Cyklus 25-26 dní. Je krátký cyklus problém k otěhotnění?

23. bře 2024

Dobrý den,mám takový problém. Vždy jsem myvala cykly dlouhé 31-33 někdy i 35 dní dlouhé. Otěhotněla jsem úplně v pohodě. Je to Teda už 4 roky zpátky. Teď poslední měsíce mám cykly pouze 25 někdy 26 dní. Neberu žádné léky, pouze na štítnou žlázu a ta je ok. Můj dotaz,je krátký cyklus problém abych mohla otěhotnět?

jaja01k
23. bře 2024

Může a nemusí. Jde o to, kdy máš ovulaci. Tzv. luteální fáze, od ovulace do menstruace, by měla být ideálně 14 dní. Pokud je moc krátká, 10 dní už je na hraně, může to být problém, protože se oplodněné vajíčko nestihne uhnízdit. Takže zkus sledovat dva tři cykly, kdy máš ovulaci. Dobrá metoda je měření bazální teploty.

lobella
23. bře 2024

Take jsem mela vzdy cykly 28-32 dni, po 1.porodu 26 dni, po 2. Porodu 24-25 dni, ted cekam 3.ditko

lencaa11
23. bře 2024

Tento cyklus není nic špatného spíš bych řešila zda výsledky jsou ok skrze stitnou zlazu a zda probíhá ovualce

reeeza
23. bře 2024

Krátký cyklus nemáš, tvůj je ještě v normě. Krátkým se označuje cyklus myslím pod 22 dní.

Jak píše @jaja01k, důležité je, jestli máš krátkou luteální fázi ( LF) nebo ne.
Pokud máš ovu v půlce cyklu, např. 12, 13DC, LF je taky cca 12, 13DC a to by bylo v pořádku.
Nicméně pokud máš ovulku 15, 16 DC či později, LF bys měla 10 dní a méně, tak to už by problém byl. Sliznice by se začínaka připravovat na ms příliš brzy a znemožňovala by tím nidaci.

Doporučila bych měřit LH hormon a bazální teplotu, alespoň pro přehled, ať aspoň tušíš kdy zhruba máš ovu.

autor
23. bře 2024

Dobré děkuji za odpovědi🙂 zkusím tedy pár měsíců vysledovat ovulaci 🙂