou věc, že teď vybírám pečlivě.
Od toho mýho kočárku se mi taška moc nelíbí.
Tak brousim po netu a hledám. Ta co se mi líbí nevim jak vypadá
ve vnitř, tak zatim u mě vede jeden tip od inglesiny, tak uvidim no

menny
13. led 2009

Evi tak co jehlička??

zuzan
13. led 2009

Ahoj holky, tak já taky přispěju trochou do mlýna 🙂 Teda koukám, že už se vám to všem krátí, tak držíme všechny palečky, ať to jde hladce a rychle 🙂 Co se plenek týče, tak my používáme pouze jednorázovky, vyzkoušeli jsme snad všechny dostupné druhy a musím uznat, že nezáleží na tom, jaké plenky jsou, ale používáme na zadeček krém Bepanthen, který je naprosto úžasný a Vendulka zatím neměla ani náznak opruzení 🙂
Péťo, díky za pochvaly, máme z Vendulky radost, dneska jsme byly na kontrole v poradně, tak je všechno v naprostým pořádku, od minulého pátku máme naušničky a Vendulka váží 4,15kg, tak jsme dohnaly Mončinýho o 2 měsíce mladšího Tobíska 🙂))
Co se antikoncepce týče, tak jsme se na ní vykašlali...děkuju za vaše názory a myslím si totéž, hormony jsme uklidili do skříňky a teď to neřešíme, buď budeme spoléhat na dávání si pozor, nebo občas použijeme kondom, ale pustili jsme to z hlavy, mě už nebývá blbě, i ta chuť je úplně jiná a když se čistě náhodou stane něco, co zatím neplánujeme, tak budeme i tak šťastní 🙂))
Těhulky moje, moc na vás všechny myslím, už jen pár týdnů a budu se sem chodit dívat na vaše andílky!!! Držte se co nejdéle 2v1, venku dávejte pozor, všude to strašně klouže...
Peťo, vám moc přeju, ať vyberete školu správně a hlavně ať tam má Davídek spoustu kamarádů a já se zas ukážu, ať Vendulka na chvilku dovolí 🙂))
Do IP vám pošlu svůj mobil a budu ráda, až budete do světa sdělovat tu radostnou novinu, když si na nás taky vzpomenete 🙂))
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli byste neměla některá zájem o následující věci, které nabízím, protože je nevyužiju: jedná se o manuální odsávačku Chicco (použitou cca 5x), pak 4ks nových jednorázových kalhotek po porodu (v porodnici jsme je dostaly, takže jsem je nevyužila) a pak chrániče bradavek (tvz.kloboučky) na kojení při bolavých nebo popraskaných bradavkách (příp. vpáčených)-nakoupila jsem si 6 párů a jeden mi stačí 🙂. Na ceně bychom se určitě dohodly, jde mi jen o to, aby mi to neleželo doma nevyužitý, tak když budete něco z toho chtít, stačí se ozvat (raději do IP, nestíhám pročítat diskuzi 🙂

petreva
13. led 2009

Zuzko ahoj!!! Verunka je takkk krásnááá,chodím se kochat 😵 já bych tak ráda, abych už držela hočičku nebo koučka v náručí...mám z toho všeho nějak strach...a teď ještě ten heparin...uvidíme

Menny, včelka prostě musela být...tak byla...

menny
13. led 2009

Jé Zuzi, to mám radost, že je Vendulka tak šikovná.
A už je to i parádnice 😵
Tak ať dělá jenom radost.
Na fotkách má krásnej dudlík se lvíčkama, od jaký firmy je?
Co se týče školy, tak v tý jedný by měl skoro všechny
kamarády ze školky, a v tý druhý nikoho. To je taky jedna z věcí.
Těch pro a proti je moc. Ale když se nebudem moct rozhodnout,
dám na instinkt.
S tou antikoncepcí koukám, že tu převažuje jeden názor.
Chtěla bych varovat před inijekcí, která je vždy na 3 měs.
Při ní jste bez MS. Tenkrát mi to dr frknul, ani to se mnou
moc neprobral. Špatně se po ní pak těhotní. Myslim, že i mě
při všech trápeních nepřidala v otěhotnění.

Evi si šikulka. Fakt !!!

kacena00
13. led 2009

já sem se koukala na diskuzi o látkovkách a dá se to finančně utáhnout, koukala sem na různý plenky různejch firem za různé ceny, různé kvality, různé prkatičnosti... tak že to vyjde celkem stejně jako papírovky - s tím jaká je jejich spotřeBA A jak dlouho je používáte...já osobně sem začala prát v mýdlových ořeších, který se pro plínky taky hodí a není to drahá záležitost (ale proto sem je nekupovala 😀 )

a když si vezmu že tu samou plenkovou výbavu použiju pro druhé pokud se zadaří (kéž by 😵 ) a nebo prodám se slevou, tak na tom fakt nebudu nijak zle co se financí za hadrovky týká 😉

ale nikomu to necpu, jen se na to musí čloívěk podívat i s ohledem do budoucnosti, ne jen z hlediska toho, že prvně vidí jen tu cenu za jednu kalhotkovou látkovou plenu... já to pak schválně spočtnu na kolik mě pořízený látkový výbavy vyšlo, ju? 😉 teda jestli to někoho bude zajímat 😀 😀 😀 😀

no a vzhledem k tomu, že jsme pro to doma nadšení oba - když sem s tím přišla, tak byl michal strašně moc rád, tak není co řešit, odzkoušíme, uvidíme 😉

každopádně si pořídím papírovky alanky z DM a budeme tu mít speciální kompost - můžeme si to s tou zahradou dovolit, protože sem přišla na to, že pro kyti a vůbec záhony a zahradu to asi použitelný nebude...
tyhle pleny sou sice kompostovací, ale s ohledem na to, že určitý součásti tý plenky jsou antiseptický, nebylo by to pro pochody v kompostu zrovna košér, takže si budeme vyrábět jednu neužitečnou hlínu, kterou pak vsypeme na stavbu, na cestu apod. zkrátka na místo, na kterým nezáleží na tom, že to není tak kvalitní hlína 😀

no a už končím abyste nebyly otráveny z mé vášně pro pleny 😀 😀 😀 😀