4. DPO a čekání. Jak jste na tom vy?

anpineapple
23. únor 2021

Ahoj holky!😊 je tu někdo kdo taky napjatě čeká co bude dál?😁 O miminko se snažíme 5. měsíc a i když vím, že to jeste neni žádná doba, tak jsem samozřejmě strasne nedočkavá a už bych nejradši těhotná byla 😀. Jak jste na tom vy? Pojďme si to čekání trochu zkrátit a zpříjemnit 😇

monib66
22. zář 2021

Ahoj, dnes kontrola a miminko roste, jak má 🙂 Zase mám v bříšku akční miminko, trvalo snad 5minu, než ho mohla doktorka změřit 😂
V pondělí jdu na krev a 12.10 na screening, akorát mě mrzí, že tam tentokrát nebude muž :'( Tchýně nemůže hlídat, tchánovi už je 78l a moje máma v Německu. A brát obě děti, to by asi stejně nás nepustili (mladší má 2,starsi 4).

misule777
22. zář 2021

@kikika87 ježiš tak snad to u nás umí namíchat nějak dobře 😂 hele a když se po tom pozvracíš, tak pak se to řeší jak? Musí se to opakovat jiný den?
Tak mě žáha trápí už pár let, teď to začalo být horší. Tak to bude asi peklo.. 🤦‍♀️

kikika87
22. zář 2021

@monib66 No to je pěknej prdola, to je fakt moc pekna fotka ! To vypadá na kvalitnější utz než u nás 😁

kikika87
22. zář 2021

@misule777 Když to nedokoncis tak jdeš dom. Mě tam doktorka znovu neposlala, Ani bych tam po druhé nešla! Vlastně mi stihli udělat jen první odběr, ten byl ok. Podle mě Když tu cukrovku máš, tak na to často přijdou už dříve.

misule777
22. zář 2021

@kikika87 Aha, já myslela, že tě tam pošlou třeba druhý den znovu. Tak alespoň jsi to nemusela absolvovat znovu 😁 tak to jsem na sebe teda zvědavá 😂

lenivekotatko
23. zář 2021

@monib66 krasna fotka🥰 ja si zapomněla o fotku na druhem utz rict😭 jinak to vypada ze mame vsechno presne o tyden posunuty,ja mela kontrolu pred tydnem a screening 5.10😂 strašný to čekání 😂

kikika87
23. zář 2021

@misule777 Podle mě asi posílají znovu, ale já se tomu nějakým zázrakem vyhla😂
@lenivekotatko Tak už sem tam zavolala a mám klid, žádný stres, že mám za 14dni nastoupit 😂👍

monib66
23. zář 2021

@lenivekotatko to ano. Já mám štěstí na doktorku, ta už se ani neptá a rovnou mi fotky tiskne 🙂 Já jsem za to moc ráda, jelikož dcera byla velmi akční a zachytit na fotku ji ani nešlo 😂
To uteče, já už teď jak mám za sebou 2 kontroly klidná.
Teď budu mít volný víkend, jestli teda se něco nepokazí a budeme mít holčičí jízdu. Jen já a malá 2l, které dnes jdu upéct dort 😍🥰
Pak napiš, jak dopadl screening 🍀❤

kikika87
23. zář 2021

@monib66 Tak to já teda nejsem vůbec klidna když jdu na první až za tři týdny a víceméně mi zatím nic není.. Tak si říkám, jestli je vůbec vše jak má být 🤦‍♀️

anpineapple
autor
24. zář 2021

@misule777 Ahooj 🥰 Tak jak se u tebe daří, citis se dobre?😊 a uz mas nejake vysledky?

misule777
24. zář 2021

@anpineapple Ahoj 🥰 už mám první výsledky na ty různý syndromy a je to v pořádku 😁🥰🥰🥰 takže downuv syndrom je vyloučený a měl by to být zdravý chlapeček 😁
Jinak už je mi dobře, dneska břicho už vůbec necítím. Jen teda mám teď nějaké střevní problémy, asi abych neměla úplně klid 🤦‍♀️😀
A co ty, jak se máte s holčičkou? ❤

anpineapple
autor
24. zář 2021

@misule777 Jeee tak to moc rada čtu!🌸 To je skvělý, ze je všechno v poradku a mate ted jistotu 🥰 Noo… jsem na tom dost jako ty, taky někdo nechce abych se nudila 😅 takže nachlazení jsem vyléčila, ale od včerejška je mi zase zle od žaludku a dneska mě i bolí břicho, asi zas jak roste 🤦🏼‍♀️ Ale jinak jsem vlastně spokojena 😁

misule777
24. zář 2021

@anpineapple strašně se mi ulevilo, že máme klid konečně 😁 tak snad už všechno ostatní bude v pohodě.
Jeee tak to mě mrzí, že je ti taky zle 😒 třeba se z toho vyspíme a bude to dobrý 😁 jinak to s tím břichem znám, taky mě občas pobolívalo, asi jak rostlo. Ale doktorka mi doporučila brát magnesium a je to o dost lepší 😁 prý zklidňuje dělohu

kikika87
26. zář 2021

Holky já zase začínám lehce spinit. Večer sem úplně chytla nějaký divný pocit, že to zase skončí a teď hnědá. Proč, já už prostě nemůžu 😔
Vzala sem si utrogestan, ale pokud tak to ničemu stejne nepomůže😔
Je mi strašně zle, to už nemůžu psychicky zvládnout tohle..

anpineapple
autor
26. zář 2021

@kikika87 A mas bolesti?? Treba to nic neni, vždyť na zacatku tolik holek špiní a nakonec to dobre dopadne 😘 pojedeš k Dr?

kikika87
26. zář 2021

@anpineapple Nemám vůbec, jen jak se nervuju tak mě trochu břicho bolí. Volala sem na pohotovost a doktorka úplně laxní, prý nějaký slabý spineni nic není. Ať odpočívam mi řekla 🤷‍♀️

misule777
Autor odpověď smazal
Zobraz
anpineapple
autor
26. zář 2021

@kikika87 tak to je dobre, ze bolesti nejsou! I kdyz chápu tvůj stres a ze asi v tehle situaci nejde uplne myslet pozitivně 😕. Ale určitě to dobre dopadne!🍀

misule777
26. zář 2021

@kikika87 Taky jsem na začátku špinila, trvalo to týden. Jela jsem celá vyplašená na pohotovost. Nic nenašli, prý se to často stává. Dostala jsem progesteron a nařízení, že mám odpočívat a nic netahat.
Hlavně odpočívej, nic nedělej a dobře to dopadne ❤
Jo a ascorutin se na to ještě bere.

kikika87
26. zář 2021

@misule777 A kolik si brala toho utrogestanu? Já si v noci zavedla dva a nevím jak dál, jestli jen na noc nebo i ráno. Ascorutin jsem už taky vytáhla, tak mám dávkování napsané. Děkuju moc ❤

@anpineapple Můj úkol je myslet pozitivně.
Zítra půjdu asi do ambulance.

anpineapple
autor
26. zář 2021

@kikika87 To jo, to si raději zajdi. Kamarádka měla hematom a z toho spinila, ale dva týdny odpocivala, dostala léky a všechno bylo v poradku 🌸

kikika87
26. zář 2021

@misule777 A kolik si byla když si jela na tu pohotovost? Bylo vidět srdíčko? Já si zas dělala ráno test jestli neslabne, ale ne. I když to stejně nemusí nic ukazovat.

misule777
26. zář 2021

@kikika87 Byla jsem 6+6 podle MS když jsem začala špinit. Bylo to v neděli večer, tak jsme jeli na pohotovost. Bylo už vidět srdíčko (na předchozí kontrole v 5+3 byla jen dutinka a váček). Doktor říkal, že se to stává hodně často takhle na začátku a bývá to v pořádku. Nedostala jsem přímo utrogestan, ale progesteron. Ale myslím, že v tom není moc rozdíl a měla jsem ho brát 1x večer. Po týdnu jsem šla na kontrolu ke svojí doktorce, už jsem nešpinila a ona mi to navýšila na 1x ráno a 1x večer a že to musím brát do konce 3. měsíce.
Před cca třemi týdny jsem začala opět špinit, ale bylo to v týdnu, tak jsem jela ke svojí doktorce. Opět vše v pořádku a dostala jsem ten ascorutin, že ho mám brát týden 3x denne jednu tabletu a pokud to přestane tak po týdnu přestat. A magnesium na zklidnění dělohy a to mám brát pořád dvakrát denně.
To nevím, jestli ten test o něčem vypovídá, ale já kdybych ho měla doma, tak bych si ho udělala taky a brala bych to jako dobrý znamení ❤ hlavně zkus být v klidu a zítra si zajdi pro jistotu k dr. Ale určitě to bude v pořádku ❤

kikika87
26. zář 2021

@misule777 Trošku si mě uklidnila, Děkuju ❤ dneska za celý den ani ťuk. Na noc si vezmu zase ten utrouš a beru ten ascorutin.
A přemýšlím jestli zítra jít k tomu doktorovi..

misule777
26. zář 2021

@kikika87 Tak to je dobře, že dneska už nic ❤ Jestli to fakt bylo jen špinění bez krve a bez silných křečí, tak si myslím, že to bude v pohodě. Každopádně já bych k doktorce zašla, pro jistotu nebo spis pro tvuj klid... a aby ti i řekla jak dál s tím utrošem. Mě moje doktorka řekla, že jak to začnu na začátku těhu brát, tak musím az do konce prvního trimestru.

kikika87
26. zář 2021

@misule777 Jako břicho mě prostě bolí, ale od stresu a strachu. Já se prostě asi nedokážu ovládnout. Křeče nemám, to vůbec. Ale dneska sem toho ani moc nesnedla a mám pěkný nechutenství🙄 takže mě možná bolí i z hladu. Ale já fakt nemám absolutně na nic chuť.
Moje doktorka je jen ve čtvrtek, zítra je tam doktor. Jenže já musím dopoledne s dcerou na prohlídku na kterou čekáme děsně dlouho. Tak to musím nějak vymyslet.

kikika87
26. zář 2021

@anpineapple Sem teda slabá jako moucha. Odpoledne jsme jeli na kole kousek k mámě, myslela sem, jak se odreaguju, ale vůbec to nezabralo. Sem tím strachem úplně paralizovana. Přitom dneska je úplný klid, tak proč se nedokážu uklidnit.

misule777
26. zář 2021

@kikika87 Já tě chápu, kdo by se nebál... 😒 proto by bylo lepší zajít k dr., abys věděla co a jak a byla bys víc v klidu 🙂
Achjo, proč je v tom těhotenství tolik věcí tak stresujících 😔

anpineapple
autor
26. zář 2021

@kikika87 Taky te chápu 😔 a přitom zrovna ten strach je fakt největší nepřítel 😕 Ja jak jsem měla tu epizodu s “plodovkou”, tak jsem se sama dokázala tak vystresovat, ze vůbec nevim jak jsem k te Dr. došla 😐 ale nakonec jsem fakt byla rada, ze jsem šla.. fakt lepší jít stokrát zbytecne 😊 takže byt tebou taky jdu, vazne se ti ulevi ❤️ Kolik jsi od vynechání?

kikika87
26. zář 2021

@anpineapple Dneska 5+2 a v březnu to začalo v 5+4, proto sem začala asi tak zbláznit. Zítra tam dojdu.