Zavádět 3 denní nebo prodloužit kultivaci u nativu s jedním vajíčkem?

europa00
27. srp 2018

Holky prosím o zkušenosti, kdybych šla do nativního ivf s jedním vajíčkem, tak někde zastávají názor vkládat hned 3 den, jinde zaplatit si prodlouzenou kultivaci...
3 den v podstatě nemá co vajíčko v děloze dělat normálně se v tu dobu nachází ve vejcovodu...proč se někdy zavádějí tedy 3 denní embrijka, napčíklad kd\ž to vypadá že zpomalují růst atd, jako ze jim to v petriho misce nesvedci?? přeci v děloze v tu dobu mají také nepřirozené prostředí...

normalne ctu ze po stimulaci kdyz je vajícek hodne tak se delaji prodlozene kuktivace potoze je sance ze se jich par vyvolenych tech 5 dnů dozije...al kdyz vse vsazim na 1 kartu? proc zavadej teda 3 denni, kdyby se nedozilo 5 dnu v petriho misce, tak proc by prezilo a uchytilo se v deloze...moc tomu prave nerozumim...děkuji za vaše rady a tipy, jak se pak rozhodnout

ovecka14
28. srp 2018

Ahoj, oficiálně se protlacuje hodně právě prodloužená kultivace. A určitě to má svůj duvod
. Nicméně, já jsem při prvním i druhém IVF kvůli nekvalitním embryím závadela vždy tridenni. Z prvního IVF mám dceru a z druhého jsem ve 23tt dvojčata. I doktor mi říkal, že kdybych trvala na prodloužené kultivaci, pravděpodobně by ta embrya nevydržela, že když se špatně vyvíjí, je jim v děloze líp.. Držím palce ať se rozhodneš tak či tak, ať ti to vyjde 🙂

soleilll
28. srp 2018

@europa00 Za mě rozhodně PK. Většina CAR má výrazně rozdílnou cenu, když dojde nebo nedojde k ET, i proto se PK vyplatí. A je lepší vidět, které embryo je životaschopné do 5. dne a to transferovat, než zavést 3-denní, které třeba 4. nebo 5. den zanikne (a zaniklo by i ve zkumavce, kde to ale hned zjistíš). Já absolvovala všechny pokusy s PK a neměnila bych - vzhledem k úmrtnosti embryí. (Ale nebyl to nikdy klasický nativ, nejméně byly 2 vajíčka k oplodnění.)

europa00
autor
28. srp 2018

@ovecka14 díky no mě prave zajíma to kde se jim dari lepe...z toho co pises tak v podstatev deloze, ale kazdy ten doktor tvrdi neco jineho...ale je super ze se ti chytla i 3 denni....gratuluji...mam strach ze se rozhodnu pro kultivaci a proste embriu se to libit nebude ikdyz bude uplne ok...co kdyz tam opravdu funguje nejaka chemie, kdy proste tesknou po tom spojeni s tou matkou

ovecka14
28. srp 2018

@europa00 Máš pravdu, co doktor, to názor.. Já rozhodně prodlouženou kultivaci nezatracuji, to ne, ona má svůj smysl.. Ale zastávám názor, že když je hodně embryí.. My měli 11 oplodnenych a třetí den zbyla už jen dvě embrya, tak šup s nima ke mě..Pri 1.IVF to bylo podobné a doktor opravdu řekl, že by prodlouženou kultivaci nezvládly. Mému opoždenemu sestibunecnymu embryu s fragnentama už je 6 let 🙂 Přijde mi to i logické že v děloze se jim daří lépe, byť třetí den tam nemá co dělat,jsem toho sama důkazem. 😉

europa00
autor
29. srp 2018

@ovecka14 to je super to jsi me hrozne potesila, protoze kdyz vsazi clovek na jednu kartu...tak 5 dni je celkem dloua doba..ikdyz zase beru ze bet tech hroznych stimulaku telo vyprodukuje jedno ale kvalitni vajicko...ale c si budeme vykladat...5 dni v roztoku..n komu by se tam libilo...me spise desi to jak je tam ebrio uchycene kdyz nehnizdi...asi tam neskace 2 dny jako hopskulka ale neumim si predstavit ze tam plave ze strany na stranu..pry je celkem lepkave coz zajisti ze kam ho vlozi tam vicemene zustane do hnizdeni

misicka1988
29. srp 2018

@europa00 Já měla 2x třídenní čerstvé a nic, chytlo se až 5 ti denní z ketu. Dceři budou za měsíc 2 roky.

ovecka14
29. srp 2018

@europa00 My jsme si radši ještě nechali dát embryoglue, abysme zabránili právě tomu cestování. Ale to až při druhém IVF pro prvním jsme nedávali nic a také to vyšlo.. Pochopitelně ti tu každý doporučí to, co u něj bylo úspěšné ale s jedním jediným embryem bych neváhala ho třetí den zavést. Kdy to máš podstoupit?

europa00
autor
29. srp 2018

@ovecka14 ahoj jeste nevim kdy a jestli to podstoupim, potrebuji nechat vysetrit delohu jak vypada, protoze jinde problem nenasli zadny...no prave ten gel pry je jeden veliky marketing, ze embrio je samo o sobe lepkave a prichyti se tak nejak a to misto kde je vlozeno....pry urcite nikde neestuje neskace volne po deloze, to by totiz 100% pod gravitaci spadlo dolu k deloznimu hrdlu a to je proste blbost...takze to davat nebudu...jen jsem chtela vedet zkusenosti s 3 dennimi embrii..děkuji