Chci otěhotnět bez jeho vědomí - jak na to?

ladysally
31. říj 2013

Ahoj holky, je mi skoro 40, mám vše-penize, dobrou praci apod...Chybí mi ale dítě. Když byl muž, nebyl čas a teď nemam partnera.Mám jen milence a dítě si vážně přeji. Chci otehotnet a mu nic neříct. Samozrejme po něm nic chtít nebudu, když on sám nebude chtít. Ale nevím, jak to udělat? Nic nebru, prerusujeme, takže to bych se nacekala, je opatrny.Po každm styku se jde umýt.
Slyšela jsem o střílečce, napadá vás ještě neco? Tvrdit, že něco beru a nic nebrat je příliš okate...

Díky za rady.A pro rejpalky po něm nebudu nic chtit a finančně to zvladnu.

kocicinka
2. lis 2013

@saminomimino a to si fakt myslíš, že za to může jenom a jenom kariéra?
Tohle černobílé odsuzování a dávání do jednoho pytle fakt nechápu. Co když jenom nemohla najít toho správného partnera? Co kdybys ty nenašla pro své děti ve 20 letech partnera? Psala bys taky takhle potom? Bud ráda, žes měla to štěstí a našla muže, který ti ty děti ve 20 letech udělal. Ne každý ho má.
Prostě ten čas, kdy je žena plodná je krátký, naproti tomu celkový věk dožití se výrazně zvyšuje a rozhodně neplatí, že žena v 60 letech je stařena, která nemůže být pro své děti oporou....
A zase mi přijde fajn mít napřed dobrou práci, abych to dítě pak mohla nějak zajistit a nebýt závislá na chlapovi a dávkách od státu.

xpila
2. lis 2013

@saminomimino Podle tebe ta, co má dítě později, tak nemá rozum? Co to je za blbost? To tě třeba nenapadlo, že ne vždycky to jde a že kolikrát ta kariéra není chtěná? A kdo je teda podle tebe mladý člověk, aby ještě mohl mít děti?

misaskul
2. lis 2013

Já bych teda neřekla tak úplně, že kariéra znamená odsunout mateřství, i když to tak ve většině případů bývá, znám lidi, nejen matky, ale i otce, kteří jsou typičtí kariéristé a mají rodinu, děti, zázemí. Dá se zvládnout obojí. Hodně lidí dnes používá slovo kariéra a budování kariéry, ale jen tím maskují to, že rodinu nechtějí, nebo se ještě necítí. Já se vdávala ve 25 letech a první dítě se nám narodilo, když mi bylo 28, do té doby mě hodně lidí označovalo za kariéristku, protože jsem byla věčně v práci, i manžel a dítě prostě nepřišlo hned po svatbě. Nikdo z těch lidí už ale neví, že jsme dítě prostě ještě nechtěli a hned nás zaškatulkovali do té populární skupiny "kariéristé". Teď se tomu směju. 🙂

Tímto prosím vás všechny nechci rozpoutat žádnou hádku, jen mě zaujalo téma diskuze a hlavně poslední příspěvky na této stránce a nedalo mi to a musela jsem přispět svým názorem.

kamino
2. lis 2013

@saminomimino mas na jednu stranu pravdu,ale povim ti mou zkusenost. Od 17 jsem pracovala,doma zazemi na nic,tak jsem v 18 odesla z domu. Zila jsem s pritelem,ovsem prvotni bylo zajistit hole preziti a dodelat si maturitu. Behem par let mi doslo,ze pritel by nebyl ten pravy tata,ktereho bych si predstavovala pro sve dite a hlavne NIKDY bych nechtela,aby me dite zazilo nechutne rozvodove tahanice,jako ja se sestrou. To me provazelo cely zivot. Vzdy,kdyz jsem si nasla pritele,uvazovala jsem tak,jestli bude ten pravy. Nastesti jsem ho nasla,ale take da se rici na posledni chvili a nelituju toho,ze jsem si pockala. Ovsem jsou zeny,ktere takove stesti nemaji. Nerikam,ze jsem cekala na prince,ale mam odpor k alkoholu a sehnat abstinenta,tedy ne uplneho,takovy fanatik nejsem,ale rozhodne bych netolerovala navstevu hospody treba jednou tydne.. Ted jsem stastna,ale je to sazka. Tazatelku chapu a drzim ji palce. Muzu se jen domyslet,je mozne,ze mela vztah a pritel dite nechtel,pohnutek,proc to je az takhle na hrane muze byt cela rada.

kocicinka
2. lis 2013

Holt do škatulky "kariéristka" se hodí každá, která nemohla či z nějakého důvodu nechtěla mít dítě před 40

xpila
2. lis 2013

@kocicinka Myslím, že ta hranice je i níž ☹

ladysally
autor
2. lis 2013

Holky, tak já to vyjasnim...do 28 jsem studovala, pak delala povinnou praxi,..3 další roky jsem byla bez vhodneho partners a kdyz2 už jsem ho našla, děti nechtěl, tak jsem naivně čekala a najednou mi bylo 35 a zas bez partnera, pak jsem našla svou životní lásku a mohla jsem mít vše. Ale onemocnela mi mamka a ja se o ni starala, do toho práce, dítě jednoduše nešlo. Rozešli jsme se a teď nam jen toho milence
ŽIVOT tak utíká

kamino
2. lis 2013

@ladysally kazdopadne ty mas strach,ze kdyz milenci reknes,ze bys chtela dite,tak vezme do zajecich a moznost spermie se rapidne zmensi,co? Chapu te. Ja bych ho pridrzela a pripadne zkusila sperma premistit.g. I takove pripady se staly.. A listovkou nic nezkazis.

diviska
2. lis 2013

@kocicinka hele já se s tebou nebudu tady hádat o slovíčkách.. paní moc dobře věděla, že žena není plodná nadosmrti, jak sama napsala,když měla přítele nebyl čas! Já se jí tu od začátku spíše zastávala, ale zarazilo mě, jak píče, jak už to nepůjde hned atd. Na to prostě měla myslet, a už mi opravdu dej pokoj, nehodlám se tu neustále dokola dohadovat, faktem je, že jí je 40 a dítě nemá proto, že ho prostě dřív nechtěla ikdyž asi možnost měla - jen neměla čas a to je její chyba, ať se ti to líbí nebo ne. Každá jsem za svůj život prostě zodpovědná a musíme myslet dopředu...

saminomimino
2. lis 2013

@kocicinka asi špatně čtete,sama tazatelka uvádí že partner byl,tenkrát ale nebyl čas,tzn.budovala kariéru,mně to příjde zcela jasné

bonavoxa
2. lis 2013

Třeba za to nemuže jenom kariéra, ale fakt, že najíd dnes plodného muže se smyslem pro rodinu, je téměř zázrak 😀 Všude samý debil, blbeček..jen vzadu výjimka...že 😠 😀 Kolik času se s takovýma dá ztratit..a hned je vám 40.

saminomimino
2. lis 2013

@kamino podle toho co tazatelka uvádí,usuzuji že když měla čas plodit když byla mladá,měla partnera,ale neměla čas a budovala kariéru,věřím že je osud který neovlivníme a prostě nenajdeme toho pravého muže a čas na děti příjde pozdě,ale paní na mně tento dojem nedělá,příjde mi jako karieristka která si myslí že když už má vše a chybí ji jen dítě,prostě si ho od muže "vezme" tedy jeho sperma bude to hotovo,asi je v životě zvyklá dosahovat všeho čecho chce,ale asi narazila na oříšek který není až tak schopna rozlousknout,bohužel počít dítě je věc dvou lidí muže a ženy a má to být férové jednání,má mu to říct že chce dítě....tohle neberu

dora13
2. lis 2013

@saminomimino ja asi fakt blbe ctu, ale opravdu nevidim nikde v prispevcich zakladatelky, ze by nemela dite, protoze by bezhlave budovala karieru...pise, ze dite nemela, protoze dlouho studovala, pak povinna praxe, pak nebyl partner, pak partner byl, ale musela se starat o maminku.
jak pises, ze deti maji mit mladi lidi, tak na jednu stranu mas asi pravdu, na druhou, kdyz nekdo studuje vysokou, tak to dite ve dvaceti proste nezvladne. a kdyby lidi nestudovali vysoke, nemeli bychom doktory, ucitele, vedce, bez kterych by se vyvoj proste dal neobesel. ja treba se za karieristku nepovazuju a i tak jsem poprve tehotna az v osmadvaceti letech, i kdyz jsem po diteti touzila i driv. jenze jsem chtela vystudovat vysokou, najit si praci a ziskat praxi. nedovedu si moc predstavit, ze bych si ve dvaceti poridila dve deti a pak v petadvaceti prisla na pracovni trh s "mam maturitu, zadnou praxi a dve deti, pojdte me vsichni zamestnat" a pak delala nekde u pasu ve fabrice a svoji praci absolutne nenavidela.

laurital
2. lis 2013

@diviska Máš ty v sobě i něco jiného než žluč, zlobu a nenávist?Kromě toho, že to musíš dát "sežrat" každé mamině, která to má lepší než ty?Nebylo by na místě vyhledat někoho, kdo by ti s tím pomohl?
Já nad tvými komenty žasnu a nestačím se divit.

zunem
2. lis 2013

Hele, já tě neodsuzuju.. ale fascinuje mě množství moralistek. :o))) Bohužel, když vezmeme, že se rozvádí každé druhé manželství, tak si iluze nedělám, že by to neplatilo ani zde, a byly tu paní poprvé vdané, šťastné, kdy všechny děti mají stejného tatínka, který je také neskonale šťastný. :o))) Vzhledem k mým zkušenostem z dětství, pořád lepší jeden funkční rodič než dva téměř k ničemu. Takže pokud dokáže mimčo zabezpečit co by ne, partner může být časem. Uznávám, že na pána je to podraz, ale je milenec a milenec 🙂 Možná by jsi mohla zvolit úplně někoho jiného.

diviska
2. lis 2013

@laurital krásně si se popsala, hezký den i tobě

laurital
2. lis 2013

@zunem Tak já jsem vdaná dvanáct let a mé děti, 11 a 4, mají stejného tatínka.A troufám si říct, že žijeme celkem spokojený a šťastný život.

laurital
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamino
2. lis 2013

@saminomimino asi take blbe ctu..tazatelka pise,ze kdyz mela partnera,tak se v te dobe starala o maminku a chodila do prace. Ja jsem se o matku starala 5 mesicu,kdyz byla na voziku po nehode a zadny med to nebyl.. A pokud budovanim kariery nazyvas chodit do prace,zivit se sama,nebyt zavisla na okoli,tak asi jsme tu byly vesmes vsechny karieristky..

kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurital
2. lis 2013

@kocicinka Ufff, takže nejsem osamocená se svým názorem? 😀

zelva
2. lis 2013

Já autorku neodsuzuji. Sice nemůžu na 100% říci, že ji chápu, protože v takovéto situaci nejsem, ale docela si to dokážu představit. Asi by pak člověk probíral opravdu kdejaké možnosti, kdyby mu "ujížděl vlak"...Nečetla jsem všechny příspěvky, ale s tou spermabankou to asi nejde že, když člověk není oddán..Tuším, že to tak je. No, hodně štěstí při rozhnutíí ať bude jakékoliv!

kocicinka
2. lis 2013

@laurital Tak to rozhodně ne!!!!! 😀

kocicinka
2. lis 2013

@diviska já nikoho nelustruju, jen mám dobrou paměť. A tyhle věci si napsala ty sama. A nevím, proč bych měla tohle téma přestat číst. Čtu tady všechny příspěvky, ne jenom divisku. To si zase tolik nefandi.
Také hezký večer.

diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurital
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz