Vzorek ejakulátu pro spermiogram z přerušované soulože

tydlity
8. pro 2015

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat jestli máte některá z vás zkušenost nebo jste o někom slyšely,kdo dával vzorek spermatu pro spermiogram získaný z přerušovaného styku.Vím,že se to nesmí a má se provádět pouze masturbací,ale někde jsem četla,že to někdo tak udělal aniž by to v centru asist.reprodukce řekl a vzorek byl v pořádku.Je to možné?

kaculka46
8. pro 2015

Pokud vám jde o přesnost spermiogramu nesmí se k němu dostat jiné tělní tekutiny kvůli příp zkreslení výsledku.Možné to asi je ,ale provádět to jinak než v centru radí je hloupé.

tydlity
autor
8. pro 2015

@kaculka46 U nás jde o to,že manžel není schopen získat vzorek masturbací.Podstoupili jsme již mnoho pokusů i v domácím prostředí a nic.Doktoři mě bez spermiogramu odmítají kompletně vyšetřit a manželovi nijak nepomohou.Proto se ptám.Není to proto,že bych chtěla "hloupě" získání vzorku spermatu zjednodušit

elvira
8. pro 2015

A to ti ti doktoři neporadili, jak se postupuje, když už to tak je? První bych to asi zkonzultovala se svým gyndařem, případně poslala klidně i anonymně dotaz do některé poradny, jak postupovat.
Sperma z kondomu se asi vyšetřit nedá, že?

tydlity
autor
8. pro 2015

@elvira No právě,že ne.Ptali jsme se jestli by byla možnost získat spermie tím odebráním z varlete při anestezii,ale to nám bylo řečeno,že se to dělá jen lidem s porušenou míchou a tak.. Jsme už zoufalí. Právě,že do kondomu to taky nejde,protože jsou v něm nějaké látky,které spermie zabijí.Zkoušela jsem napsat i do jiných center jestli je ještě nějaká jiná možnost tak uvidím co mi napíšou. Našla jsem ale ještě v nějakým článku,že některá centra v ČR nabízí speciální kondom pro vzorek ejakulátu,ale nikde o tom nemůžu nic najít.Jen to,že se to běžně dělá v cizině ☹

medved09
8. pro 2015

Jde i o to, že pokud byste museli na IVF, asi by partner musel vzorek dát "standardně". Zkoušeli jste se zeptat na to odebrání v narkoze jako samoplátci? My byli 2x na IVF v UPMD Podolí, byli tam moooc vstřícní - manžel tedy potíž tohoto typu neměl, ale já jsem třeba nechtěla narkózu při odebrání vajíček - tak to udělali bez ní. zkuste se tam zeptat - MuDr. Řezáčová nebo MuDr. Darebný - skvělí lékaři i lidé! Držím palce!!!!

tydlity
autor
8. pro 2015

@medved09 Moc děkuji za radu.Na to jsme se neptali,ale máme v plánu jim navrhnout,že by jsme si to zaplatili. Ale právě jak říkáte,že případně by byl potřeba vzorek na IVF,tak bych tuto možnost s narkozou nechala až pro tento případ.Myslím totiž,že 2x by narkozu nedali

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
8. pro 2015

@tydlity tak uvidíte co na to centra, držím palce

lejla29
8. pro 2015

@tydlity určitě to není ideální situace, ale zoufalost nás nutí k ne zrovna ideálnímu řešení. Takže za mě určitě je lepší vzorek získaný takhle, než nic!!! Zkusila bych asi koupit nejobyčejnější kondom, bez lubrikantů a příchutě. Nezkoušeli jste stimulaci v kabince třeba ústy? Nebo že by těsně před ejakulací vytáhl nádobíčko a pak to třeba seškrábnout z tebe? Můj můž se takhle jednou netrefil do nádobky a seškraboval to z podlahy... 😀 ....paradoxně měl lepší spermiogram než u dalších odběrů. Jinak k IVF stačí několik kousků dobrých spermií, takže ty se tam určitě najdou, pokavaď nemá nějakou velkou poruchu, jako ten můj. U nás se počítali spermie na prstech a i tak jsem těhu s druhým dítětem po IVF. Jinak ta operace je zbytečně drahá a bolestivá a když se dají získat spermie jinak, tak bych to brala, až jako krajní možnost. Spermie se dají zmrazit, takže pokavaď bude spermiogram aspoň trochu použitelný, tak mražte, ať máte zásobu na den "D", kdy se oplodňují vajíčka. V ten den se dá použít oba vzorky (zmražený i čerstvý a vybere se to nejlepší, co najdou) 😀

lejla29
8. pro 2015

@tydlity Joj ještě jsem zapomněla, vzorek z domova musí být doručen do hodiny a musíš ho uchovat v teple (tělesná teplota), já ho jednou vezla ve zkumavce na sobě v podprsence 😀

tydlity
autor
8. pro 2015

@jahodi Děkuji,ale o tom už jsem psala,že jej nikde nemohu najít a ani centra kde ho nabízejí.Jen to,že se to tak běžně dělá v cizině. Každopádně i tak děkuji za radu 🙂

lejla29
8. pro 2015

@tydlity On se už nedá v obchodě koupit nějaký kondom bez příchutě a lubrikantu? Navíc já myslela že ten lubrikant je jen z venčí, ne ze vnitř? Ale já tyhle věci už dloooouho nekupovala, tak vůbec nemám přehled 😀 ... no každopádně bych to stejně zkusila, furt lepší něco než nic...

tydlity
autor
8. pro 2015

@lejla29 😀 😀 😀 Tak jestli to bylo kvalitní i z podlahy,tak to zkusíme tím sexem 😀 😀 😀 Pusou se to právě taky nesmí. A kdyby byl ten vzorek v pořádku tak jsou v centru schopní přímo z toho vzorku část zamrazit pro případné IVF nebo musí jít muž znovu? Strašně moc děkuju za povzbuzení 🙂

tydlity
autor
8. pro 2015

@lejla29 No právě,že prej všechny maji uvnitř něco co ty spermie zabije,tak nevim 😅

keny123
8. pro 2015

@tydlity já se bojim že zde není rady... když to manzelovi nejde rukou a nemůže dat vzorek tak to nikdo resit nebude ... to si on musí nejak poradit bohužel...

lejla29
8. pro 2015

@tydlity Tak to bych radši zkusila tou pusou. Fakt lepší něco než nic. Před náma tam byla holčina a taky šla s chlapem do kabinky a určitě bych to u nich tipla na tu pusu.... 😀 😀 😀
Jak už jsem psala, není to ideální, ale lepší něco, než nic. Zmrazit se to dá hned, když se s nima dohodneš. Nám volali výsledky hned protože, jsme byli dohodlí, že kdyby měl aspoň dva milióny, tak se bude mrazit. My totiž měli fakt katastrofální spermiogram a u nás se počítala každá spermie, takže jsem chtěli mít mražené a pak i čerstvý vzorek, aby v den oplodnění bylo z čeho vybírat. Všechno je to o dohodě...

2016
14. pro 2015

Já to nějak nechápu.Kdo to řekl,že spermio nesmí obsahovat jiné tekutiny?Manžel byl na vyšetření,nikdo se nás na nic neptal,nikdo nám neřekl absolutně jediné slovo,jen,že máme vzorek přivézt do jedné hodiny po ejakulaci.Udělala bych to normálně doma stykem nebo orálně a nikomu nic neřekla.Navíc udělat to orálně,tak tam ani nemůže být slina žádná.Manžel snad ví,kdy to na něho jde,kdy už to nejde zadržet,tak nastavit kelímek a rukou dopomoc.

tydlity
autor
14. pro 2015

@2016 No nam prave rekli,ze se to nesmi. I to vsude pisou. Sliny ty spermie poskodi a ze styku je to pry stejne. Sliny se dostanou do te dirky v penisu(nevim jak se to jmenuje 🙂)

koncita
14. pro 2015

@tydlity a co varianta, že s ním půjdeš do odběrové kabinky a uděláš mu to svojí rukou? To by šlo?

keny123
14. pro 2015

@koncita prej mu to rukou nic neříká,i když není jeho proste se rukou neudělá.... divný žže...ale je to prej tak

michalelka
14. pro 2015

@tydlity tak pokud se manžel sám k vyvrcholení nedostane, tak mu hold budeš muset pomoci (pokud neseženeš kondom ze zahraničí a nebo možnost odebrání přímo z varlat).
Zkuste to a uvidíte. Lepší jak si zoufat, že Vás ani nevyšetří.

alicie_k
15. pro 2015

Tak i já přispěju svoji radou do diskuze. U nás na IVF klinice jsme k tomuto účelu dávali sterilní kondom a nebyl problém. A ty by měly být k dispozici na každé klinice. Samozřejmě předtím dodržet předepsané rady jako umýt si ruce, penis + předkožku a osušit a pak teprve kondom.