Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

cipisek007
29. dub 2009

Tak já jdu zase vařit 🙂 Všem hezký den!

dadunka
29. dub 2009

Díky Míšo, píšu si to! 😉

menny
29. dub 2009

Ahojky
Nezlobte se, že jsem moc teď nechodim.
S některýma jsem na tel., tak vim trochu ako to tu vyzerá 🙂

Jájo tak co jméno? Mě se líbí všechny co se líbí vám. Je to
těžký viď. Třeba ti ještě řeknou, že tam pinďa neni. A budete
vybírat jméno pro holčičku 😉

Dáduš teda, to v tom máš pěknej guláš co? Už jste si zvykli na kluka.
A Tadeášek bude nakonec možná holka.

Co Evi, Strašpy, Monča...? Taky Zuzka s Vendulkou tu dlouho
nebyly, nejste s ní někdo v kontaktu

Míšo co Baruška. Drží se?
O tchýni mi ani nemluv
Ta moje je pěkná vydra 😠
Její 18ti letá vnučka je v nemocnici a ona za ní deně jezdí 100km.
Sice k nám to má jednou tolik, ale když byl Dáda ve špitále, nepřijela ani jednou
nehledě na to, že Matouškovi jsou 2,5měsíce a ještě ho neviděla.
Rok neviděli Davídka. Mě osobně to nevadí, já je nemusim, ale mrzí mě to za děti.
Oba jsou v důchodu, zdraví...bez zájmu vidět vnoučata.
Škoda mluvit
Jinak se máme fajne. Davídek dnes začal chodit po dlouhý době do školky, byl natěšenej.
A hned šli na výlet.
Matýsek je zlatíčko. Trápí nás ale ty očka. Kapky absolutně nezabraly. V pondělí budem muset na sondáž.

zuzka84
29. dub 2009

Dadu - treba ti pomuze jeste tento odkaz http://petrol.natur.cuni.cz/~maky/final_letak_l...
ja mam nakoupene doporucene mnozstvi ctvercovek nejake svrchnaky a nejake save nocni plenky , po dadovy i nejake 2v1, tak snad to bude stacit, s novosem jsem jeste nelatkovala 😉

dadunka
29. dub 2009

Díky Zuzi, až bude trochu volněji, hned to prozkoumám, i ty odkazy od Evči.
Peťo, já sem taky přijdu jen jednou za čas, většinou se ukážu po kontrole jako teď.
To je fajn, že už Davídek chodí do školy a ty Matýskovo očička mě mrzí, snad už se to brzo spraví.

kacena00
29. dub 2009

ahoj holky, dadu tak to je mazec s tím pohlavím 😀 byla sem na tom přesně jako ty, nechtěla jsem víc holku, nechtěla sem víc kluka, mě to bylo šumajda, jen sem k němu nějak chtěla mluvit, jako buď - no budeš hrát s tatínkem fotbal broučku nebo a až vyrosteš, budeš vozit kočárek s Jozífkou 😀

a co se plenek týká, tak já sem teď koupila haipa daipa a už sem si i zamachrovala u doktorky, a uvažuju o tom, že vysadím papírovky na noc a přestoupim jen na tyhle látkovky.

měla sem nakoupený z bazáru nějaký druhy kalhotkovek ale nějak mě nevzali za srdce, takžeje teď prodávám. supr svrchňáky mi přijdou od Imse vimse a já měla druh soft, ale nakonec sem si oblíbila organic- jak malej trpěl na ty plísně, ty soft nedýchaj, ale organic jsou luxus, napíšu víc, ale vedle vříská cyrilek - měla sem asi půl hodiny klid, tak už sem si moc užila 😝 dneska je to nějaký na palici 😝

inna12
29. dub 2009
inna12
29. dub 2009

jo a ještě jsem se chtěla zeptat, hledám pořád nějaký lehátko pěkný a zase mě doma vystrašili - že jak chodí s malým na náký cvičení ,tak jim doktorka řekla na dotaz jaký lehátko a od kdy, že prej na to uplně zapomeňte do toho dávat malý mimino 😖 😖 prej jenom na uplně rovnou podložku a do x měsíců ani prej na chvíli tam nedávat, stačí už prej převozy v autě ve vajíčku na ty zádíčka... 😒 co si o tom myslíte??? já chápu, že uplně malinký mimčo tam asi dávat nebudu, ale od třeba těch dvou-třech měsíců jsem myslela, že to třeba hodku denně nevadí 😖 tak ted zase nevím, jestli lehátko jo nebo ne 😅 a malýmu už je 6 měsíců a fakt lehátko nemají a obešli se radši bez něj, ale já ho tak chtěla, přišlo mi to jako fajn věc,když třeba budu chtít něco uvařit...

indigo
29. dub 2009

Ahoj kočky!

Inuš děkuji za optání, tlak pořád hapruje, občas je mi divně, ale ty prášky ho aspoň drží v mezích normy.
Jinak mám pořád hodně dole placentu, (nejspíš) díky tomu CS 2 už od 21. týdne (to jsem v průkazce zjistila až asi včera, že je tam poznámka CS 2, od minule), dneska bylo taky 2.
A sekat zahradu stále nesmím 😀 , ptala jsem se mažela, jestli mi nějakou koupí nebo třeba chajdu, tvářil se že každou chvíli zavolá Chocholouškovi... 😠 😀 😀 😀
Ale opět mi paní doktorka potvrdila holku, tak snad už se nic nezmění. Jen jméno, to bude problém, asi jí zůstane praconí název - Eufrozína 😀 😝

indigo
29. dub 2009

Ještě k lehátku - mě právě přijde, že když je dítě občas "shrbený", že je to normální, však je schoulený 9 měsíců, tak je to pro něj přirozená poloha. A doporučuje se nosit v klubíčku, takže chvilku v lehátku bych teda neřešila. 😎 A později je dobrý na krmení, když třeba dítko ještě neumí sedět... 😎

zuzka84
29. dub 2009

Inni - a jakou autosedajdu jste koupili, smim-li se zeptat 🙂 ?

a k lehatku mam asi stejny nazor jako indigo

inna12
29. dub 2009

Indi, tak to je dobře, že jste ok, já sem zvědavá, jakej budu mít tlak na příští KO 😖 hmm, tak se jménem evidentně nebojuju jen já 😝 ale holčičí je lehčí, velkej výběr 😉

Zuzi, sedačku tuhle https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
...docela mě překvapili u MC barvy na živo, nic moc 😒 vím, o barvu až tak nejde, ale víš jak 😀 chtěla jsemepůvodně jinou a v reálu byla pěkně ošklivácká, tenhle jedinej vzor se mi líbil...
co ty a jméno? pokročili jste nějak?

to mě právě taky napadlo, že to mimčo je tam schoulený celou dobu, ale to asi bude jiný, ta voda tam nadnáší a tak...ale koupíme ho, nebudeme ho tam dávat když bude uplně malinký, ale pak občas jo, si taky myslím, že když to bude s mírou a nebude tam celej den ,že to bude OK.. 😉 jsem se právě divila, že ta Dr. byla tak rezolutně proti prej 😝 jinak jsem o tom nikde neslyšela, že by to tak škodilo 😖

jinak do mých pochmurných nálad jsem se před hodinou dozvěděla, že opět hrozí přítelův odjezd na delší dobu 😢 a to je pro mě docela ted rána, nedovedu už si to představit na takovou dobu, on je z toho špatnej, já též..tak je vymalováno...snad to ještě dopadne jinak 😖

papa

inna12
29. dub 2009

hmm, tak čuněcí chřipka v Německu už 😒 já teda ptačí a BSE nijak nikdy neřešila...ale jsem zvědavá na tohle, co z toho bude 😒

inna12
29. dub 2009

a CS 2 jo? ale tady už jsem četla, že i to bývá dřív a normálně se mimčo donosí do termínu, tak neboj 😉 já furt 0...tyjo, já už to vidim, jak budu přenášet dlouho 😒 já to normálně vim 😀 😝 a budu v tom hicu a pařáku pěkně nasratá 😀 ale o placentě mi na poradně neřekne nikdy nic, jen u čutků byla při plodovce na UZ na přední straně, na velkým UZ na zadní straně, tak dodneška nevim, kde teda je..prej prostě kolem dokola 😀

indigo
29. dub 2009

Inuš - placenta je přirostlá k děloze, tak se ti asi těžko přestěhuje zepředu dozadu nebo naopak 😀 to se asi jeden z doktorů překouk, pak jim věř... 😀
Já měla celý první těhotenství CS 0, i když jsem šla rodit. 😀 Ale prej to takhle bejvá díky tý placentě, nevím teda jak to spolu souvisí, ale je mi to zatím šumák..... 😎

inna12
29. dub 2009

Indi, fakt! 😀 v tom 16 tt jsem měla vpředu, ve 20 tt na zadní straně, tak jsem se ho i ptala, mladýho čutky, to tam byla i ta doktorka, jak je to možný a kde jí teda mám a on mi řekl, že je prostě kolem dokola z jedný strany, takže asi i vpředu i vzadu nějakou částí 😀 teda tak jsem ho pochopila...
se schválně zeptam teď Tůmy, kde jí on teda vidí ... 😀
rodit s CS 0? tak na tom teda asi moc nezáleží, teda to jsem zase jelen 😀 😝

achalteke
29. dub 2009

Holky čau tak to je prdel...já měla v 17tt taky placentu na zadní straně a teď ve 22tt na přední, už jsme to řešily se Zuzkou na termínu a je mi to fakt záhadou

dočtu později, nějak nestíhám...ale všechny zdravíííííííííííííímm 😉

inna12
29. dub 2009

holky a na ty monitory se chodí tak odkdy? a jak dlouho to trvá? prej nějak dýl...nebo do kdy se chodí do poradny na gyndu a od kdy do nemocnice?

inna12
29. dub 2009

Jájo, ty též? 😀 😀 já to psala kdysi taky vedle, zajímalo mě to uložení kvůli pohybům a odběru tý plodovky , mám to i napsané v papírech...tak asi je to fakt možný, že bude tam i tam nějakým kusem či co 😝

achalteke
29. dub 2009

asi jo čéče 😀 😀 taky jsem byla ze svý placenty zmatená a psala jsem na Rodinu dotaz a snad mi někdo odpoví, mě to fakt zajímá a příští týden na poradně se na to rozhodně zeptám 😉 ,,,si myslím, že jí máme bokem jakoby 😀 😀

kroupinda
29. dub 2009

Ahoj holky tak vás jdu v rychlosti jen pozdravit...já už mám taky od 20 tt CS 2,ted už mi 2 dny není nák dobře ☹ ...zítra vezu dopo přítele na převaz a k obvodačce pro výsledky toho břicha snad už budou vědět co mu je,objednat ho na kardiologii s tím srdcem a po obědě jedu já na kontrolu k doktorce,mám takový obavy abych už nemusela jít ležet no ještě by se ty 3 týdny doma hodily 🙂 ...tak uvidíme...

indigo
29. dub 2009

Inuš ty máš tu placentu asi všudepřítomnou... 😀 To teda nechápu 😀 Asi jí fakt máte nějak zboku a kousek zasahuje dopředu a kousek dozadu... 😀
Na monitor se chodí až tak od 35.-36. tejdne, já stihla jen první ve 36., už ten se mudře nelíbil, tak mě hnala na kontrolní monitory do porodnice, tam si mě pak nechali a jednoho krásnýho rána prohlásili "tak maminko, miminko musí ven, jdeme rodit....."
A CS pořád bylo 0..... 😝

Ahoj Kroupi, vy si od těch doktorů taky nedáte pokoj, co? 😖 No snad to ještě doma vydržíš!!! 😎

inna12
29. dub 2009

Kroupi, tak na zítra držím palce, at vám to dobře dopadne!

no hele, mě je asi dva dny jináč než dřív, břicho jsem měla až do ted uplně bezproblémový, jediný tvrdnutí jsem měla snad před deseti týdnama a ted mě tam tak divně pobolívá občas a i tlačí když jdu...včera večer mě asi minutu bolelo v jednom místě vedle pupku fakt dost, že jsem se musela projít, ale to je asi normoš, nechci plašiit, snad tam jen malej dělá rodeo 😖 musim někde vyčíst, při jakých bolestech se třeba obávat nebo se snad něco dozvim na těch kurzech...

indigo
29. dub 2009

Jo ten monitor trvá cca 20 minut, podle toho jak mimčo spolupracuje. Nasaděj ti na břicho pásy se sondama, jednu na srdíčko mimina a druhou na činnost dělohy. A pak jen ležíš a ležíš, popř. sedíš a sedíš a sleduješ, jak se hezky vykresluje graf. 😎

inna12
29. dub 2009

aha Indi, tak proto jsi rodila o kus dřív? to zjistili na tom monitoru...tak dvacet minut se dá, jsem myslela, že třeba hodinu, protože jsem někde četla, že se tam ženský nudí a tak 😝 tak to jde..

indigo
29. dub 2009

No Inuš třeba prcek pořád "utíká" a než ho sestra několikrát "chytne", taky tam třeba strávíš hodinu, ale to už je podle mě extrém.
Jo jo, přišli na to díky monitoru, nezdálo se jim srdíčko malýho, tak nechtěli na nic čekat. Naštěstí po porodu byl úplně ok. 😎

kroupinda
29. dub 2009

Inníku díky no snad ještě vydržíme ted mě přítel docela potřebuje 🙂 ...tak to já už měsíc beru 8x denně magnesium protože mi břicho tvrdlo i docela tvrdne holčiky tam nemají moc místa 🙂 ...a otýkají mi nohy tak náký prášky a mám bohužel hemeroid ☹ ...u mě se holčiky přes den boulujou a večer kopou a vlní se asi se perou 😀 ...no uvidíme zítra co se dozvíme...

kroupinda
29. dub 2009

tak já se jdu umýt a ležet zítra dám věděz mějte se krásně papa 🙂

inna12
29. dub 2009

Kroupi, hemouše máš? jéje, to je fakt častý 😖 já zatím ne, ale už mám prasklý břicho zato 😝 jediný pozitivní je, že to nebolí 😝 stejně to musí bejt hodně pohybů, když jsou tam dvě tyjo 😅
mně právě podle mě netvrdne, jen mě tam večer a dneska zase tak zabolelo chvilinku, snad je to náký napínání jen 🙂

Indi, tos musela být vyplašená viď 😒

já jdu do vany a chrňákovat asi, to je dneska den hnusák počasák 🙄

DOBROU bobrové

zuzka84
29. dub 2009

inni - a za kolik ji tam prosimte maji ? my chcem taky maxi-cosi vajicko 🙂
no a na jmeno u nas zatim casu dost 😀 . klucici je fakt horsi vybrat, kor napodruhy 😒 , ale asi to vyresime az po pritelovych statnicich a po promoci (doufam teda ze u statnic bude uspesny 😀 ) - zkratka cele leto bude ve znameni vymysleni jmena 😉
jinak drzim palec at nemusi pritel na dlouho pryc!
ad praseci chripka - nikdy jsem ty chripky apod. taky neresila jak ty , inni . ale ted mame davidka a je to nejake jine, jeste jak dneska rikali ze v USA zemrelo dvoulety dite na to ... no hruza. ale mozna ta ptaci byla taky uz co jsme meli davidka 😅 . no ja asi celkove az posledni dobou jsem nejaka uzkostliva z tech nemoci co by mohl kde chytit

kroupi - taky drzim palce, at jeste vydrzis aspon ten mesic doma 🙂