Ako dlho sa berú hormony pred umelým oplodnením?

rubia307
14. říj 2014

Vie mi prosim vas niekto povedat ako dlho sa beru hormony pred umelym oplodnenim ?dakujem

berusinka1
14. říj 2014

Ahoj,to je různé,záleží na tom,jak jsi na tom po zdravotní stránce,bud je protokol s antagonista,to si pichas hormony od 2dc,opu je pak mezi 11 az 13dc, nebo je dlouhý protokol a to je jakoby na 1,5 cyklu. asistovanou reprodukci jsem si prošla,tak kdybys potřebovala vice info,tak nápis.

damae
14. říj 2014

@rubia307 Ahoj, to závisí na tom, jestli máš tzv. dlouhý nebo krátký protokol. Př krátkém to bereš od cca druhého dne cyklu až na konec cyklu, který se může hormonální stimulací prodloužit (utrogestan, který zavádíš po odběru vajíček oddaluje některým ženám menstruaci). Při dlouhém dostaneš myslím jednu injekci ještě cca 14 dní před tím cyklem, kdy se odebírají vajíčka. A samozřejmě jiná situace je, pokud je IVF úspěšné - to potom bereš utrogestan klidně i déle.

Dohromady to byly myslím 3 typy hormonů - na růst vajíček, na načasování ovulace a na udržení vajíčka. Na růst vajíček se obvykle píchají nějakou dobu každý den (cca 7 - 10 injekcí), pregnyl na vyvolání ovulace je jen jeden a utrogestan jsou tabletky (polykají se nebo zavádí).

Popis krátkého a dlouhého protokolu jsem našla např. zde: http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4

rubia307
autor
29. lis 2014

tak ja sem si pichala 9 dni gonal f 225, 2 dni menopur 75,2 dni cetrodide 0.25 a nakonec ovitrelle 250 takze sem si zacala pichat 10.11.14 posledna injekcia byla 19.11.14 bolo mi povedane ze mam 14 folikul. 21.11.14 bol odber hrozne vsetko som citila jak mi prepichovala a odsavala kaddu jednu a videla som to na obrazovke robili mi to bez narkozy dalsi den mi volali ze bolo len 4 vajicka stoho 3 zrele a oplodnilo sa len jedno technikou ICSI. ET mi robili 24.11.14. 6 bunkove embryo kazdy de kazdych 8 hodin si zavadzam utrogestan teraz som 5 dni po ET a cela nedockava verim ze to vyslo a som tehotna na test mam ist 10.12.14.