Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
27. led 2009

jojo dadu, nakonec máme Crilka, Cyrdu, Cyrdika, Cílka 🙂 🙂 🙂 🙂 však taky manža docela čuměl - jinak říct nemůžu, fakt čuměl a trvalo mu několik dnů než pochopil, že s tím fakt souhlasím a nedělám si zněj srandu 😀

a vy už máte nějaký návrhy na jména? fakt upozorňuju, že u nás dokonalý denní výplach mého mozku zabral a jak sem proti Cyrilovi protestovala, tak teď to jméno miluju 😀 až mě to někdy trochu štve, jakým způsobem toho manža dosáhl 😀 ale v překladu Cyril - panáček a sluníčko 😵 a to mě pak už jen utvrdilo, že je mi to vlAstně moc milý 😵

Francin 😀 😀 😀 to je taky dobrej for pro pracovní jméno 😀

strašoy tak copak bylo k papu?myslím na tebe, ať to trochu utíká

straspytelka
27. led 2009

Ahoj, tak mm utz za sebou 😠
Čípek zkrácen na 21mm :( udělala se mi tam jakási NÁLEVKA což znamená, že se to dole už připravuje na porod 😖 Odhad váhy miminka je 2900g a určitě tu zůstávám do 36tt ☹ ☹ no co se dá dělat, pro Motýlka všechno na světě 😵 😵 😵
Jsem trochu zklamaná, ale dr mi slíbila, že pokud to nebude zase za týden horší, že mě tu do konce držet nebudou a smála se, že stejně si myslí, že mě propustí a za tejden přijedu rodit, tak abych si to mohla doma ještě malinko nachystat 😝
K jídlu bylo kuře na paprice a knedlík, ale omáčka teda chutnala spíše jako svíčkovopaprikovej humbuk 😀 no což hlad je hlad... 😉

kacena00
27. led 2009

teda strašpy, jak to tAK ČTU, TAK SE SNAD ZEJTRA U Té paní doktorky svojí taky stavím... pro jistotu...

no ještě že je paní doktorka docela rozumná, a má v plánu tě pustit, snad se to nezačne víc rozjíždět, holky my snad nakonec všechny porodíme na 37 tt 😉

kacena00
27. led 2009

svíčkovopaprikovej humbuk? 😀 😀 😀 😀

menny
27. led 2009

Ahojky
Nestíhám zatim dočíst. Omlouvám se,
dočtu večer.
Teď jsme se vrátili domu.
Tak na monitoru jsou už celkem dobrý kontrakce,
CS 5-6 ☹ už se otevírám.
Ještě mě dr pustil domu a uvidíme v pondělí.
Musim ležet, nohy hore.
Termín mám prozatím šoupnutý na 10.2. !!!
Sem z toho trochu vedle, to už je zá pár dní.
Srdce mi z toho buší.
Byla jsem poučena co a jak, kdyby kontrakce byly
pravidelný a nebo mi odtekla plodovka.
Uf. Snad Matýsek vážně vydrží.
Jinak bude to drobeček. Váha cca 2500g

Večer vás tedy kočky dočtu. Zatim papa

kacena00
27. led 2009

téda holky to sou zprávy.... menny určitěještě vydrží aspoň nějakej den a teď zrovna během tejdne přiberou i 300 g, co sem tak čučela do chytrý knihy, tak neboj...navíc ty seš menší, tak určitě by ani v termínu neměl 3,5 kila..

moc na tebe myslím

menny
27. led 2009

Jani utz dojemnej, sem si taky poplakala.
Hele se ani nenaděješ a taky to budeš mít za pár 😉

Dáduš no super!!!

Strašpy sem se dnes tak bála, že už v tom špitále taky
zůstanu. Mám z nemocnice hrůzu. Je mi tě fakt líto, že tam musíš trčet ☹
Kočko drž se!! A hezky se do porodu vykurýruj

Kačko manža z kočárků taky nebyl moc vydřenej,
ale když ho pak doma montoval dohromady, tak byl
nadšenej a furt mi hlásil jaký to má vychytávky
Jinak počítala jsem hned s tim, že Matoušek bude drobek.
Dáda měl 3,10kg
Spíš začínám mít stresy, že už za 14 dní rodíme

jana.cb
27. led 2009

No jako drobek to zas takovej nebude Menníku to uz je pekna vaha a dozene to neboj se niceho nic 😉 horsi by bylo kdyby mel 680 gramu jako z toho videa mno 😒 to je pak prekerka ale podivej se do DR dokazou dneska takze porodu se vubec neboj navic vis co te ceka tak jakejpak stres nema se co pokazit preci 😉 a kdyz vis jakej to bude den tak tim lip .....co ja vim treba me taky ceka porod cisar na den pokud se mi nezvedne ta placenta a co nadelam mno 😒 ma to svy i proti .....jen mi taky Dr vysvetlovali v nemocnici ze kdyz jsou dve decka cisarem tak se rozdhoe 3 nedoporucuje a kord kdyz je problemovy tehu .....to je jeidna vyhoda cisaren ze dve deti a konec jinak je clovek sam proti sobe mno tak jako ty se nemas ceho bat preci 😉

jana.cb
27. led 2009

Hjo za par .....-(( 16 kvetna je za hodne dlouho 😒

menny
27. led 2009

Moni prosim tě, jak jsi spokojená s Tobíkovim lehátkem?
Dá se přenášet a složit?
Já zas brouzdala včera po netu a mám dilema
Líbí se mi od peg perego, ale nevim, jestli
se dá ovládat hlasitost a pak cosatto, ale je bílý 😖

menny
27. led 2009

No Jani právě, vim do čeho jdu ☹
A taky se bojim, že po druhym císaři mi třetí dítě nedoporučí,
kór s mim pokaždý "úžasnym"těhu ☹
A uteče to neboj. Teď ti to příde daleko a pak zas budeš řikat, jak to uteklo 😉
uvidíš

mon73
28. led 2009

ahojky 🙂
Menny, s lehátkem sem maximálně spokojená. A Tobík ještě víc. 🙂
Skládat se tedá nedá. Popruhy na přenášení to nemá, ale já ho přenášim i s Tobim a je to (zatim) lehký. To vrnění mně vadí, ale Tobimu ne 😉 Dá se zeslabit a zesílit jak to vrnění, tak i zvuk. Je tam asi pět melodií, pak zvuk moře, džungle a tlukot srdce. Tobi je tam moc rád. Když usne, chci ho přendat do postýlky, a le je hned vzhůru. V lehátku je mu líp. Tak to střídáme. Už začíná reagovat na ty hračky. Zjistil, že když zahejbá ručičkama, tak oni se začnou taky hejbat. Slon píská, krokodýl šustí a žirafa chrastí.
Od Fishera teď vyšla nová kolekce. http://www.malvik.cz/Na-doma/lehatka-a-houpadla.... Manža řikal proč sme nevybraly barevnější. Ale mně se právě líbí, že je takový uklidňující. Barevný hračky má všechny. Má moc pěknou kolekci od Nattou má tu placatou hračku, ta chrastí, pak má hrající strojek mini. Vše v barvě od Oasis http://www.babypartner.cz/plysove-hracky?page=2

mon73
28. led 2009

Straspy, přeju ti, aby tě pustili domu. Mně stačily ty dva dny, co sem tam byla do porodu. A to prej maj bejt těhotný v pohodě, klidu a bez stresu. No nevim, já v nemocnici moc v pohodě nejsem.
Koukám, že se to tu blíží do finiše. 😉 Menny, taky už za pár. Holky nebojte se a představte si tu radost na konci. 😉 Já vim, mně se to radí.

mon73
28. led 2009

Tak to lehátko od Fishera se mi nezobrazilo. musíš si na tý stránce naject na lehátka a houpadla. Na osmim řádku je to lehátko FP vibrační lehátko sedátko Rainforest

mon73
28. led 2009

Ještě k tomu našemu lehátku. Neni klasický houpací, nehoupe se jako kolíbka ale když se mrně hejbe, tak pohybuje i tim lehátkem. (Nebo ho pohoupeš ty)

straspytelka
28. led 2009

Ahoj holky, díky že na mě myslíte...tak chřipka je v plným proudu, navíc se mi porouchalo oko levé, teče mi z něj úplně hnis 😠 😠 ráno jsem ho měla úplně zalepený a co chvilku ho otírám 😒 Mě picneeeeeee ☹ ☹
Menny, holka naše, nejsi v tom sama, já se taky bojím 😉
Evi co ty a zdravíčko?
Dnes k JÍDLU byli fazoleeeeeeee 🤐 🤐 🤐 🤐 tak jsem to nejedla a mazala si koupit aspoň něco do kantýny, ale byla tak vybraná...asi měli lidi stejnej nápad jako já 😀 nakonec jsem si koupila sladký pečivo a ta´d to tu žvejkám 😅

kacena00
28. led 2009

fíha strašpy, teda když se něco sere tak se sere pořádně... vitamínky ať ti manža přinese a třebas zinek povzbuzuje imunitu též... no a to oko..člověče jak si k tomu přišla, doufám, že tě nenechaly trpět a daly ti na to nějaký antibiotický kapky, to bolí jkak prase, aspoň já když sem měla zánět spojivek, tak sem den probrečela.

no upřímně tě lituju, že se na tebe bacily nalepily sviňky svinutý!!!

to nemocniční jídlo...to je hrůza, hele já počítám, že udyndám manžu či tchyni aby mě vozily jedno teplý jídlo denně a manža bude muset upěct chleba, protože jestli mají v pejru tak kvalitní kantýnu jak v táborský nemocnici, zhebla bych hlady...na tu moji bzl. dietu sem si mohla vybrat max. jogurt, pak plátkovej sýr- byl jakejsi okoralej 😅 😝

a neměli ani banán, já měla hlad jak blázen... no nemůže ti menža přinýst nějakej proviant z domova? nebo z hospody jestli vařit neumí, určitě je možnost si to ohřát v mikrovlnce...

každopádně pevný nervy a hlavně zdravíčko přeju!!!!

menny
29. led 2009

Dobré ráno
Moni moc děkuju. Lehátko je fakt pěkný. Ovládání
hlasotosti, vibrace, polohovatelný, barva-super.
Jen malej nebude moc tolik pohybovat, tak by si tohle
lehátko asi nedokázal rozpohybovat. Taky bych byla ráda, kdyby
bylo složitelný, chtěla bych ho sebou na cesty.
Ach jo. Prostě funkcema jako to tvoje, ale typ klasickýho lehátka.
To peg perego melodia by vyhovovalo, ale u něj myslim nejde ovládat
hlasitost ☹. No a cena by mohla být menší
Chjo už mě tlačí čas.
Asi nakonec koupim od chicca a koupim na to pár hrajících vyvračních hraček.

Strašpy s tou chřipajznou je to teda pech!
To je mi moc líto!
Jestli můžu doporučit z vlastní zkušenosti. Na rýmu sprej, který je čistě přírodní, je
z mořské vody. Je víc druhů. Mě nejvíc zabral humex(červený). Pro těhule naprosto
bezpečný. A na tu chřipajznu celkově homeopatika - oscillococcinum nebo paragrippe.
V těhu neublíží.
Tak jen pro inspiraci 😉
A jak je dneska?
S tim jídlem je to síla. V Táboře jsem dostala na výběr že tří jídel. Vařej vcelku dobře,
ale taky se mi stalo, že můj výběr ( který jsem myslela, že nejde zkazit) se nedal pozřít.
Tak přeju dnes něco dobrýho, ať nejsi hlady.
Jinak Strašpy moc díky. Vim že nemám strach jen já. Bojíme
se všechny.
Sice mám panickou hrůzu z narkózy, ale o malýho se strach nedá ani popsat.
Tolik bych chtěla aby byl hlavinkou dolu a já mohla rodit normálně

Včera mi bylo pěkně divně. Asi blbej tlak, já se cítila jak po opici.
Možná je to i tim, že v noci toho moc nenaspim, tak jsem ráno jak zpráskanej
pes. No budu to muset dohnat přes den.

petreva
29. led 2009

Ahoj holky, jen vás chci pozdravit...
STRASPY, zdravíčko je bída...ale nebudu si stěžovat...držím se jak mi to jde. Tak jste dvě na pokoji? Kdybys chtěla cokoli přinést, stačí napsat!! Určitě zajdu a donesu!!! Včera jsem došla objdnat kočárek do města a zpět domů a normálně jsem brečela jak jsem byla vyčerpaná...ty jo, že jsem taková bábovka, to mě fakt dostalo.
MENNY, včera byl fakt blbej den...no dnešek nezačíná o nic lépe, ale nebudem předbíhat. Prostě ho přijmem jak se vyvrbí...mě bolí břuch, tedy od střev. Jsem nafouklá jak balon a na wc mi nejde...normálně se mi až špatně dejchá, jak mám vzedmutý břicho až nevím kam...
MONI, chodím se kochat do albíka...říkám si, že musím vydržet, že mě snad taky čeká takový pokládek.

Mimochodem, musím se pochlubit novými fotečkami 😅

Holky, u nás celkem vzrůšo - kočárek má dodací lhůtu 6-8t , což vychází přímo mezi termíny porodu (jestli mimčo přijde dřív, tak nevím ) 😅 postýllku nám dělá můj taťka, což je taky sázka do loterie, kdy bude 😅 a dnes jdu na první předporodní kurzík, který má 7 lekcí, takže ji asi všechny stejně nestihnu 😅 jujda, nějak se to krátí...ještě se někde zasekli plíny!!! Péťa povídal, že žačnem skladovat noviny, abychom mu měli co dát do kalhot, spát bude s náma a nosit ho budem v nákupním košíku

straspytelka
29. led 2009

Ahoj holky, tak mi Jirka koupil kapky do očí a musím zaťukat, je to o moc lepší, ale když mi to kápnul prvně, bylo to jako když mi tam píchne jehla- teda stovky jehel 😒 Jídlo, no Jirka mi nosí když není v práci...nakoupí něco a donese, jenže od příštího pondělí jsou zakázaný návštěvy kvůli chřipce 😠 ty jo...snad mě pustí příští pátek domu, nebo mě klepne pepka 😠
Holky, únavou trpímě asi všechny po tom 30tt, jsem tak ráda, že jsme stihli ten kočrek přivést, nevim co by jsme dělali, když jsem tu teď zavřená 😠
Evi s těma novinama jsem se pousmála 😀 😀

petreva
29. led 2009

Holky, teď jsem si mazala břicho a normálně mám prasklinky!!! Ty jo, a to mi každý říká, jak mám malý břicho a ani ho nemám nijak extra napnutý 😔 😔 😔 ach jo.....asi se striím nejde vyhnout...teď mi dost poporostlo, tak asi proto. Taky mi vůbec nic neodchází z prsou, tak jsem zvědavá, jestli bude mlíčko ☹ ☹ ☹

menny
29. led 2009

Strašpy tak to je dobře, že je očko lepší 🙂
Ještě ti teda neřekli, jestli tě pustí?

Evi to je trápení se střevama. ☹
S Davídkem jsem mazala břicho poctivě 2x
denně asi od 2 měsíce a bylo mi to naprosto
prd platný. Popraskalo mi jak blázen a nejen pupík, ale i prsa
a trochu na bocích 😠
Asi mám blbou elascitu kůže.
No v plavkách to vypadá blbě ☹ ale jinak to prdim 😀

petreva
29. led 2009

Menny, ahoj...

menny
29. led 2009

Evi s tim kočárkem je to teda na draka 😖
Tak snad když nemáte žádný spešl požadavky, by mohl
dorazit brzo.
Mě řekli, že to bude trvat 1-2 měs a za necelý týden dorazil.
Sme doma valili voči 😕

menny
29. led 2009

Evi tak jsem ti zkoukla albík 🙂
Ještě jsem ho neviděla. Jseš moc krásná nevěsta 😉
Moc se mi líbí ten spací pytel je super !!
Tu plínku s ovečkama mám taky..ty ovečky prostě žeru 🙂
Manža má pěkný vkus, mimískovi se bude pěkně spinkat

menny
29. led 2009

Jé sem úplně přehlídla...budete místo plen
dávat prozatim noviny 😀 😀 😀

mon73
29. led 2009

Teda Straspy, bejt v nemocnici a nemít návštěvy, tak to by byl pech snad tě pustí. Budem na tebe myslet.
Fazole na porodnici, to je vyloženě výsměch.
Evi, neboj, mlíčko bude. Mně taky nic neteklo, ale pak se to upravilo, a teď je vše ok.
Menny, koukni na tohle lehátko: http://www.malvik.cz/Na-doma/lehatka-a-houpadla...

petreva
29. led 2009

Menny, taky si myslím, že když jsme kdo ví jak nekombinovali barvy a vybrali více méně z typizovaných, tak by to nemuselo trvat tak dlouho...uvidíme...
Děkuju za pochvalu 😵 Péťa se zamiloval do těch medvídků na povlečení a prostě chtěl červený, tak jsem ho nechala, aby měl pocit důležitosti 😵
Plínky budu stejně kombinovat s jednorázovýma, takže mě to nijak netrápí, kdyby se někde zdrželi...
Nechci to psát takhle veřejně, ale asi zase začnu brát homeo...je mi psych. tak bídně a nejvíc mě štve, že nevím proč...nevím, co mám udělat jinak, aby to vše bylo lepší, aby mi netekly slzy...vždyť čekám našeho broučka, zanedlouho ho budem držet v náručí a já jsem taková...

straspytelka
29. led 2009

No pustí mě počítám že příští týden v pátek to budu 36+1tt 😉 tak snad bude dr spokojená 😠 Prej taky podle utz čípku 😕 tak se bojím, abych tu fakt neskejsla do porodu...asi bych už podepsala revers 😨

mon73
29. led 2009

Tak dneska mně Tobi překvapil. Ráno sem ho našla v postýlce na štorc. Nevim teda jak se mu podařilo "přelézt" ty polohovací klíny. Že se v těch klínech otočí z boku zpátky na záda, to sem si zvykla, ale že z nich vyleze uplně a bude ležet napříč, tak to mi hlava nebere. 😨 😅