5léta marná snaha. Co si mám myslet o své gyndařce?

andream35
14. led 2020

Ahoj holky,tak už nevím co si myslet o mé gyndařce. Je to 5let co mi zjistila PCOS,hned v začátku mi jen jednou pichla vyvolavacku na MS a prášky na otěhotnění.Dalsi měsíc na kontrole mi jen řekla "vám nestačí 2 děti co máte" S přítelem by jsme chtěli toho "Benjaminka" je mi 41 let a myslím si že má gyndařka celých skoro pět let bojkotuje abyh otěhotněla.

orisek56
15. led 2020

@not_blond tak znovu a lepe 😀 jestli se muzu zeptat, kdy davaji ty etudy? Chci se na to podivat, ale musim to nekde zpetne dohledat. Diky

not_blond
15. led 2020

@veronikav31 To máš určitě pravdu, žadný extrém není dobrý. Taky je mi jasný, že když tě před třicítkou opustí chlap, s kterým x let žiješ, tak si asi taky za dva dny nenajdeš jiného.... Spíš jsem kritická k těm případům, kdy ti lidé záměrně čekají na poslední chvíli, aby náhodou o něco nepřišli a pak se z toho hroutí. Mám "kamarádku", která más stejně starou dceru jako já a šla na iVF ve 48 letech. A když jsme se začaly bavit více, tak mi přiznala, že byla za život třikrát na interupci, protože se jí to vždycky "nehodilo".... Tak to je na přesdržku....

not_blond
15. led 2020

@orisek56 sledovala jsem je když je dávali na ČT1 na podzim

veronikav31
15. led 2020

@not_blond tak to souhlasím,v tomto případě bych nechala těm ženským platit celé cykly Ivf bez pojišťovny.Kamaradka se vdala,15 let se snažili,ať doma nebo s Ivf,až nakonec ve 40 letech porodila zdravou holčičku,za tu jsou strašně vděční.darcovsky program v tomto případě byl k užitku.takze ten kdo jde dobrovolně do potratu aniž by byl důvod,jen protože teď dítě nechce,tak to na přeshubu je

martaskaaa
15. led 2020

@not_blond To zní dost hrozně 😬

takyjedna
15. led 2020

Ze jsi to mela resit driv, to je asi jasne.. Ale pozde bycha honit. Me stacily dva roky u obvodniho gynekologa, ktery nechtel resit moje netehotneni na to, abych se objednala sama do caru.. Velke ivf bez pojistovny bude nejmin za 100 tisic, kdybys potrebovala ve svym veku jeste darovana vajicka, tak to spis tak 150.. Ja nevim, nechci byt hnusna, ale je opravdu touha po diteti? Nebude to spis pocit ujizdejiciho vlaku? Po čtyřicítce, se dvema vetsimi detmi, uz bych to asi nelamala pres koleno v ivf centrech a spis bych byla rada za to, co mam..

kacenka115
15. led 2020

@veronikav31 neříkám, že to platí 100% a i když to neodsuzuji, tak nepolituji ženský, co se i když mohly dřív, rozpomněly až po 30. Prostě ne, taky nelituji kuřáky, když mají rakovinu. Jinak antinu jsem nebrala nikdy a první dítě v 27,plánovaně. V dnešní době není antina jediná možnost ochrany, ale to snad víte. Jsou ženy, co jsou nemocné, nemohou za neplodnost. Ovšem zase z hlediska evoluce zůstává otázkou, jestli to neudělala příroda z nějakého důvodu. Ale to by bylo zas na jinou debatu a nechci se do toho pouštět. ;)