Vysoký AMH (Antimülleriánský) hormon a IVF. Podstoupily jste? Zkušenosti?

adele91
25. lis 2020

Ahoj děvčata, už jsem zoufalá! ☹ K mým neprůchodným vejcovodům se mě navíc přidal ještě vysoký AMH hormon (aby toho nebylo málo), který dost komplikuje umělé oplodnění, které se mě jevilo jako naše poslední možnost (snažíme se už skoro 2 roky). V souvislosti s vysokým AMH hormonem při IVF se velmi citlivě a naprosto přesně musí provést stimulace (tak mi to bylo řečeno), protože při zvýšené stimulaci by mě hrozil hyperstimulační syndrom, který může být velmi nebezpečný, v krajních případech až životu ohrožující. Ještě asi podstoupím laparoskopicky profouknutí vejcovodů, kde může také dojít k zprůchodnění, ale obávám se, že když se u mě zprůchodnění nepodařilo při hysteroskopii, že nějaké profouknutí mě taky nepomůže. Jsem už dost skeptická a nevěřím už v zázrak. Naději jsem vkládala v to umělko, což se kvůli tomu vysokému hormonu také dost komplikuje. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo podstoupil umělko s vysokým AMH hormonem, jestli má někdo zkušenost s tím hyperstimulačním syndromem a vůbec jestli na tom někdo byl stejně jak já? Moje gyncentrum posílá do Repromedy (už jsme tam podstoupili spermiogram) a prý to tam to nastimulování v případě toho vysokého AMH hormonu dělá jen jedna doktorka, ale nemohu si teď vzpomenout na jméno, tak jestli náhodou někdo neví. Děkuji vám za každou sdílenou zkušenost.

nagojka
25. lis 2020

Muzu se zeptat jak vysoky AMH hormon mas?...

kajacob
25. lis 2020

@adele91 a kolik máš ? Já mám necelých 10 . Doktor mě upozornil že to bude složitější ale že už v dnešní době umí dobře pracovat i s hyperstimulacnim syndromem 🙂 a že první IVF bude hlavně zkušební a dají menší dávky a kdyžtak zvýší .

nagojka
25. lis 2020

@kajacob ja mam AMH 9,11...antikoncepci sem vysadila v rijnu 2019 a s doktorem sem to resila od kvetna 2020...dost me vydesil,PCOS,vysoky hormon AMH...pokud se nepodari budeme stimulovat clostilem atd..no vyhlidky nic moc...Mudr rikal ze vajicka dozravaji moc,neprobiha ovulace atd.vzdy kdyz sem na utz tak mi bylo receno ze zadny dominantni folikul nemam...tak sem se nastvala a zacala sem merit bazalni teplotu a netu jsem nasla doplnek stravy Fertilup...zadnou stimulaci sem nechtela...vitaminy sem brala 4 mesice a ejhle...nechci to zakriknout ale jsem v 5tt..🙂pro me ucenej zazrak...ted jen doufam ze vsechno se bude vyvijet jak ma a bude vsechno v poradku...posilam odkaz...https://www.fertilup.cz

kajacob
25. lis 2020

@nagojka aha děkuji a potichoučku gratuluji 🙂 ja ani na vysoké dávky clostilu nereagují . Jsem smířená s IVF po novém roce . Bazální teplotu jsem měřila a vždy anovulacni ale na ten fertilup kouknu děkuji 🙂

nagojka
25. lis 2020

@kajacob urcite koukni a prostuduj to...ja to riskla a vyslo to...nevim jestli to bylo kuli tomu ,ale me to za to stalo...po dvouch mesic sem citila uz znacne rozdily a veskere pritnaky ovulace..je to sice drozku drazsi ale me to za to stalo...tak doufam ze to vyjde...

adele91
autor
25. lis 2020

@nagojka Mám 10.

adele91
autor
25. lis 2020

@kajacob Mám taky 10.

adele91
autor
25. lis 2020

Děkuji všem za sdílení vašich zkušeností.

adele91
autor
25. lis 2020

@kajacob Mohu se zeptat, kam se chystáte na IVF? Byla jste už na konzultaci?

kajacob
25. lis 2020

@adele91 chodím do gyncentra v Ostravě . Mám už víc konzultaci za sebou i vyšetření . Hormonální profil , na štítnou žlázu , testosteron ( ten mám vyšší 🙁 ) genetické testy i na trombofilni mutace ( na to jsme byli já i partner) . Docházíme už tam druhým rokem . Partner je v pořádku naštěstí 🙂 a mě bylo doporučeno zhubnout . Měla jsem brutalni nadváhu , teď už jsem v kolonce nadváha takže , už bych po novém roce chtěla do toho jít naplno 🙂

evawest
25. lis 2020

Ja jsem mela AMH skoro 16 a nikdy me neprestimulovali. 👍

rybkaryb
25. lis 2020

Ja mela amh nejakych 6,4 a mela jsem ohss pokazdy + 1x presto transfer (coz je vyrazne horsi stav). U me to necekali, nic tomu nenasvedcovalo a presto. Pokud chces podrobnosti jak vypada ohss, a jak vypada ohss po transferu, napis mi sz, nechci to tu vypisovat verejne.

nicoltom
28. lis 2020

@nagojka ja na to taky mrknu 😁👍 myslim ze si mi to posilala v jine diskuzi.. Ja zeru ted ten Drmek tak dam tomu sanci a kdyz nic tak vyzkousim to tvoje..

nagojka
28. lis 2020

@nicoltom jasne ja to nikomu nenutim jen rikam co si myslim ze pomohlo me🙂ja nic jineho krome toho nebrala takze to nemuzus nicim posuzovat...

nicoltom
28. lis 2020

@nagojka vsak ja nic nerikam. Ja to myslela tak,ze ja to nechci michat paty pres devaty a ve finale vysledek nula.. 😂🙈 Dneska mame vyhodu ze fakt ty moznosti jsou 🙏

kocila
2. pro 2020

@adele91 amh 14,davky hormonu 112,5 coz je fakt malo,neprestimovali....

kkacca
2. pro 2020

Ahoj, amh jsem měla přes 15, stimulace nizka, bez ohss, vyšel první transfer a malymu byl teď rok 🙂

katabe
8. led 2021

@adele91ahojky, ja mam taky AMH pres 14, taky rikali ze je tam riziko OHSS proto u me zacinali velni nizkymi davkami Gonalu 75j (normalne se dava i 200j) po tydnu stimulace a kontroly UZ zvysili davku na 125j. Nicmene jsem vedela ze budu mit OHSS protoze uz tesne pred odberem embryi me kazde rano bylo na zvracení. Po odberu me hrozne bolelo bricho a rozjel se OHSS. Ale nemela jsem tu nejhorsi formu, myslim ze jsem mela 1-2 stupen. Odebrano bylo 14 vajicek, z toho skvelou kvalitu melo 4 ty mi kvuli ohss zamrazili a odlozili vkladani ET dokud vajecniky nesplasknou. 😊

utrikocku
8. led 2021

@adele91 to je úplně v pohodě. Měla jsem 19 a více, pak to laborka už ani nenameri a vždy hrozny OHSS. S 10 je také vyssi riziko, ale dá se to ukocirovat. Kamaradka měla 7 a vždy hodně embryi.

utrikocku
8. led 2021

@utrikocku hlavně to OHSS souvisi s PCOS, já jsem těžké pcos a vysoke AMH a stimulace peklo i při menších hormonech. Bude to dobrý, transferujte s odkladem jiz zamrazene embryo, ne cerstvy KET.

vitezove
8. led 2021

@adele91 Ahoj, taky jsem měla vysoké AMH. Často je to příznak PCOS. Každopádně mi dali jiné léky, slabší, hlídali. Vajíček jsem i tak měla spousty - 25. Ale už jsem tu četla i případy kdy jich holky měly třeba padesát atp. Hyperstimulační syndrom jsem asi měla, nediagnostikovaný. Nikam jsem s tím nejela. Byla jsem doma, umírala v bolestech ale nakonec jsem to zvládla. Musíš strašně moc pít a super jsou nějaké protejňáky. Byl to týden velikých bolestí, ale jakmile začala ms tak to přešlo. ET nepřicházelo v úvahu, to jen stymulák zhorší. Takže až KET. Ale zvládli jsme to. Díky vysokému AMH jsme zase měli vajíček na rozdávání a už se nikdy na ivf nemuselo a jen kety.

reeeza
25. lis 2022

Ahoj já mám 18!!:D ale pravidelně ovuluji a mám pravidelnou periodu. Moc to nechápu...?? Nemám ani nadváhu či akné. Testosteron takév normě... Takže pcos to asi není??