Místo školky neustále doma s nemocí. Zlepší se to?

jasminek2012
15. říj 2022

Dobrý den, syn nastoupil v září do školky, dodnes tam byl cca 8x. Teď už je 10 dní doma a stále kašle, smrka. V noci mi nespí kvůli tomu. Takže nejspíš ho budu muset odhlásit ještě na tento týden. Ten další máme doktory, jsou prázdniny. Platíme měsíčně 1300 a ve školce spíš není než je. Ty peníze nám samozřejmě chybí, navíc pokud budou ty nemoci takto pokračovat, nemůžu ani jít pořádně do práce.
Jak jste to prosím řešili? Nemá ani šanci na adaptaci, když je pořád doma. Je mu 3,5 roku.
Zlepší se to? Nebo je to normální první rok?

sigyn
15. říj 2022

Naše dítě je v predskolce a v zari bylo 7 dni, jinak doma s rymou.

cuuza
15. říj 2022

Tak školkovné ti vrátí na daních a stravné to vrátí na konci školního roku při vyúčtování docházky.
U nás funguje kombinace c+d a nemoci se nám celkem vyhýbají. Ten začátek je prostě těžší, imunitu si musí vybudovat.

biciklissie
15. říj 2022

Platíte 1300 Kč jen za školku bez jídla? To je dost, no. Jinak dcera měla takovou rýmu a kasel minulý skolkovy rok, asi 3 týdny, možná i 4. Jak všichni říkají, že chodí ven, čerstvý vzduch, atd., tak u nás fakt nakonec pomohlo až zavřít se doma, klíčový režim. Jak nejvíc to jde. Jinak je to asi, bohužel, normální. Já moc nevěřím ani na ty doplňky stravy, no.

lencaa11
15. říj 2022

@jasminek2012 každé dítě cca rok ve školce promarodi vytváří si imunitu syn to měl stejné a to ještě pak začlo období COVID tak že třeba pár dní šly a pak třída byla zavřená skrz to nebo malej zakaslal a šup domu atd ted už je to ok ...peníze za to že tam není by se vám měli snížit teda za jídlo úplata se plati pořád stejně

jasminek2012
autor
15. říj 2022

Děkuji holky, mně jde o to, kde si má člověk hledat práci, když jsou ty děti pořád marodi, teď mám ještě podporu po RP, ale potom nevím, jak jít pracovat, kdo bude s dětmi doma atd 🙄

martiniquest
15. říj 2022

To je bohuzel bezna realita prvorozených prvni rok ve skolce, tim spis po covid letech. S druhorozenymi je to trochu lepsi, protoze je imunizovan starsim.

jasminek2012
autor
15. říj 2022

@martiniquest on je právě druhý. Má bráchu 9 let. Takže nemoci u nás proběhlo už X. Ale stejně...

martiniquest
15. říj 2022

@jasminek2012 To jsou ale dost daleko od sebe. Tim padem je temer minuli s tim, kdyz byl starsi jeste ve skolce, to byl jeste uplne mimino.

bara88
15. říj 2022

@jasminek2012 ale to je úplně normální u některý ch dětí. Práci si najít takovou aby si ji mohla dělat s domů a nebo se střídat s chlapem,tak že ty budeš v práci ráno a on odpoledne třeba. A že je ti chybí peníze za školkovne ? Tak to ste si asi měli rozmyslet dřív než ste ho přihlásili

xxx3d
15. říj 2022

asi bych se soustředila na základ a tím je zdraví dítěte
rýmy jsou otravná záležitost, navíc dlouhá, současné počasí tomu moc nepomůže a tak bys to měla brát jako realitu a neřešit školkovný, protože to jste přece věděli, když jste tuhle školku vybrali
zaměř se na to, jestli máš možnost hlídání, babička, děda, manžel a podle toho si najdi práci
mě nejvíc dostane, když jsem s malým doma, aby se teda fakt zbavil rýmy a byl zdravej a pak po nějakých 14dnech většinou to tak trvá, naštěstí výjimečně, přijdu do školky, kde jsou děti smrkající, kašlající a pohodička... no, takže tohle se ti taky může stát, že si svoje doma vyzdravíš a on pak hupsne přímo do otevřené náruče nějaké rozjeté virózy a bude opět doma... než se přehoupne rok a na jaře začnou rýmky nanovo.

xxx3d
15. říj 2022

jo a školkovný máme tak vysoký, že to tady nemůžu napsat, abyste mě neroznesly na kopytech 🙂

takyjedna
15. říj 2022

Normalka. Nase holka uz treti rok ve skolce jede v modu tri dny v ustavu, ryma, kasel, rýma, kašel, tři dny ve skolce... A jeste to kolikrát odskaceme cela rodina. Jak se s tim da chodit do práce, netusim... V jinych diskuzich se tady muzes docist, ze davat deti do skolek s virozou je uplne normální, zdraví cizich deti nikoho nezajima. Pak to vypadá, jak to vypadá.

palja
15. říj 2022

@jasminek2012 minulý rok byla dcera ve školce týden a vždycky 3 týdny doma s kašlem a rýmou. Tak tomu bylo po celý rok. Letos už je od září podruhé nemocná, poprvé měla covid teď má rýmu a kašel, teploty, obojí chytla ve školce a nakazila i mladší dceru. Bere dlouhodobě imunoglukan a rybí olej. Myslela jsem, že to tento rok bude lepší a je to pořád stejné bohužel. Má 4,5 roku.

palja
15. říj 2022

@takyjedna 😢😢😢 já jí tam dám právě úplně zdravou, přijdeme do šatny a vždycky tam někdo chrchle a kašle.

zelenaesmolda
15. říj 2022

@jasminek2012
je to uplne normalni po nastupu do skolky.penize se vraci na konci roku po vyuctovani.

te_reza
15. říj 2022

První den rok to je normální. Nic nový tím neuděláš, bohužel. Prošli jsme tím všechny.

eithelwing
15. říj 2022

@jasminek2012 No, vydrzet. 🙈 Je to naprd. Dcera je předškolacka a mam ji doma mesic se zelenou rymou. Nic jineho. Až atb zabrala, ted cekam, zda ryma skonci úplně, aby mohla jit. Jako předškolacka neplati, ale mame zase zaplacene plavani. 🤷

Jinak kašel v šatně... Měli jsme v jeslich u mladsiho prednasku na detske nemoce. Je normalni, když dite trochu kašle po přechodu z chladu do teplé šatny. Důležité je, aby nekaslalo za klidu nebo nemelo nejake tezce utisitelne zachvaty kasle. Tak nam to vysvetlovala zdravotní sestra. 🤷

merope
15. říj 2022

@biciklissie Tak my se snažili dostat malého tady do jedné školky a říkali nám, že školkovné je 1700 Kč. Státní školka jen zřizovatel je církev (a jedna ze tříd má jen 20 dětí, možná to je důvod?).

iva_kucerova
15. říj 2022

@jasminek2012 Je to úplně normální. Syn byl k dnešnímu dni ve školce celkem 8 dní. Platíme taky,ale za jídlo se nám ve čtvrtletí vrátí, nicméně školkovné se platí stále,ať je nebo není.

felixfelicis
15. říj 2022

@merope limit deti na tridu je 24, takze 20 neni nejake extra snizeni (deti jsou ve statni MS ve 2 tridach o 15 a 17 detech). To bude tim zrizovatelem, cirkevni MS je u nas taky drazsi.

merope
15. říj 2022

@felixfelicis Taky možné, já každopádně 1700 brala jako pořád dost málo.

@iva_kucerova Jojo, to mě nejvíc dostal vzkaz na dveřích státní školky, že v srpnu je zavřená, ale školkovné je třeba zaplatit...

andelka
15. říj 2022

No, starší kluci takhle chodili do školky první 2roky. Stylem 3-5 dní v MŠ, 2-3 týdny doma. Po RD jsem hledala práci docela dlouho,takže první skolkovy rok mladšího jsem byla doma. Potom jsem pracovala na směny a byla už rozvedená, pomáhala babička. Během prvního roku jsem měla OCR jen jednou na 4 dny. Teď šel nejmladší do školky, doteď byl doma jednou 2 dny a jednou týden. Zase hlídá babička, nebo se střídáme s manželem,když vyjde odpolední směna, stihame se vyměnit doma, mám zkrácený úvazek do 13h.
Stravné se při nemoci vrací a školné si uplatňujeme v daních.

zmrzlinka
15. říj 2022

@jasminek2012 zkusila bych ho nechat vyšetřit na ORL a alergologii.Dcera ( druhorozena) byla od té doby ,co nastoupila do školky věčně zahleněna.Od té doby co má nasazenou léčbu z alergologie ,tak je to podstatně lepší.
A ještě doporučuji stříkat Vincentku do nosu i když je zdravý.Jako prevenci.

andelka
15. říj 2022

@zmrzlinka zkusit se to určitě může.
My jsme na alergologii též chodili, v zimě mívali Broncho vaxom, starší byl i na operaci s nosní mandlí..ale přijde mi,že nejvíc pomohl čas. Ve škole už byli nemocní míň. Tak 2-3x za školní rok.

zmrzlinka
15. říj 2022

@andelka já kdybych tenkrát s dcerou nešla ,tak prská do teď 🤷

megi89
15. říj 2022

Syn má od září čtvrtou rýmu.... 🙄 :( 😪 a od pátečního večera dokonce už i zelenou... Takže si pobude chvíli doma zase... Jsme venku denně x hodin, jí vitamíny a stejně prd platné... 🙄

petulles
15. říj 2022

Starší už je tři týdny doma, od začátku školky odchodila celkem 11 dní do teď 😒 Je to děs, ale počítala jsem s tím.. 😔

petramana
15. říj 2022

resim uplne to same...syn 4 roky, prihlaseny do skolky, ale byl jen parkrat... ted vaham, jestli ho zase dat, protoze uz je s nim k nevydrzeni, potrebuje kamarady... jenze doma jeste pulrocni a nechce se mi zase resit minimalne rymu i u nej, tak nevim co delat 🤦

biciklissie
15. říj 2022

@merope To je tedy síla. My platíme skolkovne 500 Kč, spolu s jídlem to dělá necelých 1500 Kč a už to se mi zdá dost. Děti ve třídě je 23, ale skoro nikdy tam není plný počet, skrz nemoci. Je ale fakt, že paní učitelky se tam střídají, v plném provozu jsou tam obě, ale rano a odpoledne je tam jen jedna.

lencaa11
16. říj 2022

@petramana dala bych tělo si musí vytvorit imunitu mám tři děti nejstarší ten neví co to je marodit od nástupu do školy mel u Dr napsáno že nemocnost 0 jen chodí na prevetivky letos mu bylo 15let u dcery je to to samé letos 11 let a to má ještě cukrovku 1st...a vše ok nejlmadsi ten první rok a půl ve školce promarodil i lekarka na kožním řekla že děti si imunitu musí vytvořit a měla pravdu když není teplota tak můžete i na hodinku ven to mi poradila dětská lékařka není důvod sedět doma z rýmou i čerstvi vzduch pomáhá 😉☘️☘️