Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

indigo
23. říj 2009

Pedí tak to jsme se fakt minuly. 😎
Já se snažím té části s oblečkama úplně vyhejbat, akorát jsem tam vždycky nakoukla, jestli mají pytle... 😀 Teď už tam nechodím (skoro) vůbec.

peda
23. říj 2009

Indi,co si pořídit to stupátko ke kočáru?to je asi dobrá věc,ne?nevyužila by jsi??
Kolem řeky,tak třeba na stezce?nebo u nás před barákem?? 😀 😀 😀 😀

peda
23. říj 2009

Pytlů tam mají dost,ale takový látkový 😒 se mi nelíbily...

inna12
23. říj 2009

Pedí, díky...zítra na to jdu 🙂 leča měli v globu tři, jedno od hame s klobasou, pak další s klobásou a pak náký bez klobásy v hnusný konzervě 😝 tak sem vzala to hame

Indi, to je mi jasný, že se nebudeme nahánět kolem řeky né ? 😀 okej, zítra to upřesníme

indigo
23. říj 2009

Pedí o tom jsem pořád přemejšlela, ale nakonec zavrhla, dlohý procházky nevedem, minimálně, spíš někam na dětský hřiště a tam zakotvit. Vyjímečně trajdáme dál a t se snažím někam, kde je dosah MHD, abysme kdyžtak dojeli busem. Navíc mi Táda přijde na to stupátko velkej, i když ve spoustě věcí je vlastně ještě malinkej. No babo raď... 😀
Zrovna dneska jsem na stupátko koukala u Zuzky, koupila si ho na Davídka... 😀
Kolem řeky - mě prvně napadne Dlouhej most a minimálně 10 bagrů 😀

petreva
23. říj 2009

INNI, my jsme užívali atb už dááávno a hned na to brala lactobacily. Ale jsi hodná, že jsi na nás myslela. P. ti udělal dneska radost?? Mě Elenka taky!!!! Neblindila ani malinko!! Tak všemožně zkouším kde co a možná jsme na to přišla. Teda díky holkám vedle z diskuze.Uvidíme, budu zkoušet dál, je to první den co neblinkala, tak se nechám překvapit.
Ty jo, jeslti budeš koumat ty odpařovače tak mi dej echo, nějak nemám čas, ale ráda bych nějakej bezúdržbovej, kam se nemusí každýho půl roku něco dokupovat. Ale zase ne za pět táců...
PEDI, jo jo zuby jsou prevít 😀 Ty výrobky od Justa jsou božácký, sice drobet dražší, ale fakt vydrží a jsou účinný. Cvičeníčko musí být bezva, už jen to, že je Elli mezi dětma a ty mezi maminkama. Něco se zazpívá a děti se drobet unaví 😉
Tak dneska musím Elenku pochválit, ty jo snad si zase nezavařím!!!!!!! Byla dnwka naprosto úžasná! Teda když opomenu řev u oblíkání a neochota usnout...no boží, sice umí dát značně na jevo, když se jí něco nelíbí, ale tak moc mě baví jí pozorovat, ona už je taková osobnost 🙂 TAK a teĎ mě čeká noc plná bolavejch zubůůůů 😀 . Tak pádím chrupkat. I když ot vypadá, že madam bude ještě baštit. Dobrou noc všem!!

peda
23. říj 2009

Inní,to mělo být lečo ve sklenici,to z tý konzervy,to už je rovnou jídlo,ne?já to teda nikdy nejedla,ale asi to je jedno..v tý konzervě je i vejce,nebo ne?to v tý sklenici je jako kečup a rajčata,cobule paprika,takový tekuty

indigo
23. říj 2009

Lečo - nejradši kupuju ve skleničce, kolem dvacky, jsou tam i žampiony. 😎 Dávám ho do rizota. Ten Pedíkův recet se mi líbil, ale u bude asi hodně stránek zpátky... 😝

peda
23. říj 2009

Evi tak dobrou 😉 a jsem zvědavá,co jste vymyslely,z čeho by to mohlo být.Elli taky ječí u oblíkání,nejhorší jsou rukavice,to je děs...Pak řre,když dojí,má dost,ale jak jí okamžitě nevrazím dudlí,tak ječí a kroutí se jak hadice...jsem zvědavá,kdy se ráno vzbudí.To ráda slyším,teda čtu 😅 že Elenku chválíš 😵

inna12
23. říj 2009

Pedí, i to je pěkný, těch 50, že furt máš mlíčko! i to stačí! 😉
sem přemejšlela, že bych ho nabídla do nemocnice, nevim už co s nim...odsaju hodně, on hodně vypije a furt prso stříká 😝 tak nevim...oni by si pro to jezdili? nevíte, jak to je?

inna12
23. říj 2009

EVi, aha 😒
no mě Pavlík dneska udělal radost 😀 že skoro vubec nespal 😀 ale nepláče, tak mi to nevadí..jen u toho pití se začal pěkně vztekat a řve ☹ ale snad je to jen tim plným nosem a to jinou polohou vypilujeme...
ja taky nechci nákej drahej ten odpařovač, asi pořídim ten Míšin, Tefal to myslím byl, jen nevím přesně typ, ještě musí Míša napsat mi znovu na něj odkaz

Pedí , tak to sem pěkná blbka 😀sem koupila v konzervě! haha..i s klobásem 😀 😀 ja nevim, ja to vubec neznam, ty jídla v konzervách a že je ve i lečo ve sklínce, že se to dělá 😝 tak zejtra ještě koupim další 😀

kacena00
23. říj 2009

čau holky!!!

innuš, dík, jenže tohle sou jeho první atb, v podstatě v tu chvíli co je jakoby dobral tak přestal blindit ve velkým - to už bylůo druhej den, co nedostal vigantol, teda blindil, ale nedalo se to srovnat s tím šavlovým tancem co předváděl celý léto...to bylo fakt příšerný.,...až mě sere, že sem taková koza poctivá...takže ještě mám nějakou dobu, abych si to ověřila a pak se asi neudržím, i když se u doktora nedohaduju ráda, ale tohle mě štve, víc jak 4 měsíce mi uplně zbytečně prozvracel celý dny, ale nebylo to, že by si jednou blinknul a hotovo, blinkal třeba i 2-3 hod,. od posledního jídla - a předtím samosebou taky a ne jen torchu, ale lítalo to z něj pod tlakem.-... no příšerný...doktorce sem to řekla a závěr byl..nojo, on bude trochu refluxovej jak se moc hejbe...houby s octem, chudák, tohohle sem ho mohla ušetřit, kdybych nebyla tak poctivá a kdykoliv sme někam jeli, tak sem ten podělanej vigantol sebou brala, dnes dostal od pondělí svoji první kapku, tak uvidíme, jak zejtra, každopádně plánuju zase na pár dní vysadit a pak třeba pojedu tejden v kuse a jestli se to vrátí..je to jasný

a taky si musim opsat v lékárně jakej je obsah déčka v sunaru 1 kt. sme měli na léto, teď jedeme beba 2, propočtnu to a uvidím..

každopádně ale přiznávám, že mě to neskutečn štve...fakt to bylo něco děsnýho to jeho blití...

inna12
23. říj 2009

Evi, to jsem moc zvědavá, z čeho by ta Elča blindila, tak pak pověz jo? 😉

jdu do vany

hezkou noc papa 🙂

peda
23. říj 2009

Indi,připomenu a stěma žampionama kupuju taky 😉

Nějaký maso,já nevím,co kdo má rád,třeba lobová krkovice,kotleta,ale i kuřecí naklepat,osolit,opepřit,potřela jsem drobet hořticí,na to lžičkou to lečo,na lečo angliclou na to bahatě sýra nastrouhat,může být i čunka,nebo cokoli,nebo taky bez,když jí zrovna někdo sežere a ty to máš nachystaný na to 😠 😠 😠 ,dáš to do pekáčku a zaleješ smetanou či šlehačkou.Pekáček malinko vymažu olejem ,frknu tam to maso a vrstvím až v tom pekáčku.
Šoupnu do trouby,já to dělám v horkovzdušný na 190 st a necelou hodinu,udělá to úžasnou šťávičku

Jetě dělám jeden takovej dobrej receptík z kuřecího masa

na oleji spěním ,ne do zlatova,jen spěnit 2 větší cibule na kostičky a česneku dle chuti na plátky,ten mi rádi,do toho anglickou na plátečky,kostičky,to je jedno,pak vezmu pekáček,na dno dám kuřecí prsa naklepaný,osolený a opepřený,může být gril.koření,nebo je to dobrý i s provensálskáma bylinkama a na na ty plátky dám tu cibuli s česnekem a anglickou a zaleje se to smetanou.Kamarádka dělá s bramborem já s rýží a ta šťáva co se udělá 😝 😝 😝 ňamka veliká...

inna12
23. říj 2009

Indi, recept je snad jen tři strany zpět...zejtra ještě koupím to skleničkový..

kacena00
23. říj 2009

innuš a je vůbec v budějkách nějaká ta banka mateřskýho mlíčka? asi je, rpotže tam je i neonatologie ne? myslím,že nikdo odtud netuší, ty si v tomhle dost vyjímečná, asi bych zkusila na tu neonatologii zavolat.

vím, že když sem dělala na aripu ke karlovu tak tam maminky nosily v přenosný chladící tašce - možná mrazící dycky několik flašek zamraženejch, jenže oni tam asi tehdá chodily i za svejma ratolestma..a tak nevim, čeče, možná by ti to mohla brát i sanita, ale nevim...tohle je jen střílení od boku...

evi, taky by mě zajímalo, na co ste přišly????

holky já sem z toho svýho šmudly furt tak naměko..já nevim, je to normoš, že sem taková fňukna? on mě jako dovede napružit, ale pak se zase na něšj celej den koukám a chce se mi brečet tím vším štěstím, který díky němu prožívám, to je blaho se dotýkát těch jeho tvářiček a vonět k němu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

inna12
23. říj 2009

BAru, tyjo, až takhle zvracel jo??? tak to je síla..chudák..to bych byla taky hotová 😒 každopádně, jestli blinkal z toho vigoše, tak to je hustý, že by mu tak silně neseděl 😒 😒 no ale zase by bylo dobře, že by se odstranilo, co mu tak vadilo 😒 tak sem taky zvědavá, jestli mu to pomůže, že nebudeš dávat

už tu nejsem pa

peda
23. říj 2009

Baru,já si myslím,že ten obsah vitamínů je u všech mlíček stejnej,ne?Hlavně,že jsi na to přišla a už budete mít pokoj 😵 😵

Inní,jezdí si pro to,tvůj pediatr ti dá kontakt,mě ho při Májovi dala taky naše dr,měla jsem mlíka hrozně moc a ze dne na den nic,kojila jsem jen 14 dní a pak se taky trápila s odstříkáváním,protože Mája nechtěl kozalu.

peda
23. říj 2009

Innuš 😀 😀 😀 😀 ty si tele,to mě vůbec nenapadlo v konzervě 😀 😀 😝

inna12
23. říj 2009

Baru, ja jen slyšela, že se dáva snad 80 kč za litr ale nic víc kolem nevim, jestli ti daj na to něco, jak to převážet, pro ně uchovávat a tak...ja bych za to peníze nechtěla, dávala bych to těm malým nedonošenátkům ráda 😵 v pondělí tam zavolám asi..vylejvat to teda nebudu 😖

peda
23. říj 2009

Taky jdu do peří,kluci usnuli na sedačce,je na ně boží pohled 😵 😵 😝

Zítra papa a všem přeju klidnou noc

peda
23. říj 2009

Inuš,před těma 9 lety to bylo těch 80 kč,teď nemám tucha a jezdí si pro to,ježiši,vylejvat,tak to si k tobě dám konvičku a bude pro Elli 😀 😀 😀

inna12
23. říj 2009

Pedí, jojo, oslátko 😀 😀 haha..a ja rovnou hledala jen v konzervový poličce...ja tohle vubec nekupuju 😅 😀

Baru, ja to taky miluju, k němu vonět, pusit ho, až bych ho snědla 😵

tak a už tu fakt nejsem 😀

zítra ahoj 🙂

peda
23. říj 2009

Brunko,to je úděl maminek,nervy a na druhou stranu nekonečná láska 😵 😵 😵 kterou nc nenahradí

kacena00
23. říj 2009

žju a zase mám slzavý oudolíčko na krajíčku 😀 😵 😵 holky jdu hají tak zatím pa

ps k vigantolu (pro dnešek hihi) já nevim, jestli mu tak slině neseděl, ale asi byl silně předlabanej... teda aspoň to tak vypadá..já sem tak š´tastná, já tohle neznám, to aby mi dítě neblilo a neblilo a neblilo...já ho fakt pořad držela buď v náručí nebo v křesle aby aspoň hodinu po jídle nemohl něco dělat..takže byl dost "nevyběhanej" páčto se mu už zase chtělo spát...

pedí a vyfotilas je??? 😀 že bysme se pobavily a potěšily svá srdce - teda mě aspoň na praxi dycky dostávalo, když na dětským s dítětem ležel tatynek..to sem byla dycky naměko 😀

tak už tu nejsem, brou a pus

indigo
23. říj 2009

Já konečně uspala (a kápla Sabíka a Vigoš 😀) ratolesti, před chvílí byli na ránu obě, ale te´d už je taky moc moc moc miluju!!! 😀

Pedí dík za receptík, zkopčím to do wordu a uložím, na opisování nemám energii a zítra už bych si nevzpomněla... a pak hledala 10 stránek zpátky a pak tě zase otravovala... 😀
A dneska jsem koupila kilo pangase, kd mě to tu tak navnadil?!? 😀

Tak dobrou maminkám a miminkám zvlášť!!! 😎

petreva
24. říj 2009

Tak už znám E jak svý boty!!! 😠 Noc hrůza...burýna jedna...až jsem jí dala o půlnoci napít...tož příště už nechválím 😖 nebo že by zuby? 😀

INNI, mě se zdá, že P. právě koumal ten Tefal, ale je to ten s párou za studena, kde jsou právě filtry. Já nevím, nechám to na něm a na tobě 😅 😀 Musím přiznat, že i já mám v noci hroznou žízeň apiju i 3x. Tak se E. nedivím, že se mlátí a spí neklidně. Možná by právě zvlhčovač pomohl.
BARU, až tak C. blinkal?? Tak to bych toho měla plnou hlavu. To přeci není normál, ne? NEbo ti měla nabídnout Nutriton nebo něco. 😠 Ty jo, to si neumím představit držet Elenku v "nepohybu" byť půl hodiny 😕
PEDI, fakt dobrý receptíky! Dík! Pedíku, jak jste na tom s velikostí korbičky? Bude na zimu?Ty jsi stejně dobrá, jak se moříš s tím kojem! Já jsem asi maniak ale odsávám taky ještě teĎ cca 1x nebo když špatně pije tak 2x denně, ale už přestávám, jen chci pomalu. Zatím se mi zdá, že má drobet míň večer, ale to si jí přehazuju příp. dám ještě než jdu spát.Já nevím proč někdy spí celkem dobře, ne že by se nebudila, ale jde to a někdy je to taaaak na pytel.
INDI, ještě jsem si vzpomněla na vlasy...jo to je kříž, mě úplně děsilo, kolik jich je schopných vypadat. Nějak zvlášť jsem to neřešila, pořád na tý hlavě něco bylo 😅 a úplně jsi mi připomněla, že už mi tak nepadají, možná je to cca měsíc, no to by i sedělo, tak do půl roka pak to bude dobrý 😉

Jo jo, jestli se mi osvědčí, co zkouším tak písnu, po čem to asi bylo.

cipisek007
24. říj 2009

Čáo holky, teda to zas byla noc!! Vypadá to, že u nás budou hezký a hrozný noci na střídačku 😠

Něco jsem lehce přečetla, dneska nestíhám, jdu po přesnídávce s holkama do neděle k našim, D. není doma, tak co já tady s nima samotná, už mi to leze na mozek 😀

Innko, máme zvlh. Tefal - http://aworld.eu/Hlavni/Malespotrebice/Peceodit...)
Když na netu zapátráš, tak se dá sehnat v rozmezí cca 1400-2000 a více, takže pátrej 😉 V ČB elektrech jsme ho nesehnali.

A souhlasím s Indi, že ručník na topení během chvíle uschne a taky je při něm těžkej vzduch, kdežto tehnle zvlh. odpařuje hodně studenou vodu, takže je to fakt znát. A jinak - zvlhč. máme postavenej blízko dveří, kvůli zásuvce a hlavně ho v ložnici už jinam postavit nemůžeme a dveře máme otevřený pořád 😉

Procházka, řekněte kdy a kde. Budu u našich, tak to k řece nebudu mít daleko, Fajn je stezka na Hlubokou. ¨
Hlavně mi dejte vědět včas, protože já po desátý odcházím k našim.

Banka MM - opravdu je na neo, dostala jsem i leták, když jsem odtud odcházela. Dají 80Kč za litr a jsou rádi za každý litřík. V jednu chvíli tam v mrazácích neměli žádnou mateřinu, tak museli prďolkám dávat UM. Bohužel ten leták už nemám, ale když si zavoláte na neo, tak oni rádi poradí.

indigo
24. říj 2009

Brý ránko!
U nás teda jo, jinde koukám ne... Táda jak usnul hodně pozdě, tak spal až do 8mi, mezitím v noci jen jedno kojo, nádhera.
Míšo koukám že do desíti se asi nedohodnem, kdyžtak ti písnem sms, jo?
Jinak mě se dneska zdálo, že se jdem procházet. Já Inuš a Míša. Terka se mi ze snu někam vypařila. Holky Cipískovic už běhaly a šli jsme po stezce až na Hlubokou a ony to v pohodě ušly a Táda pořád bečel, že ho bolí nožičky a musela jsem ho nosit. A cestou zpátky bolely nohy i mně a koupili jsme v bejbycentru to stupátko a já se na něm vezla a někdo (asi Inuš) tlačil kočár s Miškou a se mnou na stupátku. Maglajs... 😀 To bude tím, že jsem o tom stupadle před usnutím přemejšlela, jestli by fakt nebylo dobrý... 😖

inna12
24. říj 2009

ahoj, dneska bude asi hezky 😵 tak všem pěkný den 🙂
Evi, taky nevím furt jaký ten zvlhčovač 😖 každej má náký mínus...a čím víc to zkoumám tím víc nevim 😀 asi vezmu ten Míšin, když má dobrou zkušenost a není nejdražší 😉
Míšo, co ty filtry, kolik to pak stojí?

Míšo, to by bylo čupr, kdybys šla! Indi na tebe má čílso na tel co? jestli ne, tak mi ho pošli do IP, abysme ti daly vědět, jak se teda domluvíme, když tady pak nebudeš! 😉

u nás noc taky nic moc teda, opět v pohotovosti obě odsávačky , prsní i hlení 😝 druhou půlku noci vstával na pití po dvou hodinách! mě šmejkne 😝 mam tucha, že je to tim plným nosem, on se ani nenapije dosyta chudák..takže dneska bude přeučování na novou polohu!!! a musí si zvyknout...ale včera mu to teda nešlo...pouštěl se, sledoval všechno kolem... 😝