Čím zkvalitnit sperma? Máte tipy?

zdenallicka
18. srp 2008

Ahoj holky, možná i kluci.. Ráda bych věděla, čím se dá zkvalitnit sperma - tzn. jak docílit ¨zvýšení spermií v 1ml??? Díky za tipy.. 😉

anippe
18. srp 2008

http://www.abetinfo.com/cz/zajimavosti/zdravotn...
My jsem měli ty potvůrky hodně lenivý dle spg. 😠
Já jsem dělala denně dozor, aby do sebe přítel dostal : vit.E 500iu, vit.C, bioaktivní selen+ zinek, kotvičník pozemní
Omezit kávu, sladké sycené limo, horké koupele, nenosit těsné spodní prádlo, omezit alkohol a kouření!

Holky, někdy je to s těma chlapama boj, ale stojí to za to 😉

jabluncanka
18. srp 2008

Ahoj,

my jsme brali vit.E,selen + zinek,Q10,L-carnitin se ženšenem a kotvičník zemní. Měli jsme údajně špatné SPG,ale pak jsme zjistili,že to byl podvod CARu a nebylo to až tak zlé... 😉
Nicméně dobrá věc se podařila... 😵

mirka93
18. srp 2008

Ahojte baby, aj my zaciname so snazilkovanim od zaciatku buduceho mesiaca. Vitaminy uz sme zacali chrumat a tiez je to boj.
Jabluncanka, akoze podvod?
Takze si tehu?

majuska2
18. srp 2008

Ahojte baby my by sme tiez potrebovali co najrychlejsie zlepsit spermijky lebo ideme na ivf a spermijok mame stale malicko. Brali sme aj profertil ale este sa to zhorsilo. Dneska sme v lekari kupili permen tak uvidime. Neviete o niecom co 100 % zabera? Moj manzel niekde pocul ze banany nakupil si bananov ako opica ale dneska zase na spermiograme nic.

mariynka
18. srp 2008

zevraj skodi aj uzke spodne pradlo a tesne rifle.. a tie nielen chlapom,ale aj zenam ☹ 😒

eva7780
18. srp 2008

moj bral tiez profertil,ani sme nestihli zistit ci sa mu vysledky po nom zlepsili,dnes mal ist na kontrolny spg,ale napriek tomu ze nas objednali maju dovolenku,islo ma porazit,pretim manzel bral aj zinkosel 😵 a tie dynove(tekvicove)semiacka papam ja,manzelovi nechutia 😀

cikyta
18. srp 2008

majuška.....Každá nová spermia sa vyvýja každý 3 mesiac.takže skôr ako o 3 mesiace zlepšenie spg velmi nečakaj.prečo ti to v care nepovedali?

eva7780
18. srp 2008

majuska,ja som tiez pocula,ze profertil nepomaha,tak asi sa to ani nedozviem 😠

teri81
18. srp 2008

Ahoj holky,
pritel chodil pred IVF na akupunkturu a na homepatické injekce do žíly a bral také Selen + Zinek + Vitamin E a dvě ze tří hodnot na spermiogramu se zlepšily, dokonce rychlost spermijek měl už v normě, předtím hodně pomalé.
Hodně štěstí! 🙂

eva7780
18. srp 2008

teri blahozelam k babatku 😵 😵 moj manzel by asi akupunkturu neprezil,to vies chlap 😀 😀

teri81
18. srp 2008

Evi, díky, no tak můj by pro to udělal všechno na světě a akupunktura mu zase nepřišla taková obět, já chodila taky 😉 Proti těm všem injekcím při IVF pro mě byla akupunktura procházka růžovým sadem 😀

Holky,taky jsem četla,že na zhoustnutí sperma (takže asi na zvýšení počtu spermijek) je dobré jíst jogurty,ale co je na tom pravdy,to nevím. 😒

petka21
18. srp 2008

Ahoj tak muj bere selzink na lepsi spermijky,spermio nic moc,ale nebylo nejhorsi,pry by to mohlo jit i bez asistence v CAru tak doufam no! Jinak stou horkou vanou,muj se koupe ve vane s hr.vodou kazdy den takze ted prestane a bude s ejen sprchovat tak jako ja,upnute pradlo nenosi,trenyrky snad neva ze? VSem brzycke // 😉

dadous
18. srp 2008

petka taky berem selzink a kazdy den sprchujeme kulky studenou vodou 😀

petka21
18. srp 2008

Dadous muj se nerad sprchuje a kdyz tak ho musim ja on je moc pohodlny 😠 Ale ted bude muset neda se musi protoho anseho budouciho prcka udelat vsechno 😀

zaenab
18. srp 2008

Ahoj, ověřený prostředek několika studiemi je arginin a carnitin. Zlepšuje všechny faktory spermiogramu, zkoušel se i v českém prostředí. My kupujeme Carnitargin se ženšenem, je doporučovaný i v CARech.

dadous
18. srp 2008

petka jo jo u nas je to stejny ,musim ho hlidat aby nepodvadel,protoze to je asi fakt neprijemny sprchovat tak citliva mista studenou vodou 😀

j.a.k.a
18. srp 2008

okrem bioaktiv. selenu a zinku, aj pycnogenol, uzivanie ako to uz niekto spominal min. 3 mesiace 😉

majuska2
18. srp 2008

cikytka my chodime do caru mrazit spermijky ale zo zaciatku prve 2 razy sme mali aspon par kusov ale teraz posledne 3 razy nic. Dufam ze aspon tych par kusov prezije rozmrazovanie pri ivf.

zaenab
18. srp 2008

Permen taky funguje, nám doporučili v CARu na podporu Carnitargin a Permen. Jen chci upozornit, že sperma se obměňuje po 3 měsících, tzn. že mminimálně tak dlouho se musí brát. Jinak je při špatném spermiogramu zákaz sauny, horkých koupelí a těsného prádla.

vladka1
18. srp 2008

taky mám jednu kombinaci, která zafungovala nám......neocarnitargin se ženšenem a k tomu selen se zinkem (mají to v lékárně)...manžel to pravidelně užíva lskoro 2roky a výsledky jsou patrné...i okem 😉

zdenallicka
autor
19. srp 2008

Ahoj holky, tak od vcerejska bastime vitamin E, C, listovku, vapnik, horcik, zinek (trojkombinace), ja Babyplan, muj mily Cem M pro muze, pijeme kotvicnikovy caj... Nekde jsem cetla, ze je nechutny, ale nam chutna - s medikem (pry taky dobre na plodnost)..:o) Dynova seminka jime dost casto, dostali jsme tip i na vlasske orechy, takze se cpeme..:o) Cesneku taky nesnime malo (napriklad vcera ve veceri bylo 7 strouzku 😀 ) - milujeme ho a neni nam po nem spatne... Kefir dnes koupim (nekdo psal, ze taky pomaha.. A ve Velke knize o materstvi pisi, ze varlata by mela mit o stupen nizsi teplotu, nez telo, kdyz chces zplodit ditko...

pupo
19. srp 2008

okrem tesného prádla a slip (lepšie nosiť trenky ) pozor na horúci kúpel, kúpaliská s teplou termálnou vodou a aj bicyklovanie!

andreasek82
20. srp 2008

zdenallicka, cetla jsem tvuj prispevek.. abyste toho neuzivali az moc! 🙂 asi se tebou ale inspiruji, koupim ten kotvicnikovy cajik a vitamin e, ja sama piji kontryhel 🙂

zdenallicka
autor
21. srp 2008

andreasek: Ahoj, snad ne... :o) Kazdopadne - ptala jsem se v lekarne a vsechno to, co uzivame a telo si nevezme, vylouci... Takze se nebojim...;o) Jdu si uvarit cajik..;o)

prdecek
21. srp 2008

tak mi bereme oba cem-m ja pro zeny a můj pro muže, už druhý měsíc, tak uvidíme 😉

andreasek82
21. srp 2008

holky, jen tak dal, nejak tomu pomoci musime, ne? 🙂

dicinka1
21. srp 2008

ajoj...v septembri ideme na ivf...moj berie cem-m,kys.listovu,vit c,vitamin e...a teraz dobral permen...

janca26
22. srp 2008

holky tak já to vidím že jdu zítra do lékárny a přinesu mraky vitamínů 🙂
No ale už jsem doma oznámila že se musí stravovat i on přiměřeně a zdravě, takže mu nastolím režim 😀

aduska222
22. srp 2008

Ahojte, máme to s týmo mužmi ťažké, ťo? Ja som mojho od horúcej kúpele odhovárala pomaly rok, nešlo to po dobrom ani po zlom, ale keď som mu to začala plieskať o hlavu každý deň tak rezignoval a dnes papá caritargin, vit, E, vit centrum a tribulus terrestris ( no a ja baby plan )

slunicko552
22. srp 2008

Ahoj holky sice jsem to nečetla celé(tak nevím jsetli jste to už nepsäly),ale četla jsem,že se chlap nemá koupat v horké vodě.Je to prý úplný zabiják sper.Takže jen vlažná voda.Prý to pomáhá.