4. DPO a čekání. Jak jste na tom vy?

anpineapple
23. únor 2021

Ahoj holky!😊 je tu někdo kdo taky napjatě čeká co bude dál?😁 O miminko se snažíme 5. měsíc a i když vím, že to jeste neni žádná doba, tak jsem samozřejmě strasne nedočkavá a už bych nejradši těhotná byla 😀. Jak jste na tom vy? Pojďme si to čekání trochu zkrátit a zpříjemnit 😇

kikika87
10. říj 2021

@misule777 Je mi zle, už kolikátý den po sobě. Snažím se jíst, ale už ani to nezabírá. Úplně se mi chce brečet z představy celého týdne sama doma s dítětem. Já to prostě nezvládám, sem v tomhle fakt nemožná. Of včera mě to břicho i poboliva. Navíc ve čtvrtek kontrola, snažím se být v klidu a říkám si, že to musí být ok.
Tak prostě skoncíš dříve, co se dá dělat? Vy dva jste přeci na prvním místě.

misule777
11. říj 2021

@kikika87 Achjo, to mě mrzí, že je ti zle. A nemáš možnost,aby ti malou občas někdo na pár hodin pohlídal nebo ti s ní nějak pomohl? Musí to být fakt těžký.. Neboj, na kontrole bude všechno v pořádku a bude už i srdíčko ❤
Taky si to říkám, že ty tři měsíce už to nevytrhnou... manžel když mě v pátek viděl, tak hned říkal, abych se na to vykašlala. Ještě včera se mě ptal, jestli mě to břicho po víkendu bolí míň a když jsem řekla že jo, tak mi zase říkal, ať jdu marodit. Tak jsem řekla, že zkusím ještě týden a když to nenude dobrý, tak zůstanu doma.

kikika87
11. říj 2021

@misule777 Dneska mi přijde, že je mi lépe. Ale ještě sem nejedla a vůbec nemám na nic chuť. Hele jako musím to nějak zvládnout, všechny holky to zvládají. Babička mi pohlídat jeden den v týdnu, takže to mi pomůže dost. Blbý je, ze za 14dni nás čeká rekonstrukce kuchyně a obýváku a to budu muset přiložit ruku k dílu...Takže jako bude to teď dost náročný 🙏 aspoň mi to zase uteče. Seš dobrá, že tomu ještě dáváš šanci. A chápu to, já to taky prostě vydržela až téměř do konce. Ono to pak zase rychleji utíká. Kdy máš 2.screening?

misule777
11. říj 2021

@kikika87 No tak aspoň že je to trošku lepší. Takový stavy jsem taky měla, že jsem neměla na nic chuť. Ale snažila jsem se do sebe nacpat aspoň rohlík nebo něco. Tak aspoň ten jeden den v týdnu, aspoň trošku si odpočineš. Ty jo, tak ta kuchyň bude taky masakr co.. Hlavně netahej nic těžkého. No vůbec ti to nezávidím. Nás čeká přes zimu rekonstrukce dětského pokoje, musíme to vyklidit, vymalovat, nakoupit tam nábytek atd.. protože teď je to fakt bordel místnost a já nemám kam dávat oblečení pro malýho 🤦‍♀️
Právě doma je nuda, stejně bych sem jezdila aspoň na kafe a pokec 😀 tak uvidím, dneska to zatím jde.
2. screening mám teď v pátek 😁 a ve středu jdu ještě na Echo. Tak snad bude vše v pořádku 🙏

monib66
12. říj 2021

Ahoj 🙂 Tak už i já mám po screeningu. Miminko se schovávalo, tak dělal doktor i vnitřní UTZ. Jinak vše je negativní. Nejspíš to bude chlapeček, kterýho si hodně Fany přál 😍 Jinak nevolnosti mě zatím neopusti, ale snad už brzy odezní 🙂

misule777
14. říj 2021

@kikika87 Tak co u dr? 😁

kikika87
14. říj 2021

@misule777 Pokojík Ten prcek zatím potřebovat nebude neboj😊 ale je dobrý se zbavit krámu co. My tu máme teď hrozný výbuch jak sem nic moc nedelala. Ale poslední dva dny když si fakt hlídám jídlo a prostě futruju, tak je mi dobře! Takže druhý den docela obstojně funguji👍 tak sem ráda.
U doktorky sem byla teď pozdě odpoledne a vše je v pořádku! Je to prý macek, už má 1,3cm a vše ukázkové. Za 3 týdny kontrola.
A tobě zítra přeji pohodový 2.screening❤ pak dej echo😊

misule777
14. říj 2021

@kikika87 Já vím, postýlku budu mít v ložnici 😊 ale chceme tam dát nějaké komody atd, ať mu máme kam dát oblečení. Jinak nevím, kam to dám 🙈 a ten bordel, co tam skladujeme s radostí vyházím 😂
Tak to je super ❤ jsem ráda, že je u tebe všechno v pořádku ❤ No tak aspoň že sis našla něco, co ti zabírá na ty nevolnosti 😁 aspoň se můžeš bez výčitek cpát 😂😂
Děkuju ❤ dám vědět. Snad to bude ok, měla bych tam dostat zbytek výsledků z té plodovky..

kikika87
15. říj 2021

@misule777 Jako jo, fakt mi to funguje. A po prvním příšernym těhotenství které bylo jedna velká nevolnost si zasloužím to druhý o malinko lepčí co😂
Já sem za tu kuchyni docela ráda, aspoň taky proběhne debordelizace celé mistnosti 😊a na vánoce to tu bude pěkný.
No a co práce? Šlo to tento týden?

kikika87
15. říj 2021

@anpineapple Anet ? To tě tak pohltil netflix, že už ani nemáš čas nam psát?😂👍

misule777
15. říj 2021

@kikika87 No to by sis rozhodně zasloužila 😁 stejně je to nefér... někomu nic není a někdo si to takhle protrpí.. 😒
Tak aspoň, že to budete mít do vánoc hotové. To u nás si myslím že nehrozí 😒
V práci je to teď o dost lepší. V pondělí jsem řekla kolegyni, že mě bolí břicho a možná budu muset skončit a za chvilku za mnou přiběhl šéf, jestli by mi nepomohlo nové křeslo 😂 že on má teď nové, tak ať si ho vezmu. Tak jsem si ho vzala a fakt to pomohlo. Jen teda v týdnu přišla nová kolegyně do práce dost nachcípaná a dělala že nic.. a samozřejmě že mě od rána škrábe v krku a začíná mi nejspíš rýma 😒

kikika87
18. říj 2021

@misule777 Tak co 2.screening? Nenakazila tě kolegyně?🤷‍♀️
Co je s
@anpineapple, že se neozývá ?😮

anpineapple
autor
18. říj 2021

Ahoooj, ja se moc omlouvám za odmlku 🤭 byla jsem celkem bez nálady. Řešila jsem to tvrdnutí břicha 😕 i na kontrole v nemocnici jsem kvůli tomu byla… dostala jsem hořčík a progesteron a nejspíš budu uz celou dobu převážně ležet 🤦🏼‍♀️ Ale snad jinak dobry 🙏🏻 Dneska jsem byla na oGTT, to jsem myslela ze tam usnu, ale naštěstí ten hnus nebyl tak hnusny jak jsem čekala. Jako dobry to nebylo, ale nakonec se to nejak přežít dalo 😂 akorát tedy sestricce nesla napichnout žila, takže ted prava ruka bolí jak čert a levá je rozpichana, radost 😁

kikika87
18. říj 2021

@anpineapple No to je dost holka! Už sem měla obavy jestli se něco neděje. Je to nepříjemný viď. Tak hlavně, že ti nějak poradili a prostě budeš odpočívat. To se nedá nic dělat 🤷‍♀️
Říkám, ten koktejl není všude stejný 😂 já teď musím jít někam jinam, snad si polepšim. Ale jako ještě mám do toho daleko, tak sem v klidu😂

misule777
18. říj 2021

@kikika87 Tak screening dopadl celkem dobře. Až na to, že malýmu zjistili dilataci ledvinových pánviček. Naštěstí to má jen mírný, tak snad to samo zmizí. Snažím se kvůli tomu nestresovat.. Jinak malej měl už 400 gramů a je větší o 6 dní.
A kolegyně mě nakazila, mám rýmu, bolí mě hlava a škrábe v krku. Jako já normálně funguju, ale nejhorší je, že to ode mě chytil manžel a znáš to... chlap a rýmička.. 🙈😂 to je peklo 😂
V práci máme teď nakaženého covidem, naštěstí jsme se vůbec neviděli. Ale kvůli tomu mi nařídili home office, tak jsem ráda, že můžu být doma.

@anpineapple Achjo, to mě mrzí, že máš takové problémy. Hlavně hodně odpočívej, to magnesium ti taky určitě aspoň trochu pomůže. Mě teda dneska taky tvrdlo břicho..
Takže jsi to dala bez 🤮? 😂 Zítra se tam musím objednat, ale dost se toho děsím, že se tam 🤮

anpineapple
autor
18. říj 2021

@kikika87 Nooo měla jsem období kdy jsem byla protivna i sama sobe 😂 a většinu času jsem stejne prospala 😁 jako nepříjemný je to dost🤦🏼‍♀️ Ale doktor v nemocnici říkal, ze to muzu i hodně cítit jak jsem hubena, porad na své váze nejsem, i kdyz mala roste hezky 🤷🏼‍♀️ Čípek je v poradku, nikde se nic neotevírá, tak snad to nejak doklepeme 🙏🏻 Samé stresy tyjo 😁🤭
A jak se citis? Je ti lépe nebo zatím porad stejne?

anpineapple
autor
18. říj 2021

@misule777 No kdyz uz trochu přejdou ty nevolnosti, tak musi prijit neco nového, aby nebyla nuda 🤦🏼‍♀️ Musela jsem zrušit spoustu plánů, ale to ležení za to fakt stojí, takže to nejak vydržim 😊
Hele ani se mi zvracet nechtělo 😂nejhorší pro me bylo to vstávani, musela jsem tam byt na půl 7 a to ted vůbec nejsem zvykla 😂 a jeste pak ty dvě hodiny tam čekat, otrava 🤦🏼‍♀️ chutnalo to proste jako nejaky sirup na kašel a měla jsem pocit, ze mi to leptá všechny zuby 😂😂🤢
Tyjo tak to uz je kus chlapáka 😁😁🥰 nám ted malou odhadli na 715g, taky jsme napřed, asi tak o 3 dny

misule777
19. říj 2021

@anpineapple To je pravda, to by byla jinak moc nuda 😀 To určitě za to stojí, hlavně ať je malá v pořádku 😇
No vidíš, teď jsi mi připomněla, že si tam musím zavolat 😀 Mám docela silný žaludek, který vydrží dost, tak doufám, že se mi taky nebude chtít zvracet 😂 Tak to se ti taky nedivím, po takové době muset vstávat 😂 to je peklo co 😂 taky se teď určitě rozležím, když teď budu doma 😂
Jojo, bude to kus chlapa 😍 bude určitě velkej po tátovi 😀 takže mě přeroste už na základce 😂 Ty jo, malá taky pěkně roste ❤ Malej byl na prvním screeningu větší o tři dny, před měsícem na tom odběru plodovky o 4 dny a teď o 6 🙈 tak abych za chvilku nerodila na začátku února 😂 jinak teď by ten termín vycházel na toho 22.2.2022, co jsem si přála 😂😂

kikika87
19. říj 2021

@misule777 Jo tak to chápu! Sem se opět vrátila rýma, už ji má malá, manžel samozřejmě taky umírá! Zase sem se v noci nevyspala, pořád se budila a knourala....takhle příšerně jako spí poslední měsíce fakt nepamatuju 🤦‍♀️ to vypadá, že nebudu pak vstávat k jednomu, ale ke dvěma a už se nikdy nevyspim.
Takže tě nakazila, no to bylo jasný. Já jako těhotná sem byla mnohem víc nadtydla než normálně, v těhotenství je asi oslabená imunita. Jediný štěstí, že sem aspoň stihla to očkování na covid.
Tak to je pěknej kluk. Ev měla ve 20+5 380g a pak ve 30.týdnu 1740g😮 to sem byla překvapená a nakonec se narodila sotva se 2,5kg i když byla donosena 😔

@anpineapple Tak mě to rozleptalo vnitřnosti. Ale já sem s tím určitě měla problém kvůli tomu totálně podrážděnemu pálení záhy! Jinak je to jako na houpačce, spíš je mi blbě. Jak nejim, je to úplně traga. Jenže ono taky ne vše mi chutná, takže prostě velký problém. Začíná mi připadat, že je mi lépe venku když někam jedeme, aspoň na to tolik nemyslím. Prostě už ať je to za mnou!

misule777
19. říj 2021

@kikika87 No tak to máš doma taky veselo. Fakt nechápu, že ti chlapi to tak prožívají 😂 Ty jo, tak to ti přeju, aby se to co nejdřív srovnalo a malá hezky spinkala. Určitě se to srovná.
Nakazila no... u nás je takové nepsané pravidlo, že jak je někomu zle nebo je nachcípaný, tak prostě zůstává doma. Hlavně teď, když jeden kolega má doma malé mimčo, druhý kolega každým dnem rodí a já jsem těhotná. Teď mě docela mrzí, že jsem šla jen na tu první dávku a na druhou jsem se bála jít, aby se mimču něco nestalo. Ale je zase fakt, že ten nakažený, co ho máme v práci, tak je taky očkovaný. Tak teď budu co nejvíc zavřená doma a budu doufat, že to nepřitáhne manžel, jako na vánoce.
Jj, je určitě po tátovi 😀 pořád se modlím, aby měl tak do 4 kg až se narodí 😂 Ale moc tomu nevěřím... Ty jo, tak to byla teda maličká ❤ Tak hlavní je, že je zdravá ❤

anpineapple
autor
28. říj 2021

Ahoooj holky 🥰 jak se vám všem daří??😁

misule777
28. říj 2021

@anpineapple ahooj 😊 no tak po minulém týdnu, kdy jsem měla jen takovou lehčí rýmičku, se mi v úterý rozjela z ničeho nic pořádná rýma, k tomu se přidal trochu kašel. Takže výborný.. 😒 teď se jen modlím, aby to ode mě zase nechytil manžel, protože to nedám takhle dvakrát po sobě 😂 Ale jinak to celkem jde, malej tam občas kope, že mám pocit, že ze mě vyskočí 😂 občas je to dost cítit i pres břicho, ale jakmile zavolám manžela, tak přestane 😂
A co ty, jak se máš? 😊 a co to tvrdnutí břicha, už je to lepší?

anpineapple
autor
28. říj 2021

@misule777 jej tyjo tak to ti vůbec nezávidím 😔 ale ono to ted fakt hodně řádí jak uz se ochladilo 😕
Haha, tak to mají asi všechny děti stejne 😂😂 taky vždycky volám pritele ať si jde sáhnout, dá ruku na břicho a nic 😂 tak si dělám legraci, ze by super bylo, kdyby takhle mel uklidňující účinky i az se narodí 😁
Jinak asi se cítím lépe, aspoň psychicky 😊 porad tedy lezim, ale kontroly vypadají uplne v poradku, tak snad 🙏🏻
Kamarádka ted porodila, tak jsem se začala uplne mega těšit 🥰 ale jeste nas čeká v listopadu stěhování 😳😅
Jo a konečně koupíme ten kočárek 😂😂 co ty, uz mas všechno?😁

misule777
28. říj 2021

@anpineapple Já mám home office, do práce chodím jen výjimečně na chviličku, tak moc nechápu, kde jsem to chytila. Včera to byl teda děs, ale dneska už to naštěstí jde 😁
Taky si myslím, že to dělá snad každé mimčo 😂 to říká manžel, že prý ho uklidňuje 😂 já zase říkám, že mu to malej dělá schválně a určitě se mu tam směje 😂 teď zase hraje fotbal a manžel tady zrovna není 😂
Tak to je dobře, že ti je líp. Neboj, všechno bude v pořádku ❤
Já mám z toho porodu fakt snad větší a větší strach 😖 ale když to zvládlo tolik ženských....
Ještě mi pár věcí chybí, ale převážně drobnosti. Vanička atd.. Kočárek nám dorazil před týdnem konečně 😁 a to mi volali, že bude s největší pravděpodobností až na konci listopadu. Prý mají teď velké problémy..
Ty jo, to stěhování ti vůbec nezávidím. Víš jak se to říká, lepší vyhořet než se stěhovat.. 😒😂

kikika87
29. říj 2021

@misule777
@anpineapple Ahoj holky ! Tady se dneska
dějí velké věci, kuchyně se montuje 😁 ale pak to tady snad zapálim, všude šílený bordel.
Jsem ráda, že se oběma daří dobře ❤
Míso na porod nemysli, radim z vlastní zkušenosti. Ono to stejně ničemu nepomůže, akorát máš zbytečný strach. Jak říkáš, přežily jsme to všechny 😁
Já sem dnes začala 11.týden a stále bojuji. Možná je to o trochu lepší než v 1.těhotenství, Ale stejně. Příští týden jdu na další kontrolu a pak už screenning🙄 bojím bojím

anpineapple
autor
29. říj 2021

@misule777 tak to je dobre, ze jsi doma a mas i klid od toho kolegy 😅
Naše malá si ted oblíbila byt aktivní v noci, kdyz spim 😁 takže vždycky dostanu tak nakopáno a pak z toho musim na záchod a nikdy se mi z te teple postele nechce 😂
Ja se tedy porodu nebojím, ale spis co bude potom… ze uz to proste začne byt všechno reálný a ze uz to bude pak na mne 😁 ale samozřejmě se tesim 🥰
No tak to jste to vychytali s tim kočárkem dobre, ze jste ho objednali včas 😊 ten nas by mel byt skladem, tak doufam, ze přijde rychle 😁
@kikika87 Tyjo 11tt to strasne letí 😳😳 takže porad nevolnosti?😕 fakt te lituju, jeste kdyz se staras o první dítě 🤭 te vlastně i obdivuju, tohle jsem si představovala, jak bych to dělala, kdyz mi bylo tak zle. Ale zas je pravda, ze proste musíš! A kuchyň závidím, ze uz mate 😁 ta nas jeste čeká 😅 a pak snad uz jen přestěhovat a je to 😍

kikika87
29. říj 2021

@anpineapple 10tt jsem, což je 11.týden.
Povím ti, že co den přemýšlím, komu Ev nacpat😂 teď ji má 2 dny máma, tady stejně není k hnutí. Jako je to těžký, jeden den je mi dobře tak si říkám, že by ??? A pak to zase začne. Ven můžu max na hodinu, protože neustále chodím curat. Mám žízeň jak kdybych rok nepila. Zácpa, lehce mě bolí hlava, prsa mě bolí. Večer nemůžu usnout....jak se nenajim, je mi zle. Když se najím, je mi zle taky😂😂
A máte už vybranou kuchyni? My čekali 8 týdnu než se vyrobí. V jakém si vlastně už týdnu?

anpineapple
autor
29. říj 2021

@kikika87 Jooo tak přesně jsem to měla! Vždycky jeden den uz mi bylo lépe, tak jsem se začala radovat a další den se mi to všechno vrátilo 🤦🏼‍♀️😂 ale teda mas poradny výčet problému 😳😳 snad uz to nebude trvat dlouho!😊
My chceme kuchyň z ikey, plánujeme stavět a byt pak pronajmout, takže uplne nejaky luxus jsme radši nechtěli 😁 ale pěkná je, tak ji příští tyden budeme objednávat, aby se to prave všechno stihlo 😊 ja dneska začala 27.tyden, taky mi to letí, i kdyz lezim 😳

misule777
29. říj 2021

@kikika87 To je hrozný ty rekonstrukce, takovýho bordelu potom 😂 přesně před rokem jsme dělali okna, to bylo hrozný. Prach byl úplně všude, když jsem přišla domů a viděla to, tak jsem chtěla zase odejít 😂 Teď manžel plánuje, že bude dělat podlahy, tak už jsem z toho nervózní 😂
Snažím se na to nemyslet, ale občas mě to tak přepadne, že si říkám, že tam zdechnu 😂 Ale teď porodila manželka mého kolegy, ten byl u porodu, tak mi vyprávěl. Sice je to chlap, takže podle něj to byla pohodička, ale aspoň malinkato mě to uklidnilo 😀
To tak strašně utíká... nedávno jsi tady dávala pozitivní test a už jsi v 11tt ❤ já dnes začala 24. týden. A neboj, screening určitě dopadne dobře, držím pěsti 😘

misule777
29. říj 2021

@anpineapple Jo, nemusím na něj koukat a poslouchat ho skoro 9 hodin denně 😀 i když mi i tak několikrát denně volá 😖 Ale ten klídek je boží ❤
Dneska mi je už celkem dobře, rýmu mám tedy pořád. Ale dneska se mi už 3x spustila krev z nosu. Ale fakt hodně, naposledy to vůbec nešlo zastavit a pak jsem musela vytřít půl baráku 🙄 Už mě z toho bolí hlava, tak snad to přejde.
Tak to máš taky dobrý 😂 Já spím tvrdě, takže jestli v noci kope, tak mě to nevzbudí 😂 Ale k ránu už mě teda taky nakopává a prohání na záchod 😂 a pak ještě večer kolem 9-10 😂
Jo tak to mě taky někdy přepadá taková panika, že jako co pak budu s tím miminkem dělat 😂 jestli vůbec budu vědět jak na to a tak. No ale zase.. zvládla to každá jiná, tak my taky 🙂
A jaký kočárek nakonec budete kupovat? 🙂