Utrogestan a ovulace

beata2018
10. črc 2019

Zdravím, dnes jsem po první návštěvě v Arletě. Dostala jsem na úpravu cyklu Utrogestan 17-26 - 2x1.. Zároveň na UZ potvrzena ovulace. Ve starších příspěvcích jsem dohledala, že se nemá brát při ovulaci.. Tak jsem teď z toho zmatená.

Ráda by jsem ovulace využila 😀 Poradíte prosím jestli počkat až po ovu nebo už brát?

Díky.

werumka
10. črc 2019

@beata2018 utrogestan vždy až po ovulaci. Jak dlouhé míváš cykly?

beata2018
autor
10. črc 2019

Právě že různé. Někdy 30 někdy 40 i víc. A ovulaci prý nemám pravidelně.. kvůli cyklu tyhle léky. Potom prý menstruace nebo TT když mens. tak potom brát Femaru 3-7 3x1 Tak počkám po ovulaci. Vzala jsem dnes jeden prášek..

werumka
10. črc 2019

@beata2018 nepravidelná ovulace není duvodem k nasazení utrogestanu ;) ten se nasazuje, pokud je fáze po ovulaci příliš krátká. Takže spis hlídek ovulaci (ovulacni testy, bazalni teplota - ta je spolehlivá) a pak teprve nasad utrogestan. Často není problém otěhotnět způsobeny nějakou poruchou. Ale jen netrefenim ovulace ;)

beata2018
autor
10. črc 2019

Moc děkuju za reakci. Já se v tom nevyznám. Jsem začátečník. Díky moc za vysvětlení. Ono první návštěva tolik informací jsem z toho jelen... 🙂

hermij
10. črc 2019

Pokud Ti na UZ potvrdili, že ovulace již proběhla, tak můžeš začít užívat, ale pokud se to týká třeba až dalšího cyklu, tak viz. komentáře výše, ověřit si ovulaci nejprve symptotermální metodou, která je pro samosledování vysoce spolehlivá. Pokud lékař teprve viděl zrající folikul, tak to ovulace ještě neproběhla a neužívat. Záleží, co viděli a co Ti řekli.

werumka
10. črc 2019

@beata2018 klidně napis zprávu do interní pošty, kdybys potřebovala něco vědět ;) někdy mám pocit, ze do center asistovane reprodukce posílají ženy, které jsou normálně plodné a jen se gynekolog neobtěžoval říct, jak že ten cyklus vlastně funguje :(

hermij
10. črc 2019

@werumka PŘESNĚ!! Gynekologové řeší tolik zdravotních obtíží žen, že s normální zdravou ženskou neví, co dělat. Tolik diagnostikují nemoci a patologie, že mají najednou problém s fyziologií :D Průměrný čas na pacientku je 5-10 min... za tu dobu žena sotva řekne datum poslední MS a udělá se UZ nebo stěr :( Na pořádnou konverzaci není čas. Nedá se na ně moc zlobit, systém je k tomu tlačí, ale omluva to taky není :(

beata2018
autor
10. črc 2019

Největší folikul 12 mm to mi rekl. A ovulaci test 2 carky. Slabé ale jsou.
@hermij

hermij
10. črc 2019

@beata2018 Tak to může ovulace proběhnout dnes, zítra, anebo klidně za 10 dní... :( Teď je na bazálku už pozdě, tak zkus naslouchat svému tělu, zda budeš vnímat ještě nějaké další příznaky ovulace, všímej si děložní sekrece, jestli je teď nejvyšší (tažný bílý až průhledný hlen, pocity mokra), anebo už ustupuje (krémový, hustý hlen, už skoro nic apod.) - při ústupu hlenu bych začala s užíváním (nevím, kolikátý den cyklu nyní jsi), příp. dělej několikrát denně ovu testy... ačkoli to většinou všem rozmlouvám :D Ovu testy ale jen poukazují na ovulaci - že se blíží, anebo dokonce jsou pozitivní i po ovulaci :-/

werumka
10. črc 2019

@beata2018 folikul roste rychlosti 1-2mm denně a praská při velikosti cca 20mm. Takže ještě testuj a sleduj, ono to přijde 🙂

sudylichozrout
10. črc 2019

@beata2018 ja jsem kvuli chybne nasazenemu Utrogestanu od sve gynekolozky rok nemohla otehotnet. Az v CARu se zjistilo, ze je to tim, protoze jsem jinak zdrava a manzel tez a s nadprumernym spermio. Cyklus mam (kdyz zrovna nejsem po porodu a nerovnam se) pravidelny s delkou 32 dnu a ovulaci 22. den cyklu. Utros jsem brala 17-27. Takze na pytel. Po vysazeni leku jsem byla dalsi cyklus tehotna. Od te doby tehotnim na pozadani 😃 Cekame ted uz treti a mezi tim jsem jednou potratila. A Utrogestan jsem vysazovala presne pred ctyrmi roky.
Takze pozor na to. Jak pisou holky vyse, nejprve si musis vysledovat, kdy k ovulaci dochazi a vysleduj si i to, jak dlouhou mas tu druhou fazi cyklu od ovulace do menstruace. Pokud je to vic nez 10 dnu, Utrogestan vubec brat nemusis. Je to gestagen, ktery ma lutealni fazi prodlouzit, pokud je kratka. Kdybys brala pred ovulaci, pusobi jako antikoncepce, blokuje ji. Zkus bud ovulacni testy, nebo merit bazalni teplotu.

jana86m
11. črc 2019

U mě Utrogestan způsobil to, že jsem ovulaci neměla vůbec. Takže jsem ho v posledním půl roce začala brát až 20 den a teď jsem těhotná.

beata2018
autor
11. črc 2019

Díky moc za reakce holky. 🙂