Jak často jste koupali miminka v prvním půlroce života?

simi_linola
11. led 2016

Názory na koupání miminek se různí. Někteří odborníci radí koupat sporadicky, jiní naopak pravidelně. Jak to bylo u vás?

junkka
11. led 2016

První dva měsíce 2x týdně a určitě bysme tak i pokračovali, kdyby nám malá po koupání nezačala líp spinkat. Takže od té doby každý den, ale mýdlem opět jen dvakrát týdně, jinak se jen každý večer vykopká v čisté vodě 🙂

apacheee
AMBASADORKA
11. led 2016

@simi_linola Moc tě vítám u nás na českém koníkovi a věřím, že se ti tu bude líbit Simi🙂 My jsme Eliáška koupali poměrně málo, cca 1x za 3 dny a v koupacím kyblíku. Jako malé miminko měl opravdu hodně citlivou pleť, tak jsme se snažili koupání snížit na minimum, protože mu voda hodně vysušovala pokožku.

kachnicky
11. led 2016

Ahoj ja koupu každy den 🙂 Malá koupaní miluje a krasně jí to uklidní 🙂 Navíc jsem odpurkyně vlhčených ubrousku tak je to i potřeba 🙂

lrg
11. led 2016

Já koupu obě dcery asi 2x - 3x týdně, obě mají atopický ekzém a voda jim vyloženě nesvědčí.

simi_linola
autor
11. led 2016

@apacheee Ďakujem veľmi 🙂 Som tu zatiaľ krátko, no veľmi sa mi tu páči 🙂 To je pravda, ani mojim deťom čistá voda nerobila dobre a oveľa viac vysušovala pokožku.... Doteraz nemôžu nič iné okrem Linoly, ale to nám vlastne úplne vyhovuje 😉

victress
11. led 2016

obden a hodně dlouho jenom v čisté vodě bez mýdla, max trochu mýdla na zadeček 😀

junkka
11. led 2016

@simi_linola nám nejvic vyhovovala linola ta olejová přísada do koupele. Jenže malá jak je větší (má 3 měsíce), tak si to koupání začala fakt užívat, šíleně kope nožičkama a stříká jí to do očí, takže jsme ji museli přestat používat 🙂

simi_linola
autor
11. led 2016

@junkka presne viem o čom hovoríš 🙂 moja dcéra má 2,5 roka a syn 11 mesiacov a čo oni dokážu v tej vode povyvádzať :D celá kúpeľna nám pláva 🙂 ak sa však smiem spýtať, to ti niekto doporučil prestať kúpať v Linole? My v nej kúpeme stále a ešte dlho budeme a deti si v rámci hier občas aj lognú a ide im aj do očiek a ušiek 🙂 Ak myslíš na upozornenie, ktoré je v príbalovom letáku, jedná sa o koncentrovaný prípravok priamo z fľašky , počas kúpele je veľmi zredukovaný 🙂 avšak samozrejme, treba sa riadiť hlavne dieťatkom 🙂 ďakujem za tvoju skúsenosť 🙂

junkka
11. led 2016

@simi_linola no to ne, ale začalo ji to ocicko dost slzet a žčervenalo jí, asi na to nějak víc reaguje nebo nevím, tak už pro jistotu koupeme jen v čisté vodě. Já bych o tom ani nevěděla, že je v tom letáku něco takového napsané 🙂

prada11
11. led 2016

Koupeme každý druhý den. Bylo to do půl roku a pokračujeme, tak i dál i když občas až třetí den, když jsme byli třeba na očkování.

alyssa18
11. led 2016

Od ukončeného jednoho měsíce koupeme každý den. Každodenní koupání nám pomohlo k vytvoření jakéhosi režimu, díky čemuž pak syn poznal, že přichází noc a že v noci se spí déle. 🙂 Když byl nemocný, koupali jsme obden, ale teď už zase každý den.

fouskovi
11. led 2016

My malého od narození koupemě obden a už má taový rituál, vynecháme maximálně jen když jsme po očkování a máme vyšší teplotu

monunkaaa
11. led 2016

Je pravda, že názory na koupání se liší, ale to asi na všechno.. Někdo říká koupat každý den, je to rituál před spinkáním, někdo obden..
My koupeme obden, v létě, když byla ta veliká vedra, tak to bylo každý den. Když má malá třeba rýmičku, tak koupu jednou za tři dny, abych ji zbytečně nemáchala..

jhhd
11. led 2016

Obě naše děti jsme od narození koupali v čisté vodě každý den. Brala jsem to jako budování vztahu k vodě. Měly to rády, měly určitý režim a naštěstí pokožku, které to nevadilo. Mýdlem (pevným dětským bez jakékoliv přísady) myjeme jen 1x týdně. Pokud jsou děti nemocné nebo nám to z nějakého důvodu nevyjde, tak prostě ten den nekoupeme.

katyxq
11. led 2016

První měsíce 1-2x týdně (poprvé týden po porodu) a jen v čisté vodě ... teď už se malý snaží plazit a ochutnává jídlo, tak koupem každý den nebo obden, stále "jen"ve vodě. Kůži má (krom poslední dny v plenkové oblasti, což úspěšně řešíme zinkem a úpravou stravy) v pořádku, kdyby byl suchý, použiju hydratační krém, olej (při tom, co vím, plus zkušenostech u starší dcerky) bych nedala ani do koupele.

anina32
11. led 2016

Od návratu z porodnice jsem oba koupala každý večer, ve vaničce dětským mycím gelem a po koupání dětské tělové mléko na mazání.

kspp1
11. led 2016

Koupali jsme každý den i s vlásky, ale co malé vlásky porostly, koupeme každý den bez vlásků a vlásky s křikem jednou týdně. Je to rituál, bez kterého by se šlo těžko hajat 🙂

pisisvori
11. led 2016

Kazdy den. Myslim, ze kazdy sam zna ten rozdil, kdyz se vecer vykoupe/ osprchuje a nebo ne. Nepatlam na deti zadna mydla a myci olejicky. Myju jen vodou, takze rizhodne nevysusi a patri to k ritualu pred spanim

kupcovci
11. led 2016

My malu od narodenia kupeme kazdy den mame to ako denny ritual bez toho by ani nezaspala.od roka mienim len raz za dva dni.pekny den

pisisvori
11. led 2016

Mydlem od Biodermx myju jen pokud jsou spinave rucicky z venku atd. Vlasky u male zatim jen vodou obcas. Sampon az tak po 2 roce.

kami1984
11. led 2016

My jsme koupali ob den ve vetsine pripadu🙂 potom uz vnimal brasku a chtel byt s nim ve vane;)takze po pulroce denne.

smallinka
11. led 2016

Od narození koupeme 2x týdně, což vychází každý třetí den. Jsme spokojeni, holky taky a vyhovuje nám to všem. Podle mě takové to drhnutí každý den za každou cenu, je celkem nepřirozené...samozřejmě v létě ve vedrech jsme se svlažovali navečer každý den, aby se nám lépe spinkalo 🙂 Ale každé ráno omýváme zadeček pač to potřebuje 😀 Když byly malinkaté umývala jsem buď pouze vodou nebo tekuté mýdlo s pumpičkou od Johnsons - vyhovuje mi ta pumpička, máme to i na vlásky do dnes. Ve vaně máme dvě kačenky a nějakou gumovou panenku a holky si vždycky řeknou dadada...to znamená koupat 😉

luca16
11. led 2016

My se snažili koupat každý den. Teď už je dcera starší, tak už koupeme každý den poctivě. Myslím, že jí to jen prospělo. Koupe se ráda, žádné kožní problémy nemá, je spokojené miminko🙂

magdasan
11. led 2016

Dobrý den Simi. My koupeme každý druhý až třetí den.Používáme Linolu, měli ji u nás v porodnici a i maminky v porodnici s více dětma mi ji doporučily.Malé svědčí 🙂 Nemuseli jsme používat už žádná další mléka, oleje atd po koupání. A přiznávám, že pokud si napustím vanu já, malé kradu Linolu 😀

mia_mia88
11. led 2016

Jedenkrat za tri dny. Mydlo jen na rucky a zadecek. Jednou tydne namazu po koupani konopnym olejem. Obcas maznu na noc zadek Bepanthenem. Je to jedina kosmetika na dite, kterou mame. Nekdy se stane, ze se pres den uspini jidlem, tak to samozrejme koupeme i casteji, ale kazdy den si myslim, ze to neni treba.🙂

simi_linola
autor
11. led 2016

@magdasan :D Ja to robím tiež, ja vlasnte používam úplne všetky prípravky od Linoly a tiež som ich pôvodne kupovala len deťom :D Ďakujem za tvoju skúsenosť 🙂

holkavbotech
11. led 2016

Dobrý den. Zhruba do 4 měsíců jsme koupali dvakrát až třikrát týdně, ale pak jsme začali s koupáním denně, kvůli večernímu rituálu.

alubif
11. led 2016

Denně už od narození, je to rituál, zatím čistá voda, teď začnu používat už nejaký šampon a mýdlo.

lu88cie
11. led 2016

Ja koupu obden.do vody davam olejovou koupel johnson.jinak nic.pokozku ma krasne vlacnou nepouzivam pak ani nic na mazani telicka.jen krem na zadek😃