3. miminko - nemohu se rozhodnout. Názory?

5. říj 2020

Zdravím maminky, ráda bych slyšela nezaujatý názor. Manžel mě láme na 3.miminko. Já stále nevím. Chtěla bych pro mladšího synka parťáka, protože s bráchou jsou o 6 let, tudíž každý úplně jinde. Ale zároveň se toho bojím.
Zajímalo by mne, jak byste se rozhodly vy.
Rodinná situace - máme kluky 1,5 roku a 7 let. Byt 3+1 bez hypo. Peníze tak nějak normálně, něco málo i ušetříme.
Manžel 45 let, já 31 let, obě děti jsou císařem. Trochu se bojím i kvůli věku manžela. Ale zase dokud to jde, tak nechci pak litovat, že jsme promeškali šanci.
Děkuji za názory 🙂

barulina
5. říj 2020

Tak rodinne zazemi mas ok. 2 deti s jednim muzem, taky ok. Finance ok. Ja si myslim ze vek manzela je v pohode, tvuj uplne. Takto ti nic nebrani, jde o pocit a ten ti nikdo z nas nerekne jak to citis ty

olga_
5. říj 2020

Naprostý souhlas s @barulina 😉

aneta15
5. říj 2020

Já se taky dlouho rozhodovala, ale mě je 36. Mám děti 12,9 a 5 měsíců a musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života.

janinasm
5. říj 2020

Já bych do toho na tvém místě v klidu sla😁

andelka
5. říj 2020

Šla bych do toho. Též mám tři, 10,8 a 20 měsíců. Parťáka nejmladšímu teda pořizovat už nebudeme,je nám 37. Máme 3+1. Hodně štěstí 🤗

me_druhe_ja
5. říj 2020

Pokud ty vnitřně chceš, tak klidně ano ve vašem případě. Příteli je 44 a bude mít 5. dítě. 🙂 Já teda druhé. 😀 ale u nás to druhé už nebylo plánované.

krtcice
5. říj 2020

Já se ani rozhodovat nemusela, naštěstí se naše třeťátko rozhodlo přijít samo naprosto nečekáno 😀 a za mě je to super a jsme za to s manželem rádi. U vás je vše ok podle popisu, takže nevidím problém 😉

klea81
6. říj 2020

Za mě nestačí, že máte finance a manžel to chce. Dej si pár týdnů nebo měsíců čas a zjisti, co chceš ty.

magdaleshka
6. říj 2020

musíš sama cítit jestli to všechno zvládneš, to ničí názory neovlivní 😉

veruuu_kubesovic
7. říj 2020

...to přeci musíš sama vědět ne? tohle za tebe nikdo jiný nevyřeší 🙂
Já třeba vím, že se s 2 dětmi ještě necítím "komplet" a že toužím po třetím prckovi 🙂 mám 6letou dceru a 2letého syna, je mi 34let a manželovi o rok víc a bydlíme v bytě 3+1 v nájmu 🙂

hanysek_cz
7. říj 2020

Manžel mě ukecával 2 roky, máme 15+3,5 a teď čekáme 3. Po druhé vytoužené holčičce a děsném těhu a ještě horším 1.roce absolutního nespaní jsem řekla, že ani omylem, že už potřebuju žít, odpočinout si..a pak najednou přišlo, že malá je druhý jedináček a že potřebuje parťáka a mimi jsem chtěla..jestli to tak ale nemáš, tak počkej a uvidíš🙂

michaela_2
7. říj 2020

My máme třeťátko naopak s věkovým odstupem od starších dvou 🙂)
Rodila jsem ve 22, 24 a 29.
Manžel je o 8 let starší jak já. Nemenila bych, oba jsme chtěli vetsi rodinu.
Ty podmínky jsou hrozne individuální a každý to má jinak 🙂 někdo nechce druhé dítě, dokud nevyřeší bydlení v domečku, někdo žije šťastne v menším bytě s více dětmi......
Udělala bych podle toho, jak to cítím ;) tohle ti stejně nikdo neporadi, co je super pro jednoho, nemusí být pro další dva ...
🍀🍀🍀

majdulena
1. led 2021

Já i manžel 34 let. Máme dvě krásné holčičky ( 3 roky a necelé 2 roky). Manžel by moc chtěl kluka. Dávám mu poslední možnost :D Jako tatínek funguje bezvadně, takže nemůžu říct ani popel. Občas to je opravdu hodně náročné, hlavně když se mu nahromadí práce, ale dělá co může. Já mám spíš obavy abych to psychicky zvládla, protože mě z těch holek asi jednou hrábne a moc si nedovedu představit, že by bylo ještě třetí dítě - no uvidíme 🙂