Co všechno ovlivňuje početí?

gracinka7
22. zář 2014

Ahoj holky, už od ledna se snažíme o miminko a nějak se nám nedaří. Milujeme se vždy dva dny před ovulací, v den ovulace a dva dny po. Zatím neúspěšně. Myslela jsem, že to třeba může ovlivnit stres v práci, ale ani během třítýdenní báječné dovolené se nám nezadařilo. Čím to může být?

andryskam
22. zář 2014

Ahojky, neboj, ono to přijde. My se také snažili od ledna a až teď minulý týden jsem objevila // na testu. Nevím, co všechno ovlivňuje početí. My teď minulý měsíc sexovali okolo ovulace 11 dní každý den, takže jsme se 100% trefili 🙂
Třeba jste se zatím nemuseli trefit do ovulace (pokud si neměříš BT nebo nepoužíváš ovulační testy. I když trefení se do ovulace neznamená 100% otěhotnění.
Držím palce, ať se brzy zadaří 🙂

terinda
22. zář 2014

Třeba partnerovy spermie? 😅
Není nic jednoduššího než poslat chlapa na vyšetření 😉

Jinak to nějaký čas zabírá a u vás to ještě není ani rok.

alenka_p
22. zář 2014

Nemusí to být vůbec ničím, šance otěhotnět v jednom cyklu (při trefení se do ovulace, v případě zdravého páru) je asi jen 20 %...takže to chce čas, většinou se zadaří do roka (zdravému páru). Pak jsou různé zdravotní aspekty, které šanci na otěhotnění snižují...ale to už je věc gynekologa a různých vyšetření 🙂

gass
22. zář 2014

Ahoj, nám se taky zadařilo po 10 měsících. Ale nějak jsem se snažila si to nepřipouštět . Jako měření teploty, ovulační testy. Nevim co pomohlo. Začala jsem brát kapky Gynex a dvakrát jsem po sexu hodila nohy nahoru na půl hoďky a nějak se zadařilo 🙂 hlavně nad tím moc nepřemýšlet , psychika taky dělá hodně 🙂

pulecp
23. zář 2014

@gracinka7 V současnosti je statisticky větší problém na straně chlapů. Přesto gynekologové začínají s vyšetřováním žen. A pro mnohé chlapy je problém jít si vyšetřit sperma. Dost velký vliv má psychika - pokud chceš udělat něco s ní, podívej se na můj fotoblog, je tak článek s manuálkem FasterEFTu a ve skupině Emoční terapie se můžeš dozvědět v příspěvcích konkrétnější použití. Přeji, ať se brzy zadaří.

gracinka7
autor
23. zář 2014

@andryskam Právě že ovulační testy si dělám.

@pulecp
@terinda Manžel už na vyšetření byl a je v pořádku.

Naivně jsem si myslela, že když je během ovulace sex, mělo by dojít k oplodnění... Ale asi je to všechno nějak složitější... :(

terinda
23. zář 2014

@gracinka7 tak to bude otázka času, však to není ještě ani rok 😉
A pak po roce můžete navštívit centrum a udělat si horm.profily, zkusit IUI apod.

Bude to znít jako trapné klišé, ale u nás zabralo mj. i uvolnit mysl, neplánovat styk, milovat se náhodně, dát si trochu vínko, zaměřit se na jiné aktivitiy a když jsem to nečekala, tak to přišlo 😅

gracinka7
autor
23. zář 2014

@terinda Tak jsme to právě praktikovali na dovolené a náhodu jsme se strefili i do ovulace. Stejně to nevyšlo :(

terinda
23. zář 2014

@gracinka7 soráč, ale příliš tlačíš na pilu. Jedna dovolená, to je přece max. jedna ovulace a to máš šanci cca 20%, že zrovna otěhotníš 😅
Nám se na dovolené nikdy nezadařilo, asi i proto 😉 ... najdi si nějakou aktivitu a sexujte dle chuti.
Dejte si termín, do kdy tomu necháte volný průběh a pak se pro klid duše nechte oba ještě vyšetřit 😉

alenka_p
27. zář 2014

@gracinka7 někomu stačí k otěhotnění jedna ovulace, někdo jich potřebuje 12...a někomu se nepodaří ani po 50 cyklech (můj případ - podotýkám, že jsme s manželem oba naprosto v pořádku). Ono je tolik překážek pro spermie na cestě k vajíčku, že je to fakt skoro zázrak, když se povede 🙂 Schválně se koukni na nějaký dokument na tohle téma, z původních několik (desítek) milionů spermií se jich k vajíčku dostane jen několik desítek, a to se musí ještě do vajíčka zavrtat...a pak se musí embryo dostat do dělohy, správně se uhnízdit, a nemít žádný genetický defet, aby se dál vyvíjelo. Takže to fakt není tak jednoduché, jako že stačí mít sex v době ovulace ;)

elis1982
29. zář 2014

ahojky.My se snažíme už 3 roky a chyba je na straně manžela.Za cca 3 týdny jdeme na inseminaci.Vím,že bych měla myslet pozitivně a věřit tomu,že to vyjde,ale zase se nechci moc těšit abych zase nebyla zklamaná☹A krom toho je to ted v práci na nic a jsem stále ve stresu☹

elvira
29. zář 2014

No, jestli se snažíte od ledna, tak mě trochu zaráží to časování sexu...
Ale vaše věc...
Vliv může mít cokoliv a nic...
My jsme v podstatě neměli žádnou překážku - všechno byly jen drobné odchylky od "normálu" - třeba lehce zvýšený prolaktin, což jsme zaléčili.
A podařilo se nám až po třech letech,ale úspěšné těhotenství se podařilo až po 4.
Kolem toho roku bych si začala chodit po vyšetřeních - hormonální profil, průchodnost a v první řadě asi spermiogram.

@elis1982 - taky jsem se před inseminací příliš netěšila - a dobře jsem udělala - ona ta úspěšnost není bůhví jak velká, ale pořád je...
Ale držím palce - věřit aspoň ve skrytu duše musíš. 😉

elis1982
29. zář 2014

@elvira chjo.To jsi mě moc nepotěšila☹

elis1982
29. zář 2014

@elvira a jak se Vám nakonec zadařilo?

elvira
30. zář 2014

@elis1982 - nám se nakonec zadařilo přirozeně - v obou případech.
Ta inseminace má šanci na úspěch - na MK je dost holek, kterým vyšla. Ono ani IVF není stoprocentní, že?
Já jsem tě nechtěla nijak odradit, šance určitě je, tak musíš doufat. 😉

elis1982
30. zář 2014

@elvira děkujuuuuu.Manžel dnes leti do lekarny a budu vzorná.