Zmražení embryí na 1. cyklus IVF. Kolik jste si nechali zamrazit?

junykessy
9. dub 2023

Ahojky chci se zeptat, kolik jste si nechaly zamrazit embryek kdyz jste chtely podstoupit pouze 1.cyklus IVF? Dnes jsem 1.den po OPU, odběr 27 vajicek oplodneno 22 metodou ICSI z toho 16 embryii. Některá se budou posilat na genetiku, jina nevydrží atd... Ve středu bych se mela dozvědět kolik se jich bude mrazit. Tak nevim, kolik jich si mam dat mrazit. Samozřejmě se to týká i finanční stranky... Dekuji

merope
9. dub 2023

Nechala bych zamrazit všechna životaschopná - nebývá to taková cena a nikdy nevíš, kolik bude potřeba k tomu, aby se to povedlo. To je opravdu velmi individuální. A reálně - záleží, kolik ti je let, z těch 16 embryí, co se oplodnily, podle věku budou tak 2-8 blastocyt. Pokud se to má ještě posílat na genetiku, tak budeš ráda, pokud budou třeba 4. A z toho se může a taky nemusí aspoň jeden cyklus podařit.

junykessy
autor
9. dub 2023

@merope aha super dekuji.. No letos mi bude 37

merope
9. dub 2023

@junykessy Tak já byla na IVF poprvé v 39 a z tuším 8 odebraných byla jedna blastocyta. Nakonec jsme měli darovaná vajíčka mladé holky a tam z tuším 8 nebo 9 odebraných (tuším 8 oplodněných) byly 4 blastocyty a z toho jeden potomek (na první pokus, ty 3 jsem využila potom, ale to už se nezdařilo).

laxesis
9. dub 2023

@junykessy U druhého ivf mi odebrali a úspěšně oplodnili isci víc než tobě, do 3 dne jich bylo 10, půlka ještě odpadla ten 5 den.. Zatím nepředbíhej, nechala bych pak mrazit co nejvíc🙂 my mysleli, že jich bude těch 10 a s tím počtem jsme počítali pro mražení. Ale díky bohu za těch 5❤

junykessy
autor
9. dub 2023

@merope co je to ta blastocyta? Omlouvam se za asi hloupý dotaz

junykessy
autor
9. dub 2023

@laxesis tak urcite, mne by stacilo tech 4-5 asi... Ja su v tom nova a porad vsemu nerozumim, pripadnu si jak blbec

laxesis
9. dub 2023

@junykessy No takto, ivf je dost záhul pro tělo a finanční stránka taky není zrovna jednoduchá, když přesáhneš 40. Tak bych mrazila i víc, když bude.. Na mě je třeba 5 vlastně málo, je mi 32. Z těch 5 zamražených blastocyst (5 denní embryo) se nám povedl až několikátý pokus..ale je to na každém🙂 někdo má třeba velké štěstí a vyjde už první ket🙂

junykessy
autor
9. dub 2023

@laxesis ty brdo, achjo stejne je to mazec tolik penez a jistota zadna. No mam prvni fakturu ocekavat v utery a druhou pri mrazeni... A ohl toho mrazeni se mnou komunikovat bude kdo? Mam svoji koordinatorku, takze ta me bude asi informovat ze

laxesis
9. dub 2023

@junykessy Se mnou komunikovala přímo paní z laboratoře (pronatal) , s tebou asi koordinátorka🙂 my žádnou neměli. Moc držím palce!!

junykessy
autor
9. dub 2023

@laxesis děkuji moc💗

clairexr
9. dub 2023

@junykessy Vsechny. Urcite vsechny. U nas se platilo tusim az od 10 nahoru, ale z 16 vam jich urcite hodne odpadne do 5. dne.

junykessy
autor
9. dub 2023

@clairexr no mne bylo řečeno, ze 8 plati pojistovna. Coz si myslim ze je blbost. Za 3 mam napsano 6500 a dalsi po 2000

clairexr
9. dub 2023

@junykessy To je uplne jedno, lepsi zaplatit ted vsechno, nez riskovat, ze se to nepovede a platit dalsi IVF 😉

junykessy
autor
9. dub 2023

@clairexr uprimne do dalsiho ivf bych uz nesla. Bohužel bud ted nebo nic

clairexr
9. dub 2023

@junykessy Je to skoda delat hned takovy zavery, nam se napriklad podarilo az z toho druhyho 😉

junykessy
autor
9. dub 2023

@clairexr ja vim, ale uprimne stimulaci jsem nesla docela blbe... Videla jsem to na kamarádce, stalo ji to pres 150.000 a vysledek zadny.. A bohuzel takovych holek je hodne. Ja na, to nemám nervy. Ja se priznam🙈

misicka1988
9. dub 2023

@junykessy Mě zbylo k zamražení nakonec jen jedno, bylo mi necelých 37 let. Ale zrovna to jedno jediné bylo šťastné 😊

milixx
9. dub 2023

@junykessy
Ahoj, mně je čerstvě 39 let. AMH mám 3. Před třemi týdny jsem měla 3. cyklus ivf: 27 odebraných vajíček, z toho 22 oplodněných, z nich pak 3. den bylo 16 embryí. 5. den se jich 8 dostalo do stádia blastocysty a všechna se mrazila, protože všechna šla na PGT. Min týden mi hlásily výsledek, že 4 blastocysty jsou v pořádku, 2 mají mozaiku, takže by byly případně k vložení po konzultaci s genetikem a dvě byly geneticky špatný. Na můj věk je tohle silně nadprůměrně dobrý výsledek. Stálo nás to 35 tis.
Rozhodně doporučuju mrazit vše, co půjde.
Při 1.cyklu ivf v roce 2019 jsem měla odebráno jen jedno vajíčko, přežilo oplodnění a 5 denní kultivaci, ale genetika nedopadla. Z 2. ivf, kdy mi brali 30 vajíček, byly dvě blastocysty, obě prošly genetikou. Z 1. KET mám dceru, z druhého SP v 8TT.

junykessy
autor
9. dub 2023

@misicka1988 tak to je krasne💜

junykessy
autor
9. dub 2023

@milixx tak to mate podobne co ja.. No jeste mi neprisla faktura, ale zatim včetně genetiky to mam vypocitane na 47000...Zatim😉 ja se uz opravdu modlim, aby mi to vyšlo na poprve max na podruhe.. Tak trochu uz jsem zoufala

lenkalubina
10. dub 2023

Mi odebrali 8 folikulu, z toho bylo 7 embryek a do 6 dne vydržela 1 HB, která šla na PGT. Zatím nevím jestli je ok🤷‍♀️

alpinka1
10. dub 2023

Určitě bych mrazila vsechny,už to neni tak velký finanční rozdíl než pak platit znovu celé ivf. My mrazili minulý týden. Je to třetí cyklus ivf. Dítě nemame. Je mi 33. Odebralo se 9 vajíček, oplodnilo 8, třetí den už jich bylo jen 5 a pátý den 2. Ty jsou teď na genetice a modlíme se aby bylo aspoň 1 zdravé. Držím palce!

junykessy
autor
10. dub 2023

@alpinka1 dekuji, i Vam moc drzim palecky aby to vyšlo a meli jste zdrave mimi 💜

alpinka1
11. dub 2023

@junykessy Děkuji moc ❤

junykessy
autor
14. dub 2023

@milixx ahojky, tak jsem pomalu na konci cesty pred Ket.... Ale chci se prosim zeptat ohl mrazeni, nerozumim trochu tem cenam. Nakonec zustalo 8embryi, ktere se poslaly na genetiku a budou se mrazit.. Na nasi klinice je ceník za 2 pejety(1-2 embrya) je 6500+kryokonzervace na 1.rok.Dalsi pejeta 2000.Moje koordinátorka se me ptala, jestli mrazit po 1 nebo po 2..Tak jsem rekla ze po jednom. Na kolik me to tedy prijde? Dekuji

simonasimka
15. dub 2023

@junykessy tak pokud jich zbyde 8, tak ty první dvě jsou za 6500,- pak každé jedno za 2000,- a jedno ti dají u toho transferu.. takže se vším všudy 16 500,- 🙃

junykessy
autor
15. dub 2023

@simonasimka aha, ja myslela 18.500...Ze dve za 6500 a 6x2=12.000

simonasimka
15. dub 2023

@junykessy nezapominej, že jedno bude použito právě na KET 🙂

junykessy
autor
15. dub 2023

@simonasimka ja vim, ale az za 3tydny nez dojde genetika... Ja su asi blbá fakt 🙈🙈

wladimira
12. zář 2023

@junykessy dobrý den mohla bych se zeptat kolik embryí se z těch 8mi vrátilo z genetiky ??? Moc děkuji