Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
20. led 2009

Evi ahoj 😉

Jo Menny koukám že věci okolo blití jsou mi tak nějak souzený....včera ze mě vychrst nanuk Míša na koberec...no nic nebudu vám kazit podvečer nechuťárnama...tak optrně Menýsku jo? Směj se jen lehce nechci mít na krku tvůj předčasný porod na svědomí.

Vycházky mám od 9-12 a od 13 - 18 takže celkem v poho, na tý polední pauze prý trvají, no tak nevim k čemu to...ale za 14 dní ho zkusim ukecat na neomezený 😉

jana.cb
20. led 2009

Jajo tehule stejne nikdo nekontroluje ti rikala i Misi gyndarka a ia ta moje ze v zivote tehule nikdo nekontroloval takze kontrol bych se nebala ale vubec 😉

jana.cb
20. led 2009

Jinak zdravim zbytek osazenstva 😉

achalteke
20. led 2009

Jani tady u nás bohužel kontrolujou ☹ ......

achalteke
20. led 2009

Každopádně i kdyby, pokusila ´bych se z toho nějak vykroutil, myslíte, že můžou chodit na kontrolu ještě třeba v sedm večer?

menny
20. led 2009

😀 😀 😀 nanuk vyhozenej na koberci taky dobrý.
Holka ty mi fakt chybíš 😵

menny
20. led 2009

zkus to ukecat na ty neomezený, uvidíš no.
Jinak nemám tucha, jak to je s kontrolama.

Přemáhá mě spánek. Dnes mě půl noci trápila ta moje žáha,
tak si tělo žádá doplnit spánkový deficit.
Jájí choď častěji a nebo mi písni!! Hrozně ráda tě uvidim!!
Ať se ti daří kočko!!! Opatruj se

achalteke
20. led 2009

jak chybim, však jsem tu, ne? 😀 😀 😀 Někdy mám pocit, že můj život je jedna velká prdel...máma říkala, že jako miminko jsem se furt jenom smála a že jsem se prý někdy tvářila jako "polibte mi všichni záda" 😀 😀 tak doufám že skřítek bude po mě

dadunka
20. led 2009

Jájo, mě taky nabízeli neomezené vycházky, zkus si to nechat přepsat, jak říká Menny.
Ses šťourala tím dřívkem moc hluboko v krku co... 😀
Já se teda ještě nepoblila, ale co není může být, moje máti problila celá druhý trimestr 😖
Dobrou Menny.
Ahoj Evi! 🙂

achalteke
20. led 2009

No Dadu ještě to tak 😀 ....jak říkám moc nebliju, ale když už tak do mísy se mi to ještě nepodařilo 😀 ne ale nechci se rouhat, dá se to zvládnout celkem v poho, akorát mi to přijde vtipný no

Menýsku dobrou a uvidíme se častěji, teď budu mít času pchééééé, pa pa

kacena00
20. led 2009

holky chjo, já tu jeden den nejsem a tady to žije jak na plese!!!

no s tou stašpoy teda taky nechápu...leda že se doktorka chce krejt kvůli tomu jak to měla strašpy v minulým těhotenství...no, ale do porodu ještě dlouhá doba, chudák!

já byla na kontrole a řekla sem jí o svý bolesti na kostičce stydké, a ačkoliv mám CS1 tak se koukala velice nespokojeně, že plavat teda jo, s pejskama na prochajdu taky jooo, ale jen velmi opatrně, hlavně ne do a ze schodů a podobný pohyby, že se to CS1 může velice rychle změnit..přitom CS1..a s bolestí stydký kosti chodila kámoška celej měsíc a má termínový miminko, na který sem se apropo dnes byla podívat a ten mrňous je fakt k sežrání 😵 😵 😵 😵

s těma vycházkama sem se trápila zpočátku - koukala sem tu na téma o vycházkách a nějaká holka psala že má jako dg nějakou chorobu ledvin či co a že na ni byly už 3 krát ale udajně dg hrozící potrat (tu sem měla) tak prej je v pohodě a na tu nechoděj...tak nevim, moje gyndařka mi je za boha dát nechtěla, že prej se pak na sociálce vztekaj, přitom to má každá druhá co má PN... tak se v tom vyznejte!

týjo Jájo, sem to tuhle zakřikla s těma nevolnostma tvejma...Míšu bych si hrozně ráda dala 😵 😵 😵 😵

kacena00
20. led 2009

dadu 5 centimetrů 😵 to je supr, si živě pamatuju, jak sem se z kaýždýho takový přírůstku do dýlky radovala a řikala si, týjo ten je už veeeelikej 😀 😀 😀 jen tak dál 😉

kacena00
20. led 2009

jo a psala mi Helča, je opravdu časově tak moc vytížená, že nestíhá ani nakukovat, dnes je navíc po práci na těhu kurzu, ale už se sem moc těší, až konečně bude moct všecky pozdravit, zatím vás mám pozdravovat já 😉

dadunka
20. led 2009

Baru, děkujeme za pozdravy. Tak se šetři, ještě ať tam hezky chvíli je u Tebe.

kacena00
20. led 2009

holky pomoooc potřebuju poradit..např. takové flašky ste řešily už dopředu???? a jaký a kolik? vůbec nevim...

meny psala si, že si spokojená s těma plenkama babylove - tak až se uvidíme dám ti na ně slev. kupon do DM ju? já pojedu v látce a pak v těch alankách, ty snad pořídím taky se slevou v tom kuponku - zboží pro děti, a když ne tak jich snad nebudeme potřebovat tolik, aby mě prudilo že byly bez slevy

a sem moc ráda, že to s tebou probral všecko, to je pak člověk mnohem klidnější...

petreva
21. led 2009

Ahoj holky!!!
JÁJO ty jsi fík...
KACKO, já mohu říct jen tolik, že jsme koupili jednu MAM 260ml, kdyby bylo potřeba na mlíčko a jednu 125ml na čajík ta je myslím od Bebejou. Chtěla jsem jednu s tím širším uzávěrem a protikolikovou právě na mléko...MAM...nevím, jeslti to nějak funguje, ale je mi to sympatický, tak se mi líbí vzhledově 😉 Jinak se případně přizpůsobím za "jízdy" . Jsem asi hrozná, ale nechci toho kupovat mraky, když nevím, co budu potřebovat...hele, odbornice 😉 přemýšlím, jestli je lepší kapsová plena+vkládací, nebo vázací+svrchňáčky???co je praktičtější??

A už jste řešili jakou zdravot. pojišťovnu a případně nějaké pojištění, spoření atd??

Já začala prááááttt 🙂

menny
21. led 2009

Dobré ranko
Evi pojišťovnu jsem si měnila před 2lety
a v porodnici získává mimimko automaticky pojišťovnu jako ty.
Já mám ministerstvo vnitra a jsem moc spokojená.
Co se týče nějakého jiného pojištění, tak o tom jsem ještě nepřemýšlela.

Kačko jsem moc ráda, že jsme si s dr. takhle pohovořili.
Já se teda ptám furt na něco. Příště budem asi povídat ještě víc 🙂
Dnes naskočil 36tt chjo se to blíží nějak fofrem.
Jo tu slevu na plíny beru 😉 jseš moc hodná 😵 😵 děkuji kočičko

Tak já frčim do školky, zatim pa

petreva
21. led 2009

KACKO ještě jeden dotaz....ty vkládací plínečky, jen jako ty vložky, dají se použít k jakýmkoli kalhotkám, viď. Nebo sedí jen značka ke značce? Koukala jsem, že jsou hranatý, oválný...

mon73
21. led 2009

Dobré ránko 🙂
Jájo, ta fotka v zavinovačce vznikla vlastně náhodou. Helča se divila, že už v ní Tobi neni, tak sem jí to vyfotila a ona vyšla zrovna takhle nádherně. Je tam jak andílek.
Tak už si užíváš volna? To je paráda, žádný vstávání, stres, 😉 jenom klidek a blití 😀 Mně bylo zle do půlky čtvrtýho. Neblyla sem ale blbě mi bylo pořád. A ta nechuť na sladký mně bohudík přešla ( nebo bohužel ? )

Evi, krém na prdítko používám Baby care od Isispharma - dostali sme ho ve VZP, když sme tam malýho přihlásili. Je dobrej. A mám ještě Rybilku, ta je mastnější, tak jí dávám když byl víc pokaděnej a je červenej. Ještě je dobrá Indulona je taky spešl na zadeček. Tak už pereš? Na to sem semoc těšila. To je jiný žehleníčko. 😉

Kačko flašky mám dvě malý, jednu od Mamu http://www.rajmaminek.cz/lahvicky/mam-lahev-det... a od Lovi http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/canpol-l... Dělám Tobimu čajík Hipp http://www.hipp.cz/produkty/caje-a-stavy/caje/n... Já vim že řikaj, že kojený děti nic nepotřebujou, ale on toho moc nevypije, max. tak dvacítku za den. A aspoň nemá problémy s bříškem.

A co Míša? Víte někdo něco ? Je mi jasný, že toho má moc, jen bych ráda vědělajak jim je. Snad je vše ok.

Tobi se už začíná usmívat. Nejvíc reaguje když ho přebaluju a mluvim na něj, tak se začne usmívat. Nebo když přijdu k postýlce. To je nádhera. 🙂

petreva
21. led 2009

MONČo, díky...přemýšlela jsem o Bepantenolu, že je rovnou i na bolavý bradavky, tak bychom ho měli dohromady..???
Peru, protože mě děsí představa nemocnice, můžu se tam ocitnout kdykoli a tak bych chtěla mít doma už všechno pomalu připraveno.
Taky jsem koukala na ten čajík. Líbil se mi, ale je tam nějaká sacharoza či což tak jsem pořídla jen obyč fenykl...uvidím, no. Ale víš, co si říkám?? Všude slyším, že se nemá dávat čajík navíc, přesně jak píšeš, ale zase souhlasím s tebou, že lepší trochu fenyklu než zarazený prdíky...přesto nevadí malýmu, že pije z flašky a pak kojíš? To je prý hlavní důvod...ale zase právě ty MAM dudany jsou takový hodně podobný prsu...já nevím...
Asi je blbí dávat trochu čajíku do velký lahve, což, to bych měla pořídit ještě tu malou...jéje holky, zrovna včera jsem si říkala, že moje těhu nebude růžový, ale jak mi zase bylo...to moje břicho tedy střeva... 😔 ☹
Dneska je P. doma, tak půjdem čumnout na kočárky, ty naše mají i tady tak je musíme nějakporovnat a už konečně vybrat. Taky včera Péťa domaloval a dokótoval postýlku, přijede taťka tak mu dáme nákres a už se snad začne vyrábět. Ještě bychom chtěli komodu, ale ta nechvátá. Máme málo nábytku a není kam dát věcičky...

mon73
21. led 2009

Evi, tenhle čaj je novej, a je právě bez přídavku sacharozy. Je to taková malá tmavá sklenička. Těch 63 dávek je psáno na 200ml/ půl lžičky. Já dávám 100 mlú na čtvrt lžičky. A kojim v pohodě. Tobi dostal flašku už v porodnici, protože sem neměla mlíko, tak dostal Bebu, a vše v pohodě.

Tak dobře vyberte. Teď vás čekaj samý nákupy. Ale ty příjemný. 😉

menny
21. led 2009

Moni to je krása, že se Tobík směje 😵 to hezky hřeje u srdíčka viď
Tenhle čajík od hippu mám taky. Davídkovi jsem vždy dala kolínka k bříšku
a on se pěkně vyprděl. Což jaksi tohle teď u Máti praktikovat nebudu moc.
Tak se radši zásobuju. Koupila jsem čajík a krém Pupík.
Co kapičky sab simplex? Používáš? Davídkovi nepomáhaly 😒

Evi taky jsem se trochu obávala, kdyby se něco přihodilo, abych měla věci na mimi
připravený. Oblečení mám vypraný a vyžehlený a už mi tam jen zbývá vyžehlit kapsář
a zábrany do postýlky. Krémík na prdelku mám koupenou tu indulonu a taky ten bepanthen,
kterej si beru do porodnice. Na bradavky byl úplně supr čupr.
Jé tak jdete dneska pro kočík. To bylo krásný kupováníčko 🙂 až na ty prachy ☹
Hlavně že je radost 😉 Doufám, že se v něm Matýskovi bude hezky hajat
Co Strašpy neozvala se ti?

kacena00
21. led 2009

no přesně Evi, taky nechci moc věcí pořizovat dopředu, když se daj pořídit potom...
jinak o tom čaji nám na kurzu řikala toto- že u zimních miminek to není nutný, ale samosebou každá máma musí ten režim přizpůsobit svýmu mrněti- jinak v prvních 3 týdnech by dítěti nedávala čaj ani omylem, protože dítě tím, že pije od tebe z prsu (a ty jíš denně různý věci) má v těch chutích kvalitní zmatek a prej by pak mohl dudlat hlavně ten čaj a prso odmítat..takže zpočátku se vším opatrně

má se to tak se vším coí sníš - luštěniny, citrusy, tak v šestinedělí je to mimčo fakt háklivý, takže do šestinedělí velmi opatrně a pak zkoušet pozvolna, pokud máš nějakou alergii (ať už potravinovou- takže to platí např. i pro mě) nebo třebas ekzem apod. měla bys na takovýhle háklivější věci dávat bacha první 3 měsíce jeho života, protože je pravděpodobnost, že může bejt to mimčo choulostivější k tomu co zbaštíš.

tak já nevim holky, se asi zatim na ty flášy vyprdnu...a dyžtak mi je dokoupí michal nebo si je koupim na nějaký kontrole až budu..

evi, myslím, že zpočátku nejsou nutný ty skládací - jestli myslíš jako já mám v albu ty hamp hour stramp, ačkoliv na nemrskajícím miminku se s nima asi naučíš snáz manipulovat, proto já mám vzorek dva kusy🙂 výhodou je obsah konopí = malej objem oproti plínám klasickejm a lepší savost, ale já teď pořídím asi už jen svrchňáčky a čtvercovky a separačky na hovňouse

tyjo, já snad taky začnu prát, jak to tady čtu - jo s tím souvisí zase moje otázka..v čem perete?

kacena00
21. led 2009

myslím na mrně 😀

jinak sem si včera koupila mega tubu bepanthenu tak na prdelku asi vyzkouším ten, protože bych chtěla mít co nejmenší rozptyl mastí a mazadel a koupadel a tak 🙂
zatim sem myslím na 3 mastičkách - na prdy,na zadek a pak Michal dostal jako dárek k vánocum od kolegyně mast od justu, která se může máznout na hrudník při prochladnutí nebo na prdíky (takže ta je taková okrajová)

tyjo menny tak ty si fakt už v plný polní.. no já čekám až přijde zásilka od švagrový, abych přebrala co to je vlastně za peřinky a jaký povlečení apod. abych ještě případně dokoupila, pak čekám, až se ozvou z dět. ráje, kde mám nějaký větší věci i drobnůstky, pak čekám na 2 kojokošilky z webu a pomalu taky budu komplet - ještě teda využiju nějaký DM slevy co sem konečně včera pořídila a fertig, už se nma to těším..ale k tomu se ješt musíme přestěhovat vedle, protože jinak např, tu postýlku nepostavim

no a co ta strašpy by mě taky zajímalo?..

mon73
21. led 2009

Menny sab simplex nepoužívám, myslim že to zatim neni nutný. Ale v porodnici ho doporučovali.
Kačí, ty první tři týdny nic neměl. Včera mu byl měsíc. A jak sem psala, za den vypije sotva dvacku.

kacena00
21. led 2009

hm, takže stejnak to můžu nechat koňovi tu flášu 😀 když tak jí pořídíme za klusu, dík mončo, ty jo já ti taky musim juknout do albíčka, tady už je tolik prcků že nestíhám sledovat 🙂

mon73
21. led 2009

Kačí, peru v Persilu Sensitiv - je s Aloe a je i pro děti. Je tu tušim že u kojenců i diskuse.
Jo a máme nový lehátko http://www.eberunka.cz/detail.php?zbozi=780067 Tobi už přišel na to, že když se zavrtí, tak se ty hračky hejbou. Tak se tu vrtí a už u toho vydává i zvuky. 🙂

petreva
21. led 2009

Moni, jo jo, vím jaký čajík myslíš, koukali jsme na něj v DM, abycho nějak užitečně použili slevu 😉 byl mi hodně sypatickej...ono žádný velký hlídání co jo a co ne se nemá přehánět, že...já myslím, že s rozumem a přihlédnutím k aktuálnosti jde všechno nejlíp...
MENNY, vidíš, mastička Pupík je moooc dobrej nápad. Kočár asi nekoupíme, ale potřebuju už mít jasno jaký objdenat...a zanedlouho tak i učinit 😉
BARU, jo myslela jsem ty Hamp. A co ty vkládací? Dají se dát do jakékoli pleny, viď...už jsem z toho praštěná. Asi to co nejdřív objednám a basta...taky si myslím, že těm nejmenším nejlépe vyhovují poskládaný čtvercovky a na to svrchní...jsou přeci jen drobný a nemají takový balík kolem.
Po přečtení všeho možnýho si s praním asi nebudu dělat velkou hlavu...mě se líbí prací oříšky či jak se to jmenuje, ale zůstanu standartně u pášku...máme Lovelu...

menny
21. led 2009

Kačko peru v Lovele. Koupila jsem ten tekutej.
Davídek byl atopik a tak jsem se bála, aby to nebylo práškem,
ale i dr mi řikala, ať v ničem jinym neperu, že Lovela je nejlepší.
Ekzém měl z vody. Takže jsme jen sprchovali a bazén u něj až do 4 let
nepřicházel v úvahu.
Takže za sebe doporučuju Lovelu.

Evi ses mě ptala jestli budu rodit v ČB.
Sem ti úplně zapoměla odepsat. 😅
Rodit budu v Táboře. Bude mě rodit můj doktor.
Už nás řešil i s potřebným oddělením pro Matouška.
Tak jsem o hodně klidnější 😵
Teď jen neporodit dřív

kacena00
21. led 2009

ten je tak krásnej 😵 😵 😵 😵 😵

včera sem byla kamarádce v porodce kouknout na jejich 3 denního mrňouska a teda to byl pocit...nejdřív panika, jestli si ho vlastně chci pochovat, když mi to nabídla, měla sem dost strach...to sem nikdy neměla, vždyť sem i dělala na miminkách (vypiplaný nedonošenci, takže standartní váha tak kolem 2 kil max) a teď jak se blíží to moje..nějak mě přepadá vedle toho těšení se taky docela strach a obavy jestli to zrovna já můžu zvládnout...