Bylinkové čaje, pomůžou k miminku?

milena777
22. čer 2017

Ahoj, chtěla jsem se prosím zeptat.... Snažíme se s partnerem asi půl roku o miminko. Zatím se bohužel nedaří a mám nepravidelnou menstruaci. Někdy 32 dní někdy 40 dní, jak kdy....takže nejsem schopna vypočítat si ovulaci. Slyšela jsem, že ke srovnání menstruace pomáhá kontryhelový čaj a zárověň i třeba k tomu, aby se nám zadařilo 🙂 Máte s tím někdo zkušenost? Nebo nějaké jiné bylinky?

hana765
22. čer 2017

@milena777 ja s tim zkusenost nemam, ale pokud tomu veris, tak to urcite fungovat bude 🙂 Drzim pesti!

milena777
autor
22. čer 2017

@hana765 No jo psychika dělá divy 🙂 děkuji 🙂

margrethe5656
22. čer 2017

Ahoj, myslím, že na úpravu cyklu pomáhá také přeslička nebo řebříček, ale určitě si to někde prostuduj, v jakých dávkách a jak dlouho se to může užívat. =) Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka vyprávěla, že ji potom menstruace chodila jak hodinky.

fandysek_1
22. čer 2017

Mě kotryhel cyklus prodlužoval. Měla jsem gynex a angeliku čínskou. Jsou to kapičky. Taky je docela dobrý femigard. Jinak za čínskou medicínu doporučuji zvelebeni rumelkoveho pole. Hodně štěstí. Ještě dotaz. Počítáš si cyklus, až od skutečného krvácení?

milena777
autor
22. čer 2017

@fandysek_1 No s tím cyklem...jednou se mi stalo, že jsem nevěděla, jestli to je jen špinění nebo přímo krvácení, ale další měsíc to bylo klasické krvácení, dokonce i před tím bez špinění. Je to stejně děs, když člověk neví, kdy to přesně dostane... ☹

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
fandysek_1
22. čer 2017

@milena777 dělal ti někdo testy na mycoplazma a chlamydie? Já měla krvácení před ms právě kvůli mycoplazme.

milena777
autor
23. čer 2017

@fandysek_1 to nedělal. Právě nevím, jestli mám jít už teď k doktorovi, kvůli tomu, že se nedaří, aby mě třeba vyšetřil... nebo jestli mi doktor neřekne, že moc spěchám, že to je normální, čekat půl roku...

erika2
23. čer 2017

Já jsem měla taky vždy dlouhé a nepravidelné cykly, měřila jsem si bazální teplotu, abych věděla, jestli a kdy mám ovulaci. A zjistila, že ovulaci mívám a tak nebylo otěhotnění problém. Takže radím sehnat si digitální teploměr, najít tady téma bazální teplota a jít do toho. Doktor Ti pravděpodobně předepíše hormony na srovnání cyklu, což já bych teda nechtěla...

petapetruska
23. čer 2017

Ja kontryhel pila po vysazeni ms a otehotnela jsem napodruhe. Vzdycky 14dni od zacatku cyklu 3krat denne..ale dkouhodobou zkusenost nemam,nicmene kontryhel je na zenske problemy tak se s nim nic nezkazi,a ovulaci nepocitej,podruhe jsem otehotnela o dva tydny dele a to jsem mela pravidelny cyklus,takze ani z toho se to neda urcite spocitat,znam i holky co otehotnely tesne pred nebo po ms..😉

hana765
23. čer 2017

@milena777 pisu ti jeste jednou, protoze jsem si vzpomnela, ze moje kamaradka resila take hrozne dlouhy cyklus. Kdyz si v lekarne kupovala vitaminy na menopauzu (ve 30ti letech!), ktere pomahaji na srovnani cyklu, tak se ji lekarnice ptala, jestli ma vubec ovulaci, kdyz ma tak dlouhy cyklus. A kamoska nelenila a sla na gynekologii a tam ji pan doktor zkazal na ultrazvuku, ze ji krasne dozrava vajicko a v nedeli bude zrale... a ma kluka o 14 dni starsiho nez ja 😉😊

hraaasek
23. čer 2017

Já mám zkušenost - ne teda s čaji, ale s kapičkami z jeřábu ptačího. mívají v obchodech se zdravou výživou nebo esoterikou. Po 11 letech hormonální antikoncepce jsem skoro vůbec nemohla nastartova MS cyklus a pak byl strašně nepravidelný. Díky těmhle kapkám se rozjel a srovnal a po dvou měsících snažení přišlo mimčo. Doporučuji!

barca90
30. čer 2017

Ja mam menstruaci po vysazeni HA (kdy jsem si posledni pilulku brala 30.9.2016 po 10 letech 🙄) zatim stale nepravidelnou v rozmezi 33 - 40 dni, zacala jsem tedy pit kontryhel, piju ho cca neco male pres mesic a prvni menses s kontryhelem jsem mela jen 3 dny opozdeny ( tedy 31 dni), ale nevim zda to zapricinil kontryhel nebo nahoda uvidim zas priste... nicmene po vysazeni HA citim ovulaci (kterou jsem s HA logicky necitila) a mam i priznaky (v pulce cyklu mam bolesti v podbrisku na leve ci prave strane a vylucuje se mi cervikalni hlen), ale pokouset o miminko se chcem az od zari...

apollena
26. črc 2017

Ahoj všem,
zbyly mi nějaké preparáty z doby snažení, pokud byste měly zájem, více info do zpráv 🙂

loylii
11. zář 2018

@milena777 Kontryhel krasne zvyšuje sliznici do které se miminko zavrta..