5léta marná snaha. Co si mám myslet o své gyndařce?

andream35
14. led 2020

Ahoj holky,tak už nevím co si myslet o mé gyndařce. Je to 5let co mi zjistila PCOS,hned v začátku mi jen jednou pichla vyvolavacku na MS a prášky na otěhotnění.Dalsi měsíc na kontrole mi jen řekla "vám nestačí 2 děti co máte" S přítelem by jsme chtěli toho "Benjaminka" je mi 41 let a myslím si že má gyndařka celých skoro pět let bojkotuje abyh otěhotněla.

kejt29
14. led 2020

@andream35 a proc jste nezkusili nejake reprodukcni centrum?

hojda
14. led 2020

Proč tedy nezměníte lékaře?

hance89
14. led 2020

Kdybych měla takové podezření, tak už u ní dávno nejsem.

sudylichozrout
14. led 2020

@andream35 A tebe nekdo u te gynekolozky drzel nasilim? Proc jsi nezmenila lekare, nebo se uz davno neobratila na CAR? Ted v tomhle veku uz bude i asistovana reprodukce risk a vyjit to nemusi.

amazonkajanik
14. led 2020

Já odešla od té své po roce,kdy si dovolila mi i říct (v 27)že na dítě ještě nejsem připravena,jenom proto,že jsme měli s přítelem krizi. Po hormonech,co mi dala mi bylo zle.pak biochemické těhotenství a ona v klidu. Přešla jsem k jiné, řekla jí co a jak. Nijak nekomentovala můj vztah s partnerem. Dala duphaston a po dvou měsících užívání jsem otehotnela a teď máme 7měsíčního zdravého chlapečka

cuuza
14. led 2020

@andream35 Bojkotuješ si to sama, když nejsi spokojená s přístupem lékaře a nic s tím neděláš...

andream35
autor
14. led 2020

Vím,ted si připadám jak idiot,ale věřila jsem ji že nám chce pomoci,chodim k ní od 15cti Pořád mluvila a mluvila,co bych měla nebo neměla,pak mi došlo že je něco špatně.K kdyby mi hned na rovinu řekla že to nepůjde,tak se na ni vykašlu a jdu jinam.Asi jsem vše propásla a na účtu nemám sto tisíc na CAR nebo IVF,omlouvam se za knourani,kdyz jsem to nechala dojít tak daleko

orisek56
14. led 2020

Nechci nyt zla, ale to je tak trochu tvuj problem. Kdyz ti nesedi, mela jsi ji zmenit. Me uz by zarazila jen ta veta, jestli mi 2 deti nestaci. Uprimne, profesionalni lekar takovehle poznamky netrousi a hlavne mu do toho nic neni. Neber to urazlive, ale nejsi uz v lukrativnim veku na otehotneni, mela jsi to resit drive, treba zmenou lekare, nebo volbou centra.

orisek56
14. led 2020

Ja jsem menila gynekologa 3x, 2 x to byly lekarky v mladsim a ve strednim veku, bylo to neco podobnyho jako u tebe. Napotreti jsem kapla na starsiho pana gynekologa pred duchodem a nedam na neho dopustit. Ten skutecne zacal nas problem resit.

andream35
autor
14. led 2020

@kejt29 bohužel nevlastním bezedný účet ☹️ a žiji na malém městě kde je problém sehnat i obvodaka,natoz dobrého gyndaře to ale není omluva ...

veronikav31
14. led 2020

@andream35 5 let v tomto věku je dost dlouhá doba, ještě neřeknu kdybys měla 20 let, ale v 36 letech čekat tak dlouho je nesmysl. ano,car něco stojí,bohužel nyní bys byla pohlížena už na samoplátce tak by to okolo těch 100 tisíc bylo-bohužel, v 36,37 by to bylo o hodně nižší.Bohužel v tomto věku jsou vajíčka už horší.co ti dala na Pcos?další šance je Clostilbegyt, kontryhel,apd

andream35
autor
14. led 2020

@sudylichozrout ano mela jsem odejít a nevěřit mé Dr. Věř že si to vycitam,jenze jak už tu někdo psal,jsem zřejmě stará na to abych měla ještě dítě

kejt29
14. led 2020

@andream35 tak my jezdili pres 200km, aspon by udelali dukladne vysetreni, no ted uz je to jedno, no...

te_reza
14. led 2020

Pokud nejsi s doktorem spokojená, není nic jednoduššího než ho vyměnit. Jinak jsem koukala na tvůj profil, to se ti opravdu chce s tak odrostlými dětmi do toho jít znovu? Po tom co takovou dobu čekáš "jakože jo"?

veronikav31
14. led 2020

@andream35 můžu se zeptat k jaké doktorce chodíš?

andream35
autor
14. led 2020

@veronikav31 doporučila mi kontryhel,to je asi to jediné pozitivní co z ní vypadlo.Cekala jsem reakce že jsem hloupá,jenze to už vím taky.... Zkoušela jsem i babské rady,č.vino,nalozeni se do teplé vody,cerveny grep atd ...

andream35
autor
14. led 2020

@veronikav31 ano Mašková v té době tam byla i stará a zaručovala mladou

veronikav31
14. led 2020

@andream35 tohle ti doporučila stará Mašková nebo mladá a nebo doktorka Stará?

andream35
autor
14. led 2020

@veronikav31 chytla jsem obě,starsi mi oznámila diagnózu a mladší mi nasadila vyvolávací injekci na MS a prášky k početí

veronikav31
14. led 2020

@andream35 jak je to dlouho?a jaké prášky nasazovala?

andream35
autor
14. led 2020

@te_reza ano,sla.Pritel děti nemá a to poslední vysněné si přejeme oba.A věk starších dětí nemá vliv,oni jsou od sebe cca 6 let

orisek56
14. led 2020

Zas jako chapu te v jedny veci a to jsou finance na aiastovanou atd. To si zas asi moc tady spousta zen neumi predstavit. My treba bychom na to taky nemeli, nemame bokem navic 100 litru, takze jsem rada, ze to nakonec po 4 letech snahy klaplo.

veronikav31
14. led 2020

@andream35 já co si pamatuji,tak stará Mašková zaučovala mladou před 15 lety,od té doby mladá i stará Mašková mají každá svou ordinaci už asi 10 let,proto mi přijde divné,že by obě dvě ti ordinovali toto před 5 lety a stará Mašková asi skoro 6 let plně neordinuje,jen tam byla sem tam.Žijeme ve stejném městě, proto to vím, chodí k mladé Maškové a v caru jsem byla a i tam mají v čekárně reklamu na Car

martaskaaa
14. led 2020

Ja otěhotněla při PCOS až po 6letech a přirozeně (i když jsem chodila do centra na stimulace a inseminace, operaci, nic nepomohlo) pak prostě najednou jo. Kontryhel jsem pila taky a nakonec i změnila jídelníček, začala víc sportovat, dítě nakonec bylo neplánované. Ovulaci mám pravděpodobně tak 1x max 2x za rok 😀 cyklus je pokaždé jinak, spíš hodně dlouhý

bonavoxa
14. led 2020

@andream35 PCOS mám už dlouhé léta a ještě jsem nenašla gynekologa, co by to nějak intenzivně řešil, vždy jsem dostala nějaká doporučení..kontryhel, žvýkat skořici, koupit si Inofolic, Sarapis,...a uvidíme. Nejvíc mi pomohlo změnit životní styl, ale hodně, kvalitní jídlo, superpotraviny, Chlorella, Spirulina, mladý ječmen, Maca, v bylinkářství nějaký čajík, tinktura, přírodní progesteronový krém, apod. Psychická pohoda, zhubnout. Takže mám dvě děti přirozeně...ale hned to nebylo...Jsem ale ráda, že jsem se zatím vyhnula nějaké syntetické léčbě nebo chirurgické. Ale zadarmo takový životní styl taky není. PCOS hodně souvisí s prediabetem a inzulínovou rezistencí, takže jsem jela Low carb...některé mají to štěstí a doktor jim předepíše Metformin. Jelikož jsem zdravotník, tak mám doma literaturu, kde si co přečíst a k lékaři většinou chodím už s nějakým podnětem k diskuzi, a vždy jsme k něčemu vhodnému došli, i třeba přes jeho počáteční opatrnost, aby to třeba nebylo zbytečné.

petulejan
14. led 2020

Když mi gyndarka řekla,že mi nasadí antikoncepci abych posléze otěhotněla,taky se nedařilo,tak jsem ji okamžitě změnila. Nebyl to jediný problém,ale poslední kapka.

andream35
autor
14. led 2020

@veronikav31 já byla vedena u staré Maskove a s ní jsem byla spokojená,pak když jsem k ní šla tak jednou ke staré po druhé zase k mladé.A je to cca 5 let zpět.Ano je to ordinace která se zabývá i neplodnosti proto jsme byla ráda ze chodim na správné místo.

mourovatakocka
14. led 2020

Není to tvoje chyba, to každopádně, my jsme tady jen vnější pozorovatelky a pobitevni generálové. Za mě určitě změna lékařky, už jen pro tvůj klid. Nějaké reprodukční centrum rozhodně. Stará nejsi, jen to třeba už chce pomoc ❤️

andream35
autor
14. led 2020

@martaskaaa ano to tak nějak máme podobné ale aby se zkusilo jen jednou stimulovat MS a ovulaci,to mi přijde dost malá šance.Kdyby se zkoušelo třeba pár měsíců tak neřeknu ani slovo,ale takto je to dost smutné.

andream35
autor
14. led 2020

@bonavoxa doporučení jsem dostala,takove ty podpůrné čaje,vitaminy atd.Rika se že je to i v hlavě,dala jsem si i dvouletou pauzu.Nemyslet na to ... jenže je to těžké