Darování krve - může bránit otěhotnění?

elodii
14. lis 2016

Ahoj holky, teď mě tak napadlo, myslíte, že když se snažíme o mimčo, že mohu chodit darovat krev? Chodím už 6let celkem pravidelně 3x za rok... Děkuji za odpověď 🙂

j.a.n.i
14. lis 2016

@elodii Proč by si nemohla?

yerry
14. lis 2016

@elodii kdyz jsem byla poprve darovat tak jsem byla poucena ze jako tena mohu pouze 3 v roce ( muzi muzou 4x) a ze nesmim kdyz budu mit MS a ze jdyz budu planovat potimky, mela bych se toho zdrzet.... nemyslim ze by to branilo otehotneni ale odber takoveho mnozstvi krve je pro telo urcity zahul .... ja bych nesla a vkastne pri sbazeni o ditd hsem nechodila. Az odkojim druhatko zacnu znovu 🙂

elodii
autor
14. lis 2016

@j.a.n.i právě proto, že tělo v ten den dostává zabrat, jdu tento týden po půl roce, tak mě to tak napadlo....

elodii
autor
14. lis 2016

@yerry děkuji za odpověď. Jdu teď po půl roce, tak jim to tam rovnou řeknu, že chodit nebudu....

j.a.n.i
14. lis 2016

@elodii Nemyslím si, že by to pro zdravé tělo bylo něco, kvůli čemu by nemohlo otěhotnět, kdyby se kvůli takové "blbosti" netěhotnělo, tak už lidstvo vymřelo, já skončila v okamžiku, kdy jsem měla potvrzené těhotenství, ale jestli chodit nechceš, tak prostě nechoď, k tomu přece nepotřebuješ od někoho nějaké dobrozdání.

zuzanaii
14. lis 2016

V dobe, kdy jsme doma "pracovali" na miminku, jsem chodila darovat krev mezi menstruaci a ovulaci, abych mela jistotu, ze nejsem tehotna 😉
Jinak darovani krve otehotneni urcite nebrani. Nejsem si jista, jaky vliv to muze mit na to oplodnene vajicko, to nevim, proto jsem to resila tak, jak jsem napsala nahore

j.a.n.i
14. lis 2016

@zuzanaii To je fakt, taky jsem chodila v tomhle termínu, stejně jako na všechna vyšetření, zákroky a očkování.

elodii
autor
14. lis 2016

@j.a.n.i já chodit právě chci, ale tělo se po určitou dobu pak regeneruje, když mu vezmou skoro půllitru krve, tak jsem si myslela, aby to něčemu nevadilo.... Tak jsem ráda, že nevadí.

@zuzanaii také jdu mezi ms a ovulkou, tak by to mělo být v pohodě, ale stejně se zeptám ještě radši přímo tam 🙂 Děkuji

yerry
14. lis 2016

@elodii nebo se zkus na to poptat. Tohle mi rekli u nas mozna ze jinde zastavaji jiny nazor... 🙂 ale logicke to je. Jen se setri pro miminko 🙂

bervidova
14. lis 2016

tak já se rovnou přiznám,že jsem pár let byla zcela "závislá" na darování krve a plazmy, takže jsem plazmu dávala každých 14 dní, pak proložila krví a za měsíc zase plazma. Dávala jsem i v době menstruace,protože to mému tělu dělalo dobře, šla jsem normálně po noční na transfúzku, pak do školy, případně zase večerještě na brigádu. Otěhotněla jsem hned první cyklus, kdy jsme si řekli, že to začneme zkoušet a protože jsem počet odběrů chtěla zaokrouhlit, tak vím,že ten poslední jsem byla už asi týden těhotná. Ale........dala jsem si tři roky pauzu, pak byla asi pětkrát a přestala jsem dávat,protože tělo začalo reagovat úplně jinak, najednou jsem se dobředu před odběrem začala "bát" že mi při odběru nebude dobře a momentálně nejsem aktivní dárce a třeba už ani nikdy nebudu.

j.a.n.i
14. lis 2016

@elodii Co já vím u nás, tak říkali nechodit těsně před MS, úplně těsně po ní, v těhotenství, při kojení a mám pocit, že snad měsíc po ukončení kojení. Plus myslím hlásit případný potrat, pokud člověk chodil dávat plazmu, že pak testují ještě nějaké protilátky navíc.

pkolin
14. lis 2016

Pro zdravé tělo je regenerace po odběru velmi rychlá a rozhodně nemůže ovlivnit početí. Pokud se cítíte dobře, odběr snášíte v pohodě, chodit chcete a jste naprosto v pořádku jak fyzicky tak psychicky, pak bych chodila až do chvíle, kdy bych si udělala těhu test a snažila bych se chodit nějaký den po menstruaci. Já sama jsem držitel bronzové i stříbrné plakety, chodím darovat od 18 let jen s pauzami při těhu a kojení, tetování a teď to také trochu flákám z časových důvodů a chodila jsem i při aktivním snažení o obě naše děti 😉 Pokud se na to cítíte, choďte dál, pokud máte obavy, pak nechoďte, je to jen na vás a vašem pocitu... na transfuzce to rozhodně pochopí 😉

elodii
autor
14. lis 2016

@j.a.n.i no uvidím, zeptám se přímo tam, patřím mezi neúspěšné snažilky, tak nechci nic podcenit 🙂

pkolin
14. lis 2016

@elodii A jak dlouho se snažíte? Jestli se mohu zeptat.

elodii
autor
14. lis 2016

@pkolin necelý rok, asi 10měsíců....

j.a.n.i
14. lis 2016

@elodii 10 měsíců není neúspěšná snažilka, to je stále v rámci normální pravděpodobnosti otěhotnění zdravého páru 😀 i když chápu, že když člověk chce mimino, tak mu to přijde střašně dlouho...

elodii
autor
15. lis 2016

@j.a.n.i Proto se chytám už "každého stébla " které by na otěhotnění mohlo mít vliv... Jinak děkuji za podporu, snad se brzo zadaří 🙂

pkolin
15. lis 2016

@elodii no není to ještě tak dlouho, ale pokud vás jakýmkoli způsobem stresuje představa, že by darování krve mohlo mít na početí negativní vliv, tak se na to vyprdněte, důležité je dostat se do psychické pohody a jestli to znamená nedarovat krev, tak ji prostě nedarujte... a přeji hodně štěstí, ať se brzo zadaří 🙂

zuzanaii
15. lis 2016

@elodii je fakt, ze ja nechodila na plnou krev, ale na separator. To je pro telo pry setrnejsi

Jinak 10 mesicu je vazne jeste v pohode. My jsme se u druheho snazili rok a nepovedlo se. Bylo to psycho a uz jsem se taky chytala stebla. Nakonec jsme se na to s manzelem vyprdli, ja se preorientovala na navrat do prace po prvnim rodicaku a najednou jsem za dalsi 4 mesice byla tehotna 🙂 U nas to bylo vylozene o hlave a stresu. Miminko si k vam cestru urcite najde, driv nebo pozdeji 😉

elodii
autor
15. lis 2016

@zuzanaii jee děkuji za podporu.... Já to taky ze začátku neřešila, ale jak jde čas, tak to začínám mít v hlavě... Já doufám, že to teď trochu vypustím, bude předvánoční stres, tak to třeba výjde.

elodii
autor
17. lis 2016

Tak holky, třeba se to někomu bude někdy hodit.... Darovat krev je nejlepší mezi ms a ovulkou, kdy víte, že nejste těhotná. Darování nebrání otěhotnění, pokud se kvůli tomu nestresujete. A po těhotenství lze darovat krev až měsíc po ukončení kojení.... Tak mi to vysvětlila doktorka. Takže všem díky za názory a krásný den 🙂