5léta marná snaha. Co si mám myslet o své gyndařce?

andream35
14. led 2020

Ahoj holky,tak už nevím co si myslet o mé gyndařce. Je to 5let co mi zjistila PCOS,hned v začátku mi jen jednou pichla vyvolavacku na MS a prášky na otěhotnění.Dalsi měsíc na kontrole mi jen řekla "vám nestačí 2 děti co máte" S přítelem by jsme chtěli toho "Benjaminka" je mi 41 let a myslím si že má gyndařka celých skoro pět let bojkotuje abyh otěhotněla.

andream35
autor
14. led 2020

@veronikav31 stará Mašková ordinovala nějakou dobu i po nástupu mladé.Myslim že 2dny v týdnu a zaskakovala když mladá byla v HB sem tam ji potkavam,tak dáme řeč.A to že je to 5let vím naprosto přesně,zemrela mi máma na rakovinu,to se zapomenout nedá...

veronikav31
14. led 2020

@andream35 to je divné.Ja chodívala dřív ke staré,ale pak jsem šla už k mladé a u ní jsem zůstala a když jsem se objednavala tak se sestry vždy ptali ke komu chci jít.Urcite před 5lety spolu neordinovaly v jedné ordinaci,ale každá zvlášť,proto tam mají 2 ordinace.oni udělají jen základní vyšetření,na další posílají do caru,buď Brno nebo Jihlava

andream35
autor
14. led 2020

@mourovatakocka děkuji za podporu,uz jsem si říkala jestli to nevzdat a zkusit adopci.Ale co si budeme nalhávat,vlastni je vlastní

veronikav31
14. led 2020

@andream35 já vím,že ordinovala stará ještě po nástupu mladé,ale od roku 2014 stará i mladá ordinovaly zvlášť,takže 6 let.Ja jsem s mladou naprosto spokojená,Pcos mám taky a díky mladé mám 2 děti

martaskaaa
14. led 2020

@andream35 čím tě stimulovala? Mě gyndař kdysi dával Clostilbegyt a pak mě tím i stimulovali v centru, vždycky bylo aspoň jedno vajíčko, ale nikdy z toho nic nebylo. Na jednu stranu bohudík, bylo to s ex 😂

sudylichozrout
14. led 2020

@andream35 Osobne bych byt vami sla do adopce. Mas uz docela brutal vek na tehotneni, pojistovna ti neda ani korunu. Utopis statisice v IVF, ktere nemusi mit vysledek. Navic si jeste zhuntujes ti hormony, rozhazis se pred prechodem.

janapetrvalska
14. led 2020

tak ono staci jit na internet a nacist, ze na pcos je idealni dieta, prisna dieta bez cukru - ovoce , testoviny, proste vse v cen jsou rychle a pomale cukry. Dalejw taky dulezite v jakem stadiu je pcos, nekdo musi na driling , apod. ale 5let je samra dlouha doba, po roce dvou bych menila kdyz je takovy pristup dr.

veronikav31
14. led 2020

@martaskaaa mě v jednom caru stimulovali Clostilbegytem,skončilo to sam.potratem a dál nic řešit nechtěli,tak jsme odešli do jiného a byl to docela jiný kolotoč,proto vím kolik se přibližně pohybuje Ivf,kazdy car na jiné ceny,ale +- se to pohybuje stejně

veronikav31
14. led 2020

@janapetrvalska tam je spíš problém v tom,že tazatelka nic 2 roky neřešila a ve věku 34let je to už na pováženou

kacenka115
14. led 2020

@andream35 ono i před těmi 5 lety jsi byla na těhotenství celkem stará, takže také otázka jestli by bylo možné otěhotnět s jakoukoliv lékařskou podporou. Samozřejmě držím pěsti, zázraky se dějí. ;)

veronikav31
14. led 2020

@kacenka115 bylo by to hraniční, ale pojišťovny caru proplácí stimulaci do necelých 39 let, teď myslím,že se to změnilo,ale i tak, čím je žena starší tím samozřejmě stárnou i její vajíčka, bohužel je to tak.

kacenka115
14. led 2020

@veronikav31 v caru nevím jak to chodí, ale z hlediska biologie a možnosti přirozeného početí, pravděpodobnosti vad, jdou hodnoty do nic moc čísel hned po 30 a po 35 to jde dost strmě, i u zdravé ženy.

veronikav31
14. led 2020

@kacenka115 hranice početí se každý rok zvyšuje, dřív to bylo 20 let, pak 25 let, před pár lety 30 let a teď 35 let.A taky ne každá najde životního partnera ve 30 letech.Moje kamarádka nynějšího manžela našla v 35, v 36 letech svatba a bohužel, děti nemají,i když moc chtěli,nevyšlo ani přirozené početí,ani Ivf(nyní jí je 42 let)

kacenka115
14. led 2020

@veronikav31 samozřejmě z hlediska historie žijeme v blahobytu, takže se to posunulo. Ovšem nejvhodnější věk biologicky je mezi 20 a 30 lety. Sociální aspekty jsou zase jiná věc.

levandule_k
14. led 2020

A co partnerovi spermie? řešili jste, jestli jsou ok?

lela82
14. led 2020

zkuste Gynex! mne 2x pomohl

veronikav31
14. led 2020

@kacenka115 je hezké že biologický věk je jedna věc a najít chlapa pro založení rodiny věc druhá,někdo jej najde ve 20,někdo v 35.proto naštěstí existují cary a i když to stojí peníze,tak hodně párů jsou za tuto možnost rádi.kdo nezažije nepochopí

andream35
autor
14. led 2020

@veronikav31 tak to máme podobné s tvojí kamarádkou,partner do života se objevil také až v 36 ...

sudylichozrout
14. led 2020

@veronikav31 Ja nemam nic proti IVF, ale vsechno ma sve hranice. A ne nadarmo je IVF hrazeno jen do urciteho veku. Pak uz je proste vysoce rizikove jak z financnich, tak i zdravotnich duvodu.
Rozunim i touze po diteti, nicmene zeny by mely mit i soudnost a fakt rozvazovat, zda ma smysl podstupovat takove martyrium s nejistym vysledkem po ctyricitce.

veronikav31
14. led 2020

@sudylichozrout já vím,že vše má hranice.já odpovídala na biologii.Spíš hrajou roli zdravotní důvody-špatná vajíčka,spermiogram,musí se sáhnout po dárcovských,to stojí víc peněz. Já osobně mám 2 děti s jedním partnerem,pokud by se objevil někdo jiný,už bych další dítě nechtěla i kdyby žádné neměl.bude mi 38 let,Ivf jsem si prošla,tak vím o čem mluvím

andream35
autor
14. led 2020

@orisek56 tak to je úžasné čtyři roky je dlouhá doba,bezmocnost,nervy na pochodu,delani všelijakých věci co by mohli početí podpořit.Tak sis taky užila své ale dobře vám to dopadlo

kacenka115
14. led 2020

@veronikav31 já chápu, že najít toho pravého nemusí být jednoduché. Chápu důvody lidí pro ivf apod. Nikoho nesoudím, přestože bych do toho nešla. Hlavně pokud si za to páry nemohou sami. Na druhou stranu, pokud žena bere půl života antikoncepci, pak se po 30 rozhoupe, že vlastně dítě chce, tak se nemůže divit, že to nejde. Když k tomu přidáme ještě životní styl a další faktory je jasno. Tím nechci nikoho urazit bo tak, jen říkám, že to tak biologie funguje.

veronikav31
15. led 2020

@kacenka115 vidíte,já brala antinu 3roky v pubertě kvůli cystám,od 18 let už nic.samovolne potraty se mi bohužel nevyhnuly,měla jsem jich dost.nekourila jsem nikdy,cvičila jsem,hubená jsem taky,zdravější se stravuji.takze asi tak.proto taky pojišťovny celé cykly Ivf nehradí,ale vždy jej spoluhradi.Ale ano,trochu lidí soudíte,že si nepořídí ve 20 letech dítě.A kdo si za to může sám?pro někoho je to antina,někdo dítě nechce bez zabezpečení.

not_blond
15. led 2020

@veronikav31 Jenže ono je zabezpečení a zabezpečení. . Mám kolem sebe spoustu takových holek. Všem je přes 30, mají fajn chlapy, bydlení, kariéru, peníze vydělané, svět procestovaný, ale pořád ještě něco zbývá, třeba jet na island, nebo přistavit patro..... Je to každého věc, jak si život zařídí, ale nemůžou pak plakat, že jim v 35 nejde okamžitě otěhotnět. Ukázkový příklad byl teď nové generaci manželských etud, ten bezdětný pár. Celé roky vysmátí jak lečo, nechcem děti, nechcem děti, nechcem děti a pak se málem rozvedou, protože je nemůžou mít....... Neříkám aby si člověk pořídil ve 20-ti dítě s prvním, kdo půjde okolo. Ale asi taky zbytečně nečekat až zahřmí. Když vidím ty vrásčité matky s kočárky tak je mi z toho úplně úzko. Představím si, že když jejich dítě bude mít svoje dítě také ve 40-ti, tak se ani nedožijou vnoučat......

orisek56
15. led 2020

@andream35 jojo bylo to narocny a ted si vem ze me jeste nebylo ani 30 presto jsem mela velky problemy.

Jinak ja na zabezpeceni tak uplne necekala. Zijem jak zijem, idealni to neni, nasetrino nemam kdovi kolik, ale uprimne jsem za to radsi. Kdybych mela budovat karieru do aleluja, penizky, extra zazemi a ja nevim co jeste, tak se tech deti ani nedockam. Proto se snazime budovat az tedka postupne pri detech.

orisek56
15. led 2020

@veronikav31 vsuvka mimo... Kdy davaji ty etudy? A kolikaty dil uz? Diky

veronikav31
15. led 2020

@orisek56 to bylo určitě na @not_blond , ne na mě 🙂

veronikav31
15. led 2020

@not_blond ale oni ani mladá matka není terno,vystresované,kolikrát neví ani co mají dělat,zalezlé doma.neříkám,že jsem mladá nebo stará matka, ale umím si mateřství užít,vše co jsem naučila starší dcerku,učím i syna a musím říct,že se jim věnuji, ale zároveň se věnuji i sobě,chodím s kamarádkami na kafčo,jsem víc v pohodě a hlavně mám se kam vracet do práce.

orisek56
15. led 2020

@veronikav31 joo vidis. Jsem se prekoukla, pardon

veronikav31
15. led 2020

@orisek56 v pohodě