Velmi nízké AMH, otěhotněly jste?

maja1111111
23. únor 2015

Ahoj mam po 2 ivf a bylo mi řečeno ze mam velmi nizke amh 0,02 máte někdo zkušenost???a otehotnely ste? ...dlouhy protokol 10vajicek,vse oplodnena a kratky protokol jen 3 oplodnena vajjicka .celkem 5 pokusu ,nechytlo se nikdy nic

maja1111111
autor
2. dub 2016

@verunkadar já otěhotněla minuly rok 2 krat přirozeně ,nedopadlo to ..jsem po dvou potratech. ☹ .dlouhy protokol jsem mela poprvé, stimulace byla asi 11 dni a bylo i hodne vajíček...podruhe mi bylo řečeno ,že vzhledm k veku a kratším cyklum mam mit kratkou stimulaci...jen 3 vajíčka a nic se nechytlo....zvažuju 3 ivf jelikož je mi 38 a je škoda ivf promarnit...Někdo říká ,že je kratší stimulce lepší ,já nevím nechápu to..Držím ti moc palce 🙂

adelinkkaa
2. dub 2016

Mam taky nizke AMH a pres ivf 2leteho chlapecka...ted jdeme do deuheho tak uvidime...jinak AMH nema vliv na kvalitu ale kvantitu vajicek...🙂
@maja1111111 delali vam genetiku?🙂

verunkadar
2. dub 2016

AMH udává kvantitu a mám si vypočítat 0,4 x 8 a to je počet vajíček (3). To je prý velký strašák toho všeho.

verunkadar
2. dub 2016

@maja1111111 nejhorší je to, že doktoři oznámí, sice je Vám 25 let, ale máte hodnotu AMH jako ženy okolo 50 let. Pak řeknou, ať se člověk z toho nehrouti, že se zkusí IVF. V úterý si jdu vše vyřídit a snad v tom červnu bych mohla jít na první pokus. Ale do té doby to budou muka, už teď jsem na prášky, ano člověk musí být v psychické pohodě, ale jak to udělat!!!!

maja1111111
autor
2. dub 2016

@verunkadar amh určuje pouze zásobu ve vaječnících nee kvalitu !! ber nosifol,me to pomohlo..
hele já vůbec nereagovala na hormony,dávali mi šílené dávky ☹ a hned další rok 2 krat přirozeně.,tak nevím kde je problém??...na ivf se mi fakt uz nechce je to svinstvo ,a dost mi padal vlasy.. ,ale je mi 38..nemám čas na přemýšlení..
a ty nemáš ovulaci??zkusila bych byt tebou inseminaci ,nebo min,stimulaci nejdřív

maja1111111
autor
2. dub 2016

@verunkadar něco Ti řeknu ,nic není stoprocentní ,ani ty jejich užasné testy...já měla amh v unoru 2015 0,02 a poté v prosinci amh 0,78 nikdo nebyl schopný to vysvětlit...páni experti neví všechno!!!kdybych byla mladší tak na ivf nejdu a zkoušim vše možné vitamíny bylinky atd..

ivetinka1
2. dub 2016

@verunkadar já souhlasím s @maja1111111.
Taky jsem měla nízké AMH, přítel špatné spermie, po neúspěšné ivf (krátký protokol a jen 2 vajíčka) nám řekli, že bez jejich pomoci to nezvládneme.
A zvládli jsme to.
Dokonce nám i jiný doktor řekl, že IVF mohlo být neúspěšné proto, že mi při ivf dělali dilataci děložního hrdla. To mohla být příčina neúspěšného ivf, no ale každopádně to pomohlo k úspěšnému přirozenému otěhotnění.
Jo a v jiném centru byly přítelovy spermie ukázkové! Taky to nikdo nedokázal vysvětlit....

Hodně štěstí.

verunkadar
2. dub 2016

@maja1111111 bylinky užívám, dala jsem se do Maky, Femibion, čaje. Nejhorší je, že inseminace nemá smysl, když nemám ovulaci. Chodím do Kolína,do Pronatalu, kde pracuje rovnou můj gynekolog, ale já nevěřím žádným doktorům. Nosofil koupim normálně bez receptu asi,že? V úterý se s nimi dohodnu, co a jak. Ale nějak už jsme se s přítelem rozhodli, že půjdeme na umělé. Ale těch hormonů se bojím také.

maja1111111
autor
2. dub 2016

@verunkadar určitě držím moc palce!!ale ten nosifol si kup ,někdy ho mají v akci na internetu..já brala i gynex harmonizuje to hormony...a čaje na neplodnost..hodně štěstííííí!!!! 🙂

ivetinka1
2. dub 2016

@verunkadar Ata ovulace nejde nějak spravit? Prášky na srovnání ovulace nebo tak něco?
Jinak Nosifol je myslím taky dobrá volba,taky jsem ho brala

verunkadar
2. dub 2016

@ivetinka1 pícháli mi Pregnyl, ale nic. To je podpora ovulace. Ale kvůli tomu nízkému AMH, to je vše těžké. Už jsem fakt na hranici hodně špatné prognózy.

xyrina
2. dub 2016

Ahoj holky, moje AMH je 0,57, FHS 20. Bylo mi řečeno, že z vlastních vajíček je 3 procentní úspěšnost otěhotnění. Navrhovali darkyni. Tak teď zkoušíme IVF, po stimulaci jsem měla jen 1 vajíčko, to bylo oplodneno a jako 8-bunecne 3 denní embryo bylo preneseno. Teď jsem 10 den po embryotransferu a čeká nás ve středu krevní test a doufame...

maja1111111
autor
3. dub 2016

@xyrina ahoj a kde jsi byla??

xyrina
3. dub 2016

@maja1111111 CAR Tomasov Zlín. Měli jsem minimální stimulaci. Zítra si udělám test. Zrovna jsme ho s manželem koupili 🙂.

belina01
3. dub 2016

@maja1111111
@verunkadar
Holky opravdu ti doktoři toho zas tolik neví, a prostě jen na vás zkusí nějaký postup, naprosto bez záruky. Já sama jsem loni otěhotněla 2x z toho jednou úspěšně, a vždy když jsem to považovala skoro za nemožné, protože mi našli cystu na vaječníku. A do měsíce pozitivní test, a přirozeným početím. AMH jsem měla v dubnu 0,4 a v listopadu 0,23. Najděte si články o moderátorce Martině Vrbové. Mezi 30 a 40 lety se pokoušeli s manželem o mimčo, nešlo to, pak 4 roky zkoušeli neúspěšně umělé oplodnění, nakonec to vzdali a adoptovali dceru. A bum, ona 3 měsíce na to otěhotněla přirozeně v 40 letech, a loni, v 43 letech se jí narodil ještě syn!!! A pochybuji že jim někdo z lékařů dokázal dát uspokojivou odpověď, proč to tak dlouho nešlo. A Verunko, ten výpočet, to ti řekl tvůj lékař? To se mi nechce vůbec věřit že by to byla pravda. Takže když má 20-tiletá holka AMH např. 5, tak má 5*8 = 40 vajíček a v 25 letech už je neplodná??? To snad né!
Určitě nechci metody umělého oplodnění zatracovat, pokud jsou ženy které mají vejcovody srostlé a nebo o ně přišly úplně kvůli např. mimoděložnímu těhotenství, tak tam určitě pomohou, ale po zkušenostech mých i co čtu příběhy jíných žen,, bych nic, co řekne lékař nebrala fatálně.

verunkadar
3. dub 2016

@belina01 Pět nebývá. Zdravá žena má okolo 3. Ale u mě nastává prostě už přechod, přechod v 25-ti letech. On mi říkal, že toto mužů mít od narození, mohu to mít i z operace cysty, nikdo prostě neví. Někdo je zdravý a má AMH do 50 let dobré. Je to individuální. Já jsem se rozhodla pro umělé, jelikož toto trápení je hrozné. Říkám si, že mi třeba pomohou a pak druhe dítě přijde samo. Ale už je u mě strašák ten, že mám AMH 0,4. A to se nedá napravit. Může se jen zhoršovat. Já žádným lékařům nevěřím, ale za ty nervy to nestojí. Kdybych měla aspoň jedno dítě, tak to nebudu řešit. Ale chci mít aspoň jedno a moje ☹.

belina01
3. dub 2016

Verunko jsem na tom úplně stejně s tím dítětem, vím, že teď se mi to říká, když už jsem v půlce těhotenství, ale také jsem ještě loni na podzim byla docela zoufalá. Po revizi mi totiž nerostla děložní sliznice, měla jsem hrůzu, že mi tou kyretáží způsobili ashermanův syndrom, ale pak jsem si vyžádala hysteroskopii a ty srůsty v děloze se naštěstí nepotvrdily, Nakonec mi pomohl Utrogestan. Ale naprosto tě chápu, já ve svých 38 letech a s AMH 0,23 jsem se už opravdu skoro hroutila a říkala jsem si, co mi zbývá, darované vajíčko, možná... Abych měla aspoň jedno dítě, které porodím.
Za sebe ti mohu doporučit, abys klidně i s tím že podstoupíš IVF, zkusila vyladit své tělo (hormonální rovnováhu) různými přírodními preparáty, vím že jsi psala že už něco bereš. Já jsem užívala všechno možné, mj. mateří kašičku.
A ještě jsou tu na MK diskuse ohledně toho nízkého AMH. Na to se občas doporučuje DHEA, což je tedy hormon a tady v ČR se neprodává. Já jsem si ho objednala z ciziny, byl napůl s Pregnenolone, jestli tě to zajímá, tak si to můžeš vygůglovat. Někteří lékaři ho doporučují, jiní zase zatracují. Já jsem to riskla, žádné vedlejší účinky to na mě tedy rozhodně nemělo, a nemohu ani zaručeně tvrdit, že mi pomohl k těhotenství, ale prostě jsem to zkusila.

verunkadar
3. dub 2016

@belina01 Ano, také jsem o tom slyšela. Kouknu se na internet. Já toho zkoušim už dost. Ale tak smířila jsem se s IVF, je to lepší. Třeba než to podstoupim, tak to přijde. My se nevzdáme. Je důležité, abych byla hlavně v psychické pohodě.

ivetinka1
3. dub 2016

@verunkadar Moc ti držím palce, aby ti to vyšlo! A věř tomu, že to vyjde.

Moje kamarádka měla problém otěhotnět - na první mimčo dlouho čekala, několikrát umělé oplodnění a nakonec to vyšlo. U druhého už byli uvolněnější (říkali si, když t nevyjde, máme aspoň to jedno - přesně, jak říkáš ty) a sice ne hned, ale povedlo se to přirozeně. No a teď po nějaké době, když už jsou spokojeni a mají dvě krásné děti zjistili, že čekají třetí - neplánovaně!

Takže zázraky se fakt dějí.
🙂

verunkadar
3. dub 2016

@ivetinka1 Děkuji moc. My teď budeme stavět, takže to umělé nám moc nepomůže. Budu se modlit a třeba nám to vyjde napoprvé. Po verdiktu od lékaře jsem se malém složila, ale pak jsem si řekla, že tomu takto nepomůžu. Že se musím dát do kupy a myslet pozitivně. Vše jinak mam v normálu, menses, jiné hormony. Tak snad a hlavně mě drží nad vodou má druhá půlka.

verunkadar
4. dub 2016

@xyrina Tak jak dopadl test?

xyrina
4. dub 2016

@verunkadar Bohužel sněhobilý. ☹ Měla jsem dodržet své předsevzetí netestovat.

verunkadar
5. dub 2016

@xyrina to jsou hrozné dny tohle. My jdeme ve čtvrtek na inseminaci a okolo 20.května by nás čekalo IVF. ☹

anduloza
5. dub 2016

Tak holky já nakonec otěhotněla ...ale s darovanym oocytem 🙂

xyrina
5. dub 2016

@anduloza Gratuluju, moc Ti to preju. 🙂

xyrina
5. dub 2016

@verunkadar Těš se 🙂. Ta nadej, že to vyjde já nádherná. Držím Ti palce.

hyacintka
1. čer 2017

@lara89
Ahoj,ako si nakonie dopadla? Mas babo?Ja mam amh 0,02,fsh 1,78,tsh1,04.V Bratislave ma odpisali, ze neotehotniem.Teraz idem do Reprofitu v Brne.Citala som, ze amh sa dazvysit,aj ked lekari tomu neveria.Ja mam 40,jednu krasnu 14 dceru,s terajsim partnerom si prajeme dalsie dietatko.

hyacintka
1. čer 2017

@maja1111111
Ahoj,ako si nakonie dopadla? Mas babo?Ja mam amh 0,02,fsh 1,78,tsh1,04.V Bratislave ma odpisali, ze neotehotniem.Teraz idem do Reprofitu v Brne.Citala som, ze amh sa dazvysit,aj ked lekari tomu neveria.Ja mam 40,jednu krasnu 14 dceru,s terajsim partnerom si prajeme dalsie dietatko.

hyacintka
1. čer 2017

@zuzikk83
Ahoj,ako si nakonie dopadla? Mas babo?Ja mam amh 0,02,fsh 1,78,tsh1,04.V Bratislave ma odpisali, ze neotehotniem.Teraz idem do Reprofitu v Brne.Citala som, ze amh sa dazvysit,aj ked lekari tomu neveria.Ja mam 40,jednu krasnu 14 dceru,s terajsim partnerom si prajeme dalsie dietatko.

loylii
1. pro 2017

Holky, já Amh 0,32 a tehu prirozene 2x během 4 měsíců. Před tím 3x neúspěšně Ivf. Tělo se nějak nastartovalo😇