Slyšeli jste už o atopickém ekzému? Trpí jím někdo z vašeho okolí?

simi_linola
11. led 2016

Znáte toto onemocnění? Setkaly jste se s ním vy, vaše děti nebo někdo z vaší rodiny?

petrastudio
11. led 2016

Bohužel 1. dcera má atopický ekzém (podotýkám že ne uplně tragický stav,naštěstí), štve mě to-my s manželem nemáme ani náznak alergie,astma či ekzému, kojila jsem ji rok a jako plně kojenému dítěti se ekzém udělal na 7. měsíci. Po "neodborném" ošetření u kožní (netušila jsem o co se jedna, myslela jsem že se opitila pod čepicí-bylo to v březnu) kdy nám okamžitě nasadila kortikoidy, jsem ještě vyzkoušela dětskou kožní kliniku v HK, kde se bohužel taky léčí jen následek,nikoliv příčina a to samozřejmě kortikoidy. Přestala jsem je časem používat (i tak jsem používala zřídka,lokálně), chodíme k homeopatce, používáme Linolu, opravdu jí věřím, jezdíme každý rok k moři,atd..momentálně má dcera velmi suchou kůži,ale je to obdobím-topíme navíc tuhými palivy,a je plno dalších vlivu co to teď trošku zhooršily..nyní máme druhou dceru, používám taktéž linolu a modlím se aby ekzém neměla :o)

simi_linola
autor
11. led 2016

@monasdo je mi to ľúto.... bohužiaľ je pravda, že každému sedí niečo iné... tak ako sme my všetci rozdielny, sú rozdielne aj naše pokožky a je prirodzené, že nie vždy všetko zafunguje tak ako sa čakalo 🙂 Držím palce, nech všetko dobre dopadne a ďakujem za tvoju skúsenosť 🙂

a_vav
11. led 2016

Já mám ekzém od dětství a bohužel ho malá "podědila" na doporučení lékaře i lékárníka máme Linolu do koupele/sprchy a malé se zatím ztratil, jsem velmi ráda že nám poradili dobře a že jsme nemuseli zkoušet více možností 😉

simi_linola
autor
11. led 2016

@a_vav som veľmi rada, že si spokojná s Linolou a ďakujem za tvoju skúsenosť 🙂

ivular
11. led 2016

Zvláštní otázka, vzhledem ke skutečnosti, že v našich krajinách jde o nejčastější kožní onemocnění..

heduska82
11. led 2016

AE ma mladsi s kupou potravinovych alergii. Ted se mu to opet rozjelo, uz mesic s nim bojujeme a osvedcene metody ted nezabiraji. Kazdopadne u nas nepochodila Bioderma, Linola, Eucerin, uz vubec ne Lipobase a pod. .....jen A-derma Exomega. Vsechno ostatni to jen zhorsuje.

kh
11. led 2016

Mne osobne prijde, ze dnes ma AE v urcite mire snad kazde miminko. Když tak nad tim premyslim, mam dojem, ze se objevuje po ockovani. Do te doby nas maly nic nemel a podopne uvadi spousta maminek. Nebylo by to rozporu s podezrenim imunologu, ze ockovani "spousti" i alergie (neprimo tim, ze aktivuje jinou část imunity nez při aktivaci při prodelani onemocneni) . I proto jsmerada za Linolu, nam pomaha.

cattus
11. led 2016

atopickým exémem trpím od cca 12 let (kdy se mi plně rozjela menstruace), ale naštěstí jen různě se objevujícími flíčky. Nikdy jsem to cíleně nelésčila, imunolog i alergolog řekli, že nemá význam léčit malé drobné ložisko, které se vyskytuje občas a za ta léta jsme ani nevypozorovali nějakou souvislost - buď s jinými alergiemi, nebo nějakou hormonální nerovnováhou, případně nějakým jiným spouštěčem.
Teď se mi po cca 1,5 roce bez výskytu objevil flek cca 1x1cm na noze. takže akorát promazávám něčím mastnějším, aby mě nesvědil, ale nijak dál neřeším, vím, že zase za týden .. 14 dní zmizí.

kubicek11
11. led 2016

Tak atopický ekzém měl můj Kubík. Píšu měl, protože doufám, že už se nám nevrátí. Vypuklo to cca ve 3. měsíci. Bylo to něco strašného. Navíc nám nic nepomáhalo. Každou mast či mléko malej nesnesl. Vždy to skončilo pláčem, svěděním a škrábáním. Do smrti nezapomenu, jak jsme stáli u postýlky a doslova mu drželi ručičky aby se neškrábal po obličeji. Až Linola nám pomohla. A nesmím zapomenout na sluníčko. To odvedlo obrovský kus práce 😀. Linolu přidáváme do koupele dodnes. A to už se nám ekzem neobjevil 3 možná 4 měsíce 🙂

sofinkajulinka
11. led 2016

Atopickým ekzémem trpí má kamarádka vyskytuje se jí ,ale jen na dlaních a prstech. Paní doktorka jí doporučila Linolu a od té doby už je v pořádku 😵 🙂

pajii23
11. led 2016

Bracha ma atopicky ekzem a dcera ma na nej nabeh. Nejhorsi na tom je vysvetlit nekterym clenum rodini co dceri nemaji davat.

simi_linola
autor
11. led 2016

@kubicek11
@sofinkajulinka ďakujem krásne dievčatá za milé skúsenosti s Linolou a držím palce 😊

simi_linola
autor
11. led 2016

@pajii23 súhlasím, u nás je to stále boj a mna nikdy neprestane udivovat ako dospely rozumný ludia nedokážu pochopit taku jednoduchu vec,ze detom urcite potraviny nerobia dobre :/ napríklad Mikuláš bol u nás čistá tragikomédia a tie 2 mesiace predtým plné dohovarania celej rodine :/ ach jaj ale tak aspon mam zasobu cokoladok na rok 😂💙

pajii23
11. led 2016

@simi_linola u nas taky 😀 nesmi kakao, citrusy a orechy 🙂 Takze maminka s tatinkem zasoby cokolady na pul roku. Nastesti to znam jak to chodi od brachy tak jsme ji predem nakoupili "sladkosti" co muze a rychle vymenili 🙂

cacenka_d
11. led 2016

Nam Linola evidentne vadila, mela na ni spatnou reakci a je proste solne dite, ta nepotrebuje olej, ale morskou sul do vany 🙂 Nicmene se neztratila kamardi maji uplne opacny problem, takze putovala dal a tam zase dokaze zazraky 🙂

bbpk
11. led 2016

Ano, AE trpím jak já, tak malá v omezené míře. Nevím, jestli je to mojí péčí, ale naštěstí, se nám vždy povedlo ekzém usměrnit a vrátit se do normálních kolejí. Je ale pravdou, že při propuknutí musíme námi velmi oblíbenou linolu vysadit, koupat v čisté vodě a do zklidnění mazat zinkovou mastí .Pak doléčit lopuchovým olejem a opět se navracíme k linole, kterou používáme jinak běžně a proto jsme možná povětšinu času v pohodě.

simi_linola
autor
11. led 2016

@cacenka_d jéééj to je zlaté 🙂 najdôležitejšie je, že ste našli to, čo vám pomáha <3 som veľmi rada a ďakujem 🙂

verkaunka
11. led 2016

Zdravím, my teda žádný problém s pletí neměli, ale kamarádka má chlapečka, který ekzémem trpí a je mi ho opravdu hodně líto, a když jí chci udělat radost, nebo k nějaké příležitosti, tak právě koupím Linolu...

jarabacek
11. led 2016

Dobrý den, Dcera měla atopický ekzém od 6m. Doktorka na dermatologii nám neustále míchala mastičky a měnila preparáty a nic nepohlo. Takhle jsme se plácali skoro rok 🙄 Pak jsem nakonec změnila doktorku, a ta mi doporučila nejprve olej do koupele "Linolu" a hned věděla, že jde o atopický akzém. Linola zabrala, hned po třech dnech byly vidět výsledky 🙂 Používala jsem ji při každém koupání a v prvních dnech jsem mazala postižená místa 3x denně. Bylo to vyčerpávající 😢 Ale pak jsem začla používat i mast Linolu a léčba byla rychlejší 🙂 Takhle jsme poctivě mazali a koupali v oleji skoro rok, i když ekzém už zmizel. Pořád jsem se bála, že se to vrátí 😒 ale bylo to dobré, tak jsem pomalu začala mazání šidit. Nyní je dceři 5 let a už nemažeme vůbec skoro 1,5 roku. Ekzém zcela vymizel. 🙂 🙂 🙂 Ale věřím, že někomu zabrat nemusí, asi záleží o jaký druh atopického ekzému jde. Asi jich je víc. Každopádně nám LINOLA pomohla a děkuji za ni... 🙂 😉

wecurka
11. led 2016

Zdravím moje malá má ekzém druhý měsíc a už si tedy nevím rady co dát aby se ztratil. Po zjištění, že se jedná právě o ekzém jsme dostaly v lékárně dělanou mastičku (obsahovala antibiotika a samozřejmě kortikoidy) poctivě jsem mazala 2 týdny a výsledky žádné. Peru jí v mýdlových vločkách + máchání navíc a suším v sušičce. I linolu do koupele jsme zkoušely a přišlo zhoršení jako při každém koupání byť už ji myji jen čistou vodou (vlastní studna- rozbor ok) Dále jsme zkusili mazat kalciem, dávala jsem jí ostropestřec mariánský, homeopatika (fosforus), ale nějak žádné valné výsledky nepozoruji. Do jídelníčku jsem jí nazařazovala nic nového co by jí mohlo vadit. Nejvíce postižené má bříško a zádíčka. Pokud máte ještě nějaké osvědčené rady budu moc ráda. Jinak návštěva dermatologa a alergologa nás čeká v příštích týdnech. děkuji

huggieska
11. led 2016

AE, potažmo kvasinky je záležitost vnitřku. Myslím, že nic jen lokálního na kůži ekzém nevýléčí. Nám pomohla především paní Věra Zíková a zde skupinka Poradna pro atopický ekzém. Jíme protikvasinkově (hlavně hoooodně zelené zeleniny), užíváme Hylak (já i dcera, proto ten plurál), mažu ložiska ekzému pouze zinkovou mastí, koupu á 3-5 dní ve vodě či odvaru z řepíku - jsem zastáncem minima kosmetiky.. Otestovaly jsme zatím potravinové alergeny přes MM,, postupně budu zařazovat i dceři do příkrmů. A ekzém krásně mizí. Vše olejové, mastné ekzém rapidně zhoršuje.

jarabacek
11. led 2016

@wecurka Zdravím, to mi je líto ☹ a zkusila jste ty tři masti? Smíchat všechny dohromady a prý to zaručeně zabere. Nevím co je na tom pravdy, ale slyšela jsem o tom i na Fb a jedna maminka zde dávala fotku, tak se snad nebude zlobit, že Vám ji přepošlu, ale zkusit to můžete. Tak ať vyšetření dopadnou dobře a ekzém rychle zmizí 🙂

wecurka
11. led 2016

@jarabacek děkuji napíšu si a zkusím se zeptat v lékárně máme tu úžasnou magistru tak snad mi nezafackuje uši do hlavy :D

andy80
11. led 2016

Moje dcera ma AE, Linolu používáme na koupání a sprchování a dost jí to pomáhá. Teď se jí exem zhoršil, asi jak na vánoce porušila nejdení čokolády a taky to počasí je k prdu.

simi_linola
autor
11. led 2016

@verkaunka to je od vás veľmi zlaté 🙂

simi_linola
autor
11. led 2016

@jarabacek to je krásna skúsenosť 🙂 veľmi pekne ste to zvládli 🙂 ďakujem 🙂

simi_linola
autor
11. led 2016

@andy80 to je mi ľúto, verím, že čím skôr sa z toho dcérka dostane.držím palce 🙂 teraz, keď je ekzém zhoršený, skúšali ste pridať k prísade Fett Olbad aj masť Fett alebo telové mlieko Linola Lotion? ak vám prísada vyhovuje, je pravdepodobné, že by to mohlo dopomôcť ku skoršiemu zlepšeniu 🙂 držím palce 🙂

simi_linola
autor
11. led 2016

@wecurka v takomto prípade by som to určite odporúčala konzultovať s iným lekárom... Ak vám nezaberá ani kortiokoidová a antibiotická liečba, môže byť problém skrytý niekde úplne inde.... Je mi to veľmi ľúto, že sa takto trápite a držím palce, nech čím skôr nájdete niečo, čo dcérke pomôže... Prajem všetko dobré 🙂

andy80
11. led 2016

@simi_linola určitě vyzkoušíme, děkuji

petra_pf
11. led 2016

Atopický ekzém jsem viděla poprvé u dcery mé kamarádky, jsem velmi šťastná, že ho moje holky nemají a snad ani do budoucna mít nebudou.